Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Archiwum do 10 kwietnia 2017 r.

IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Etap powiatowy

Ogłoszone zostały wyniku powiatowej edycji konkursu BHP w rolnictwie. Zwycięzcami konkursu zostali: Piotr Lipka I miejsce, Artur Filipek II miejsce i Patrycja Kalinowska III miejsce.

Pan Adam Kowalczyk kierownik PT i Pan Jarosław Gago, przedstawiciele KRUS w Węgrowie gratulując sukcesu w konkursie przekazali uczniom cenne nagrody. Gratulujemy

10 kwietnia 2017 r.

IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Etap powiatowy -  Piotr Lipka I miejsce

10 kwietnia 2017 r.

IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Etap powiatowy - Artur Filipek II miejsce

10 kwietnia 2017 r.

IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Etap powiatowy - Patrycja Kalinowska III miejsce

10 kwietnia 2017 r.

Monitorowanie losów absolwentów szkół zawodowych

W latach 2017-2018 firma badawcza PBS we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych realizuje projekt pn. „Monitorowanie losów absolwentów szkół zawodowych – pierwsza runda”. Badanie realizowane jest w ramach projektu konkursowego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Nasza szkoła została wylosowana do reprezentatywnej próby badawczej, jako jedna z 600 szkół zawodowych w całej Polsce. Moduł będzie polegał na przeprowadzeniu wywiadów indywidualnych wspomaganych komputerowo z wylosowanymi uczniami ostatnich klas.

10 kwietnia 2017 r.

Obchody 7 rocznicy tragedii smoleńskiej

Kościół pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy

Ks. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz

9 kwietnia 2017 r.

Obchody 7 rocznicy tragedii smoleńskiej

Kościół pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy

Patronat: Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP

9 kwietnia 2017 r.

Obchody 7 rocznicy tragedii smoleńskiej

Kościół pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy

Odsłonięcie tablicy pamięci prof. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP 

9 kwietnia 2017 r.

Oficjalne uroczyste zakończenie sezonu startowego Nike Węgrów 2016/2017

Hotel Everest w Węgrowie

9 kwietnia 2017 r.

Oficjalne uroczyste zakończenie sezonu startowego Nike Węgrów 2016/2017

Hotel Everest w Węgrowie

Siatkarki Akademii S.O.S. trenowane przez mgr Barbarę Murawską uczestniczyły w uroczystości podsumowania sezonu Nike Węgrów.

9 kwietnia 2017 r.

Gala Sportu 2017

Węgrowski Ośrodek Kultury

Wyjątkowo uroczysty przebieg miała tegoroczna Gala Sportu 2017. Wśród wielu zasłużonych i utalentowanych sportowców, trenerów i przedstawicieli środowiska sportowego nie zabrakło osób związanych z naszą szkołą. Gala Sportu jest zawsze okazją do promocji osiągnięć i sukcesów sportowych. Miłą okazją do promocji ośrodka siatkarskiego była prezentacja największej imprezy sportowej roku One Day More for Volleyball.

Wciągu całego dnia rozegrano największą w Polsce ilość meczy, aż 63. Obecni na imprezie goście to m. in. Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, Jacek Kasprzyk Prezes PZPS, Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, Leszk Redosz Wiceburmistrz Węgrowa, Nike Węgrów i sponsorzy, kilka stacji telewizyjnych i wielu przedstawicieli samorządu powiatu i miasta.

8 kwietnia 2017 r.

Gala Sportu 2017

Węgrowski Ośrodek Kultury

Wymownym wyróżnieniem w kategorii Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa jest Mariusz Miechowicz wybitny siatkarz.

Pani Wicestarosta Halina Ulińska i Pani Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Siuchta składając serdeczne gratulacje Panu Mariuszowi Miechowiczowi Wybitnemu Sportowcowi Rodem z Węgrowa wspomniały o dużym zaangażowaniu samorządu powiatowego w dalsze rozwijanie tej pięknej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży na terenie powiatu węgrowskiego.

Warto podkreślić, że powiat węgrowski wspiera również pierwszoligowy klub Nike Węgrów jako m.in. doskonałe miejsce kariery sportowej dla najbardziej utalentowanych zawodniczek siatkarskiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S.

Brawo !

8 kwietnia 2017 r.

Powiatowy Konkurs Plastyczny

Plastyka w Obrzędach i Zwyczajach „Wielkanoc 2017”

Organizator: Węgrowski Ośrodek Kultury

Sukces naszych uczniów w tegorocznym Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wielkanoc 2017”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Kinga Rychlik zaś wyróżnienia Aneta Kwiatkowska i Dominika Ojdana. Opiekunem naszych uczennic podczas uroczystej ceremonii ogłoszenia wyników była mgr Aneta Ślązak.

Składamy gratulacje za ten piękny sukces w przededniu nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

8 kwietnia 2017 r.

Kiermasz Wielkanocny

Szkolne Koło Plastyczne „KochanArt”

Węgrowski Ośrodek Kultury oraz Terenowy Zespół Doradczy w Węgrowie zorganizowali piękny Kiermasz Wielkanocny. Wśród wystawców swoje prace zaprezentowało Szkolne Koło Plastyczne „KochanArt” Martyna Grzymała, Aleksandra Romańska i Paulina Supeł. Opiekunami naszych artystów były m.in. Krzysztofa Korczak i Beata Kubiak – Sieńko.

Gratulujemy przepięknych dekoracji świątecznych, determinacji w przygotowaniu się do kiermaszu i podziwiamy, tak jak odwiedzający nasze stoisko, talent uczestników kiermaszu.

8 kwietnia 2017 r.

Węgrowska Akademia S.O.S. w Międzyborowie

Awans siatkarek do II Ligi

W pierwszym turnieju eliminacyjnym KINDER +SPORT klas VI nasze siatkarki wywalczyły awans do II ligi. Składamy reprezentacji Akademii S.O.S. oraz mgr Monice Skórce serdeczne gratulacje za kolejny, tym razem świąteczny, prezent siatkarski dla Węgrowa.

Gratulujemy!

8 kwietnia 2017 r.

Kurs dokształcający w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych

III stopnia w zawodzie operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego

nr zawodu wg klasyfikacji zawodów - 816003

Dobiegł końca 140 godzinny kurs organizowany cyklicznie w szkole w ramach koordynacji wojewódzkiej kształcenia ustawicznego. Warto dodać, że nasza szkoła jako jedna z nielicznych podjęła się tego trudnego zadania, w tym roku szkolnym taki kurs organizowany był jeszcze w Zielonej Górze.

8 kwietnia 2017 r. 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy III stopnia

Kwalifikacja: Operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego

Wśród uczestników, którzy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu znalazła się grupa 8 uczniów naszej szkoły kształconych w zawodzie operatora maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego pod patronatem firmy Hochland Polska Sp. z o.o. w Węgrowie

 Opiekunem grupy kursowej z powiatów: sokołowskiego i węgrowskiego  była  mgr Anna Salach.

8 kwietnia 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Mistrzowie Powiatu

Nasza reprezentacja w świetnym stylu wywalczyła bez straty seta I miejsce i Puchar za zdobycie tytułu Mistrza Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. Warto przypomnieć, że dziewczęta również zdobyły Mistrzostwo Powiatu w tej pięknej dyscyplinie. Symboliczne jest to, że naszych siatkarzy wsparły w meczach sparingowych siatkarki LO S.O.S. Owoce tej współpracy są oczywiste. Trenerami naszej reprezentacji byli mgr Rafał Krzyżanowski i mgr Leszek Piotrowski.  

Patrycja Kalinowska i Aleksandra Rafałowicz z klasy I TEA były pod wrażeniem sukcesu naszych siatkarzy i serdecznie pozdrawiają swoich kolegów z klasy Kamila Jesiota i Grzegorza Kądzielę.

Brawo!

7 kwietnia 2017 r.

V Węgrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Po raz kolejny w murach naszej szkoły spotkało się kilkadziesiąt Przedsiębiorców z terenu kilku powiatów oraz zainteresowani ofertami pracy mieszkańcy powiatu i uczniowie najstarszych klas. Targi oficjalnie otworzyli: Anna Wieczorek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski i Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski.

6 kwietnia 2017 r.

>>>>>>>>>> Portal Starostwa Powiatowego w Węgrowie <<<<<<<<<

C.D.N.

V Węgrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Hochland

Przy jednym ze stoisk spotkali się uczniowie ostatniej III  klasy ZSZ biorące udział w Partnerskim Projekcie Klasy Patronackiej firmy Hochland. Obecnie osiem osób było wyróżnionych trzyletnim cyklem kształcenia w zawodzie operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

Przedstawiciel firmy Hochland Pani Ewa Chrupek wysoko ocenia umiejętności uczniów i zgodnie z decyzją Dyrektora Hochland zaprasza kolejnych chętnych kandydatów do I Klasy Patronackiej już w szkole branżowej !

6 kwietnia 2017 r.

Licealiada w Piłkę Nożną Chłopców 2017

Awans do V RUNDY

Nie minęły emocje sportowe po sukcesie w Mistrzostwach Powiatu a już następnego dnia nasza reprezentacja w IV Rundzie Licealiady wykonała świetnie swoje zadanie i awansowała do kolejnej V Rundy do grupy 6 najlepszych drużyn regionu. Naszymi rywalami były drużyny z ZSP Nr 4  w Siedlcach i ZSP Nr 1 w Garwolinie.

Słowa uznania kierujemy do zawodników i ich trenerów mgr Wojciecha Wysockiego i mgr Rafała Krzyżanowskiego. Brawo !

6 kwietnia 2017 r.

Warsztaty Artystyczne Rękodzieła Ludowego

z Małgorzatą Pepłowską

Te wyjątkowe przedświąteczne warsztaty rękodzieła ludowego i ciekawe przybliżenie pięknych tradycji naszego regionu zawdzięczamy Pani Małgorzacie Pepłowskiej. Nasi artyści z dużym uznaniem podziwiali umiejętności Pani Małgorzaty i z dużym skupieniem próbowali poznać tajniki artystycznego rękodzieła. Organizatorami zajęć były Elżbieta Topolińska wicedyrektor szkoły i Beata Kubiak Sieńko pedagog szkolny.

Gościnie przybyły Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski i kadra kierownicza SOSW w Węgrowie z Panią Hanną Kasperowicz Dyrektorem na czele byli pod wrażenie świetnie zorganizowanych artystycznych warsztatów.

6 kwietnia 2017 r.

Koncert: Pełna Moc Ducha

Rekolekcje Wielkopostne – Dzień Trzeci

Ostatni dzień rekolekcji był bardzo owocny: spowiedź rekolekcyjną, mszę św. poprzedził świetny koncert ewangelizacyjny zespołu Full Power Spirit z Białej Podlaskiej. To utytułowana polska grupa muzyczna z  nurtu muzyki chrześcijańskiej, tworząca głównie w stylu hip-hop, łącząca muzykę z przesłaniem etycznym dostosowanym do wpólczesnego odbiorcy.

Niełatwe treści religijne podane są atrakcyjnej i ekspresyjnej formie.

6 kwietnia 2017 r.

Koncert: Pełna Moc Ducha

Rekolekcje Wielkopostne – Dzień Trzeci

Zespół został założony w 2001 roku przez Mirosława Kirczuka (Miras), Marka Dzyra (Dzyrooo) i Piotra Chazana (Picia). Występował trzykrotnie (2004, 2006, 2008) na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrześcijan: Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu.Muzycy koncertowali także poza granicami Polski: w Niemczech (podczas Światowych Dni Młodzieży), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii oraz w Belgii.

Współpracowali m.in. z takimi muzykami jak Mateusz Pospieszalski, Piotr Nazaruk, Piotr Baron, Marcin Pospieszalski, Grzegorz Piotrowski.Ich piosenka „Nieśmiertelni” została wykorzystana w filmie: Popiełuszko. Wolność jest w nas.

Rekolekcje prowadził ksiądz Jacek Sereda.

6 kwietnia 2017 r.

Zajęcia rekreacyjne nad węgrowskim zalewem

Uczniowie klasy IIID pod opieką mgr Artura Chaleckiego spędzili aktywnie pierwsze zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Bardzo atrakcyjne są tereny parku rekreacyjnego nad węgrowskim zalewem. W bardzo dobrych nastrojach uczniowie wrócili na kolejne zajęcia lekcyjne. 

6 kwietnia 2017 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Ks. Emil Skobel.

Dyrekcja ZSP dziękuje ks. Emilowi Skoblowi oraz wszystkim katechetom, wychowawcom i nauczycielom, którzy opiekowali się młodzieżą podczas rekolekcji za ich profesjonalizm, zaangażowanie i ofiarność; słowa uznania wyraża też tym nauczycielom, którzy sumiennie pracowali na lekcjach własnych i zastępstwach za tych, którzy byli na spotkaniach rekolekcyjnych i mszach św.  Dzięki tej współpracy wszystko zostało przeprowadzone bardzo sprawnie.

Większości młodzieży należy się pochwała za właściwą postawę, kulturę i obowiązkowość.

5 kwietnia 2017 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Film

Uczniowie obejrzeli w konwencji kina objazdowego Bezcenny dar w reżyserii Michaela O. Sajbela. Jest to film- moralitet- z wyraźnym przesłaniem o potrzebie poszukiwania w życiu prawdziwych wartości. To film o pułapkach świata, w którym bogiem stają się pieniądze, pozycja społeczna i egoizm

5 kwietnia 2017 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Film

Filmy nurtu chrześcijańskiego należą do kinowego offu ze względu na to, że trudno w nich uciec od schematyzmu i patosu. Bezcenny dar broni się przed tym znakomicie, między innymi dzięki temu, że reżyser zaangażował do współpracy bardzo dobrych aktorów: Drew Fuller, James Garnera, Abigail Breslin, Briana Dennehy’ego ,Ali Hillis, Teda Hamiltona.

Każdy, kto z uwagą prześledził perypetie głównego bohatera Jasona, przeżył chwile wspaniałych wzruszeń.

5 kwietnia 2017 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Msza Św. w Bazylice Mniejszej

Po spotkaniu z rekolekcjonistą młodzież pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli udała się do kościoła na mszę św.

5 kwietnia 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Nożnej Chłopców 2017

Wicemistrzowie Powiatu

Organizator: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Nasza reprezentacja zdobyła tytuł Wicemistrza Powiatu Węgrowskiego w Piłce Nożnej. Zawodnicy rozegrali pasjonujące cztery mecze pod kierunkiem mgr Wojciecha Wysockiego i mgr Rafała Krzyżanowskiego. Gratulujemy sukcesu :)

5 kwietnia 2017 r. 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie

Wydział Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego

Zgodnie z harmonogramem przygotowań do majowej sesji egzaminów maturalnych odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Delegatury Siedleckiej Kuratorium Oświaty w Warszawie. Spotkanie prowadziła Janina Grzegorek Kierownik Wydziału Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

5 kwietnia 2017 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2017

4 kwietnia 2017 r.

C.D.N.

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Delegatura w Siedlcach

Wizyta

Naszą szkołę odwiedził Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Wizyta była okazją do spotkania z kadrą kierowniczą szkoły mgr Elżbietą Topolińską, mgr Jackiem Nowotniakiem i dyrektorem szkoły. Wiele czasu Pan Dyrektor poświęcił omówieniu sukcesów naszej szkoły oraz bieżącym sprawom oświatowym.

Symboliczna niebieska wstążka nawiązuje do obchodów Światowego Dnia Autyzmu.

4 kwietnia 2017 r.

Uniwersytet Warszawski – prezenty edukacyjne

Global Money Week - Podsumowanie

Mapy

Instytut Europeistyki  Uniwersytetu Warszawskiego przekazał szkole cenne mapy edukacyjne. Niewątpliwie wzbogacą one pomoce dydaktyczne w wielu pracowniach naszej szkoły.

Dziękujemy władzom Uniwersytetu Warszawskiego.

4 kwietnia 2017 r.

Logistyka akcji Global Money Week

Prezentacja nt.  „Pieniądz plastikowy”

Weronika Świętoń – 1 TEK

Prezentacja nt. „Bezpieczny kredyt”

Kamila Kozłowska  -3 TEK,  Natalia Żochowska – 3 TEK,  Olga Witkowska – 3 TEK

Obsługa przygotowująca Turniej Gier dla gimnazjalistów

Kinga Kołak – 1 TEK, Gabriela Sojat – 1 TEK, Weronika Świętoń – 1 TEK, Joanna Korczak – 3 TEK, Dominika Gral – 3 TEK, Emilia Góralczyk – 3TEK, Paulina Kuta – 3 TEK, Anna Komuda – 3 TEK, Olga Jasińska – 3 TEK, Karol Wysocki  - 4 TM, Mateusz Kocon – 4 TM.

Moderator fb

Kamila Kozłowska – 3 TEK, Natalia Żochowska – 3 TEK, Patryk Panufnik – 3 TEK

4 kwietnia 2017 r.

Konkurs na Najlepszy Biznesplan

Global Money Week - Podsumowanie

Finaliści konkursu:

Anita Dąbrowska – klasa IV Technikum Ekonomicznego - pierwsze miejsce, Anna Skórka – klasa II Technikum Ekonomicznego - drugie miejsce i Joanna Korczak – klasa II Technikum Ekonomicznego trzecie miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

4 kwietnia 2017 r. 2017 r.

Konkurs Plastyczny

Global Money Week - Podsumowanie

Finaliści konkursu:

Renata Korczak – klasa I Technikum Ekonomicznego – pierwsze miejsce, Aneta Kwiatkowska – klasa I Technikum Ekonomicznego – drugie miejsce i Paulina Supeł – klasa I Technikum Ekonomicznego/Handlowego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

4 kwietnia 2017 r.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Klasa I  liceum mundurowego oraz uczniowie I i II klasy siatkarskiej poznawały historię bohaterów Warszawy na lekcjach muzealnych w Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła skonfrontować swoją wiedzę historyczną z tym, co wynika ze wspomnień, listów, zdjęć i dokumentów dotyczących II wojny światowej.

4 kwietnia 2017 r.

Park trampolinowy w Warszawie

Po lekcji muzealnej w parku trampolinowym wyszaleli radość z tego, że żyją w wolnej ojczyźnie, mają dobrych i troskliwych rodziców, mogą się bezpiecznie uczyć. Wspaniały wyjazd zorganizowały panie: Magdalena Ceglarska- Kowal i Monika Skórka. Pomocą służyły: pani Joanna Skiba i Elżbieta Topolińska.

4 kwietnia 2017 r.

Ostatni taki wyjazd

Jeszcze uczniowie klasy maturalnej Technikum Elektrycznego postanowili spędzić ostatni wspólny czas na wycieczce z wychowawcą klasy mgr Małgorzatą Kołodziejczuk. Zaplanowano piękny film i chwilę relaksu w profesjonalnej kręgielni w Siedlcach.

Takich chwil nie zapomina się ….

4 kwietnia 2017 r.

Akademia S.O.S. w Nowym Dworze Mazowieckim

Bardzo pracowite są siatkarki z klas IV i V węgrowskiej Akademii S.O.S. Dziewczęta wystartowały w kolejnym II Turnieju Siatkarskim Kinder + Sport w Nowym Dworze Mazowieckim.

Trenerem reprezentacji Węgrowa była mgr Barbara Murawska trener S.O.S. i wychowawca klasy III LO S.O.S.

3 kwietnia 2017 r.

VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Stoczku Łukowskim

Puchar dla węgrowskich siatkarek S.O.S.

Nasze siatkarki I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego i Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przywiozły brązowe medale i Puchar za III miejsce w kategorii open w VIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej. W turnieju wzięło udział blisko 400 siatkarek i siatkarzy z całej Polski. Turniej był doskonałą okazją do kolejnych spotkań rekrutacyjnych naszego ośrodka S.O.S.

Trenerem naszej reprezentacji była mgr Monika Skórka trener i wychowawca I klasy LO S.O.S. Gratulujemy.

1 kwietnia 2017 r.

VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Stoczku Łukowskim

Indywidualny sukces naszych utalentowanych siatkarek w VIII Turnieju Piłki Siatkowej w Stoczku Łukowskim. Na zakończenie tego pięknego Turnieju zostały ogłoszone wyniki wyróżnień MVP:

Dorota Kania – Najlepsza Atakująca w kategorii kadetek uczennica kl. I LO S.O.S.

Iga Staniszewska – Najlepsza Przyjmująca w kategorii kadetek uczennica kl. I LO S.O.S.

Trener: mgr Monika Skórka. Brawo !

1 kwietnia 2017 r.

Turniej Gry "Internetowy Biznes"

Global Money Week - Dzień Piąty

Uczniowie Gimnazjum w Węgrowie im. Jana Dobrogosta Krasińskiego, Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Publicznego Gimnazjum w Wierzbnie uczestniczyli w świetnej zabawie edukacyjnej symulującej procesy ekonomiczne. Po wielu emocjach wyłoniono mistrzów poszczególnych partii. 

Po raz pierwszy mamy zaszczyt złożyć Wam w murach naszej szkoły gratulacje i serdeczne życzenia kolejnych sukcesów. BRAWO :)

31 marca 2017 r.

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

31 marca 2017

C.D.N.

Edukacja policyjna mundurowych z II klasy Liceum Ogólnokształcącego

31 marca 2017 r.

>>>>>>>> Portal Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie <<<<<<

Edukacja policyjna mundurowych z II klasy Liceum Ogólnokształcącego

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula.

Sierż. szt. Anna Maliszewska. 

31 marca 2017 r.

Edukacja policyjna mundurowych z II klasy Liceum Ogólnokształcącego

Opiekunami naszych mundurowych podczas wyjazdowej sesji edukacji policyjnej byli mgr Konrad Kasperowicz i mgr Leszek Piotrowski. Dziękujemy Panu Komendantowi za profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone zajęcia.

31 marca 2017 r.

>>>>>>>> Portal Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie <<<<<<

Edukacja policyjna mundurowych z II klasy Liceum Ogólnokształcącego /Fot. L/ 

31 marca 2017 r.

Uniwersytet Warszawski

Global Money Week - Dzień Czwarty

30 marca 2017 r.

Uniwersytet Warszawski

Global Money Week - Dzień Czwarty

Dyrektor Instytutu Europeistyki - prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk

Zastępca Dyrektora ds. dydaktycznych i jakości kształcenia - prof. dr hab. Jacek Wojnicki

 W czwartym dniu Projektu Global Money Week przyszedł czas na wyjątkowo interesujące wykłady dla uczniów naszej szkoły dotyczące, tematyki współczesnych problemów Unii Europejskiej -  szczególnie  zagadnień związanych z ideą wspólnej waluty. W spotkaniu z elitą kadry naukowej Uniwersytetu wzięli udział wyróżniający się uczniowie, zainteresowani dalszą drogą kariery w murach jednej z najlepszych polskich uczelni.

Składamy szczególnie gorące podziękowanie Panom Profesorom za życzliwość i poświęcony nam czas. Do zobaczenia !

30 marca 2017 r.

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

Mennica Polska

Global Money Week - Dzień Czwarty

30 marca 2017r

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

Licealiada 2017

Piłka siatkowa dziewcząt

Nasza najmłodsza reprezentacja szkoły zakwalifikowała się do finałów Regionalnej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Siatkarki rozegrały świetne, pasjonujące mecze i wywalczyły pierwszy swój sukces - Puchar i Brązowe Medale. Dziewczęta we wrześniu założyły, że punktem honoru będzie ich awans do Finałów Regionalnych i to zadanie doskonale wykonały. Przed trenerem i zawodniczkami dwa lata intensywnego szkolenia i niewątpliwie świetna okazja do rewanżu.

Dziękujemy wszystkim siatkarkom za wolę walki i godne reprezentowanie szkoły. Gratulujemy Pani mgr Monice Skórce trenerowi i wychowawcy I klasy LO S.O.S. za świetne przygotowanie dziewcząt do całorocznych eliminacji Licealiady i życzymy kolejnych sukcesów.

Brawo !

30 marca 2017 r.

Sąd Rejonowy w Węgrowie

Zajęcia edukacyjne w klasie II Technikum Ekonomicznego

Dzięki uprzejmości Prezesa Sądu Rejonowego w Węgrowie uczniowie II klasy Technikum Ekonomicznego skorzystali z możliwości zapoznania z węgrowskim sądem, podstawowymi informacjami dotyczącymi jego funkcjonowania oraz działania kuratorów sądowych. Opiekunem zajęć była mgr Małgorzata Soszyńska wychowawca klasy.

Szczególnym wyróżnieniem uczniów była możliwość spotkania z sędzią Adamem Supłem w sali posiedzeń Sądu Rejonowego. To było wyjątkowo godne doświadczenie za które Panu sędziemu dziękujemy.

29 marca 2017 r.

Konkurs Wiedzy o Finansach

Global Money Week - Dzień Trzeci

Finaliści  konkursu Wiedzy o Finansach: Ewelina Morawska I miejsce, Paulina Kodym II miejsce i Klaudia Adaśko III miejsce. W konkursie wzięło udział 23 uczniów klas II i IV Technikum Ekonomicznego.

Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący – mgr Jacek Nowotniak, mgr inż. Ewa Sawicka, dr Joanna Gołębiewska-Kokoszka podkreśliła wysoki poziom umiejętności zawodowych uczestników. Gratulujemy 😊

29 marca 2017r

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

IV Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

W hali sportowej węgrowskiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego spotkały się najlepsze siatkarki z Gimnazjum z Łochowa, Miedzny, Liwa, Korytnicy, Kamionnej, Stoczka i Węgrowa.

Kadrę sędziowską i logistykę imprezy zapewniły m.in. siatkarki z mazowieckiego LO S.O.S. z Janem Tempczykiem Powiatowym Koordynatorem PSZP na czele.

29 marca 2017 r.

IV Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Siatkarki z Gimnazjum w Miedznie :)

29 marca 2017 r.

Wywiad z Jackiem Antońskim Przewodniczącym Rady Miasta Węgrowa

Global Money Week  - Dzień Trzeci

29 marca 2017 r.

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Stoczku Łukowskim

Promocyjne spotkanie uczennic Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w gościnnym Stoczku Łukowskim. Nasze dziewczęta wzięły udział w Turnieju pod opieką trenera S.O.S. mgr Barbary Murawskiej.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do Węgrowa:)

28 marca 2017 r.


Turniej Gier Planszowych 2017

Global Money Week

Olga Witkowska uczennica III klasy Technikum Ekonomicznego - Mistrzem Turnieju Gier Planszowych.  Przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursowej mgr Jacek Nowotniak Wicedyrektor szkoły wręczył zdobywcy I miejsca Turnieju serdeczne gratulacje i cenne nagrody.

28 marca 2017 r.

Turniej Gier Planszowych 2017

Global Money Week

Finaliści Turnieju:

 I miejsce Olga Witkowska klasa III Technikum Ekonomiczne, II miejsce Weronika Karczewska klasa I Technikum Ekonomiczne/Handlowe

III miejsce Angelika Popowska klasa I Technikum Ekonomiczne/Handlowe, IV miejsce Adrian Barbasiewicz klasa III Technikum Ekonomicznego

28 marca 2017 r.

Konkurs Wiedzy o Finansach 2017

Global Money Week

28 marca 2017 r.

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

Spotkanie informacyjne w klasach maturalnych

Uczniowie ostatnich klas kończących naukę spotkali się w z Haliną Ulińską Wicestarostą Węgrowskim i Anną Wieczorek Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.

Tematyką spotkania była prezentacja różnorodnych form wsparcia organizacyjnego i materialnego przyszłych absolwentów na ich drodze kariery zawodowej. Po części wstępnej zainteresowani uczniowie zadawali pytania na interesujące ich tematy.

27 marca 2017 r.

Global Money Week 2017

Światowy Tydzień Pieniądza

Dzień Pierwszy - Ankieta

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

„Góra Grosza”

Podsumowanie akcji charytatywnej Samorządu Uczniowskiego.

Julia Mazurek przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego II klasy Technikum Agrobiznesu/Informatycznego podsumowała tegoroczne wyniki akcji „Góra Grosza”. Łącznie zebrano 304 zł 29 gr.

Gratulujemy Samorządowi Uczniowskiemu i dziękujemy darczyńcom.

27 marca 2017 r.

Wicemistrzowie Powiatu Węgrowskiego

 w Koszykówce Chłopców 2017 r.

Adam Dejnarowicz 1 LOM, Michał Skórka 3 LOM, Maciej Królak 3 LOM, Kamil Kowalczyk 1 LOM, Łukasz Tężyński 3 TAI, Adam Wezynfeld 3 TAI, Hubert Drużba 3 TAI, Bartłomiej Gręda 3 TAI, Bartosz Cacko 1 LOM, Marcin Jańczuk 1 TAI.

27 marca 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Koszykówce Chłopców 2017

Tegoroczne rozgrywki Mistrzostw Powiatu Węgrowskiego stały na bardzo wysokim poziomie i o ostatecznej pozycji decydowały wyniki poszczególnych spotkań. Nasza reprezentacja zdobyła Puchar i tytuł wicemistrzowski.

Naszą drużynę przygotowywała kadra trenerska mgr Mariola Wysocka i mgr Jarosław Besztak. Gratulujemy :)

27 marca 2017 r.

 

Facebook - projekt Global Money Week

26 marca 2017 r.

Premiera spektaklu „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna”

Aleksander hr. Fredro

Teatr Amatorski w Węgrowie - sala widowiskowa Węgrowskiego Ośrodka Kultury

25 marca 2017 r.

Premiera spektaklu „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna”

Aleksander hr. Fredro

Gorącymi brawami zakończyła się sobotnia, jednoaktowa premiera, świetnej komedii Aleksandra Fredry w sali widowiskowej WOK przygotowana przez aktorów Teatru Amatorskiego w Węgrowie. Obecni przedstawiciele władz samorządowych Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, Lidia Siuchta Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego oraz Krzysztof Wyszogrodzki Burmistrz Węgrowa i Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa wyrażali podziw dla sztuki aktorskiej wykonawców.

W premierze spektaklu Teatru Amatorskiego w Węgrowie wzięła udział Emilia Jaczewska – nauczyciel naszej szkoły. Gratulujemy Pani Emilii talentu aktorskiego i kolejny raz podziwiamy.

25 marca 2017 r.

Premiera spektaklu „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna”

Aleksander hr. Fredro

Teatr Amatorski w Węgrowie - sala widowiskowa Węgrowskiego Ośrodka Kultury

25 marca 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Uczennice III klasy Liceum Ogólnokształcącego zdobyły puchar i I miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w piłce siatkowej. W finałowym, pasjonującym meczu pokonały drugą reprezentację naszej szkoły, siatkarki I i II klasy LO S.O.S.

Gratulujemy naszym Mistrzyniom i mgr Barbarze Murawskiej trenerowi i wychowawcy klasy za piękne i niezapomniane chwile w trzyletnim cyklu szkolenia w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Węgrowie. Z głębi serca bardzo dziękujemy za wyjątkowe sukcesy w Regionalnych Licealiadach i w rozgrywkach seniorskich polskiej siatkówki.

24 marca 2017 r.

>>>>>>> Portal Rekrutacja S.O.S. <<<<<<<<

Global Money Week 2017

Światowy Tydzień Pieniądza

W dniach 27 marca-2 kwietnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie przyłączą się do światowej akcji Global Money Week 2017 (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza. Koordynatorem GMW  w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), który występuje w roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne.

Hasło tegorocznej,  VI edycji brzmi "Learn. Save. Earn” – "Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj".

24 marca 2017

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Piękny mecz finałowy Mistrzostw Powiatu Węgrowskiego obserwowali m. in. Zbigniew Krzyżanowski Dyrektor Młodzieżowej Akademii Siatkówki Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Leszek Piotrowski nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły - wierny kibic naszych siatkarskich reprezentacji i Marlena Mieszała Ambasador Akademii S.O.S. w Węgrowie. 

24 marca 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Pan Zbigniew Krzyżanowski to doświadczony trener ligowy i reprezentacyjny, członek Wydziału Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie  Szef Szkolenia Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. To wyjątkowa w historii Programu S.O.S. chwila w naszym węgrowskim ośrodku.  Mecz stał na wyjątkowo wysokim poziomie i był doskonałą okazją do podkreślenia efektów procesu siatkarskiego szkolenia przez  trenerów S.O.S. mgr Barbarę Murawską III LO S.O.S., mgr Małgorzatę Kozieł II LO S.O.S. i mgr Monikę Skórkę I LO S.O.S.

Wzruszającym i symbolicznie podkreślającym piękno siatkówki jest fakt, iż druga drużyna naszej szkoły z klasy I i II LO S.O.S. dwa dni wcześniej w zaciszu naszej sali gimnastycznej wywalczyła honor reprezentowania Węgrowa w Finale tegorocznej Regionalnej Licealiady 2017 r.

Brawo, brawo, brawo !!!

24 marca 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Karolina Siekierko kapitan reprezentacji III klasy LO S.O.S. odbiera Puchar dla mistrzowskiej drużyny Powiatu Węgrowskiego z rąk Zbigniewa Krzyżanowskiego i symbolicznie dedykuje  ten puchar trenerowi i wychowawcy mgr Barbarze Murawskiej w dowód uznania i wdzięczności za trzy lata wspólnej siatkarskiej przygody.

24 marca 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Izabela Gierat kapitan reprezentacji I i II klasy LO S.O.S. odbiera Puchar dla wicemistrzów Powiatu Węgrowskiego z rąk Zbigniewa Krzyżanowskiego.

24 marca 2017 r.

Obchody Narodowego Dnia Świętości Życia

„Jan Paweł II w obronie życia człowieka”

Mgr Iwona Gołębiewska i mgr Irena Stańczyk były organizatorami uroczystego otwarcia i prezentacji wystawy „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”. Diakon Maciej Domańszczyński zachęcił również młodzież do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego, klasy II Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. oraz klasy I Technikum Ekonomicznego.

Szczególnym elementem uroczystości była piękna prelekcja na temat odpowiedzialnego macierzyństwa mgr Katarzyny Korczak doświadczonej położnej z SP ZOZ.

24 marca 2017 r.

Ogólnopolska Akcja Caritas „Tak, pomagam”

Szkolne Koło Caritas

Kolejny rok nasza młodzież uczestnicząca m. in. w akcjach charytatywnych wzięła udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności o długim terminie przydatności pod hasłem „Tak, pomagam”. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest mgr Irena Stańczyk.

Uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego i Technikum Handlowego:

Wiktoria Bala, Paulina Supeł i Paulina Filipek.

Uczniowie klasy II Technikum Ekonomicznego:

Weronika Sapryk, Oliwia Wójciszyn, Kinga Rychlik, Ewelina Panufnik i Aneta Roguska.

Dziękujemy :)

24 marca 2017 r.

Wyjątkowy trening węgrowskiej Akademii S.O.S.

Najmłodsze siatkarki naszego węgrowskiego ośrodka LO S.O.S. podczas rutynowego treningu miały okazję zaprezentować swoje umiejętności siatkarskie i sprawność ruchową w obecności Zbigniewa Krzyżanowskiego Szefa Szkolenia Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Zajęcia prowadziła mgr Małgorzata Kozieł wychowawca i trener klasy II Liceum Ogólnokształcącego S.O.S.

23 marca 2017 r.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Mińsk Mazowiecki

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z kpt. Zbigniewem Rajtakiem  przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim. Tematyką spotkania były podstawowe zagadnienia z zakresu edukacji wojskowej oraz różnorodnych form kariery zawodowej w Wojsku Polskim. Dziękujemy Panu kapitanowi za to cenne spotkanie.

23 marca 2017 r.

„Agresja wśród dzieci i młodzieży – przyczyny i sposoby redukowania”

Konferencja w Starostwie Powiatowym

Konferencję otworzyła Wicestarosta Halina Ulińska witając licznie zebranych uczestników: „Zjawisko agresji to problem współczesnej szkoły, dlatego też wiedza dotycząca zachowań agresywnych jest bardzo istotna, aby właściwie reagować”, Uczestnicy mogli także wysłuchać prelekcji Pani  Anny Kordaczuk, psychologa w Ośrodku Interwencji Kryzysowej  w Węgrowie „Kradzież tożsamości, Cyberstalking, Flaming, Happy Slapping”.

W konferencji uczestniczyła również sierż. szt. Anna Maliszewska z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, która mówiła o możliwościach prawnych a także o współpracy szkół z Policją dotyczącej przeciwdziałaniu agresji. Każdy mógł zapoznać się z przygotowanymi dla nauczycieli procedurami postępowania i metodami współpracy z Policją w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży.

23 marca 2017 r. 

Piękne, wzruszające, baśniowe wieczory siatkarskie

Licealiada 2017 / Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego

20 i 22 marca 2017 r.

C.D.N. !!!

XV edycja Wyszkowskiego Dyktanda

Zofia Bindulska, uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego  reprezentowała uczniów naszej szkoły w czasie trwania XV edycji Wyszkowskiego Dyktanda.

Zosia wzięła udział w konkursie pod opieką p. Anety Ślązak.

22 marca 2017 r.

Unia Związków Sportowych

Warszawy i Mazowsza

W ramach projektu Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza nasza szkoła dzięki dużej staranności organizacyjnej mgr Rafała Krzyżanowskiego jest organizatorem zajęć sportowych z piłki nożnej i piłki siatkowej.

 Po zajęciach SKS odbył się sparing uczennic Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z uczniami uczestnikami tego projektu. Wynik sparingu objęty jest honorową tajemnicą… 😊

22 marca 2017 r.

Wiosenne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Chłopców 2017

Złote Medale - Mistrzowie Szkoły

Reprezentacja II klas mundurowej II LOM i siatkarskiej II LO S.O.S. Liceum Ogólnokształcącego

21 marca 2017 r.

Wiosenne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Chłopców 2017

Srebrne Medale - Wicemistrzowie Szkoły

Reprezentacja IV klasy Technikum Mechanicznego

21 marca 2017 r.

Wiosenne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Chłopców 2017

Brązowe Medale - III miejsce

Reprezentacja I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

21 marca 2017 r.

>>>>>>>>>>  Portal Sport <<<<<<<<<<

Wiosenne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Chłopców 2017

Sędzia główny: animator sportu - Wiesław Soliński, główny organizator Mistrzostw: Wojciech Wysocki

W Mistrzostwa Szkoły w I dzień wiosny wzięło udział 16 drużyn piłkarskich poszczególnych reprezentacji klas naszego Zespołu.

21 marca 2017 r.

C.D.N.

Global Money Week 2017

Światowy Tydzień Pieniądza

W dniach 27 marca-2 kwietnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie przyłączą się do światowej akcji Global Money Week 2017 (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza. Koordynatorem GMW  w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), który występuje w roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne.

Hasło tegorocznej,  VI edycji brzmi "Learn. Save. Earn” – "Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj".

21 marca 2017

 >>>>>>>>>   Global Money Week 2017   <<<<<<<<<<

Piękna wiosenna matematyka rozszerzona

uczniowie klas maturalnych

Pasjonujące  zajęcia rozszerzone z matematyki w klasach maturalnych mundurowej III LOM i siatkarskiej III LO S.O.S. prowadzi mgr Edyta Solka. Ale wiosenna frekwencja ... :) 

21 marca 2017 r.

Siatkarski Ośrodek Szkolny - Mazowsze

II Liceum Ogólnokształcące w Węgrowie

3:2 / 22:20 :)

20 marca 2017 r.

I Turniej Eliminacyjny Kinder + Sport 2017

czwórki

Międzyborów

Nasze siatkarki z węgrowskiej Akademii S.O.S. biorą również udział w I Turnieju Eliminacyjnym  Kinder + Sport czwórek organizowanym w Międzyborowie. Trenerem naszym najmłodszych mistrzyń jest mgr Monika Skórka wychowawca i trener klasy I Liceum Ogólnokształcącego S.O.S.

20 marca 2017 r.

List okolicznościowy Pana płk SG Andrzeja RYTWIŃSKIEGO

 Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego

z okazji ślubowania uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie

20 marca 2017 r.

>>>>>>>>>> List Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej <<<<<<<<<

Piękna postawa uczniów klasy maturalnej Technikum Elektrycznego

Składamy serdeczne podziękowanie uczniom i wychowawcom naszej szkoły za piękną postawę i wzorowe wsparcie organizacyjne i logistyczne podczas uroczystości ślubowania uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego.

Dziękujemy uczniom IV klasy Technikum Elektrycznego: Norbertowi Wysockiemu, Rafałowi Stańskiemu, Adamowi Jaszczurowi, Patrykowi Okrzei, Mateuszowi Bali, Kacprowi Zalewskiemu oraz wychowawcy klasy mgr Małgorzacie Kołodziejczuk 

20 marca 2017 r. 

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Etap Centralny OWT III stopnia – Wrocław 2017

Marcin Berezowski w grupie 27 najlepszych polskich elektryków zakwalifikowanych do ostatniego centralnego III etapu XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno-elektronicznej.

Dumnymi z osiągnięć Marcina Berezowskiego są nauczyciele ZSP w Węgrowie z opiekunem mgr inż. Adamem Ulińskim na czele. Jako opiekun pan Adam w ten sposób powtórzył po raz trzeci w historii szkoły taki wyjątkowy sukces.

 BRAWO !

18 marca 2017 r.

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Etap Centralny OWT III stopnia – Wrocław 2017

Obradujący pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Stanisława Wincenciaka, prorektora Politechniki Warszawskiej, Komitet Główny OWT wyłonił uczestników zawodów III stopnia XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Komitet w grupie elektryczno-elektronicznej przyjął kryterium aż 50 punktów, co dało w grupie Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy Technicznej - 27 zawodników.


Zawody odbędą się w dniach 7 - 9 kwietnia br. we Wrocławiu.
Ich organizatorem będzie Rada Wrocławska FSNT-NOT wraz z Dolnośląskim Komitetem Okręgowym OWT. Na fotografii kadra naukowa II etapu siedlecko-ostrołęckiego w Siedlcach z mgr inż. Adamem Lorencem ma czele.

Gratulujemy Marcinowi Berezowskiemu uczniowi IV klasy Technikum Elektrycznego i mgr inż. Adamowi Ulińskiemu wyjątkowego sukcesu.

18 marca 2017 r.

Spotkania informacyjne z samorządami i dyrektorami szkół - reforma edukacji

Zespół Szkół nr 2 w Siedlcach

Kolejne spotkania przeznaczone są dla wszystkich - rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, przedstawicieli samorządów i związków zawodowych - zainteresowanych wdrażaniem reformy edukacji. Gospodarzem siedleckiej konferencji był Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

18 marca 2017 r.

Emocjonujące spotkania pierwszoligowej Nike Węgrów

Nasze zawodniczki z mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego chętnie kibicują koleżankom z pierwszoligowej Nike Węgrów. To świetna zabawa i jednocześnie doskonała sportowa lekcja poglądowa. W ten sportowy wieczór Nike Węgrów podejmowało KŚ AZS Politechniki Śląskiej. 

Warto podkreślić, że nasze siatkarki w reprezentacyjnych strojach wyjątkowo godnie reprezentują i promują naszą szkołę. Dziękujemy !

18 marca 2017 r.

I Turniej Eliminacyjny Kinder + Sport 2017

Nowy Dwór Mazowiecki

Nasze siatkarki z węgrowskiej Akademii S.O.S. biorą udział w I Turnieju Eliminacyjnym  Kinder + Sport organizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim. Trenerem naszym najmłodszych mistrzyń jest mgr Barbara Murawska wychowawca i trener klasy III Liceum Ogólnokształcącego S.O.S.

18 marca 2017 r.

Wybrane Zagadnienia PROW 2014-2020

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie

 Anna Matusik kierownik PZDR w Węgrowie 

18 marca 2017 r.

Wybrane Zagadnienia PROW 2014-2020

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie

Uczniowie Technikum Agrobiznesu spotkali się z przedstawicielami Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Anną Matusik kierownikiem PZDR w Węgrowie oraz Grzegorzem Antoniukiem starszym doradcą rolniczym. Opiekunami naszych uczniów byli mgr inż. Elżbieta Chorzelewska i mgr inż. Eugeniusz Kudelski.

Tematem spotkania były wybrane zagadnienia PROW 2014-202 takie jak: działania inwestycyjne, działanie restrukturyzacji małych gospodarstw oraz działanie premii dla młodych rolników.

18 marca 2017 r.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczy wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Mazowiecki Kurator Oświaty podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego Powiatu Węgrowskiego na realizację w/w Programu.

Nasza szkoła otrzyma wnioskowaną kwotę w wysokości 20 tyś. zł. Brawo!

17 marca 2017 r.

Drużynowe Mistrzostwa Regionu Siedleckiego w Tenisie Stołowym Chłopców 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach

Nasza reprezentacja Patryk Zawadzki uczeń II klasy Technikum Mechanicznego i Mateusz Góralczyk uczeń I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do zawodów regionalnych tenisa stołowego w Siedlcach  i w finale zdobyła IV miejsce. Opiekunami naszej reprezentacji byli : Michał Szcześnik i Rafał Krzyżanowski.

Gratulujemy pięknego wyniku !

16 marca 2017 r. 

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Nasza reprezentacja zdobyła puchar za III miejsce w tegorocznych rozgrywkach piłki koszykowej dziewcząt. Gratulujemy pucharu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Naszą drużynę prowadzili: mgr Rafał Krzyżanowski i mgr Michał Szcześnik. Brawo :)

Skład reprezentacji szkoły:

Andżelika Lipińska, Paulina Daniluk, Zofia Bindulska, Karolina Siekierko, Julia Baranowska, Katarzyna Suska, Weronika Kaczmarczyk, Julia Kowalczyk, Monika Męczyńska, Julia Rychlik i Patrycja Murawska.

16 marca 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Dziękujemy kapitanowi drużyny koszykarek Andżelice Lipińskiej i Zofii Bindulskiej za przekazanie szkole zdobytego pucharu.

Brawo !

16 marca 2017 r.

Piękna postawa

Składamy serdeczne podziękowanie uczniom i wychowawcom naszej szkoły za piękną postawę i wsparcie organizacyjne i logistyczne podczas uroczystości ślubowania uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego.

Dziękujemy uczniom klasy I Technikum Informatycznego: Julii Piotrowskiej i Aleksandrze Wojdak oraz  uczniom  IV klasy Technikum Elektrycznego: Norbertowi Wysockiemu, Rafałowi Stańskiemu, Adamowi Jaszczurowi, Patrykowi Okrzei, Mateuszowi Bali, Kacprowi Zalewskiemu.

Wychowawcom: mgr Małgorzacie Kołodziejczuk i mgr Pawłowi Kostrzewie

16 marca 2017 r. 

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego

15 marca 2017 r.

>>>>>>> Portal Starostwa Powiatowego w Węgrowie <<<<<<<

>>>>>>>>>> Portal Urzędu Miasta Węgrowa <<<<<<<<<

>>>> Więcej na portalu I LOM <<<<

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego

Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski

15 marca 2017 r.

>>>> Więcej na portalu I LOM <<<<

Powiatowe Mistrzostwa Siatkarskie Akademii S.O.S.

Szkoły Podstawowe

Do Węgrowa przyjechały najlepsze siatkarki reprezentujące Akademię S.O.S. Dziewczęta miały doskonałą okazję do sprawdzenia postępów swoich umiejętności zdobytych na zajęciach realizowanych przez doświadczonych trenerów w szkołach podstawowych powiatu węgrowskiego. Głównym organizatorem mistrzostw była mgr Barbara Murawska - powiatowy koordynator Akademii S.O.S. przy współpracy z mgr Moniką Skórką i mgr Małgorzatą Kozieł. Najmłodsze siatkarki miały okazję do spotkania z mgr Robertem Kupiszem Wojewódzkim Koordynatorem Programu S.O.S. Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jednocześnie trenerem pierwszoligowego Nike Węgrów.

Kadrę sędziowską tworzyły starsze koleżanki, uczennice mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie. Dziękujemy :)

14 marca 2017 r. 

Mikroskopy  w prezencie

Przedsiębiorstwo Addit w Węgrowie przekazało naszej szkole do wykorzystania w pracowniach biologicznej i technologicznej mikroskopy. Niewątpliwie będą one stanowiły cenne narzędzie poznawcze.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Marianowi Klimkowi Dyrektorowi firmy Addit w Węgrowie za przekazany szkole sprzęt optyczny.

14 marca 2017 r.

Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe

W Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzację wiedzy i przepisów pożarniczych oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

14 marca 2017 r. 

Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe

W eliminacjach powiatowych wzięli udział: Tomasz Michałowski z kl. III Technikum Elektrycznego, Artur Gral z klasy II Technikum Elektrycznego, Marcin Wójcik i Szymon Dobrowolski z klasy II Liceum Ogólnokształcącego oraz  Mateusz Żurawicki i Szymon Czarniecki z klasy I Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunem naszej reprezentacji była mgr Elżbieta Chorzelewska.

14 marca 2017 r.

„Cobra” 2017

Mundurowi z III klasy Liceum Ogólnokształcącego świetnie realizują najtrudniejsze wyzwania z zakresu edukacji wojskowej. Warto przypomnieć, że nasza młodzież  w rywalizacji sportowej klas mundurowych podczas Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich w Kadzidle w 2015 i 2016 r. zdobyła dwukrotnie I i II miejsce na podium. Brawo !

Wkrótce podczas uroczystego ślubowania uczniów I klasy LOM przyszli Absolwenci przekażą młodszym koleżankom i kolegom życzenia jak najlepszych wyników w nauce oraz wielu sukcesów w zdrowej rywalizacji sportowo-obronnej szkół mundurowych w Polsce / Fot. Studio 1–archiwum klasy IIILOM/

13 marca 2017 r.

Global Money Week 2017

Światowy Tydzień Pieniądza

W dniach 27 marca-2 kwietnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie przyłączą się do światowej akcji Global Money Week 2017 (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza. Koordynatorem GMW  w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), który występuje w roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne.

Hasło tegorocznej,  VI edycji brzmi "Learn. Save. Earn” – "Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj".

10 marca 2017

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Wydział Przyrodniczy

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu interesujących panelach edukacyjnych takich jak: rozwój embrionalny kręgowców na materiale żywym, wzrost i rozwój roślin w kulturach in vitro,  oznaczanie witaminy C, przestrzenne zagospodarowanie terenu, "czy jesz zdrowe śniadanie?", gleba - żywność - zdrowie człowieka, bakterie bez których trudno jest żyć. Tę piękną inicjatywę skierowaną do zainteresowanej młodzieży podjęła opieką mgr Małgorzata Oleksińska i  mgr Monika Mikłasiewicz.

9 marca 2017 r.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Wydział Przyrodniczy

9 marca 2017 r.

IX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwa Pracy w Rolnictwie 2017

Wyróżnieni uczniowie Technikum Agrobiznesu:

Piotrowski Szymon, Wąsowski Damian, Rafałowicz Aleksandra, Kalinowska Patrycja, Powierża Alicja, Cichocki Sebastian (kl. I), Skarżyński Damian, Barcz Paweł, Wojtyński Przemysław, Bieniak Arkadiusz, Brzuszkiewicz Michał (kl. II), Filipek Artur, Lipka Piotr, Ślubowski Bartosz (kl. III), Turniak Krystyna, Gajewska Małgorzata, Gregorczyk Karolina, Chwaluczyk Natalia (kl. IV).

Finaliści etapu regionalnego:

Lipka Piotr – I miejsce, Filipek Artur – II miejsce, Kalinowska Patrycja – III miejsce. Gratulujemy Piotrowi Lipce zakwalifikowania się do etapu centralnego – ogólnopolskiego Konkursu.

9 marca 2017 r.

Stowarzyszenie Profesjonalnych Energetyków

Zainteresowani uczniowie – elektrycy przystąpili do sprawdzenia wiedzy z zakresu umiejętności zawodowych przeprowadzonego przez doświadczonych przedstawicieli SPE p. Krzysztofa Kostrzewę oraz p. Piotra Zdunka przy współpracy logistycznej nauczycieli przedmiotów elektrycznych p. Ryszarda Kocona i p. Mariana Paczóskiego.

9 marca 2017 r.

Licealiada 2017

Podwójny sukces siatkarek dwóch reprezentacji szkoły

Zbliżają do końca eliminacje regionalnej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. W ostatniej edycji LO S.O.S. I i LO S.O.S. II pokonały reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach i obie drużyny zakwalifikowały się do finałów tego pięknego całorocznego turnieju.

Składamy serdeczne gratulacje siatkarkom i trenerom mgr Monice Skórce i mgr Barbarze Murawskiej.. Dziękujemy za piękne mecze i bardzo cenny awans :)

8 marca 2017 r.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Ogólnopolska konferencja pod patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka

"Kształcenie kierowców – jak dostosować program szkół branżowych do narastających potrzeb rynku pracy"

Gospodarzem konferencji był Jan Buczek Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Zrzeszenie obchodzi 60 lat istnienia.

Sala Kolumnowa Zamku w Gostyninie

8 marca 2017 r.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Ogólnopolska konferencja pod patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka

"Kształcenie kierowców – jak dostosować program szkół branżowych do narastających potrzeb rynku pracy"

W konferencji wzięła udział Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dorota Skrzypek I Wicekurator Mazowiecki.

8 marca 2017 r.

Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia 

wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zawodowym i edukacyjnym.

8 marca 2017 r.

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Finał II etapu regionalnego siedlecko - ostrołęckiego

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach

Marcin Berezowski uczeń IV klasy Technikum Elektrycznego zdobył I miejsce w finale II etapu regionalnego ostrołęcko – siedleckiego XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno – elektronicznej. Marcin w fantastycznym stylu powtórzył swój ubiegłoroczny sukces zdobywając największą liczbę punktów wśród wielu uczniów z Liceów i Techników w/w regionów.

Opiekunem Marcina Berezowskiego jest mgr inż. Adam Uliński. Składamy szczególne słowa uznania Marcinowi i Panu Adamowi za wyjątkowy sukces.

Brawo, brawo, brawo!

7 marca 2017 r.

>>>>>>>>>>> Portal Starostwo Powiatowe w Węgrowie  <<<<<<<<<<<

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Finał II etapu regionalnego siedlecko - ostrołęckiego

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach

Pan Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie wręcza cenne nagrody Marcinowi Berezowskiemu uczniowi  IV klasy Technikum Elektrycznego za sukces i zdobycie I miejsca w grupie elektryczno - elektronicznej XLIII OWT.

7 marca 2017 r.

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Finał II etapu regionalnego siedlecko - ostrołęckiego

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach

Pan Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty  w imieniu Krzysztofa Fedorczyka Starosty Węgrowskiego wręcza cenne nagrody Marcinowi Berezowskiemu uczniowi  IV klasy Technikum Elektrycznego za sukces i zdobycie I miejsca w grupie elektryczno - elektronicznej XLIII OWT.

7 marca 2017 r.

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Finał II etapu regionalnego siedlecko - ostrołęckiego

Gabinet Rektora Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach

Pani dr Bożena Piechowicz Rektor Collegium Mazovii w Siedlcach wręczyła  Marcinowi Berezowskiemu uczniowi  IV klasy Technikum Elektrycznego nagrodę w postaci zwolnienia z czesnego na cały cykl kształcenia w Collegium Mazovia na dowolnie wybranym  kierunku kształcenia. Wartość tej wyjątkowej nagrody to od 15 do  20 tyś zł. Gratulujemy !

7 marca 2017 r.

Związek Polskich Spadochroniarzy

XXVII Oddział w Siedlcach

6 marca 2017 r.

>>>>>> Więcej <<<<<<

Związek Polskich Spadochroniarzy

XXVII Oddział w Siedlcach

Janusz Łopuch Prezes 27. Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy i Damian Turniak Dowódca Oddziału klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. 

6 marca 2017 r.

Związek Polskich Spadochroniarzy

XXVII Oddział w Siedlcach

6 marca 2017 r.

>>>>>>> Więcej <<<<<<<

III LO S.O.S.

1 marca 2017 r. 

‘Przejdę przez ten świat tylko jeden raz, dlatego cokolwiek mogę zrobić dobrego lub jakąkolwiek, komukolwiek wyświadczyć przysługę, niech uczynię to teraz, niech tego nie odkładam ani nie zaniedbuję, bo nie będę szedł tą drogą nigdy więcej’ Jan Paweł II

7. Pielgrzymka na Jasną Górę Maturzystów z Diecezji Drohiczyńskiej

'Idź i głoś, a będziesz świadkiem'

Uczniowie klas maturalnych wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę i w Mszy Św. celebrowanej przez Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa. Opiekunami naszych pielgrzymów byli mgr Irena Stańczyk, mgr Małgorzata Oleksińska, mgr Brygida Strąk, mgr Jolanta Gołoś, mgr Małgorzata Kołodziejczuk oraz ks. Emil Skobel.

3 marca 2017 r.

>>>>>>>> Portal Sanktuarium Jasnogórskiego <<<<<<<< 

UNIWERSYTET WARSZAWSKI

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych

Instytut Europeistyki

Dr Joanna Gołębiewska- Kokoszka, prof. dr hab. Jacek Wojnicki i mgr Jacek Nowotniak

 Kolejne, bardzo serdeczne, spotkanie z pracownikami naukowo- dydaktycznymi Uniwersytetu Warszawskiego. Nasza szkoła przyjęła zaproszenie prof. dr hab. Jacka Wojnickiego- Zastępcy Dyrektora Instytutu Europeistyki do udziału w wykładach organizowanych przez Uniwersytet Warszawski.

Pan mgr Jacek Nowotniak Wicedyrektor Szkoły oraz dr Joanna Gołębiewska- Kokoszka nauczyciel przedmiotów ekonomicznych składają serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość.

2 marca 2017 r.

Specjalistyczne szkolenie KRUS z zakresu BHP

Uczniowie Technikum Agrobiznesu wzięli udział w interesujących zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w rolnictwie przygotowanych przez Jarosława Gagę - st. specjalisty ds. prewencji i rehabilitacji KRUS. Zajęcia poprzedzają Mazowiecki Konkursu Wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ekologii w rolnictwie.

2 marca 2017 r.

Siatkarski Ośrodek Szkolny 2017

Powoli zbliża się kwiecień moment zakończenia nauki w klasach maturalnych, w tym również dla siatkarek z III klasy Liceum Ogólnokształcącego realizujących Ogólnopolski Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Ten wyjątkowo trudny, wymagający wielu wyrzeczeń program, dziewczęta realizowały pod opieką profesjonalnych trenerów S.O.S. w wymiarze 16 godzin tygodniowo.

Warto podkreślić, że nasze mistrzynie za osiągnięcia sportowe oraz wyniki w nauce otrzymywały stypendia Prezesa Rady Ministrów, Starosty Węgrowskiego i Stypendium Sportowe. Brawo ;)

2 marca 2017 r. 

Maria Koc 

Wicemarszałek Senatu RP

1 marca 2017 r.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2017 r.

C.D.N. !!!

Wybieram Wybory

Konkurs wiedzy o prawie wyborczym - etap szkolny

1 marca 2017 r.

Pieśni patriotyczne śpiewała sopranistka pani Anita Opłocka przy akompaniamencie pana Jakuba Plasa. Jeden utwór pieśniarka wykonywała w duecie z Bartłomiejem Szwajdzińskim.

Utwory poetyckie autorstwa Wojciecha Wencla, Pawła Czajkowskiego i teksty anonimowe recytowali wychowankowie p. Magdaleny Ceglarskiej Kowal- uczniowie klasy I LOm: Patryk Choromański, Kamil Kowalczyk, Bartosz Cacko, Szymon Czarnecki. Rolę dziewczyny poszukującej zaginionych przyjaciół odegrała Sandra Kresa( też z klasy I LOm).

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Okolicznościową prelekcję wygłosił historyk- pan Jacek Odziemczyk, a potem wszyscy zebrani wysłuchali koncertu pt. Prawda niezłomna .

1 marca 2017 r.

C.D.N.

Musztra mundurowych przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie III, II i I klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz członkowie Stowarzyszenia Niezłomnych.

27 luty 2017 r.

List intencyjny Komendanta Rektora WSPol w Szczytnie

Na ręce dyrektora szkoły  piękny intencyjny list wysłał mł. insp. dr Marek Fałdowski Komendant - Rektor Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Pan dr Marek Fałdowski z sentymentem wraca pamięcią do początku edukacyjnej ścieżki w naszej szkole.  Symbolicznie jedną z osób, które miały okazję do jego przeczytania była Aleksandra Turniak uczennica III klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego. Aleksandra pełni dodatkowo funkcję dowódcy drużyny w hufcu ZHP Doliny Liwca im. hm.  Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie.

 Życzymy powodzenia Panie Komendancie - Rektorze i do zobaczenia w dniu otwartym WSPol. Dziękujemy za przesłane materiały edukacyjne i  symboliczne pamiątki. 

27 luty 2017 r. 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie 

Przesłane szkole publikacje i materiały promocyjne. Dziękujemy.

27 luty 2017 r.

>>>>>>>  Więcej <<<<<<

Piękne wyniki egzaminów zawodowych

Ubiegła sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, organizowana przez Cech Rzemiosł Różnych, przyniosła wiele satysfakcji zdającym i potwierdziła nabyte na zajęciach praktycznych umiejętności zawodowe. Uczniowie kształcący się w zawodach: cukiernik, elektryk, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci i urządzeń sanitarnych oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych w 100% zdali egzamin.

Takie wyniki dobrze służą planowanemu przez powiat węgrowski powołaniu w naszym Zespole Szkoły Branżowej nr 1. Gratulujemy zdającym i życzymy dalszych sukcesów :)

26 luty 2017 r. 

Sympatyczne siatkarskie spotkania

Zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego oraz węgrowskiej Akademii S.O.S. miały wyśmienitą okazję do wspólnego treningu z Natalią Bielińską Absolwentką LO S.O.S.

Natalia Bielińska była nie tylko wyróżniającą się w nauce uczennicą, ale również grającą w swojej karierze w wielu klubach sportowych z pierwszoligową Nike Węgrów na czele. Natalio pozdrawiamy i życzymy dalszych sportowych i osobistych sukcesów.

26 luty 2017 r. 

WinterCamp2017

Świetne humory dopisywały naszym siatkarkom podczas treningów w macierzystej hali sportowej ośrodka S.O.S. pod kierunkiem mgr Moniki Skórki i mgr Małgorzaty Kozieł. Wkrótce nowy sezon i czeka nas wiele sportowych emocji w rozgrywkach regionalnej Licealiady. 

Po intensywnych zajęciach wyśmienitej zabawy dostarczyły zdjęcia wykonane aparatami do fotografii natychmiastowej :)

25 luty 2017 r.

Zaproszenie

Patronat Honorowy:

Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP

Ks. Proboszcz Leszek Gardziński Dziekan Węgrowski

23 luty 2017 r.

>>>>>>   Więcej  <<<<<<

OBÓZ ZIMOWY WĘGRÓW 2017

Profesjonalni trenerzy piłki siatkowej: Andrzej Doktorski, Łukasz Janicki i Miłosz Raba z MOS Wola w Warszawie.

 22 luty 2017 r.

Pracowite ferie warszawskich siatkarzy

Wzorem ubiegłych lat kilkudziesięciu siatkarzy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Warszawa – Wola korzystają z przyjaznej bazy  ośrodka siatkarskiego w Węgrowie i intensywnie ćwiczą w czasie ferii zimowych pod kierunkiem mazowieckich  trenerów z Panem Andrzejem Doktorskim na czele.

Miłą niespodzianką była wizyta podczas porannego treningu Zbigniewa Krzyżanowskiego Szefa Szkolenia S.O.S. PZPS oraz Krzysztofa Felczaka Regionalnego Koordynatora S.O.S. PZPS w województwie wielkopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

21 luty 2017 r.

Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

 Nasza szkoła przyjęła zaproszenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na Dzień Otwarty, który odbędzie się  22 kwietnia 2017 r. (sobota) w godzinach 8:00 – 11:00>>>>>

Wyjątkową i szczególną satysfakcję może mieć społeczność naszej szkoły gdyż w dniu 11 lutego 2017 r. powołany został na stanowisko Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mł. insp. dr Marek Fałdowski, Absolwent naszego Zespołu.

Gratulujemy Panie Komendancie – Rektorze.

>>>>>>>>> Portal Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie <<<<<<<<

 20 luty 2017 r.

Specjalistyczne szkolenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Do naszej szkoły przybyli specjaliści reprezentujący Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego na profesjonalne szkolenie zakończone  kwalifikacyjnym egzaminem dla zainteresowanych osób z terenu województwa mazowieckiego.  Uczestnicy profesjonalnego szkolenia mieli okazję do spotkania m. in. z  Markiem Furmanem Dyrektorem MODR w Siedlcach, Krzysztofem Rzewuskim głównym specjalistą z zakresu produkcji roślinnej oraz Grzegorzem Antoniukiem starszym doradcą rolniczym MODR.

Warto podkreślić, że szkoła podjęła starania o przeprowadzenie kwalifikacyjnego szkolenia dla uczniów naszego Technikum Agrobiznesu w marcu br.

17 luty 2017 r.

Zimowe zajęcia  Akademii S.O.S.

Najmłodsze siatkarki przed wyjazdem na upragnione ferie zimowe nie zapomniały o treningu siatkarskim pod czujnym okiem mgr Barbary Murawskiej trenerem i wychowawcą III klasy LO Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Pani Barbara wysoko oceniła postępy umiejętności siatkarskich naszych przyszłych mistrzyń :)

17 luty 2017r.  

Sport służy aktywnemu kibicowaniu

Zaledwie kilka chwil minęło od momentu ceremonii wręczenia pucharów w mistrzostwach w piłce halowej a przybyli kibice chętnie korzystają z obecności nauczycieli i świetnie spędzają wolny feryjny czas na towarzyskie spotkanie. Dziękujemy mgr Rafałowi Krzyżanowskiemu za sprawowanie trenerskiej opieki.

Warto podkreślić, że dzięki aktywności mgr Rafała Krzyżanowskiego szkoła podjęła ciekawą inicjatywę - udział uczniów w projekcie „Szkolny Klub Sportowy 2017” organizowanym w ramach Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Brawo Panie Rafale. 

15 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

szkoły ponadgimnazjalne

Reprezentacja naszej szkoły Wicemistrzami Turnieju.

15 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

szkoły ponadgimnazjalne

Finaliści Mistrzostw Powiatu:

II LO Węgrów I miejsce, ZSP Węgrów II miejsce, LO Stoczek  III miejsce.

15 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

szkoły ponadgimnazjalne

W ostatnim  dniu piłkarskiego festiwalu do rywalizacji o Puchar Starosty Węgrowskiego przystąpiło siedem drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Sadownego, Stoczka, Łochowa i cztery drużyny z  Węgrowa.

15 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

gimnazja

Zdobywca Pucharu za I miejsce w Mistrzostwach reprezentacja Gimnazjum w Łochowie. 

14 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

gimnazja

Finaliści II Zimowego Turnieju Halowego:

I miejsce - Gimnazjum w Łochowie, II miejsce - Gimnazjum w Sadownem, III miejsce - Gimnazjum w Węgrowie

14 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

gimnazja

Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn z gimnazjów z terenu Powiatu Węgrowskiego tj. Gwizdały, Grębków, Liw, Łochów, Miedzna, Ostrówek, Sadowne, Stoczek, Węgrów.

14 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

szkoły podstawowe

Zdobywca Pucharu za I miejsce w Mistrzostwach reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łochowie. Mistrzowski puchar wręcza Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski.

13 luty 2017 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców 2017

O Puchar Starosty Węgrowskiego

szkoły podstawowe

W węgrowskiej hali sportowej spotkało się kilkanaście drużyn reprezentujących piłkarzy ze szkół podstawowych powiatu węgrowskiego. Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwa Jan Tempczyk Powiatowy Koordynator PSZS w Węgrowie.

W kolejnych dniach do rywalizacji przystąpią reprezentacje gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

13 luty 2017 r.

II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy

Bogdan Rychlik

zdobywca Pucharu za I miejsce w Grupie A 

12 luty 2017 r.

II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Fidei” w Węgrowie

Wyniki – Grupa A

Zwycięzcami tegorocznego II Zimowego Turnieju Szachowego w Grupie A zostali kolejno:

Bogdan Rychlik, Zuzanna Rejniak, Jakub Żurawicki, Dariusz Wójcikiewicz, Piotr Kodym, Aleksandra Lisiecka.

12 luty 2017 r.

>>>>>>>> Portal Chessarbiter <<<<<<<<

II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy

Joanna Szymańska

zdobywca Pucharu za I miejsce w Grupie B 

12 luty 2017 r.

II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Fidei” w Węgrowie

Wyniki – Grupa B

Zwycięzcami tegorocznego II Zimowego Turnieju Szachowego w Grupie B zostali kolejno:

Joanna Szymańska, Antoni Olszewski, Aleksandra Żurawicka, Zofia Stankiewicz, Weronika Deptuła, Dawid Dobosiewicz.

12 luty 2017 r.

>>>>>>>> Portal Chessarbiter <<<<<<<<

II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Fidei” w Węgrowie

Finaliści  – Grupa C

>>>>>>>> Wyniki na Portalu Chessarbiter <<<<<<<<<

12 luty 2017 r.

II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Fidei” w Węgrowie

Sali gimnastycznej naszej szkoły u progu ferii zimowych spotkali się na tegorocznym dwudniowym  turnieju sympatycy szachów. Łącznie do rywalizacji o nagrody i puchary przystąpiło 36 zawodników w dwóch grupach A i B.

Sędzią głównym II Zimowego Turnieju Szachowego  jest Waldemar Kulik.

11 luty 2017 r. 

II Zimowy Otwarty Klasyfikacyjny Turniej Szachowy

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Fidei” w Węgrowie

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwają sędzia główny Waldemar Kulik i Monika Doktorska Prezes MUKS "Fidei" w Węgrowie.

11 luty 2017 r. 

Monika Dudek i Ewelina Pachnik

Monika Dudek studentka matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Ewelina Pachnik studentka na kierunku obronności państwa Wydziału Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Niespodziewana i wyjątkowo miła wizyta Absolwentów w murach naszej szkoły w przededniu ferii zimowych .

 Dziękujemy za wspólnie spędzone radosne chwile wspomnień i życzymy z głębi serca powodzenia.

Brawo :)

10 luty  2017 r.

Podwójny awans siatkarek w rozgrywkach Licealiady 2017

Uczestniczące w rozgrywkach Regionalnej Licealiady nasze dwie reprezentacje szkoły świetnie poradziły sobie w kolejnych meczach i zakwalifikowały się do V rundy.

Nasze siatkarki  i trenerzy mgr Monika Skórka i mgr Barbara Murawska zasługują na słowa uznania za piękną sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły. Dziękujemy Wam i gratulujemy.

10 luty 2017 r.

Łyżwy, kręgle i niespodzianka ?

Uczniowie I klasy Technikum Elektrycznego i Technikum Agrobiznesu spędzili wspólny czas na lodowisku i kręgielni. Radości było wiele gdyż te dyscypliny sportu nie należą do powszechnie uprawianych…

Prawdziwą niespodziankę uczestnicy wycieczki do Siedlec sprawili naszym siatkarkom rozgrywającym ostatni mecz Licealiady właśnie w Siedlcach. Opiekunami zimowej przygody byli mgr Katarzyna Bednarczyk, mgr Jarosław Besztak wychowawca klasy i mgr Leszek Piotrowski.

10 luty 2017 r. 

Odprawa służbowa Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie

Węgrowski Ośrodek Kultury

 Nasza szkoła przyjęła zaproszenie na odprawę służbową podsumowującą pracę węgrowskiej Policji w 2016 roku, na którą przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Kamil Borkowski. Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula.

 Obecna na odprawie Halina Ulińska, Wicestarosta Węgrowski, podkreśliła funkcjonowanie w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, szkoły prowadzonej przez Powiat Węgrowski, klasy służb mundurowych, w programie której jest edukacja policyjna. W trakcie edukacji uczniowie mają możliwość poznania pracy różnych formacji mundurowych, w tym policji, co może w efekcie spowodować podjęcie wyższych studiów w tej dziedzinie i pracę w służbach mundurowych.

10 luty 2017 r.

Niezapomniany wieczór siatkarski

Nasze dziewczęta uczestniczące w rozgrywkach III ligi seniorek rozegrały piękny, wyjątkowo pasjonujący mecz z reprezentacją Esperanto z Warszawy. Obie drużyny dostarczyły przybyłym kibicom wielu emocji gdyż o wyniku zdecydował aż ostatni V set. Zespołowi z Warszawy los sprzyjał i drużyna Esperanto wygrała wynikiem 25:21, 25:23, 14:25, 25:27 i 13:15.

Trener mgr Barbara Murawska mimo niewielkiej przegranej nie kryła zadowolenia z dojrzałej gry i wyraźnych postępów umiejętności siatkarskich swoich podopiecznych. Wzruszającym motywem meczu był fakt, że wyróżniającą się zawodniczką Esperanto z Warszawy była nasza absolwentka LO S.O.S. Marta Gello. Gratulujemy Siatkarskiej Rodzinie :)

9 luty 2017 r.

„Szkoły prowadzone przez Powiat Węgrowski w nowym systemie oświaty”

Sala konferencyjna im. Ignacego Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

Do siedziby Starostwa przybyli pracownicy Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie w składzie: Dyrektor Adam Skup, starszy wizytator Hanna Bolesta, starszy wizytator Barbara Radman i starszy specjalista Agnieszka Jankowska, którzy omówili zmiany w systemie oświaty związane z reformą edukacji. Konferencja dotyczyła kwestii związanych z wdrażaniem nowego ustroju szkolnego i napiętym w związku z tym harmonogramem działań, gdyż niektóre z nowych typów szkół trzeba będzie powołać z dniem 1 września 2017 roku.

W konferencji wzięła udział kadra kierownicza szkoły.

9 luty 2017 r.

Wkrótce upragnione ferie

Kino, lodowisko i kręgle

Uczniowie z klas: III TEK, III TAI, III LOM, I TEK, 1 TEK/TH, I TI uczestniczyli w wycieczce do Siedlec.

Celem wycieczki było: integracja uczniów różnych grup zawodowych, wzmacnianie więzi koleżeńskiej, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, a także rozwój aktywności ruchowej.

9 luty 2017 r.

Wkrótce upragnione ferie

Kino, lodowisko i kręgle

Emocje były wielkie. Uczniowie mieli możliwość współzawodniczyć na torze do gry w kręgle, co wiązało się ze świetną zabawą, zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na łyżwach oraz spędzili miło czas w kinie.

Opiekunami wycieczki byli: wicedyrektor mgr Jacek Nowotniak, mgr inż. Ewa Sawicka i dr Joanna Gołębiewska- Kokoszka.

9 luty 2017 r.

Powiatowa Gala Stypendystów 2017

Stypendia Starosty Węgrowskiego za bardzo dobre wyniki w nauce

Zofia Bindulska kl. I LO S.O.S., Karolina Siekierko kl. III LO S.O.S., Natalia Wrzosek kl. II LO M.

9 luty 2017 r.

Powiatowa Gala Stypendystów 2017

Stypendia Starosty Węgrowskiego za szczególne osiągnięcia sportowe. 

Beata Szewczyk, Dorota Kania, Zofia Bindulska kl. I LO S.O.S., Katarzyna Gołębiewska, Natalia Leoniuk kl. II LO S.O.S., Katarzyna Woźniak, Kornelia Flis, Zuzanna Pazio, Wiktoria Rypina kl. III LO S.O.S.

Zuzanna Pazio jest ponadto Stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

9 luty 2017 r.

Powiatowa Gimnazjada Akademii S.O.S. 

sezon zimowy 2017

W węgrowskiej siedzibie mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego odbył się finał rozgrywek Akademii S.O.S. gimnazjów powiatu węgrowskiego. W wyniku siatkarskiej rywalizacji trzecie miejsce zdobyła reprezentacja z Gimnazjum w Korytnicy, drugie miejsce z Gimnazjum w Miedznie i I miejsce drużyna z Gimnazjum w Węgrowie. 

Organizatorami zawodów byli trenerzy - opiekunowie reprezentacji siatkarskich a sędzią głównym mgr Barbara Murawska trener S.O.S. i wychowawca III klasy LO S.O.S.

7 luty 2017 r. 

Zajęcia ratownictwa medycznego mundurowych

Uczniowie II klasy Liceum Ogólnokształcącego  uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych pod kierunkiem specjalisty ratownika Pawła Tomyślaka - absolwenta naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie praktycznych zajęć.

7 luty 2017 r.

Powiatowa Gimnazjada Akademii S.O.S. 

sezon zimowy 2017

Sędzia Główny : mgr Barbara Murawska

Kadra sędziowska Gimnazjady S.O.S. 2017: Paulina Daniluk, Andżelika Lipińska, Dorota Kania, Weronika Biernacka, Martyna Michałowska, Patrycja Peciak.

7 luty 2017 r.

Fantastyczny mecz naszych siatkarek w kolejnej rundzie  III ligi.

Nasze wspaniałe zawodniczki podczas wyjazdowego meczu w Konstancinie –Jeziornie rozegrały rewelacyjne spotkanie i pokonały Gospodarzy wynikiem 3:2. O dramaturgii meczu niech świadczy fakt, że nasza drużyna przegrała pierwsze dwa sety. Jednak duch i wola walki wzięły górę  i w  pięknym stylu nasze zawodniczki wygrały trzy kolejne sety i wróciły z zasłużonym sukcesem do Węgrowa.

Słowa uznania kierujemy do całej reprezentacji  i mgr Barbary Murawskiej trenera i wychowawcy klasy III LO S.O.S.

Brawo :)

6 lutego 2017 r.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP

Pomnik Powstańców Styczniowych 1863 r.

5 luty 2017 r.

Halina Ulińska 

Wicestarosta Węgrowski

Pani  Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski nawiązując do historii uroczystych obchodów rocznic Bitwy pod Węgrowem nawiązała do udziału w niej grupy rekonstrukcyjnej Powstania Styczniowego 1863 r. a ostatnio mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego.

5 luty 2017 r.

Krzysztof Wyszogrodzki 

Burmistrz Węgrowa

5 luty 2017 r.

Uroczyste obchody 154. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Pomnik Powstańców 1863 r.

Grupa Rekonstrukcyjna Powstania Styczniowego 1863 r. - uczniowie klasy IV Technikum Elektrycznego

4 luty 2017 r.

Uroczyste obchody 154. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

Mundurowi II klasy Liceum Ogólnokształcącego

4 luty 2017 r.

Uroczyste obchody 154. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

Mundurowi I klasy Liceum Ogólnokształcącego

4 luty 2017 r.

Uroczyste obchody 154. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

Mundurowi Stowarzyszenia Niezłomni, harcerze Hufca Doliny Liwca im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie

4 luty 2017 r.

>>>>> Więcej <<<<<

Klasy wojskowe w aspekcie obrony terytorialnej kraju

Konferencja naukowa

Nasza szkoła przyjęła zaproszenie do udziału w konferencji naukowej organizowanej w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Urlach. W spotkaniu wzięła udział Teresa Wargodzka Wiceminister Edukacji Narodowej.

4 luty 2016 r.

Klasy wojskowe w aspekcie obrony terytorialnej kraju

Konferencja naukowa

Miłym akcentem w  Liceum Ogólnokształcącym w Urlach było spotkanie z nauczycielami edukacji policyjnej i pożarniczej  mgr Mirosławem Kowalczykiem i mgr Danielem Turniakiem – absolwentami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Warto podkreślić, że mgr Daniel Turniak pełni zaszczytną funkcję Komendanta Hufca ZHP "Doliny Liwca" im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie

4 luty 2016 r.

Uroczyste obchody 154. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Miejska Biblioteka Publiczna

Wieczornica

W bogatym programie wieczornicy poświęconej rocznicy wybuchu powstania styczniowego prezentację wspomnień powstańczych, pieśni i poezji patriotycznych przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie:

mgr Elżbieta Topolińska Wicedyrektor szkoły, mgr Joanna Skiba, mgr Monika Krasnodębska i mgr Magdalena Ceglaska-Kowal.

4 luty 2017 r.

>>>>>>> Więcej <<<<<<<

Uroczyste obchody 154. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Składanie wieńców na powstańczych grobach

Uczniowie IV klasy Technikum Elektrycznego Adam Jaszczur i Adam Pogorzelski wzięli udział w delegacji władz miasta składających wiązanki na grobach powstańców na terenie Węgrowa. Węgrowski samorząd reprezentowali:

Jacek Antoński Przewodniczący Rady Miasta Węgrowa, Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa oraz Jadwiga Giers Przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej.

4 luty 2017 r.

Uroczyste obchody 154. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Składanie wieńców na powstańczych grobach

Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa podziękował Adamowi Jaszczurowi i Adamowi Pogorzelskiemu za piękną patriotyczną postawę. Opiekunem grupy rekonstrukcyjnej naszej szkoły jest mgr Małgorzata Kołodziejczuk.

4 luty 2017 r.

>>>>>>> Więcej <<<<<<

Uroczyste zakończenie kursu I stopnia u sprzedawców

zawód: sprzedawca

Pani mgr Anna Salach, opiekun grupy, z sympatią żegna się z uczniami  uczestniczącymi w kursie pierwszego stopnia w zawodzie sprzedawca. Od wielu lat nasza szkoła jest znaczącym ośrodkiem kształcenia w tym popularnym zawodzie. Warto podkreślić, że podczas wielu sesji egzaminacyjnej do Węgrowa przyjeżdżali uczniowie z sąsiednich powiatów. Gratulujemy młodzieży sukcesów i życzymy wszystkim powodzenia.

3 lutego 2017 r.

Aleksandra Kaca i Cezary Ściechowski

LO S.O.S. 2016

3 lutego 2017 r.

Uroczyste zakończenie kursu III stopnia u mechaników 

zawód: mechanik pojazdów samochodowych

Pani mgr Anna Salach opiekun uczniów - młodocianych pracowników oraz młodzież ze szkół powiatu węgrowskiego spotkali się po raz ostatni na uroczystości wręczenia zaświadczeń o ukończeniu zawodowego dokształcania teoretycznego. Pan mgr Jacek Nowotniak Wicedyrektor szkoły oraz mgr Janusz Zdzieborski pogratulowali uczniom ich postawy i złożyli serdeczne życzenia dalszych sukcesów w karierze zawodowej.

3 lutego 2017 r. 

Specjalistyczne szkolenie mundurowych w Siedlcach

Klasy mundurowe- I LOm i II  LOm wzięły udział w pierwszej części szkolenia pt. Moje bezpieczeństwo skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przygotowanego przez WHUPH w Siedlcach. Spotkania dotyczą zagadnień bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej i reagowania w sytuacjach zagrożeń i prowadzone są przez funkcjonariuszy straży pożarnej i policji.

Pozostało jeszcze szkolenie praktyczne w zakresie ratownictwa medycznego, które zostanie przeprowadzone na wiosnę.

3 lutego 2017 r.

VII Koncert Kolęd 

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

Wzruszający i pełen muzycznego uroku Koncert Kolęd, w wykonaniu zespołu W Dobrym Tonie, dobiegł końca. Wiele nowych, pięknych utworów nagrodzonych było zasłużonymi brawami. Po koncercie, na ręce pana Radosława Świderskiego instruktora muzyki, Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, skierowała  słowa uznania i podziękowania za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Widownia na stojąco z ks. Proboszczem Leszkiem Gardzińskim Dziekanem Węgrowskim zachęciła muzyków do wykonania jeszcze jednego utworu na bis.

Wykonawcy: Paulina Kodym, Emilia Gałecka, Martyna Bardadyn, Julia Noga, Sylwia Poławska, Paulina Rusiniak, Karol Wysocki, Rafał Giers; Sandra Kresa.

2 lutego 2017 r. 

>>>>>> Więcej <<<<<<

Zimowe zajęcia mundurowych

2 lutego 2017 r.

C.D.N.

Piękne kolędowanie w Parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego Padewskiego w Węgrowie

Katolickie Przedszkole Świętego Antoniego w Węgrowie

 Przedstawiciele Samorządu Szkolnego i Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. mgr Brygidy Strąk i p. mgr Ireny Stańczyk odwiedzili w dniu dzisiejszym Katolickie Przedszkole Świętego Antoniego w naszym mieście. Młodzież naszej szkoły przedstawiła spektakl bożonarodzeniowy i zaprosiła najmłodszych do wspólnego kolędowania. 

W pięknych jasełkach wzięli udział: Ciborowska Gabriela, Czarnocki Marcin, Dybowska Aleksandra, Flaga Maria, Gosk Patrycja, Jastrzębska Julia, Karczewska Weronika, Kisielińska Anna, Niewiarowska Jolanta, Piątkowski Damian, Popowska Angelika, Poławska Sylwia, Słowik Natalia, Supeł Paulina. Brawo :)  

 1 lutego 2017 r.

>>>>>>>>  Galeria  <<<<<<<

VII Koncert Kolęd 2017

Złota Jerozolima

W dniu 2 lutego 2017 r. po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18 45 w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odbędzie się VII  Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu muzyczno - wokalnego  W Dobrym Tonie.

W imieniu muzyków i społeczności szkolnej serdecznie zapraszamy.

31 stycznia 2017 r..

Uzupełniające wybory do  Samorządu Szkolnego 2017

Szkolna Komisja Wyborcza

Sylwia Cyran II LOM, Adam Solka IIITE, Kamila Kozłowska IIITEK, Joanna Korczak IIITEK

Samorząd Szkolny przeprowadza wybory uzupełniające związane z zakończeniem nauki reprezentantów najstarszych klas poszczególnych szkół naszego Zespołu. Opiekunem naszych samorządowców jest mgr Brygida Strąk.

31 stycznia 2017 r.

Uzupełniające wybory do  Samorządu Szkolnego 2017

31 stycznia 2017 r.

Współpraca szkół zawodowych regionu

Z zaproszeniem do współpracy w zakresie kształcenia zawodowego przybyły do naszej szkoły Pani Dyrektor Hanna Przesmycka oraz Pani Jolanta Onyśk nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół w Kosowie Lackim. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za miła wizytę.

31 stycznia 2017 r.

Artystyczny  sukces  Damiana Jechny

Burmistrz Miasta Węgrowa, Krzysztof Wyszogrodzki zaprosił dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pn. „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”. Celem konkursu było zachęcenie uczestników do aktywnego działania na rzecz ochrony powietrza, poprawy jego jakości oraz szeroko rozumiana edukacja ekologiczna.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył  Damian Jechna uczeń I klasy Technikum Informatycznego a wyróżnienie jego kolega Krzysztof Góral. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas XXIX sesji Rady Miasta Węgrowa.

30 stycznia 2017 r.

Artystyczny  sukces  Damiana Jechny

Sylwia Cyran Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Węgrowa obecna na XXIX sesji była dumna z kolegów z I klasy Technikum Informatycznego Damiana Jechny i Krzysztofa Górala oraz z ich sukcesu. Obecność Sylwii Cyran – dowódcy II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego na sesjach Rady Miasta jest elementem edukacji społecznej i samorządowej radnych Młodzieżowej Rady Miasta Węgrowa.

30 stycznia 2017 r.

5 lutego 2017 r.

>>>> Portal Urzędu Miasta Węgrowa <<<<

Procesy montażu i kontroli technicznej w pracowniach Technikum Mechanicznego

Na zajęciach praktycznych w klasie III Technikum Mechanicznego uczniowie mają okazję do zdobycia umiejętności precyzyjnego montażu i kontroli parametrów profesjonalnych elementów sprzęgieł. Zajęcia programowe w pracowni montażu i kontroli jakości prowadzi Zbigniew Mlonek.

Warto podkreślić, że te profesjonalne sprzęgła powstają w Warsztatach Szkolnych.

27 stycznia 2017 r. 

Politechniczny maraton egzaminacyjny

Elektrycy, mechanicy i informatycy to kolejna grupa techników, która rozpoczęła egzaminacyjny sezon zimowy. Na początek wystartował egzamin praktyczny z kwalifikacji E.07 w klasie III Technikum Elektrycznego. Kolejno trzyosobowe zespoły zdających rozwiązują zadania egzaminacyjne na świetnie wyposażonych stanowiskach. 

W symbolicznym pierwszym dniu sesji komisja w składzie: Piotr Pniewski egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, Irena Stańczyk przewodnicząca komisji egzaminacyjnej oraz Ryszard Kocon asystent techniczny, zapewniła wzorową logistykę ścisłych wymagań procedur egzaminacyjnych. Powodzenia…

27 stycznia 2017 r.  

Nike Węgrów & LO S.O.S.

Sokołów Podlaski

26 stycznia 2017 r.

C.D.N.

Licealiada 2017

III Runda

Świetne dwa mecze rozegrała nasza druga reprezentacja szkoły z drużynami II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach  oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Nasze siatkarki wygrały dwa mecze wynikami 3:2 i 3:0.

Składamy gratulacje wspaniałej, pełnej woli walki drużynie oraz mgr Monice Skórce kolejnego sukcesu.

 Brawo !

26 stycznia 2017 r.

Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Finaliści

26 stycznia 2017 r.

Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym 2017

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Tenisie Stołowym Chłopców

Patryk Zawadzki i Patryk Ojdana uczniowie  II klasy Technikum Mechanicznego

26 stycznia 2017 r.

Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym 2017

Finaliści naszej szkoły

Patryk Zawadzki i Patryk Ojdana uczniowie  II klasy Technikum Mechanicznego - pierwsze miejsce drużynowo chłopców.

Karolina Powierza uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego i Joanna Korczak uczennica III klasy Technikum Ekonomicznego – czwarte miejsce drużynowo dziewcząt.

Trenerzy: mgr Michał Szcześnik i mgr Mirosław Kowalczyk. Gratulujemy organizacji mistrzostw i sukcesu sportowego...

26 stycznia 2017 r.

Marta Gello 

Spotkanie

26 stycznia 2017 r.

Marta Gello 

Absolwentki mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. chętnie odwiedzają swoją szkołę a w niej  spotykają wielu wiernych przyjaciół. Rozmowy z wychowawcami, nauczycielami i młodszymi koleżankami  zawsze wzruszają... Utalentowana Marta Gello nadal rozwija swoje wysokie umiejętności siatkarskie z których dumna jest mgr Monika Skórka wychowawca i trener S.O.S.

26 stycznia 2016 r.

Zimowy Turniej Siatkarski Akademia S.O.S.

Szkoły Podstawowe

Kolejny raz do węgrowskiej hali sportowe mazowieckiego ośrodka S.O.S. przyjechały z trenerami najlepsze zawodniczki ze szkół podstawowych powiatu węgrowskiego. Tę piękną imprezę przygotowała i prowadziła Barbara Murawska trener i wychowawca III klasy LO S.O.S. Gościem honorowym Zimowego Turnieju był Robert Kupisz trener pierwszoligowego Nike Węgrów. Pan Robert pełni zaszczytną funkcję Wojewódzkiego Koordynatora Ogólnopolskiego Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Prawdziwą pamiątką i wsparciem logistycznym Zimowego Turnieju S.O.S. była obecność siatkarek z klasy III LO S.O.S. w roli kadry sędziowskiej. Dziękujemy :)

25 stycznia 2017 r. 

Noworoczne spotkanie Solidarności

Tradycyjnie środowisko członków NSZZ Solidarność przybyło na symboliczne noworoczne spotkanie do naszej szkoły. Wśród wyjątkowych gości nie zabrakło przedstawicieli parlamentu z Marią Koc Wicemarszałkiem Senatu RP, samorządu lokalnego z Haliną Ulińską Wicestarostą Węgrowskim, Krzysztofem Wyszogrodzkim i Leszkiem Redoszem Burmistrzem i Wiceburmistrzem Węgrowa, Bogusławem Szymańskim  Wójtem Gminy Liw i Jackiem Antońskim Przewodniczącym Rady Miasta Węgrowa.

W czasie spotkania Proboszczowie węgrowskich parafii modlitwą i kolędą nawiązali do niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia.

25 stycznia 2017 r. 

AutoCad w akcji

Ostatnie ćwiczenia na stanowiskach rysunku technicznego z wykorzystaniem edytora wektorowego AutoCad w Technikum Mechanicznym przed zimową sesją egzaminacyjną. Mimo zakończonych zajęć z zakresu kształcenia zawodowego uczniowie IV klasy chętnie korzystają z możliwości przystąpienia do próbnego egzaminu praktycznego z kwalifikacji M.44. Mgr inż. Andrzej Kulicki prowadzi dodatkowe zajęcia w pracowni rysunku technicznego w warsztatach szkolnych naszego Zespołu. Gratulujemy i dziękujemy za wsparcie.

24 stycznia 2017 r.  

Marcin Berezowski mazowieckim stypendystą

„Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020

Marcin Berezowski uczeń klasy IV Technikum Elektrycznego otrzymał  wysokie Stypendium w ramach Osi Priorytetowej X – Edukacja dla rozwoju regionu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ze strony Zarządu Województwa Mazowieckiego umowę stypendialną podpisały: Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i Zofia Dembska Zastępca Dyrektora Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Marcin uzyskał wyjątkowe wyniki w nauce oraz w kolejnych Olimpiadach Wiedzy Technicznej. Przyznane stypendium służą indywidualnemu planowi realizacji jego rozwoju zawodowego. Gratulujemy wyjątkowego sukcesu i dalszej kariery zawodowej.

23 stycznia 2017 r.

Podwójne urodziny w LO S.O.S. :)

23 stycznia 2017 r.

 

Studniówka 2017

21 - 22 stycznia 2017 r.

>>> Studniówka 2017 <<<

Zajęcia specjalistyczne mechaników pojazdów samochodowych

Praktyczne zajęcia  specjalistyczne w Warsztatach Szkolnych to klucz do dobrego przygotowania zawodowego absolwentów do rynku pracy, a wcześniej do egzaminu z kwalifikacji M.18. Taką formułę od wielu lat praktykuje mgr inż. Franciszek Łazowski nauczyciel pnz w pracowni samochodowej. Z uwagi na wzorowe wyposażenie w węgrowskim ośrodku egzaminacyjnym funkcjonującym na bazie warsztatów szkolnych kilkuset uczniów szkół z województwa mazowieckiego przystępowało do egzaminów zawodowych w Węgrowie.

Z satysfakcją warto podkreślić, że w przyszłym systemie kształcenia zawodowego szkoły branżowe jako warunek konieczny powinny posiadać dobrze wyposażone pracownie i warsztaty szkolne.

20 stycznia 2017 r.

I Liga zobowiązuje

Siatkarki Akademii S.O.S.  nie szczędzą wysiłku podczas treningów aby systematycznie doskonalić swoje umiejętności sportowe. Dziewczęta awansowały do I Ligi Młodziczek i pod czujnym okiem mgr Małgorzaty Kozieł spotykają się w węgrowskiej hali sportowej – mazowieckim Siatkarskim Ośrodku Szkolnym.

20 stycznia 2017 r.

  Budująca współpraca z ZSP Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach

Organizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie to wyjątkowo złożona logistycznie operacja.  Jednym z kluczowych wyzwań jest zapewnienie właściwej bazy egzaminacyjnej, przygotowanie stanowisk egzaminacyjnych oraz zapewnienie profesjonalnego składu komisji egzaminacyjnych. Największe szkoły Mazowsza uczestniczą w systemie wzajemnego wsparcia organizacyjnego stanowiącego filary lokalnego systemu oświaty.

Przykładem dobrych praktyk wieloletniej współpracy egzaminacyjnej naszej szkoły jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach z mgr inż. Leszkiem Rozbickim Dyrektorem oraz mgr Małgorzatą Szymaniuk-Kruk i mgr Waldemarem Skolimowskim Wicedyrektorami szkoły. Dziękujemy za życzliwość.

20 stycznia 2017 r.

Profesjonalna rachunkowość w Szkole Policealnej

Zajęcia dydaktyczne  Szkoły Policealnej w pracowni rachunkowości cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Powody do zadowolenia z kolejnych postępów swoich słuchaczy ma mgr Anna Salach – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

W ubiegłym miesiącu zakończyła się, uzyskaniem najwyższego wyniku, ewaluacja w Szkole Policealnej  przeprowadzona przez Wizytatorów Kuratorium Oświaty w Warszawie. Gratulujemy Słuchaczom i Nauczycielom.

20 stycznia 2017 r. 

Bezcenne wsparcie Rodziców

Obiekty naszej szkoły są systematycznie remontowane i przeprowadzane są rokrocznie poważne inwestycje realizowane ze środków powiatu węgrowskiego. Szczególne miejsce zajmują jednak bieżące naprawy ławek i krzeseł. To pracochłonne zadanie z dużą troską wykonują rzetelnie pracownicy szkoły.

Jednak każde wsparcie Rodziców  to już zupełnie bezcenna i honorowa postawa. Przekazujemy tą drogą podziękowanie Rodzicom Karoliny Skulimowskiej z klasy I Technikum Ekonomicznego.

20 stycznia 2017 r.

Pracowici elektrycy  Zasadniczej Szkoły Zawodowej

Adam Łasek, Michał Muszyński, Karol Orzeł, Przemysław Powierża, Karol Rostek, Bartosz Słowik oraz mgr inż. Marian Paczóski.

Do próbnego egzaminu praktycznego z kwalifikacji E.07 tym razem chętnie przystąpili uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcący się w zawodzie elektryk. Warto podkreślić, że uczniowie ZSZ przystępują do identycznych egzaminów  E.07 i E.08 co uczniowie Technikum. Natomiast techników elektryków oczekuje w klasie czwartej dodatkowo egzamin z kwalifikacji E.24.

19 stycznia 2017 r.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W organizacji jubileuszowego finalu WOŚP w Węgrowie wzięły udział wolontariuszki z naszej szkoły Sandra Kresa i Sandra Krajewska uczennice I klasy mundurowej  Liceum Ogólnokształcącego. Uczennice prowadzą wyjątkowo aktywną społecznie działalność w węgrowskim Hufcu ZHP Doliny Liwca im.  hm. Edmunda Zarzyckiego i Stowarzyszeniu Niezłomni.

Sandra Kresa pełni zaszczytną funkcję Dowódcy I LOM.

19 stycznia 2016 r.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Węgrowski Ośrodek Kultury

W ramach imprezy już przed południem na placu przed budynkiem WOK można było zobaczyć wystawę aut do motosportu przygotowaną przez WWE Rally Team Marcin Piotrowski i Sulich Recycling Mimar Amg-Serwis oraz Klub Motocyklowy „Motokuźnia”. Popołudniu zaś w WOK-u odbył się koncert, podczas którego wystąpili  Podbrodzki Nonet Instrumentalny, zespół „Stara Kuźnia” oraz  zespół taneczno-akrobatyczny AVOCADO.

W charytatywnej licytacji, wspólnie z Katarzyną Zabadałą Dyrektorem WOK, wzięła udział Sandra Kresa. Gratulujemy zebrania imponującej kwoty 20 488, 61 zł.

19 stycznia 2017 r. 

Piękny mecz siatkarek naszej LO S.O.S. I w Licealiadzie 2017

Nasze siatkarki z pierwszej reprezentacji szkoły rozegrały widowiskowe, piękne mecze z dwoma drużynami z ZSE i ZS nr 1 z Mińska Mazowieckiego. Trener LO S.O.S. I mgr Barbara Murawska nie kryje zadowolenia z podwójnego sukcesu 3:0.

Nasz pierwszy zespół awansuje do kolejnej IV rundy Licealiady z pierwszego miejsca w grupie. Gratulujemy sukcesu :)

18 stycznia 2017 r.

Mundurowi w akcji

Uczniowie I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego konsekwentnie ćwiczą musztrę oraz przygotowują się do wiosennych eliminacji zawodów sportowo-obronnych „Sprawni Jak Żołnierze”.Nad sprawnością fizyczną mundurowych i koordynacją ćwiczeń musztry czuwają Konrad Kasperowicz wychowawca III LOM  oraz gościnnie Tomasz Salach ze Stowarzyszenia Niezłomni.

18 stycznia 2017 r.

Natalia Bielińska Absolwentka LO S.O.S. w BlueSoft Mazovia Warszawa

Absolwentka naszej szkoły Natalia Bielińska kontynuuje grę w siatkówkę w warszawskim klubie BlueSoft Mazovia. Uczestniczy w rozgrywkach 2 ligi kobiet, a jej zespół znajduje się aktualnie na drugim miejscu w tabeli. Celem drużyny jest awans do 1 ligi. Natalia na początku sezonu doznała dosyć poważnej kontuzji zerwania więzadeł stawu skokowego, ale po rehabilitacji wróciła już do gry i pomaga zespołowi w walce o awans. Ostatnim sukcesem BlueSoft Mazovia w meczu z BAS Białystok było zwycięstwo 3:1.

Relacja z meczu: „… Trzecia partia i znów duże prowadzenie Mazovii, jednak w końcowej partii seta kilka punktów ucieka. Popełniamy sporo błędów w polu zagrywki. Trener Ślusarczyk, robi zmianę i zagrywa Natalka Bielińska. Trzy punkty! 27:25… „ Brawo Natalia !

Gratulacje dla mgr Moniki Skórki wychowawcy i trenera S.O.S. Natalii Bielińskiej. Dziękujemy za piękne zdjęcia :)

>>>>>>>>>  Portal BlueSoft Mazovia Warszawa <<<<<<<<

18 stycznia 2017 r. 

Próbny egzamin praktyczny E.07  w Technikum

Ostatnia grupa uczniów III klasy Technikum Elektrycznego skorzystała z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych. Nad przebiegiem i prawidłową oceną wykonanych czynności czuwa mgr inż. Marian Paczóski. Wiktor Dmowski i Damian Cichocki mają powody do zadowolenia.

Szkoła jest bardzo dobrze przygotowana do realizacji procedur egzaminacyjnych gdyż aż trzech nauczycieli przedmiotów elektrycznych posiada uprawnienia egzaminatora. Nasi pedagodzy są chętnie zapraszani w czasie sesji egzaminacyjnych m. in. do Siedlec, Garwolina czy Gostynina.

17 stycznia 2017 r. 

Andżelika Toporek absolwentka LO S.O.S. w AZS UJK Kielce

Absolwenci klasy siatkarskiej mazowieckiego LO S.O.S. na drodze swojej dalszej kariery chętnie wykorzystują nabyte sportowe umiejętności i biorą udział w rozgrywkach ligowych. Andżelika Toporek świetnie radzi sobie ze startami w swojej nowej drużynie - Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Gratulujemy Andżelice i jej koleżankom ostatniego sukcesu  w meczu MKS Gala Skarżysko - AZS UJK Kielce 0:3 (11:25; 11:25; 9:25) Brawo !

16 stycznia 2017 r.

Lekcja w kinie

Węgrowski Ośrodek Kultury

Kolejny raz młodzież naszej szkoły uczestniczyła w lekcji multimedialnej poświęconej manipulacji w kinie. Prezentacja treści dydaktycznych połączona była z projekcją filmu  Wolny strzelec ze znakomitą rolą Jake’a Gyllenhalla jako Louisa Blooma i w świetnej reżyserii Dana Gilroya.

Prezentacje są elementami cyklu: Lekcja w kinie opracowywanego przez animatorów kultury z Wołomina.

16 stycznia 2016 r.

Kolejny sukces pierwszoligowej Nike Węgrów

Zawodniczki Nike Węgrów w meczu z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki pewnie pokonały rywalki wynikiem 3:0. Obecny na meczu Zbigniew Krzyżanowski – pierwszy trener węgrowskiej drużyny, miał wiele powodów do zadowolenia i satysfakcji z emocjonującego sportowego wydarzenia.

Aleksandra Szymańska środkowa Nike Węgrów przekazała specjalne podziękowanie Zbigniewowi Krzyżanowskiemu za jego obecność na meczu i piękne kibicowanie węgrowskim siatkarkom.

15 stycznia 2017 r.

Kolejny sukces pierwszoligowej Nike Węgrów

Każde widowisko sportowe jest okazją do spotkania pasjonatów. Nasze trenerki Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Monika Skórka, Małgorzata Kozieł oraz Marlena Mieszała Ambasador Węgrowskiej Akademii S.O.S.  spotkały się ze Zbigniewem Krzyżanowskim. Zbigniew Krzyżanowski był ich trenerem w czasie największych ogólnopolskich sukcesów siatkarskich.

Obecnie Zbigniew Krzyżanowski pełni funkcję Szefa Szkolenia Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

15 stycznia 2017 r.

Koncert  Podbrodzkiego Nonetu Instrumentalnego

Występ Litewskiej Finalistki Mam talent

W Węgrowskim Ośrodku Kultury zorganizowano piękny koncert litewskich muzyków z Podbrodzia na Litwie. Przez wiele lat nasza szkoła udzielała wsparcia Domowi Dziecka w Podbrodziu. Te kilkunastoletnie spotkania zbudowały wiele przyjaźni i wzruszeń. M.in. nasze zespoły "W Dobrym Tonie"  i "Swing" również wystąpiły w Podbrodziu z pięknym koncertem o czym w wystąpieniu wspomniała Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski. 

Podbrodzkich muzyków mieliśmy okazję gościć w naszej szkole.

15 stycznia 2017 r.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Węgrów 2017

Mazowsze /U-11/

W hali sportowej naszej szkoły spotkały się najlepsze drużyny piłkarzy w najmłodszej grupie wiekowej. Głównym organizatorem turnieju jest Henryk Giers zaś kierownikiem zawodów Arkadiusz Sitek. Arkadiusz jest również trenerem dwóch węgrowskich reprezentacji Czarni Węgrów I i Czarni Węgrów II.

Arkadiusz jest Absolwentem naszego Zespołu. Warto przypomnieć, że nasza szkoła w ubiegłym sezonie była Mistrzem Licealiady w Piłce Nożnej Chłopców.

14 stycznia 2017 r.

XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Etap Regionalny

Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof.  E. Pijanowskiego w Warszawie

Wyjątkową satysfakcję dostarczyły Karolina Siekierko i Katarzyna Skórka, uczennice III klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, które zakwalifikowały się do etapu regionalnego XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Jest to pierwszy awans uczniów naszej szkoły w tej ciekawej olimpiadzie.

Opiekunem naszych olimpijczyków była mgr Małgorzata Oleksińska. Gratulujemy sukcesu.

13 stycznia 2017 r.

XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Etap Regionalny

Karolina Siekierko kl. III LO S.O.S.

13 stycznia 2017 r.

XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Etap Regionalny

Katarzyna Skórka kl. III LO S.O.S.

13 stycznia 2017 r.

XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Etap Regionalny

Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof.  E. Pijanowskiego w Warszawie

Bardzo gościnni Gospodarze  przygotowali uczestnikom  Olimpiady wiele kuchennych atrakcji  w profesjonalnych pracowniach. Wśród kucharzy nie zabrakło autorytetów kulinarnych ze znanych warszawskich restauracji. 

Dziękujemy za piękne przyjęcie, wyśmienicie podany obiad w szkolnej  restauracji i życzliwość kilkudziesięciu uczniów ZSG w Warszawie zapewniających logistykę Olimpiady.

13 stycznia 2017 r.

Ćwiczenia samoobrony mundurowych

Uczniowie klas mundurowych i Niezłomni konsekwentnie poznają techniki samoobrony. Szczególną uwagę ćwiczący przykładają do powtarzalności chwytów obronnych i szybkości ich wykonania.

13 stycznia 2017 r.

Zimowa sesja egzaminacyjna 2017

Egzamin pisemny – III zmiana

Ostatnią grupą zdających w sesji zimowej część pisemną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe byli uczniowie IV klasy Technikum Elektrycznego.

E.24 - Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

W sesji zimowej do egzaminu przystąpiło 163 uczniów. Gratulujemy uczniom i kadrze pedagogicznej wspaniałej frekwencji i sprawnego  działania komisji egzaminacyjnej. 

12 stycznia 2017 r.

Zimowa sesja egzaminacyjna 2017

Egzamin pisemny – II zmiana

Kolejną grupą która przystąpiła do części pisemnej egzaminu zawodowego byli zdający z Technikum i Szkoły Policealnej w kwalifikacjach:

M.44 - Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń, A.65 - Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych, R.6 - Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie, R.16 - Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej, E.13 - Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami.

12 stycznia 2017 r.

Zimowa sesja egzaminacyjna 2017

Egzamin pisemny – I zmiana

Technicy elektrycy i elektrycy byli pierwszą grupą zawodową, która  przystąpiła do części pisemnej  egzaminu w kwalifikacji E.07.

Kwalifikacja E.07 - Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych

12 stycznia 2017 r.

 Młodzieżowa Rada Miejska Węgrowa

Na stronie Urzędu Miasta Węgrowa Młodzieżowa Rada Miejska Węgrowa ogłosiła ciekawy konkurs społeczny. Szczególne zaproszenie do udziału w nim kieruje Sylwia Cyran uczennica II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego - Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Węgrowa.

 >>>>>>>>>>>>> Link do dokumentów konkursu <<<<<<<<<<

12 stycznia 2017 r.

Radosna siatkówka w Akademii S.O.S.

Najmłodsi zawodnicy węgrowskiej Akademii S.O.S.  mają powody do satysfakcji. Pani Małgorzata Kozieł trener S.O.S. ze swoją reprezentacją młodziczek zakwalifikowała się do I Ligi Siatkarskiej. Gratulujemy pani Małgorzacie zasłużonego sukcesu. 

Najmłodsi sportowcy chętnie przychodzą na zajęcia sportowe ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

11 stycznia 2017 r.

XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

W siedleckiej Collegium Mazovia odbył się etap rejonowy  XLIII OLimpiady Wiedzy Technicznej. Do kolejnego etapu tej prestiżowej olimpiady przystąpili  uczniowie IV klasy Technikum Elektrycznego Dariusz Szczepanik i Marcin Berezowski .

Jeszcze chwila dyskusji z opiekunem mgr inż. Adamem Ulińskim i nasi olimpijczycy zaczną rozwiązywać zadania.

11 stycznia 2017 r. 

Próbny egzamin elektryków z kwalifikacji E.07

Kolejna grupa zainteresowanych uczniów III klasy Technikum Elektrycznego skorzystała z możliwości sprawdzenia nabytych umiejętności w czasie części praktycznej próbnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe E.07

Egzamin próbny E.07 przygotował mgr inż. Marian Paczóski.

10 stycznia 2017 r.

Ambitny program praktyki w przedsiębiorstwie Addit Sp. z o.o

Uczniowie II klasy Technikum Mechanicznego rozpoczęli pierwszą ze swoich praktyk zawodowych w wyjątkowo atrakcyjnym nowoczesnym przedsiębiorstwie Addit. Warto podkreślić, że dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu z dyrektorem  Marianem Klimkiem na czele, w praktyce zawodowej weźmie udział rekordowa ilość 13 uczniów.

W pierwszym dniu praktyki uczniowie mieli zaszczyt poznać osobiście dyrektora Addit oraz  profesjonalną prezentację firmy.

10 stycznia 2017 r.

 Ambitny program praktyki w przedsiębiorstwie Addit sp z o.o

Nad profesjonalnym przebiegiem praktyk zawodowych tej imponującej liczbie zainteresowanych uczniów czuwają: pan Tomasz Nowotniak - Manager Operations (Manager ds. Operacyjnych Addit) oraz pani Beata Majewska - Human Resourses Manager (Kierownik ds. Personalnych Addit)
 
Dziękujemy pani Alicji Antońskiej (HR Specialist Addit) za wsparcie medialne i logistyczne przedsięwzięć szkoły, nie pierwszy raz...

10 stycznia 2017 r.

Edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy mundurowych

Dzięki uprzejmości Pawła Tomyślaka - ratownika medycznego, uczniowie I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego mają okazję do praktycznego ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Wkrótce uczniowie sprawdzą nabyte umiejętności w rywalizacji z zakresu ratownictwa medycznego  pod czujnym okiem specjalistów.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest elementem współzawodnictwa proobronnego przeprowadzanego w cyklu zawodów "Sprawni Jak Żołnierze".

10 stycznia 2017 r.

Zimowa sesja egzaminacyjna 2017 r. rozpoczęta

W pierwszym dniu zimowej sesji  egzaminacyjnej zdający przystąpili do rozwiązywania  zadań z kwalifikacji E.24, R.6 i R.16 w klasach IV  Technikum Elektrycznego, Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu. Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe składa się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Ponadto wszystkie egzaminy mogą być realizowane w czterech dostępnych formułach: d, dk, w i wk.

Rozpoczęta sesja zimowa to prawdziwy maraton egzaminacyjny, który będzie trwał do ferii zimowych. 

9 stycznia 2017 r.

Noworoczne Kombatanckie Spotkanie Opłatkowe AK

Węgrowski Ośrodek Kultury

Zarząd Koła Obwodu "Smoła" w Węgrowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej był gospodarzem  noworocznego spotkania opłatkowego na które przybyli m. in. Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, ks. Proboszcz Leszek Gardziński Dziekan Węgrowski, Halina Ulińska Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego, Krzysztof Wyszogrodzki Burmistrz Węgrowa, Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa i dyrektor szkoły.

To coroczne spotkanie jest zawsze wyjątkowo uroczystą chwilą wspomnień i składania noworocznych życzeń.

7 stycznia 2017 r.

 

Noworoczne Kombatanckie Spotkanie Opłatkowe AK

Wiesław Ratajski  Prezes Zarządu Koła Obwodu "Smoła" w Węgrowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

7 stycznia 2017 r.

Noworoczne Kombatanckie Spotkanie Opłatkowe AK

Maria Koc  Wicemarszałek Senatu RP składa noworoczne życzenia kombatantom Armii Krajowej.

7 stycznia 2017 r.

Noworoczne Kombatanckie Spotkanie Opłatkowe AK

Halina Ulińska Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego przekazuje wszystkim uczestnikom noworocznego spotkania okolicznościowe pamiątki. 

7 stycznia 2017 r.

Regionalny Koordynator Ogólnopolskiego Programu S.O.S. na porannych zajęciach siatkarskich

Ta wyjątkowa wizyta Adama Nowika Regionalnego Koordynatora S.O.S. była okazją do profesjonalnej  wymiany doświadczeń z  kadrą trenerską w trakcie porannych zajęć siatkarskich. Zajęcia programowe  tego fantastycznego projektu realizowane są już od pierwszej lekcji  przez pięć dni w tygodniu i na wszystkich sektorach hali sportowej. Taki intensywny układ treningowy pozwala konsekwentnie utrwalać postępy  w zdobywaniu umiejętności sportowych.

Doskonałym atutem węgrowskiego ośrodka jest fakt, że w gronie kadry trenerskiej są doświadczone  zawodniczki  Nike Węgrów oraz obecny pierwszoligowy trener Robert Kupisz. Dziękujemy panu Adamowi Nowikowi za wszelką pomoc trenerską i logistyczną w funkcjonowaniu węgrowskiego ośrodka.

4 stycznia 2017 r.

Nowy Rok 2017 w węgrowskiej Akademii S.O.S.

Węgrowska Akademia S.O.S. przywitała Nowy Rok świetnym siatkarskim treningiem prowadzonym pod kierunkiem mgr Moniki Skórki. Dziewczęta po odpowiednich wprowadzających ćwiczeniach sprawnościowych chętnie poznawały kolejne techniki gry.

3 stycznia 2017 r.

Pierwszoligowy trening mazowieckiego LO S.O.S.

Nowy Rok 2017 w mazowieckim LO S.O.S. siatkarki rozpoczęły od ciekawych zajęć sportowych z Robertem Kupiszem trenerem pierwszoligowego Nike Węgrów. Warto zaznaczyć, że pan Robert Kupisz jest Wojewódzkim Koordynatorem Ogólnopolskiego Programu S.O.S.

3 stycznia 2017 r.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka u elektryków

Pierwsza grupa sześciu  uczniów III klasy Technikum Elektrycznego przystąpiła na początku stycznia do próbnego praktycznego egzaminu zawodowego z kwalifikacji E.07. W warunkach rzeczywistego egzaminu uczniowie wykonują czynności montażowo-pomiarowe samodzielnie, każdy na oddzielnym stanowisku. Egzamin próbny przygotował mgr inż Marian Paczóski.

Wśród ćwiczących zadania praktyczne w pierwszej turze próbnych egzaminów sprawnie radzi sobie ze złożonymi układami sterowania m.in.   Damian Matusik uczeń III klasy Technikum Elektrycznego. Życzymy powodzenia.

3 stycznia 2016 r. 

Noworoczne Kombatanckie Spotkanie Opłatkowe AK

Zarząd Koła Obwodu "Smoła" w Węgrowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Prezes Zarządu Koła Obwodu "Smoła"  AK w Węgrowie Wiesław Ratajski zaprosił delegację szkoły do wyjątkowo uroczystego spotkania noworocznego jaki organizują kombatanci - żołnierze  Armii Krajowej.  W intencji Ojczyzny i kombatantów AK odprawiona będzie Msza Św. w dniu 6 stycznia 2017 r. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie.

2 stycznia 2017 r.                       


Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Janusz Baum
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2017-03-18 08:27:57
Data utworzenia:2017-03-18 08:27:57
Data modyfikacji:2018-10-11 10:38:16
Liczba wyświetleń:2378

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl