Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Rekrutacja 2017

Nasza szkoła objęta jest Patronatem przez

Uniwersytet Warszawski

Z satysfakcją informujemy, że Instytut Europeistyki, najmłodsza samodzielna jednostka organizacyjna w ramach Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego objęła naszą szkołę Patronatem. Jest to wyjątkowe i cenne wsparcie edukacyjne i naukowe naszej szkoły.

W ceremonii podpisania Patronatu ze strony Uniwersytetu Warszawskiego wzięli udział:

prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk - Dyrektor Instytutu Europeistyki

prof. dr hab. Jacek Wojnicki - Zastępca Dyrektora ds. dydaktycznych i jakości kształcenia

Oferta edukacyjna największej w powiecie węgrowskim szkole w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie 

na rok szkolny 2017/2018:


Liceum Ogólnokształcące:


klasa o profilu siatkarskim (dziewczęta) patronat Polski Związek Piłki Siatkowej 1/2 klasy  oraz profil ogólny (dziewczęta i chłopcy) 1/2 klasy - I oddział

klasa mundurowa (edukacja wojskowa, policyjna i pożarnicza) patronat Akademia Sztuki Wojennej (poprzednio Akademia Obrony Narodowej) oraz Nadwiślański Oddział Straży Granicznej - I oddział


Technikum:

 

Technikum Ekonomiczne, Technikum Elektryczne, Technikum Mechaniczne, Technikum Informatyczne, Technikum Handlowe, Technikum Agrobiznesu

Uwaga: wszystkie kierunki kształcenia, politechniczne i  społeczno-usługowe   rozszerzane są  ponad podstawę programową kształcenia zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy. Praktyki zawodowe realizowane są w ponad 100 zakładach pracy na trenie m.in powiatu węgrowskiego. 


Szkoła Branżowa I stopnia:


elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz - praktyki zawodowe w tych zawodach zapewnia szkoła w pracowniach Warsztatów Szkolnych,

 operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego - patronat firma Hochland,

oddział wielobranżowy - praktyki zawodowe u pracodawców z którymi kandydaci podpiszą umowy.


Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Szkoła Policealna


Uwaga: druk wniosku o przyjęcie do szkoły, Regulamin oraz Harmonogram Rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 znajduje się na końcu strony "Rekrutacja 2017" do pobrania w załącznikach.*      *       *

Sezon rekrutacyjny 2017/2018

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny w Węgrowie 2017

Rekrutacja do I klasy Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S. 2017 nabiera tempa i kolejne utalentowane sportowo dziewczęta, składając dokumenty rekrutacyjne, dołączają do swoich przyszłych wspaniałych koleżanek. Ten unikatowy w skali Europy Program rozpowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży, realizowany pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozwala rozwijać największe talenty siatkarskie w Polsce.

Ostatnim pięknym akordem tego programu był V Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy w czerwcu b.r.!!!

  Witamy w Węgrowie jego uczestników 😊

27 czerwca 2017 r.

V Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S.

im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy

11 – 13 czerwca 2017

Do bydgoskich hal sportowych przyjechali, wyłonieni w drodze regionalnych eliminacji, najlepsze siatkarki i siatkarze uczestniczący w projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Projekt współfinansowany jest m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki a realizowany przez kadrę trenerską Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Mecze V Turnieju Talentów odbędą się m.in. w Hali Sportowo- Widowiskowej „Łuczniczka”, Hali „Artega Arena” oraz Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 10. Uroczysta Gala wręczenia tegorocznych Gawełków 2017 odbędzie się w sali kina Adria w Bydgoszczy.

14 czerwca 2017 r.

>>>>>>>> Portal Bydgoszcz 2017 <<<<<<<

>>>>>>>>>> Portal PZPS <<<<<<<<<<<<<

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

Witamy w gronie mazowieckich siatkarek Paulinę i Martę z Kosowa Lackiego. Kadra trenerska Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w LO S.O.S. oraz dyrekcja szkoły serdecznie pozdrawia kandydatki do mazowieckiej I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. w Węgrowie z województwa lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Warto podkreślić, że w kolejnym roku nasza szkoła udzieliła wsparcia Ogólnopolskiemu Turniejowi Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy w dniach 11 - 13 czerwca 2017 r. Było to szczególne uznanie ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla kadry naszej szkoły. 

13 czerwca 2017 r.

Rekrutacja do I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Test sprawnościowy LOM

Rzut granatem do celu, bieg sprawnościowy, bieg 1200m chłopcy/800m dziewczęta

Najwyższy, max.  wynik w teście sprawnościowym uzyskał  Daniel Zajkowski. Brawo !

10 czerwca 2017 r.

>>>>>>>> Rekrutacja LOM <<<<<<<<

Rekrutacja do I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Test sprawnościowy LOM

Rzut granatem do celu, bieg sprawnościowy, bieg 1200m chłopcy/800m dziewczęta

Najwyższe wyniki w teście sprawnościowym uzyskali:  

Daniel Zajkowski 60 pkt./max/ , Piotr Połaski 51 pkt., Patryk Wąsowski 48 pkt.,

Weronika Kodym 48 pkt., Paulina Siuchta 48 pkt., Karolina Pytkowska 40 pkt.

Gratulujemy wszystkim kandydatom świetnych wyników, co podkreślił przewodniczący komisji mgr Konrad Kasperowicz. Zachęcamy wszystkich uczestników sobotniego testu sprawnościowego do skorzystania ze świetnej oferty edukacyjnej szkoły w I klasie mundurowej Liceum Ogólnokształcącego.

10 czerwca 2017 r.

Rekrutacja do I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Test sprawnościowy LOM

10 czerwca 2017 r.

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

Witamy w gronie mazowieckich siatkarek utalentowaną zawodniczkę z Białegostoku. Kadra trenerska Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w LO S.O.S. oraz dyrekcja szkoły serdecznie pozdrawia kandydatki do mazowieckiej I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. w Węgrowie z województwa lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Warto podkreślić, że w kolejnym roku nasza szkoła udzieli wsparcia organizowanemu Ogólnopolskiemu Turniejowi Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy w dniach 11 - 14 czerwca 2017 r. Jest to szczególne uznanie ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla kadry naszej szkoły.

2 czerwca 2017 r.

II EDYCJA TESTÓW S.O.S.

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

W hali węgrowskiego ośrodka LO S.O.S. spotkały się siatkarki na kolejnych testach sprawnościowych. Logistyczne wsparcie specjalistycznych ćwiczeń zapewniły mgr Monika Skórka, mgr Małgorzata Kozieł oraz mgr Barbara Murawska przyszły wychowawca I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. Nad bezpieczeństwem uczennic czuwała pani Katarzyna Solka przedstawiciel Zespołu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie.

Wyjątkowo miłym akcentem była obecność, wielokrotnie wyróżnianych Stypendium Starosty Węgrowskiego, tegorocznych Absolwentek klasy III LO S.O.S. Zuzanny Pazio i Kamili Maleszewskiej. Ponadto Zuzia- Stypendystka Prezesa Rady Ministrów mogła udzielić swoim młodszym koleżankom rad jak łączyć sport i naukę.

Witamy w gronie kandydatek utalentowane siatkarki z Ostrowi Mazowieckiej, Białegostoku i Gospodarzy z Węgrowa. Powoli kompletuje się świetny zespół wspaniałych i ambitnych dziewcząt. Powodzenia !

28 maja 2017 r. 

>>>>>>> Portal Rekrutacja LO S.O.S. <<<<<<<<

2018 FIVB WORLD CHAMPIONSHIP

WOMEN’S EUROPEAN QUALIFICATION

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w Japonii w 2018 r.

Inauguracja turnieju w Warszawie - Torwar

Uczennice I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z kadrą narodową Polski

Wśród uczestników tego wyjątkowego wydarzenia biorą udział kandydatki do I klasy LO S.O.S.

Dziękujemy za udział i gratulujemy postawy !

24 maja 2017 r.

2018 FIVB WORLD CHAMPIONSHIP

WOMEN’S EUROPEAN QUALIFICATION

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w Japonii w 2018 r.

Inauguracja turnieju w Warszawie - Torwar

Uczennice I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z kadrą narodową Serbii 

24 maja 2017 r.

2018 FIVB WORLD CHAMPIONSHIP

WOMEN’S EUROPEAN QUALIFICATION

Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet 2018’ 

Warszawa 23-28 maja 2017 r.

Słowacja – Czechy, Serbia – Islandia, Cypr – Polska

Nasz Siatkarski Ośrodek Szkolny w Węgrowie w drodze wyróżnienia został wytypowany do obsługi logistycznej pierwszego dnia eliminacji do Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet w Japonii w 2018 r. W pierwszym dniu turnieju w Warszawie obok polskiej reprezentacji narodowej wzięły udział reprezentacje: Islandii, Cypru, Słowacji i fantastyczna drużyna Serbii. Udział w tak prestiżowym wydarzeniu sportowym jest wyjątkowy i niepowtarzalny szczególnie w chwili inauguracji imprezy o światowym wymiarze.

Brawo !

24 maja 2017 r.

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny

Rekrutacja do I klasy LO S.O.S. na rok szkolny 2017/2018

Zgodnie z harmonogramem naboru do klas pierwszych trwają również spotkania rekrutacyjne do kolejnej pierwszej klasy siatkarskiej LO S.O.S.

Termin pierwszego testu sprawnościowego zaplanowany jest w dniu 21 maja o godz. 12 oo. Serdecznie zapraszamy utalentowane siatkarki do udziału w tym pięknym, ogólnopolskim projekcie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

14 maja 2017 r.

Uczniowie biorący udział w akcji REKRUTACJA 2017/2018

Ta piękna i budująca postawa uczniów naszej szkoły zasługuje na gorące podziękowanie.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !!!

I TEK

Gabriela Sojat (fotograf), Natalia Rytel, Karolina Zalewska, Kinga Kołak, Weronika Świętoń, Karolina Skulimowska, Aneta Gromek, Klaudia Kalisiak, Karolina Kozioł.

II TEK

Weronika Sapryk.

III TEK

Anna Komuda, Emilia Góralczyk, Sebastian Kałuski, Dominika Gral, Joanna Korczak, Kamila Kozłowska, Olga Posiewka, Paulina Rudaś, Anna Nojszewska, Natalia Żochowska, Olga Witkowska, Paulina Ufnal, Magda Podniesińska, Agnieszka Mieszała, Agnieszka Szymańska, Dorota Królak, Patryk Panufnik, Mateusz Górski, Olga Jasińska, Paulina Kuta, Wioleta Kokoszko.

III TA/TI

Sandra Dejnarowicz, Ewa Jaworowska, Barbara Sadolewska.

II F

Kamil Osicki, Marlena Janiszewska, Ewelina Krynicka, Aleksandra Dekańska, Weronika Drzewiecka, Weronika Marchelewicz, Julia Rydzewska, Klaudia Kupiec, Patrycja Wojciechowska, Natalia Ujazdowska.

Obsada – skecz

Kamila Kozłowska - dyrektor Janusz Baum, Natalia Żochowska – dyrektor Jacek Nowotniak, Natalia  Rytel/ Mateusz Górski – Joanna Gołębiewska-Kokoszka, Emilia Góralczyk – Ewa Skolimowska, Paulina Rudaś – Małgorzata Soszyńska, Agnieszka Szymańska - Małgorzata Góral, Olga Jasińska- Emilia Marchela, Magda Podniesińska - Ewa Sawicka, Natalia Żochowska - Marta Baran.

Zespół współpracujący :

Agnieszka Dżbik, Beata Kubiak-Sieńko, Anna Salach, Ewa Sawicka, Małgorzata Soszyńska, Emilia Jaczewska,Zbigniew Ciszewski, Andrzej Kulicki, Krystyna Kwika, Zbigniew Kwika i dyrekcja szkoły.

6 maja 2017 r.

6 maja 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Zaproszenie do naszej szkoły przyjęli uczniowie

Gimnazjum im. Bł. Jana Pawła II w Miedznie

Dziękujemy nauczycielom reprezentującym ostatnie w tym tygodniu Gimnazjum w Miedznie również za okazaną życzliwość oraz wszystkim uczniom za ich piękne zachowanie. Dziękujemy gimnazjalistom za wspólnie mile spędzony czas. Do zobaczenia :)

27 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Zaproszenie do naszej szkoły przyjęli uczniowie

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grębkowie

Dziękujemy nauczycielom reprezentującym kolejne Gimnazjum za okazaną życzliwość oraz uczniom za ich piękne zachowanie. Dziękujemy gimnazjalistom za wspólnie mile spędzony czas. Do zobaczenia :)

27 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Zaproszenie do naszej szkoły przyjęli uczniowie

Publiczne Gimnazjum w Wierzbnie.

Dziękujemy wspaniałym nauczycielom reprezentującym Gimnazjum w Wierzbnie za okazaną życzliwość oraz uczniom za ich piękne zachowanie. Dziękujemy za wspólnie mile spędzony czas. Do zobaczenia :)

27 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Zaproszenie do naszej szkoły przyjęli uczniowie

Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie.

Dziękujemy nauczycielom dwóch grup reprezentujących Gimnazjum Gminy Liw za okazaną życzliwość oraz uczniom za wspaniałe i godne zachowanie. Dziękujemy za wspólnie mile spędzony czas. Do zobaczenia :)

26 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Zaproszenie do naszej szkoły przyjęli uczniowie

Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie.

Dziękujemy  nauczycielom za okazaną życzliwość oraz uczniom za wspaniałe i godne zachowanie. Nie zapomnimy Waszych gorących oklasków. Do zobaczenia :)

25 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Zaproszenie do naszej szkoły przyjęli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytnicy.

Dziękujemy  nauczycielom z Panem Dyrektorem Andrzejem Kruszewskim na czele za okazaną życzliwość oraz uczniom za wspaniałe i godne zachowanie. Do zobaczenia :)

24 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Zaproszenie do naszej szkoły przyjęli uczniowie Gimnazjum w Krypach.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zachęcamy do rozważenia oferty edukacyjnej naszej szkoły. Do zobaczenia :)

24 kwietnia 2017 r.  

Kandydatki do pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie serdecznie zapraszamy na test sprawnościowy w hali sportowej szkoły w następujących terminach:

Pierwszy termin: 21 maja 2017 r. (tj. niedziela) o godz. 12 oo

Drugi termin: 28 maja 2017 r. (tj. niedziela) o godz. 12 oo

22 kwietnia 2017 r.

>>>>>>> Portal Rekrutacyjny S.O.S. <<<<<<<<

Sezon rekrutacyjny 2017/2018

Kandydatów do pierwszej klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie serdecznie zapraszamy na test sprawnościowy w hali sportowej szkoły w dniu 10 czerwca 2017 r.

(tj. sobota)  o godz. 9 oo

Obowiązuje strój sportowy.

22 kwietnia 2017 r.

Fantastyczna oferta dla uczniów zainteresowanych kształceniem w zawodzie operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego realizowana będzie pod patronatem firmy Hochland w pierwszym inauguracyjnym roku powstania Szkoły Branżowej w naszym Zespole. 

Praktykę  zawodową zapewnia całkowicie firma Hochland.

>>>>>>>>> Hochland <<<<<<<<<

22 kwietnia 2017 r.

VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Stoczku Łukowskim

Promocyjne spotkanie uczennic Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w gościnnym Stoczku Łukowskim. Nasze dziewczęta wzięły udział w Turnieju pod opieką trenera S.O.S. mgr Barbary Murawskiej.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do Węgrowa:)

28 marca 2017

23 kwietnia 2017 r. 

Rekrutacja 2017 / 2018

Trwają logistyczne  i prawne przygotowania samorządu powiatowego i naszej szkoły do realizacji zadań rekrutacyjnych do klas pierwszych na rok szkoły 2017/2018. Za kilka miesięcy startujemy. Do zobaczenia.... : )

20 luty 2017 r.

 

23 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja 2016/2017

Podsumowanie

W ostatnim dniu wakacji Szkolna Komisja Rekrutacyjna pod przewodnictwem mgr Joanny Skiby podsumowała wyniki. Mamy powody do wyjątkowej satysfakcji gdyż na listach osób rozpoczynających naukę znalazły się aż 333 osoby w 11 oddziałach.  Z uwagi na dużą liczbę kandydatów Zarząd Powiatu Węgrowskiego podjął decyzję o wyrażeniu zgody na zwiększenie liczby oddziałów klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017.

Serdecznie witamy w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych zaś całej społeczności u progu nowego roku szkolnego, z głębi serca, życzymy wielu wspaniałych chwil.

31 sierpnia 2016 r. 

575. rocznica nadania praw miejskich dla Węgrowa

Uczestnicy uroczystych obchodów Dnia Węgrowa.

Leszek Piotrowski Radny Rady Miasta Węgrowa, nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły, Zbigniew Krzyżanowski  Szef Szkolenia Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie- Honorowy Obywatel Miasta Węgrowa oraz Patrycja uczennica, siatkarka przyszłej I klasy Liceum Ogólnokształcącego Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Patrycja wzięła udział w uroczystej sesji Rady Miasta Węgrowa i miała okazję być świadkiem tego szczególnego dla węgrowskiej społeczności wydarzenia.

7 sierpnia 2016 r.

Rekrutacja 2016/2017

Zgodnie z harmonogramem Szkolna Komisja Rekrutacyjna wywiesiła po godz. 12 oo listy przyjętych. To pierwsza doskonała  okazja do poznania przyszłych koleżanek i kolegów. Z tej okazji skorzystały właśnie Martyna i Kinga. Łącznie zostało przyjętych 310 osób w tym 279 uczniów szkół średnich dla młodzieży. To o 74 osoby więcej niż w lipcu ubiegłego roku. Wszystkim przyjętym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych udanych wakacji :)

 Słowa uznania należy skierować do  wszystkich członków komisji działającej pod kierunkiem przewodniczącej mgr Joanny Skiby oraz wicedyrektorom mgr Elżbiecie Topolińskiej i mgr Jackowi Nowotniakowi  za staranność i rzetelność w przeprowadzeniu tego wyjątkowo pracochłonnego zadania. 

29 lipca 2016 r.

Ania przyszła uczennica I klasy LO S.O.S. osobiście przyjechała obejrzeć listę koleżanek przyjętych do klasy sportowej Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Pozdrawiamy serdecznie wszystkie przyjęte do klasy sportowej dziewczęta.

29 lipca 2016 r.

Rekrutacja 2016/2017

>>>>> ZARZĄDZENIE Nr 44  <<<<<< 

MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY

z dnia 21 lipca 2016 r.

Bardzo oczekiwana zmiana terminu składania zaświadczeń lekarskich przez kandydatów do pierwszych klas szkół średnich. Termin złożenia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy przesunięty został przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty o trzy dni tj. do 29 lipca 2016 r. 

21 lipca 2016 r.

Rekrutacja 2016/2017

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyło się ogłoszenie wyników pierwszego etapu rekrutacji, czyli ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do I klas szkół średnich naszego Zespołu na rok szkolny 2016/2017.  Rok ciężkiej i owocnej pracy społeczności szkolnej, sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, licealiadach i regionalnych zawodach sportowych oraz wielu przedsięwzięciach lokalnych, wojewódzkich i centralnych zaowocowało dużo większą od oczekiwanej liczbą 310 zakwalifikowanych kandydatów.

Należy podkreślić, że wśród kandydatów wielu pochodzi z nie tylko sąsiednich lecz i odległych powiatów: płockiego, łosickiego, siedleckiego, otwockiego, sokołowskiego, garwolińskiego, łukowskiego, hajnowskiego i  m. Warszawy. Ponadto notujemy również pierwsze przypadki  kandydatów do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego z sąsiednich województw podlaskiego i ostatnio lubelskiego. Serdecznie gratulujemy całej naszej przyszłej wspólnocie oświatowej i życzymy spełnienia swoich marzeń.

15 lipca 2016 r.

Rekrutacja 2016/2017

Szkoły dla dorosłych

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych prowadzi rekrutację dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej. Dla tej grupy kandydatów nauka trwa dwa lata i jest bezpłatna.

Szkoła Policealna również prowadzi rekrutację dla absolwentów liceum ogólnokształcącego w zawodzie technik rachunkowości. Cykl kształcenia trwa dwa lata i również nauka w tej szkole jest bezpłatna. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

15 lipca 2016 r.

Rekrutacja

rok szkolny 2016/2017


Z uwagi na fakt, że większość kandydatów złożyła oryginały dokumentów dlatego zwracamy się z prośbą  do pozostałych kandydatów o wymianę kopii na oryginały dokumentów. Jest to warunek niezbędny do przyjęcia do I klasy na rok szkolny 2016/2017. Miejsc wolnych w bieżącym roku szkolnym jest naprawdę niewiele i po 26 lipca  szkoła zakończy większość przyjęć do I klas w rekrutacji uzupełniającej.

*     *     *

Ponadto uczniowie klas I Technikum i ZSZ powinni odebrać skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy. Ważne !

*     *     *

Uczennice LO S.O.S. będą miały zorganizowany wspólny wyjazd do lekarza medycyny sportowej w dogodnym dla wszystkich siatkarek terminie na początku roku szkolnego. Oczywiście możliwe jest wcześniejsze indywidualne badanie u uprawnionego lekarza medycyny sportowej. 

*     *     *

Dla kandydatów zakwalifikowanych do I klasy mundurowej mamy wakacyjną propozycję (nieobowiązkową) do udziału 22 lipca w Powiatowym Święcie Policji. W  tym dniu o godz.14oo  celebrowana będzie Msza Św. z udziałem Sztandaru Szkoły i reprezentacji kilku starszych uczniów klas mundurowych. Po Mszy Św. odbędą się krótkie uroczystości na Rynku Mariackim w Węgrowie. Po uroczystościach zapraszamy do, może pierwszego, zdjęcia reprezentacji szkoły, inicjującego "historię nowej klasy I LO" w centrum Węgrowa. Podkreślamy, że jest to wyłącznie dobrowolne wakacyjne honorowe zaproszenie. Jeśli możemy sugerować to strój galowy (czarno - biały); byłby idealny; ale oczywiście niekonieczny :) 

*     *     *

Wszystkim zainteresowanym kształceniem w naszej szkole serdecznie z głębi serca życzymy spełnienia marzeń i gratulujemy - Janusz Baum


 Technikum


technik elektryk, technik ekonomista, technik mechanik,

technik handlowiec, technik informatyk, technik agrobiznesu.

AutoCad 2016

Uczniowie Technikum Mechanicznego mają okazję do specjalistycznego szkolenia z zakresu wspomagania procesu projektowania nowoczesnym oprogramowaniem AutoCad.  W pracowni informatycznej warsztatów szkolnych uczniowie poznają tajniki tworzenia wektorowego rysunku technicznego. Zajęcia prowadzi mgr inż. Andrzej Kulicki.

14 kwietnia 2016 r.

*         *         *

II Liceum Ogólnokształcące


Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny - klasa sportowa

Patronat: Polski Związek Piłki Siatkowej

Część miejsc w klasie siatkarskiej będzie przeznaczona dla dziewcząt i chłopców zainteresowanych kształceniem o profilu matematyczno - informatycznym.

Przyjęcie do części klasy stanowiącej Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny jest uwarunkowana m.in. wynikami przeprowadzonego międzynarodowego testu sprawnościowego:

Zapraszamy dziewczęta zainteresowane dalszym rozwijaniem swoich siatkarskich talentów w mazowieckim Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w II Liceum Ogólnokształcącym S.O.S. na test sprawności wstępnie planowany w dniach:

I termin: 14 maja 2016 r.

II termin: 21 maja 2016 r.

o godz. 12  00 w hali sportowej szkoły.

Testy sprawnościowe przeprowadzą trenerzy S.O.S. pod kierunkiem mgr Moniki Skórki.

S.O.S.    rekrutacja S.O.S.

 

klasa o profilu służb mundurowych

Patronat: Akademia Obrony Narodowej


Podpisanie Porozumienia dotyczącego objęcia przez Akademię Obrony Narodowej

patronatem "Klas Mundurowych"  II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie

Porozumienie podpisują Pani dr Aneta Nowakowska - Krystman, Prorektor Akademii Obrony Narodowej, Pan płk dr hab. inż. Maciej Marszałek Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej oraz mgr inż. Janusz Baum Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Akademia Obrony Narodowej


Termin testu sprawnościowego do I klasy LOM:

4 czerwca 2016 r. na terenach sportowych szkoły.


Zasadnicza Szkoła Zawodowa


elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz

(praktyka w warsztatach szkolnych),


klasy  wielozawodowe,

(praktyka zawodowa u pracodawcy z którym uczeń, młodociany pracownik, podpisuje umowę).

 

*         *        *

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych


profil ogólny


Szkoła Policealna


technik: rachunkowości, technik informatyki

*      *     *

Spotkania Rekrutacyjne 2016

Mazowieckie Liceum Ogólnokształcące S.O.S.

Rekrutacja do I klasy LO S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Natalia pozdrawia serdecznie wszystkie koleżanki, które przeszły pozytywnie międzynarodowy test S.O.S. W tym momencie możemy stwierdzić, że podstawowa lista wspaniałych kandydatek złożyła w większości niezbędną dokumentację.

Dziewczęta reprezentują takie miejscowości m. in. jak: Warszawa, Płock, Siedlce, Otwock, Żelechów, Sokołów Podlaski, Stara Prawda, Kornica i oczywiście powiat węgrowski.

1 lipca 2016 r.

Ośrodek mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego  Ośrodka Szkolnego

2016 / 2017

Kolejna I klasa LO S.O.S. powoli kompletuje się. Po pozytywnych międzynarodowych testach sprawnościowych S.O.S. czas na składanie dokumentów rekrutacyjnych. Dokumentacje przesłane listownie przez kandydatki do I klasy LO S.O.S. natychmiast szkoła potwierdza telefonicznie po ich odbiorze.

Szczególnie sympatyczne są również wizyty osobiste w węgrowskim ośrodku S.O.S.  Pozdrawiamy serdecznie Warszawę ... :)

27 czerwca 2016 r.

:)

II Liceum Ogólnokształcące w Węgrowie

2016 / 2017

I klasa służb mundurowych powoli kompletuje się. Wzruszająca była wizyta kandydatki, która z pełnym poświęceniem wspólnie z rodzicami przywiozła wymagane harmonogramem rekrutacji dokumenty. Z głębi serca życzymy szybkiego powrotu do zdrowia :) 

O symboliczne kwiaty na tle zdjęcia  osobiście zadbali starsi koledzy z Technikum Agrobiznesu.

27 czerwca 2016 r.

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Mgr Monika Skórka trener S.O.S  na kolejnym teście sprawnościowym z utalentowanymi siatkarkami, 5 czerwca 2016 r. 

Test sprawnościowy do I klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego

Kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców spotkało się w na terenie obiektów lekkoatletycznych szkoły na teście sprawnościowym do I klasy mundurowej. Po wspólnej rozgrzewce przeprowadzono ćwiczenia na torze sprawnościowym, sprawdzano koncentrację, rzucano granatem sportowym do celu oraz sprawdzano wytrzymałość w biegach na dłuższym dystansie. To wyjątkowo złożone przedsięwzięcie zostało przeprowadzone wyjątkowo sprawnie przez doświadczonych nauczycieli: mgr Konrada Kasperowicza, mgr Jarosława Besztaka i mgr Leszka Piotrowskiego. Nauczyciele składają naszym kandydatom wyrazy uznania i podziękowanie za godną i sportową postawę.

Szczególne słowa uznania kierujemy dla p. Katarzyny Solki, przedstawiciela służby medycznej za natychmiastowe wsparcie naszych kandydatów w potrzebie.

4 czerwca 2016 r.

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Pozdrawiamy serdecznie Dominikę i trenera S.O.S. Michała Chydzińskiego z zaprzyjaźnionego ursynowskiego Gimnazjum 92 w Warszawie. Gimnazjum jest siedzibą mazowieckiego gimnazjum S.O.S.

1 czerwca 2016 r. 

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

II tura testów sprawnościowych S.O.S.

21 maja 2016 r.

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

I tura testów sprawnościowych S.O.S., 14 maja 2016 r.

>>>>>> Galeria  <<<<<<

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu 2016

Gimnazja 

Do Węgrowa przyjechały najlepsze reprezentacje Gimnazjów z terenu powiatu węgrowskiego. W promieniach przyjaznego słońca i na terenach sportowych przyjaznej szkoły odbyły się najciekawsze konkurencje lekkoatletyczne. Blisko 400 młodych sportowców rywalizowało o złote medale i puchary. Głównym organizatorem igrzysk lekkoatletycznych był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy a sędzią głównym zawodów Pan mgr Jan Tempczyk.

Na zdjęciu Natalia z węgrowskiego Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego pokonuje bezbłędnie najwyższą poprzeczkę i wygrywa rywalizację w skoku wzwyż. Być może Natalia rozpocznie nowy rok szkolny w mazowieckim Liceum Ogólnokształcącym  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego :)

11 maja 2016 r.

>>>>>>>>> Więcej <<<<<<<<

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Na ostatnie spotkanie rekrutacyjne w naszej szkole przyjechali uczniowie z Gimnazjum im. bł Jana Pawła II w Miedznie. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za możliwość zaprezentowania kierunków kształcenia w naszej szkole. i możliwość przedstawienia naszych sukcesów oraz planów edukacyjnych. Mamy głęboką nadzieję, że uczniowie z Miedzny i  wszystkich pozostałych Gimnazjów podejmą najtrafniejszą decyzję związaną z wyborem szkoły średniej. Mamy nadzieję, że wśród Was są przyszli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Zapraszamy

Miłym akcentem  innej wizyty w tym samym dniu  było złożenie deklaracji przez gimnazjalistów  bezpośrednio  po wizycie przedstawiciela naszej szkoły w wyjątkowo gościnnym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie...

28 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

W oficjalnym, pierwszym dniu przyjmowania deklaracji rekrutacyjnych przez szkoły ponadgimnazjalne mieliśmy zaszczyt gościć uczniów III klas Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Gimnazjaliści, niewątpliwie z dużą nadzieją na sukces, mają za sobą egzaminacyjny gimnazjalny maraton. Zachęcamy  do podjęcia najtrafniejszych, kolejnych życiowych decyzji  dotyczących kierunków kształcenia w szkole średniej. Kadra pedagogiczna Zespołu jest pod szczególnym wrażeniem kultury osobistej i dobrego wychowania uczniów.

25 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Zuzanna Pazio, Kamila Maleszewska i Karolina Siekierko uczennice mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zachęcają utalentowane sportowo koleżanki  do udziału w Ogólnopolskim Projekcie S.O.S. realizowanym pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dziewczęta osiągnęły bardzo wysokie wyniki w nauce o czym świadczą Stypendia Starosty Węgrowskiego. Zuzanna Pazio w grupie stypendystów osiągnęła najwyższy wynik w nauce w powiecie węgrowskim.

25 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego

25 kwietnia 2016 r.

 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Sylwia Cyran i Maria Lipka uczennice I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego prezentowały swoje doświadczenia z nauki w klasie mundurowej. Profil mundurowy objęty jest Patronatem Akademii Obrony Narodowej oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Sylwia pełni funkcję dowódcy I LOM.

25 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła miała przyjemność gościć uczniów  Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytnicy. Szczególnie składamy podziękowanie kadrze pedagogicznej z Panem Dyrektorem Andrzejem Kruszewskim na czele za życzliwość i gratulujemy wzorowej postawy gimnazjalistów.

22 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wierzbnie i Krypach przyjęli zaproszenie na spotkanie promocyjne w naszym Zespole. Spotkanie to umożliwiło zapoznanie z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły. Gratulujemy gimnazjalistom ich godnej podkreślenia pięknej postawy a kadrze nauczycielskiej pedagogicznej życzliwości.

22 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

W piękny słoneczny dzień uczniowie Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwiedzili naszą szkołę. Jesteśmy pod wrażeniem wzorowego zachowania uczniów i tą drogą przekazujemy słowa uznania kadrze nauczycielskiej Gimnazjum. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

21 kwietnia 2016 r. 


Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Targi Pracy i Przedsiębiorczości zainteresowały uczniów Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, którzy z Krzysztofem Litką Dyrektorem szkoły i nauczycielami przybyli na tę ciekawą imprezę. Spotkanie było okazją do promocji kształcenia zawodowego oraz zapoznania z przeglądem zakładów i firm - potencjalnych przyszłych miejsc pracy w przyszłości.

6 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie..

6 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Dzięki uprzejmości dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Łochowie reprezentacja uczniów i kierownictwa naszego Zespołu miała okazję do spotkania promocyjnego z uczniami III klas gimnazjum. Miłą niespodzianką było podkreślenie przez gospodarza, Dyrektora Publicznego Gimnazjum Andrzeja Nowotkę faktu, iż jest absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Może w pierwszej klasie mazowieckiego II Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego siatkarki spotkają się z nową, utalentowaną koleżanką ?

1 kwietnia 2016 r. 


*       *       *

Historia "Otwartych Dni"

2015 / 2016

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Kamionnej, 27 marca 2015 r.

Gorącymi brawami uznania uczniowie III klasy Gimnazjum w Kamionnej przyjęli musztrę uczniów klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcacego w czasie Dni Otwartych. Wśród wielu ciekawych miejsc w naszej szkole zajęcia w strzelnicy sportowej "Feniks"  cieszyły się dużym zainteresowaniem dziewcząt i chłopców, 27 marca 2015 r.

 "Feniks" - strzelnica szkolna 50 m

Mgr Konrad Kasperowicz, wychowawca klasy mundurowej prezentuje w czasie "Dni Otwartych" specjalistyczne zajęcia strzelectwa sportowego, 27 marca 2015 r.

"Dni Otwarte", 27 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Korytnicy, 26 marca 2015 r.

Dni Otwarte, zajęcia kosmetyczne, 26 marca 2015 r.

Dni Otwarte, zajęcia politechniczne, 26 marca 2015 r. 

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Grębkowie i Gimnazjum w Wierzbnie, 25 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Miedznie i Gimnazjum w Krypach, 24 marca 2015 r."Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, druga grupa  20 marca 2015 r.


"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, 19 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie, 16 marca 2015 r.

Fragment prezentacji szkoły, który został przedstawiony podczas regionalnej konferencji w Mazowieckim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach z udziałem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, 

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Jeden dzień z życia w szkole" 

>>>>>> You Tube <<<<<


Klasa patronacka AON

Autor(rzy) fotografii: Janusz baum

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.

Załączniki

Nazwa i typRozmiare-Podpis
Harmonogram_Rekrutacji__2017_2018.pdf367,04kBBrak podpisu
Regulamin Rekrutacji ZSP 2017_2018.pdf255,38kBBrak podpisu
Wniosek o przyjęcie do szkoły 2017_2018.pdf240,84kBBrak podpisu
Wniosek o przyjęcie do szkoły dla dorosłych 2017.pdf291,04kBBrak podpisu
Podręczniki_LO_T_2017.pdf210,18kBBrak podpisu
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2013-01-04 01:31:50
Data utworzenia:2013-01-04 01:31:50
Data modyfikacji:2018-10-11 10:38:21
Liczba wyświetleń:21651

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl