Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Konkursy

II Szkolny Turniej Gry Planszowej 2016

Dzień Dziecka :)

Blisko 50 uczniów naszej szkoły przystąpiło do tegorocznego II Turnieju Gry Planszowej. Głównym organizatorem tego oczekiwanego przez uczniów Turnieju były mgr Ewa Skolimowska i mgr Agnieszka Dżbik. Patronat Turnieju objęła firma Addit sp.z o.o.  Addit Sp. z o.o. wyróżnia się swoją konkurencyjnością, ponieważ współpracuje z poddostawcami z Europy Zachodniej i Środkowej oraz Azji Południowo-Wschodniej i ze swoją spółką siostrą Addit BV w Venlo

Uczestnicy Turnieju rywalizowali o udział w atrakcyjnym wakacyjnym stażu w firmie Addit Sp. z o.o.

1 czerwca 2016 r.

W pierwszym etapie wzięło udział 50 uczniów ZSP, którzy przez 2 godziny rywalizowali ze sobą grając w grę „Biznes Internetowy”, który jest grą strategiczno – ekonomiczną powstałą na wzór popularnej gry Monopoly.

 

Klasa II tek                                                       

klasa III Ta

klasa III tek

 

 

 

 

Adrian Barbasiewicz

Albert Kuczyński

Krzysztof Kałuski

Mateusz Górski

Adam Jaczewski

Monika Słowik

Joanna Korczak

Karol Giers

Ewelina Dobosz

Dominika Gral

Krystyna Turniak

Małgorzata Kopeć

Paulina Rudaś

Karolina Gregorczyk

Ewelina Księżopolska

Magda Podniesińska

Karol Chrupek

Klasa II los

Olga Witkowska

klasa III tm

Ola Miałkowska

Emilia Góralczyk

Mateusz Kocon

Karolina Chruścicka

Agnieszka Mieszała

Marcin Kursik

Klasa I los

Paulina Ufnal

Marcin Kielan

Magdalena Dżbik

Magdalena Kopeć

Karol Wysocki

Klasa I Tek

Anna Komuda

Jakub Wołowski

Oliwia Wójciszyn

Kamila Kozłowska

Seweryn Sulich

Aleksandra Śledziewska

Agnieszka Szymańska

Łukasz Lipka

Kinga Rychlik

Ola Jasińska

Arkadiusz Filipek

Marta Kuźmia

Paulina Kuta

Radosław Flak

Klasa II e/mp

Dominika Wąsowska

Michał Ostrowski

Natalia Wąsowska

Cezary Wójcik

Natalia Trzuskowska

Olga Kowal

Anna Nojszewska

Sylwia Lewandowska

 

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 osób. Tu czekała na nich rywalizacja w grze  „Enigma”. Zawodnicy mocno się natrudzili rozwiązując zagadki logiczne. Musieli wykazać się szybkością w liczeniu, logicznym myśleniem i wyobraźnią przestrzenną.

Zawodnicy II etapu:

Adrian Barbasiewicz  II TEK                                                           Karol Chrupek   III TA

Mateusz Górski  II TEK                                                                   Mateusz Kocon  III TM

Emilia Góralczyk  II TEK                                                                 Marcin Kursik  III TM

Dominika Wąsowska  II TEK                                                         Krzysztof Kałuski  III TEK

Natalia Trzuskowska  II TEK                                                          Ewelina Księżopolska   III TEK

Olga Witkowska  II TEK                                                                  Magdalena Dżbik   I LOS

Paulina Ufnal  II TEK                                                                       Marta Kuźmia   I TEK

Krystyna Turniak  III TA                                                                  Cezary Wójcik     II E/MP

 

Do finału zakwalifikowali się: Natalia Trzuskowska, Magdalena Dżbik, Mateusz Kocon i Karol Chrupek.

Wielki Finał przebiegł w atmosferze skupienia i nerwowości. Zawodnicy czuli bliski koniec turnieju i możliwość otrzymania głównej nagrody: Wakacyjnego Stażu w firmie   ADDIT Sp Z o.o. Uczniowie rywalizowali w grze „Rummikub”, w której przydały się matematyczne zdolności finalistów. Mimo zaciętej rywalizacji, tego dnia chłopcy musieli uznać wyższość kobiecego umysłu, bo zwyciężczynią II Turnieju Gier Planszowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie została Magdalena Dżbik. Ta uczennica pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Węgrowie od lat jest miłośniczką gier planszowych i logicznych, i cieszy się, że swoją pasję może rozwijać w szkole. Jest też zapaloną szachistką  z III kategorią szachową.

Drugie miejsce zajęła Natalia Trzuskowska, trzecie Karol Chrupek, a czwarte Mateusz Kocon. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Mistrzyni życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Dżbik Mistrzyni II Turnieju Gry Planszowej

Wielkie podziękowania należą się firmie ADDIT Sp Z o.o., a szczególnie Dyrektorowi Marianowi Klimkowi, który hojnym gestem wspiera szkolnictwo lokalne i dobrze rozumie ideę innowacyjnego podejścia do nauki.

Dziękujemy również państwu Zbigniewowi i Krystynie Kwika za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla zawodników, pani mgr Beacie Kubiak - Sieńko za przygotowanie dekoracji oraz uczennicom klasy I TEK Patrycji Cabaj i Martynie Bardadyn za uwiecznienie tego wydarzenia na zdjęciach.                           

 *       *       *

Pierwsze miejsce Karolina Kłos z klasy II d Gimnazjum Gminy Liw, drugie miejsce zajął Piotr Kodym z klasy II e także z tego gimnazjum. Miejsce trzecie należy do Anety Świętoń z  II c Gimnazjum Węgrowskiego. Został wyróżniony także Kacper Supeł z klasy II c tego gimnazjum.


*       *      *

Święto Matematyki


30 listopada 2015 r.


Dnia 30 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie zostało zorganizowane Święto Matematyki w ramach projektu Kochan Matematycznie, który od września realizuje nasza szkoła pod patronatem fundacji mPotęga. Uczniowie z węgrowskich gimnazjów oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz projekty przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod okiem nauczycieli, które ukazywały matematykę jako przedmiot ciekawy, piękny, użyteczny i niezbędny w życiu codziennym. Dużą popularnością cieszyły się zagadki matematyczne, za rozwiązanie których, uczniowie otrzymywali nagrody rzeczowe i słodkości.

Finałem Święta Matematyki był Turniej Gier Planszowych, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Te kluczowe dla matematyków zdolności wykorzystali grając w grę ENIGMA.

W kategorii gimnazjów zwyciężczynią została Karolina Kłos z klasy IId Gimnazjum Gminy Liw, drugie miejsce zajął Piotr Kodym z klasy IIe także z tego gimnazjum. Miejsce trzecie należy do Anety Świętoń z  IIc Gimnazjum Węgrowskiego. Został wyróżniony także Kacper Supeł z klasy IIc tego gimnazjum.

Po uroczystości wręczenia nagród gimnazjalistom, rozpoczął się turniej dla uczniów naszej szkoły. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężył Maciej Andrzejewski z klasy III Technikum Mechanicznego. Drugie miejsce zajęła Magdalena Dżbik z I klasy Technikum Informatycznego, a trzecie Konrad Góral z klasy IV Technikum Ekonomicznego. Wyróżniono także Cezarego Majewskiego z klasy IV Technikum Mechanicznego.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, a Karolina Kłos oraz Maciej Andrzejewski tytuł Mistrza Gier Planszowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom turnieju gratulujemy.
Wielkie podziękowania składamy uczniom naszej szkoły, którzy wiele serca i pracy włożyli w przygotowanie tego święta.

Opiekę nad nimi i przebiegiem imprezy sprawowały: Dyrektor Elżbieta Topolińska, Katarzyna Bednarczyk, Agnieszka Dżbik, Ewa Skolimowska, Beata Kubiak – Sieńko, Irena Stańczyk i Brygida Strąk.

Szczególne podziękowania należą się fundacji mPotęga za wsparcie pomysłów mających na celu uświadomienie uczniom, jak ważną i potrzebną dziedziną jest matematyka.

*      *      *

Uczniowie uczestniczący w Programie "mPotęga" w Urzędzie Statystycznym, Muzeum Narodowym i Giełdzie Papierów Wartościowych.

32 uczniów z klas: IV TEK, III TM, III F, I TA/TI i II LOS pod  opieką mgr Katarzyny Bednarczyk, mgr Agnieszki Dżbik, mgr Beaty Kubiak- Sieńko oraz  mgr Brygidy Strąk wzięło udział w wyjątkowej wycieczce śladami zastosowań matematyki w praktyce, 21 października 2015 r.

W ramach wycieczki odbyły się zajęcia edukacyjne w Urzędzie Statystycznym: "Jak poprawnie interpretować dane statystyczne" ( p. Renata Szpilska i Klaudyna Kurpisz-Trędowska) plus mały konkurs wiedzy dla uczniów; Muzeum Narodowe: Arcydzieła w zbiorach MN ( zwiedzanie z przewodnikiem)  oraz Giełda Papierów Wartościowych : "Jak działa giełda"  (p. Justyna Markowicz) oraz zwiedzanie giełdy i projekcja filmu przygotowanego przez licealistów  "Jak inwestować na giełdzie".

Celem wycieczki było rozwijanie samodzielności uczniów w poszukiwaniu zastosowań matematyki w różnych dziedzinach wiedzy, a sama wycieczka  była częścią projektu Kochan matematycznie! pogramu mPotęga.

Warszawa, 21 października 2015 r.

 

Kochan Matematycznie !

Od dn. 14.09. 2015 do 17. 12. 2015 r. w naszej szkole realizowany będzie projekt matematyczny
w ramach Programu „mPotęga” Fundacji mBanku.

W ramach  projektu uczniowie odwiedzą Główny Urząd Statystyczny, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych, Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe, Muzeum Technik i Przemysłu  oraz lokalne przedsiębiorstwa. Powstanie Sala Gier, w której uczniowie będą mieli szansę zagrania w gry logiczne, w tym szachy. Zaplanowano także pokazy filmowe (filmy poświęcone historii matematyki),  indywidualne konsultacje matematyczne dla uczniów oraz  Święto Matematyki, podczas którego kilkuosobowe zespoły zaprezentują efekty pracy nad projektami matematycznymi (zastosowanie matematyki w codziennym życiu).. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie całą społeczność szkolną!

 *     *      * 

Znane są już projekty dofinansowane w II edycji programu grantowego "mPotęga". Na konkurs  nadesłano 292 wnioski.  Kapituła oceniająca wnioski o dofinansowanie wybrała 61 projektów, które otrzymają dofinansowanie od 2 tys. zł do 8 tys. zł (33 projekty adresowane do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców oraz 28 projektów adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Wśród zwycięzców jest projekt „Kochan Matematycznie” zgłoszony przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie, przygotowany przez nauczycieli: Katarzynę Bednarczyk, Agnieszkę Dżbik i Ewę Skolimowską.

*     *      * 

Zostanie również przyznawana Nagroda Publiczności w postaci dodatkowej dotacji w wysokości 5000 zł. Od 1 lipca przez 2 tygodnie internauci będą mogli oddać głosy na stronie mpotega.pl. W głosowaniu weźmie udział 30 najlepiej ocenionych przez Kapitułę projektów. O tym, które projekty będą miały szansę zawalczyć o Nagrodę Publiczności poinformujemy 1 lipca. Zachęcamy do głosowania.


*     *      * 

I Szkolny Konkurs Matematyczny  "Matematyka z Kochanowskim" 2015

I miejsce Edyta Roguska I kl. TEK, II miejsce Marcin Berezowski II kl.  TE i III miejsce Monika Jankowska II kl. TEK, 8 czerwca 2015 r. 


*      *     *

Wielki Finał już za nami!Dnia 2 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego  w Węgrowie został rozegrany finał  I Turnieju Gry Planszowej, przeprowadzonego pod hasłem „Mały krok do biznesu, wielki krok do sukcesu”.

O godzinie 8.30 czworo uczniów Technikum Ekonomicznego: Adrian Barbasiewicz, Patrycja Grzymała, Krzysztof Kałuski i Olga Witkowska, rozpoczęło emocjonującą rozgrywkę finałową w grę „Biznes Internetowy”. Uczestnicy przez tydzień mogli przeanalizować swoją grę we wcześniejszych etapach turnieju i przemyśleć strategie, które warto zastosować w Wielkim Finale. Stawka była ogromna. Zwycięzca zdobywa nie tylko tytuł Mistrza Gier Planszowych, ale również nagrody ufundowane przez sponsorów:


http://www.sigma.wegrow.pl/templates/new08/images/logo.pngHurtownię Materiałów Budowlanych „SIGMA” w Węgrowie; Sklep komputerowy „Hades” w Węgrowie;  Odlewnia Dzwonów Braci Kruszewskich  w Węgrowie; Serwis komputerowy P.H.U. PECET w Węgrowie; Księgarnia „BAJKA” w Węgrowie.

Atmosfera rozgrywanego przez dwa dni I Turnieju Gier Planszowych była fantastyczna. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strategiczne jak również nauczyć się przez zabawę jak działać na rynku biznesu i Internetu. W czasie przerw mogli skorzystać z bufetu przygotowanego przez szkołę przy współpracy z cukiernią IGLOO i  firmą HOCHLAND  z Węgrowa.

Po prawie pięciu godzinach gry został wyłoniony zwycięzca. Jako pierwsza „zbankrutowała” Patrycja Grzymała. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Gier Planszowych zdobył Krzysztof Kałuski z drugiej klasy Technikum Ekonomicznego, trzecie Adrian Barbasiewicz  z klasy pierwszej tego Technikum. Panowie mimo bardzo wyrównanej walki musieli ustąpić pola lepszej koleżance.


Mistrzem I Turnieju Gier Planszowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie została uczennica pierwszej klasy Technikum Ekonomicznego -

Olga Witkowska,

której wróżę wielką karierę biznesową. Podczas rozmowy Ola przyznała się, że nigdy nie grała w żadną grę planszową typu „Monopoly” i to był jej wielki debiut w tego rodzaju zabawie. Jak widać wykazała się wielkim talentem ekonomiczno – strategicznym.


Wszyscy finaliści otrzymali puchary, a na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, na forum całej szkoły otrzymają nagrody. Wielkie podziękowania należą się dyrekcji szkoły i nauczycielkom ZSP:  Agnieszce Dżbik, Beacie Kubiak – Sieńko, Krzysztofie Korczak, Ewie Skolimowskiej i Wioletcie Fedorczyk, za przygotowanie turnieju.

Przygotowała: Ewa Skolimowska

I Szkolny Turniej Gry Planszowej, 

Jacek Nowotniak Wicedyrektor szkoły otwiera Turniej, 26 maja 2015 r.

Organizatorzy I Szkolnego Turnieju Gry Planszowej, 26 maja 2015 r. 

Jacek Nowotniak Wicedyrektor, Ewa Skolimowska, Agnieszka Dżbik, Wioletta Fedorczyk, Krzysztofa Korczak i Beata Kubiak Sieńko.

Szkolna Komisja Nadzoru I Turnieju Gry Planszowej 

Wicedyrektorzy szkoły, Elżbieta Topolińska i Jacek Nowotniak, kontrolują prawidłowość przepływu "kapitału" w czasie trwania Turnieju, 26 maja 2015 r.

Do II etapu gry zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Krystyna Turniak II TA
Malwina Rybak II TA
Maciej Andrzejewski II TM
Olga Witkowska                  I TEK 
Natalia Dekańska                III TEK
Kamila Kozłowska             I TEK
Magdalena Kopeć              I TEK
Patrycja Grzymała              III TEK
Paweł Danowski                II TEK
Radosław Flak                 II TM
Krzysztof Kałuski            II TEK
Angelika Romańska         II TEK
Adrian Barbasiewicz        I TEK
Mateusz Kocon                 II TM

 Finaliści I Turnieju Gier Planszowych:

        1.     Patrycja Grzymała klasa III tek/tm

2.     Adrian Barbasiewicz   klasa I tek

3.     Olga Witkowska          klasa I tek

4.     Krzysztof Kałuski        klasa II tek

Wielki Finał zostanie rozegrany w świetlicy szkolnej dnia 2 czerwca 2015 r. o godzinie 8.30. 
I Turniej Gry Planszowej

 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie

rozgrywany pod hasłem

„Mały krok do biznesu, wielki krok do sukcesu.”

 

Cele turnieju:

1.    Popularyzacja gier planszowych, które uczą logicznego myślenia, strategii i podejmowania decyzji.

2.    Pokazanie uczniom możliwości jakie czekają na nich w momencie ukończenia szkoły np. podjęcie pracy, założenie własnej firmy internetowej.

3.    Oswojenie uczniów z sytuacjami jakie mogą ich spotkać na rynku pracy i biznesu.

4.    Integracja uczniów.

 I Turniej Gry Planszowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie rozegrany będzie 26 maja 2015 r. o godzinie 8.30 w świetlicy szkolnej w budynku głównym ZSP.

Uczniowie będą grać w grę planszową „Biznes Internetowy”, która jest jedną z gier strategiczno – ekonomicznych powstałych na bazie popularnej gry „Monopoly”.

Gra ukazuje realia i możliwości polskiego Internetu: domeny, serwisy, usługi internetowe, inwestycje, podejmowanie pracy zarobkowej związanej z branżą IT, zbieranie punktów lojalnościowych, korzystanie z aukcji. Wprowadza w świat finansów, wyrabia nawyk planowania oraz rozsądnego gospodarowania i obracania kapitałem oraz radzenia sobie w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby pieniędzy i inwestycji. Gracz musi pamiętać, że pozostali gracze są jego konkurentami, ale też potencjalnymi klientami.

W pierwszym etapie rozgrywek turnieju weźmie udział 64 uczniów z Technikum ZSP w Węgrowie, którzy grając na 16 planszach wyłonią zwycięzców przechodzących do drugiego etapu.

W półfinale zagrają oni na 4 planszach (dobór zawodników losowy). Wyłonieni czterej zwycięzcy rozegrają Wielki Finał.

Dla całej finałowej czwórki, a w szczególności dla Mistrza Turnieju, przewidziane są nagrody, które zostaną wręczone przez dyrektora szkoły na uroczystości zakończenia roku szkolnego.

W przypadku zbyt długiego rozgrywania gry ( ponad 4 godziny) jury, może zadecydować o zakończeniu gry i przeliczeniu punktów w celu wyłonienia zwycięscy.

Sposób przeliczania punktów:

1.    Pieniądze i czeki według nominału.

2.    Firmy i inwestycje według ich wartości.

3.    Komunikatory i dostawcy usług według ceny zakupu.

4.    Punkty lojalnościowe wedługich ilości.

5.    Posiadana praca według pensji.

Skład jury: Ewa Skolimowska, Agnieszka Dżbik, Krzysztofa Korczak, Wioleta Fedorczyk,  Beata Kubiak – Sieńko.

                                                                              Przygotowała: Ewa Skolimowska

*            *           *

II miejsce Tomasza Michałowskiego ucznia I klasy Technikum Elektrycznego

w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Węgrowski Ośrodek Kultury,  (Fot, Portal Starostwa Powiatowego w Węgrowie)17 marca 2015 r.

W dniu 17 marca 2015 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.„ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie wiedzy i przepisów pożarniczych oraz kształtowanie prospołecznych, pozytywnych zachowań młodych ludzi z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ekologii.

Tomasz Michałowski, uczeń klasy I Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie zajął II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem Tomka i osobą odpowiedzialną za przygotowanie do turnieju oraz przeprowadzenie eliminacji szkolnych była Pani Elżbieta Chorzelewska.

Organizatorem turnieju na szczeblu powiatu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu uczestników i ich opiekunów, został doceniony i uhonorowany atrakcyjnymi nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap szkolny,

Do etapu powiatowego zostali zakwalifikowani: Patrycja Chwalebny i Paulina Jaczewska z klasy I LM oraz Tomasz Michałowski z klasy I TE/TM. Opiekę merytoryczną konkursu  sprawuje mgr Elżbieta Chorzelewska.

5 marca 2015 r.

VII Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, etap szkolny, 4 marca 2015 r.

*       *       *
VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS
WIEDZY O ERGONOMII I BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych; kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dobrej praktyki rolniczej, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie; szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników; promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym i w społeczeństwie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów i promowanie szkół podejmujących działania w zakresie propagowania wiedzy o dobrej praktyce rolniczej, a w szczególności o BHP w rolnictwie.

Eliminacje szkolne (Etap I).

W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych wyłoniono laureata, który będzie reprezentował szkołę w finale konkursu. Został nim Maciej Rowicki, uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu. Uczeń Łukasz Gral z klasy III Technikum Rolniczego, który uzyskał drugi wynik w eliminacjach jest uczniem rezerwowym i także został zgłoszony do Centralnej Komisji Konkursowej. O zakwalifikowaniu ucznia do finału konkursu, zgodnie z Regulaminem konkursu, decyduje najwyższa liczba punktów z testu kwalifikacyjnego.

W eliminacjach wzięło udział 27 uczniów z klas: II i III Technikum Agrobiznesu oraz III i IV Technikum Rolniczego.

3 marca 2015 r.

*       *       *

I Szkolny Konkurs Matematyczny

„ MATEMATYKA Z KOCHANOWSKIM”

1 lutego 2015 r.

Cele:

rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów

wykrywanie uzdolnień matematycznych

popularyzowanie matematyki

wspieranie rozwoju i talentów matematycznych

Regulamin:

1. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: pierwszy pod  koniec lutego, a drugi na początku czerwca 2015 r.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – II  Liceum Ogólnokształcącego oraz klas I – III Technikum.

3. Uczniowie rozwiązują przygotowane zadania w III grupach – odpowiednio do posiadanych wiadomości  i umiejętności:

 

grupa I:   klasy I liceum i technikum,

grupa II:  klasy II technikum

grupa III:  klasy II liceum i  III technikum.

 

4. W skład zadań konkursowych wchodzić będzie 5 zadań otwartych przygotowanych odpowiednio dla poszczególnych etapów nauczania.

5.Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 21.

6. Uczniowie mogą korzystać z kalkulatorów prostych.

7. Do drugiego etapu konkursu przechodzi po 6 uczniów z  każdej grupy, którzy zdobyli najlepsze wyniki. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów, do następnego etapu przechodzą wszyscy z szóstym wynikiem.

8. Wygrywa ten uczeń, który uzyska największą liczbę punktów wśród wszystkich uczniów biorących udział w obu etapach konkursu ( punkty się sumują).

9. Przyznane zostaną także miejsca II i III oraz wyróżnienia.

10. Dla najlepszych przewidziane nagrody.


"MATEMATYKA Z KOCHANOWSKIM"

I etap

27 lutego 2015 r.

Dnia 24. 02. 2015 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie, pod opieką mgr Ewy Skolimowskiej i mgr Małgorzaty Kołodziejczuk, odbył się pierwszy etap  konkursu „ Matematyka z Kochanowskim”. Na  konkurs  zgłosiło się  35 uczniów liceum i technikum. Młodzież została podzielona na trzy grupy ze względu na etap edukacji: grupa I – pierwsze klasy liceum i technikum, grupa II – drugie klasy technikum i grupa III – drugie klasy liceum i trzecie technikum.

Konkurs przebiegł w miłej, pełnej skupienia atmosferze. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte dostosowane do poziomu edukacyjnego każdej grupy. Ukończyli go wszyscy uczestnicy. Po 60 minutach pisania prace zostały zebrane i ocenione przez komisję egzaminacyjną. Uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 21 punktów.

Do następnego etapu konkursu i możliwości otrzymania tytułu Mistrza Matematyki  Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych ,  zostały zakwalifikowane następujące osoby:

 

Grupa I

Jasińska OlgaI tek

Kozłowska Kamila I tek

Roguska Edyta I tek

Barbasiewicz Adrian I tek

Panufnik Patryk  I tek

Tolka Sebastian I tei

 

Grupa II

Nurkiewicz  Przemysław II te

Berezowski Marcin  II te

Kocon Mateusz   II Tm

Andrzejewski Maciej II tm

Czerwiński Daniel II tm

 

Gr III

Laskowiecka Beata  III tek/ Tm

Jankowska Monika   III tek

Bartnik Mariola III tek

Zbojna Żaneta  III tek/Tm

Kazimierczuk Olga  III tek

 

Drugi etap konkursu odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

 Organizatorzy:

Nauczyciele matematyki. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

*       *        *

XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej /etap diecezjany/

Marcin Berezowski uczeń I klasy Technikum Elektrycznego

9. kwietnia 2014 r.


XL Olimpiada Wiedzy Technicznej

Collegium Mazovia

Bogdan Stępniak, Piotr Zalewski i Marcin Sulich - wyróżnieni uczniowie Technikum Elektrycznego.

dr Bożena Piechowicz - Rektor Collegium Mazovia, Sylwia Osipiuk - Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach KO w Warszawie, Adam Uliński i Dyrektor ZSP w Węgrowie.

Fotografie wykonał: dr Mirosław Symanowicz Prorektor Collegium Mazovia, 14 marca 2014 r.

Fot. Podsumowanie II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej  w Collegium Mazovia - 1. marca 2013r.

 

XXXIX Olimpiada Wiedzy Technicznej

Organizator: Mazowiecki Komitet Olimpiady Wiedzy Technicznej, Delegatura w Siedlcach

II etap -  grupa mechaniczno-budowlana

1  marca 2013r.

Fot. Karol Dobosz i dr Mirosław Symanowicz - Dziekan Wydziału Nauk Technicznych Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoly Wyższej w Siedlcach

 

Karol Dobosz - uczeń III klasy Technikum Mechaniczego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uzyskał najwyższy wynik w grupie mechaniczno-budowlanej z terenu naszej Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach. Opiekunem  Karola Dobosza jest Andrzej Kulicki - nauczyciel przedmiotów mechanicznych w ZSP w Węgrowie.

*   *   *

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny 

Data przeprowadzenia konkursu:

15. lutego 2013r.

Komisja konkursowa:

Magdalena Ceglarska-Kowal

Aneta Ślązak

Uczestnicy konkursu:

uczniowie Technikum Ekonomicznego, Technikum Elektrycznego, Liceum Ogólnokształcącego.

Ogłoszenie wyników:

19. lutego 2013r.

Uczniowie zakwalifikowani do etapu powiatowego konkursu ortograficznego:

I miejsce - Cezary Bezubik, ucz. IV klasy Technikum Elektrycznego, nauczyciel prowadzący Emilia Marchela.

II miejsce Katarzyna Kodym, ucz. IV klasy Technikum Ekonomicznego, nauczyciel prowadzący Joanna Skiba. 

 

*       *       *

 

Fot. Ola Górska - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Miłość do poezji" - 11. kwietnia 2013r.

*        *        *

 

"Miłość do poezji"

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Poezji Rosyjskiej

 

Organizator:

Zespół Szkół w Ostrówku.

 

Patronat:

Starosta Węgrowski - Krzysztof Fedorczyk.

 Burmistrz Łochowa - Marian Dzięcioł.

*      *      *

*       *       *

 

Fot: Jan Matejko "Mikołaj Kopernik" 1873

 

Turniej wiedzy o Mikołaju Koperniku

21. lutego 2013r.

*     *     *

Roztrzygnięcie konkursu:

Jarosław Waszczuk - I miejsce

Damian Golc - II miejsce

Magdalena Ołdak - III miejsce

 

Komisja konkursowa:

Małgorzata Kołodziejczuk

Edyta Solka

 

*     *     *

 

Rycina powstała na potrzeby Meteorologii popularnej C. Flammariona (wyd. 1888), błędnie przyjmowana za niemiecki drzeworyt z początków XVI wieku. /wikipedia/

 *     *      *

Fot. Etap szkolny V Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie 2013r.

 

*       *       *

V Ogólnopolski Konkurs

 Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie 2013r.

22. marca 2013r.

 

Organizatorzy:

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Wydział Inżynierii Produkcji w Warszawie

Redakcja AGROmechaniki w Warszawie.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

*     *     *

 Fot. Komisja konkursowa: Jarosław Gago - KRUS, Tadeusz Kresa - wicedyrektor szkoły, Teresa Chabiera - nauczyiel przedmiotów rolniczych.

 Fot. Uczniowie Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu - uczestnicy  V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie w Rolnictwie

*      *      *

Nawyższy wynik w etapie szkolnym uzyskał

 Łukasz Gral uczeń I klasy Technikum Rolniczego.

 

Fot. Łukasz Gral - Uczeń I klasy Technikum Rolniczego zakwalifikowany do finału V Ogólnopolskiego Kokursu

 Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie 2013r.

*     *     *

 

 

Fot. I miejsce w Powiatowym Konkursie "Plastyka w obrzędach i zwyczajach - Wielkanoc 2013r."

 *     *     *

Powiatowy Konkurs

  "Plastyka w obrzędach i zwyczajach - Wielkanoc 2013"

 *     *     *

Organizator:

Węgrowski Ośrodek Kultury.

Współorgnizator:

Starostwo Powiatowe Węgrowie.

22. marca 2013r.

kategoria:

uczniowie szkoły ponadgimnazalnej.

*     *     *

 Fot. P. Ewa Besztak - Wicestarosta Węgrowski wręcza nagrodę za I miejsce Konradowi Kowieskiemu, uczniowi II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie.

*     *     *

I miejsce - Konrad Kowieski, ucz. I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Węgrowie.

III miejsce - Olga Słowik, ucz. I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Węgrowie.

 Wyróżnienie - Edyta Jaczewska, ucz. III klasy Technikum Turystyki Wiejskiej w ZSP w Węgrowie.

Wyróżnienie - Aleksandra Górska, ucz. II klasy Technikum  Handlowego w ZSP w Węgrowie.

*     *     *

Fot. Aleksandra Górska, Edyta Jaczewska  i  Olga Słowik - uczennice wyróżnione w powiatowym konkursie w 2013r.

*     *     *

 
Fot. III miejsce w Powiatowym Konkursie "Plastyka w obrzędach i zwyczajach - Wielkanoc 2013r."
 
*     *     *
Fot. Wyróżnienie - Aleksandra Górska, Technikum.
 
*     *     *
 
Fot. Wyróznienie - Edyta Jaczewska, Technikum.
 
*     *     *

 

Konkurs matematyczy  "Kangur"

termin konkursu:  21 marca 2013r.

*        *       * 

II Międzynarodowy Turniej Szachowy

Gość honorowy Turnieju: dr Andrzej Filipowicz

FIDE International Master & Arbiter 

15, 16 i 17 lutego 2014 r.

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2013-01-06 22:19:49
Data utworzenia:2013-01-06 22:19:49
Data modyfikacji:2016-08-31 20:01:18
Liczba wyświetleń:7743

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl