Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Rekrutacja S.O.S.

Sezon rekrutacyjny 2017/2018

Rozpoczynają się intensywne prace przygotowawcze do kolejnego szóstego roku rekrutacji  do pierwszej klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie.

Serdecznie zapraszamy utalentowane siatkarki do udziału w tym unikatowym w skali europejskiej projektu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Z uwagi na bardzo dobrą bazę szkoły mogą z tego projektu  skorzystać dziewczęta z terenu Mazowsza oraz sąsiednich województw.

Zapraszamy :)

22 kwietnia 2017 r.

Patronat Uniwersytetu Warszawskiego

Nasza szkoła objęta jest Patronatem przez

Uniwersytet Warszawski

Z satysfakcją informujemy, że Instytut Europeistyki, najmłodsza samodzielna jednostka organizacyjna w ramach Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego objęła naszą szkołę Patronatem. Jest to wyjątkowe i cenne wsparcie edukacyjne i naukowe naszej szkoły. Już w czerwcu planowane są wyjątkowo atrakcyjne przedsięwzięcia w Warszawie i Węgrowie.

W ceremonii podpisania Patronatu ze strony Uniwersytetu Warszawskiego wzięli udział:

prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk - Dyrektor Instytutu Europeistyki

prof. dr hab. Jacek Wojnicki - Zastępca Dyrektora ds. dydaktycznych i jakości kształcenia

Dziękujemy za słowa uznania skierowane do naszej szkoły oraz za piękne przyjęcie w dniu podpisania Patronatu.

1 czerwca 2017 r. 

VI Sezon rekrutacyjny S.O.S.

2017/2018

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny w Węgrowie 2017

Rekrutacja do I klasy Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S. 2017 nabiera tempa i kolejne utalentowane sportowo dziewczęta, składając dokumenty rekrutacyjne, dołączają do swoich przyszłych wspaniałych koleżanek. Ten unikatowy w skali Europy Program rozpowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży, realizowany pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozwala rozwijać największe talenty siatkarskie w Polsce.

Ostatnim pięknym akordem tego programu był V Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy w czerwcu b.r.!!!

  Witamy w Węgrowie jego uczestników 😊

27 czerwca 2017 r.

V Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S.

im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy

11 – 13 czerwca 2017

Do bydgoskich hal sportowych przyjechali, wyłonieni w drodze regionalnych eliminacji, najlepsze siatkarki i siatkarze uczestniczący w projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Projekt współfinansowany jest m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki a realizowany przez kadrę trenerską Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Mecze V Turnieju Talentów odbędą się m.in. w Hali Sportowo- Widowiskowej „Łuczniczka”, Hali „Artega Arena” oraz Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 10. Uroczysta Gala wręczenia tegorocznych Gawełków 2017 odbędzie się w sali kina Adria w Bydgoszczy.

14 czerwca 2017 r.

>>>>>>>> Portal Bydgoszcz 2017 <<<<<<<

>>>>>>>>>> Portal PZPS <<<<<<<<<<<<<

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

Witamy w gronie mazowieckich siatkarek Paulinę i Martę z Kosowa Lackiego. Kadra trenerska Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w LO S.O.S. oraz dyrekcja szkoły serdecznie pozdrawia kandydatki do mazowieckiej I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. w Węgrowie z województwa lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Warto podkreślić, że w kolejnym roku nasza szkoła udzieliła wsparcia Ogólnopolskiemu Turniejowi Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy w dniach 11 - 13 czerwca 2017 r. Było to szczególne uznanie ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla kadry naszej szkoły. Wkrótce pełna relacja medialna z tego wyjątkowego siatkarskiego święta. 

13 czerwca 2017 r.

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

Witamy w gronie mazowieckich siatkarek utalentowaną siatkarkę z Białegostoku. Kadra trenerska Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w LO S.O.S. oraz dyrekcja szkoły serdecznie pozdrawia kandydatki do mazowieckiej I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. w Węgrowie z województwa lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Warto podkreślić, że w kolejnym roku nasza szkoła udzieli wsparcia organizowanemu Ogólnopolskiemu Turniejowi Talentów w Bydgoszczy w dniach 11 - 14 czerwca 2017 r. Jest to szczególne uznanie ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla kadry naszej szkoły.

2 czerwca 2017 r.

II EDYCJA TESTÓW S.O.S.

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

W hali węgrowskiego ośrodka LO S.O.S. spotkały się siatkarki na kolejnych testach sprawnościowych. Logistyczne wsparcie specjalistycznych ćwiczeń zapewniły mgr Monika Skórka, mgr Małgorzata Kozieł oraz mgr Barbara Murawska przyszły wychowawca I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. Nad bezpieczeństwem uczennic czuwała pani Katarzyna Solka przedstawiciel Zespołu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie.

Wyjątkowo miłym akcentem była obecność, wielokrotnie wyróżnianych Stypendium Starosty Węgrowskiego, tegorocznych Absolwentek klasy III LO S.O.S. Zuzanny Pazio i Kamili Maleszewskiej. Ponadto Zuzia- Stypendystka Prezesa Rady Ministrów mogła udzielić swoim młodszym koleżankom rad jak łączyć sport i naukę.

Witamy w gronie kandydatek utalentowane siatkarki z Ostrowi Mazowieckiej, Białegostoku i Gospodarzy z Węgrowa. Powoli kompletuje się świetny zespół wspaniałych i ambitnych dziewcząt. Powodzenia !

28 maja 2017 r.

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

Wyjazdowe spotkanie rekrutacyjne z mgr Barbarą Murawską trenerem S.O.S. z utalentowanymi siatkarkami Uczniowskiego Klubu Sportowego w Gaworowie. Pozdrawiamy serdecznie dziewczęta i zapraszamy do Węgrowa :)

28 maja 2017 r.

Posumowanie rozgrywek sezonu 2016/2017 szkół gimnazjalnych w Akademii S.O.S.

 "SERwuj z nami" Hochland 2017

Patronat: Starostwo Powiatowe w Węgrowie reprezentowane przez kadrę trenerską S.O.S. z Barbarą Murawską sędzią głównym, Urząd Miasta Węgrowa reprezentowany przez Leszka Redosza Wiceburmistrza Węgrowa oraz  Hochland reprezentowany przez Michalinę Mertę, Adama Hermana i Pawła Wolerta 

W rozgrywkach biorą udział kandydatki do I klasy LO S.O.S. 2017/2018 :)

26 maja 2017 r.

2018 FIVB WORLD CHAMPIONSHIP

WOMEN’S EUROPEAN QUALIFICATION

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w Japonii w 2018 r.

Inauguracja turnieju w Warszawie - Torwar

Uczennice I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z kadrą narodową Polski

24 maja 2017 r.

2018 FIVB WORLD CHAMPIONSHIP

WOMEN’S EUROPEAN QUALIFICATION

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w Japonii w 2018 r.

Inauguracja turnieju w Warszawie - Torwar

Uczennice I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z kadrą narodową Serbii 

24 maja 2017 r.

2018 FIVB WORLD CHAMPIONSHIP

WOMEN’S EUROPEAN QUALIFICATION

Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet 2018’ 

Warszawa 23-28 maja 2017 r.

Słowacja – Czechy, Serbia – Islandia, Cypr – Polska

Nasz Siatkarski Ośrodek Szkolny w Węgrowie w drodze wyróżnienia został wytypowany do obsługi logistycznej pierwszego dnia eliminacji do Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet w Japonii w 2018 r. W pierwszym dniu turnieju w Warszawie obok polskiej reprezentacji narodowej wzięły udział reprezentacje: Islandii, Cypru, Słowacji i fantastyczna drużyna Serbii. Udział w tak prestiżowym wydarzeniu sportowym jest wyjątkowy i niepowtarzalny szczególnie w chwili inauguracji imprezy o światowym wymiarze.

Brawo !

24 maja 2017 r.

Kolejne spotkanie rekrutacyjne do I klasy LO S.O.S.

VI edycja Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych 2017/2018

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji kolejne dwie utalentowane siatkarki- kandydatki do pierwszej klasy skorzystały z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności sprawnościowych w ramach Testów S.O.S.

W przyszłym tygodniu 28 maja br. dyżur rekrutacyjny o godz 12 oo będą pełnili kolejni trenerzy S.O.S. Warto zaznaczyć, że nasz ośrodek jest świetnie przygotowany o czym świadczy rozpoczynający się kolejny, szósty już nabór do pierwszej klasy LO S.O.S. najbardziej utalentowanych siatkarek. Jeszcze przed wakacjami ośrodek tradycyjnie będzie brał udział w kwalifikacjach wyjazdowych na terenie kilku województw. Do zobaczenia :)

21 maja 2017 r.

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

Rok szkolny 2017/2018

Utalentowane siatkarki Akademii S.O.S. w Korytnicy świetnie wykorzystują czas spędzony na zajęciach sportowych organizowanych w sali Gimnazjum w Korytnicy. Gorąco zachęcamy dziewczęta do udziału w Ogólnopolskim Programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Warto podkreślić, że zainteresowane gimnazjalistki już skorzystały z zerowego, wcześniejszego spotkania rekrutacyjnego z mgr Barbarą Murawską wychowawcą, trenerem S.O.S. Szkoła skutecznie kompletuje kolejny rocznik fantastycznych i utalentowanych dziewcząt.

 Przypominamy, że najbliższe spotkanie na testach sprawnościowych obędzie się 21 maja br. o godz. 12 oo w dużej hali sportowej.

Zapraszamy :)

17 maja 2017 r.  

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny

Rekrutacja do I klasy LO S.O.S. na rok szkolny 2017/2018

Zgodnie z harmonogramem naboru do klas pierwszych trwają również spotkania rekrutacyjne do kolejnej pierwszej klasy siatkarskiej LO S.O.S.

Termin pierwszego testu sprawnościowego zaplanowany jest w dniu 21 maja o godz. 12 oo. Serdecznie zapraszamy utalentowane siatkarki do udziału w tym pięknym, ogólnopolskim projekcie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

14 maja 2017 r.

V Turniej o Puchar Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Organizator: mazowieckie Liceum Ogólnokształcące Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Wyjątkowy i emocjonujący był tegoroczny turniej siatkarski. Do węgrowskiej hali sportowej przybyły najlepsze reprezentacje z województwa mazowieckiego: GLKS Nadarzyn, Nike Ostrołęka, UKS Polonez Wyszków, UKS DANEX Siemiatycze, Czerwin, Sęp Żelechów, MKS Olimp GM I Mińsk Mazowiecki.

Sędzią głównym była mgr Barbara Murawska trener S.O.S. i  wychowawca klasy siatkarskiej.

11 maja 2017 r.

Informacje !

Kandydatki do pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie serdecznie zapraszamy na test sprawnościowy w hali sportowej szkoły w następujących terminach:


Pierwszy termin:

21 maja 2017 r. (tj. niedziela) o godz. 12 oo

Drugi termin:

28 maja 2017 r. (tj. niedziela) o godz. 12 oo


Obowiązuje strój sportowy.

Test przeprowadzą trenerzy S.O.S. pod kierunkiem mgr Barbary Murawskiej 

Zapraszamy utalentowane siatkarki do skorzystania z atrakcyjnej oferty edukacyjnej objętej Ogólnopolskim Programem Upowszechniania Sportu Dzieci i Młodzieży Polskiego Związku Piłki Siatkowej współfinansowany przez Ministerstwo Sportu 


VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Stoczku Łukowskim

Promocyjne spotkanie uczennic Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w gościnnym Stoczku Łukowskim. Nasze dziewczęta wzięły udział w Turnieju pod opieką trenera S.O.S. mgr Barbary Murawskiej.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do Węgrowa:)

28 marca 2017 

22 marca 2017 r.

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny, 25 stycznia 2015 r.

*        *        *

575. rocznica nadania praw miejskich dla Węgrowa

Uczestnicy uroczystych obchodów Dnia Węgrowa.

Leszek Piotrowski Radny Rady Miasta Węgrowa, nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły, Zbigniew Krzyżanowski  Szef Szkolenia Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie- Honorowy Obywatel Miasta Węgrowa oraz Patrycja uczennica, siatkarka przyszłej I klasy Liceum Ogólnokształcącego Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Patrycja wzięła udział w uroczystej sesji Rady Miasta Węgrowa i miała okazję być świadkiem tego szczególnego dla węgrowskiej społeczności wydarzenia.

7 sierpnia 2016 r.

Ania przyszła uczennica I klasy LO S.O.S. osobiście przyjechała obejrzeć listę koleżanek przyjętych do klasy sportowej Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Pozdrawiamy serdecznie wszystkie przyjęte do klasy sportowej dziewczęta.

29 lipca 2016 r.

*      *     *

Rekrutacja do I klasy Liceum Ogólnokształcącego

Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie

na rok szkolny 2016/2017


Lista dziewcząt przyjętych do I klasy LO S.O.S.

na rok szkolny 2016/2017 


Bartoszuk Weronika

Biernacka Weronika

Bindulska Zofia

Daniluk Paulina

Kania Dorota

Kopka Dominika 

Michałowska Martyna 

Lipińska Andżelika

Noga Julia

Peciak Patrycja

Przewoźnik Anna

Skórka Natalia

Staniszewska Iga

Szewczyk Beata

Szymków Zuzanna

Zielińska Aleksandra


Wychowawca  I klasy LO S.O.S. - mgr Monika Skórka trener S.O.S.

Tegoroczny nabór do I klasy mazowieckiego LO S.O.S. jest wzorem ubiegłych lat  również wyjątkowy. Nasze siatkarki reprezentują regiony województw mazowieckiego oraz lubelskiego. Pierwsza rekrutacja zakończyła się przyjęciem dziewcząt z takich miejsc jak Stoczek Łukowski/lubelskie 2 osoby, Żelechów 2 osoby,  Kornica 2 osoby, Płock 1 osoba, Otwock 1 osoba, Siedlce 1 osoba, Sokołów Podlaski 1 osoba, Warszawa 3 osoby i Węgrów 3 osoby (Razem 16 siatkarek mazowieckiego LO S.O.S.). Gratulujemy :)

29 lipca 2016 r.

Wspólnie z kadrą trenerską mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. w Węgrowie składamy serdeczne gratulacje dziewczętom, które będą uczestniczyły  w Ogólnopolskim Programie S.O.S. Jednocześnie życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia :)

Ps. 7 sierpnia 2016 r. o godz. 13 oo w Węgrowskim Ośrodku Kultury w Węgrowie odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Węgrowa. Szczególnym punktem tej sesji będzie wyróżnienie Pana Zbigniewa Krzyżanowskiego  Szefa Szkolenia Programu S.O.S. wyjątkowym odznaczeniem z okazji odchodów Dni Węgrowa (6-7 sierpnia 2016 r.) ... 

Wakacyjne pozdrowienia przesyła mgr Monika Skórka, trener S.O.S. i wychowawca,  uczennicom przyszłej I klasy LO S.O.S. oraz ich rodzinom.

Do zobaczenia :)


*       *       *

Z pełną satysfakcją informujemy, że nasza szkoła została zaproszona na centralny


IV Turniej Talentów S.O.S. w Ostrowcu Świętokrzyskim

w dniach 12 - 14 czerwca 2016 r. 


*       *       *

Rekrutacja 2016/2017

Mazowieckie Liceum Ogólnokształcące S.O.S.

Rekrutacja do I klasy LO S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Natalia pozdrawia serdecznie wszystkie koleżanki, które przeszły pozytywnie międzynarodowy test S.O.S. W tym momencie możemy stwierdzić, że podstawowa lista wspaniałych kandydatek złożyła w większości niezbędną dokumentację.

Dziewczęta reprezentują takie miejscowości m. in. jak: Warszawa, Płock, Siedlce, Otwock, Żelechów, Sokołów Podlaski, Stara Prawda, Kornica i oczywiście powiat węgrowski.

1 lipca 2016 r.

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Mgr Monika Skórka trener S.O.S  na kolejnym teście sprawnościowym z utalentowanymi siatkarkami, 5 czerwca 2016 r. 

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Pozdrawiamy serdecznie Dominikę i trenera S.O.S. Michała Chydzińskiego z zaprzyjaźnionego ursynowskiego Gimnazjum 92 w Warszawie. Gimnazjum jest siedzibą mazowieckiego gimnazjum S.O.S.

1 czerwca 2016 r. 

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

II tura testów sprawnościowych S.O.S.

21 maja 2016 r.

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

I tura testów sprawnościowych S.O.S.

14 maja 2016 r.

>>>>>> Galeria  <<<<<<

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu 2016

Gimnazja 

Do Węgrowa przyjechały najlepsze reprezentacje Gimnazjów z terenu powiatu węgrowskiego. W promieniach przyjaznego słońca i na terenach sportowych przyjaznej szkoły odbyły się najciekawsze konkurencje lekkoatletyczne. Blisko 400 młodych sportowców rywalizowało o złote medale i puchary. Głównym organizatorem igrzysk lekkoatletycznych był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy a sędzią głównym zawodów Pan mgr Jan Tempczyk.

Na zdjęciu Natalia z węgrowskiego Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego pokonuje bezbłędnie najwyższą poprzeczkę i wygrywa rywalizację w skoku wzwyż. Być może Natalia rozpocznie nowy rok szkolny w mazowieckim Liceum Ogólnokształcącym  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego :)

11 maja 2016 r.

>>>>>>>>> Więcej <<<<<<<<

Spotkania rekrutacyjne mazowieckiego LO S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Kolejny dzień i kolejne miłe spotkanie mgr Moniki Skórki z kandydatką do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego  Ośrodka Szkolnego. Ola miała wyjątkową okazję do spotkania nie tylko z całą kadrą trenerską S.O.S. ale również z  elitą Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Zbigniewem Krzyżanowskim Szefem Szkolenia Ogólnopolskiego Programu S.O.S. i Krzysztofem Felczakiem Regionalnym Koordynatorem S.O.S. w województwie wielkopolskim, pomorskim, zachodnio-pomorskim i kujawsko-pomorskim.

 W hali sportowej naszej szkoły realizowany jest  profesjonalny film instruktażowy dla  polskich szkół objętych projektem S.O.S. Głównymi aktorkami wykonującymi specjalistyczne  elementy gry są w ostatnim dniu nauki, jeszcze uczennice III klasy LO S.O.S. Natalia Bielińska, Wiktoria Rokicka i Natalia Błąd. Wymowa tej chwili jest wyjątkowa.

 28 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne mazowieckiego LO S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Rozpoczął się piaty już okres rekrutacji do mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie. Z uwagi na znaczne odległości zamieszkania naszych przyszłych siatkarek dziewczęta mogą korzystać z wielu form kontaktu ze szkołą np. osobistych wizyt, składania deklaracji listownie lub poprzez skrzynkę e-mailową (zspwegrow@wp.pl). W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt gościć Zofię. 

Zosiu,  nasze LO S.O.S. i Pani Monika Skórka, przyszły wychowawca i trener S.O.S., serdecznie Ciebie zapraszają do Węgrowa.

25 kwietnia 2016 r.

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej 2016

pod patronatem mazowieckiego II Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Do węgrowskiego ośrodka S.O.S. przybyły drużyny reprezentujące województwa podlaskie i mazowieckie. Turniej jest honorowym spotkaniem pasjonatek tej pięknej i emocjonującej dyscypliny sportu. Honory domu pełnią: mgr Monika Skórka i mgr Małgorzata Kozieł trenerki S.O.S. zaś funkcje sędziowskie uczennice klasy maturalnej  Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z Natalią Bielińską zawodniczką I - ligowego Nike Węgrów. Dziewczęta chętnie poświęciły  swój bezcenny przedmaturalny czas  dla pięknej  idei  Wiosennego Turnieju. Jednocześnie na mniejszej sali gimnastycznej trenuje Akademia S.O.S. pod kierunkiem mgr Barbary Murawskiej trenera S.O.S.

Jesteśmy wdzięczni przybyłym siatkarkom i ich trenerom za ich obecność i wspólną sportową zabawę.

  >>>>> Więcej <<<<<

23 kwietnia 2016 r. 

IV edycja Amatorskiej Gimnazjalnej Ligii Piłki Siatkowej Dziewcząt im.Biskupa Adolfa Piotra Szelążka

Przedstawiciele węgrowskiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. skorzystali z możliwości spotkania rekrutacyjnego, w czasie  fantastycznie przeprowadzonego turnieju, w przyjaznej szkole w Starej Prawdzie, przez Gminny Klub Sportowy ARMATY w Stoczku Łukowskim. Dziękujemy za wyjątkową i godną podkreślenia życzliwość Gospodarzy...  Wymownym jest, że patron turnieju ks. Biskup był w sposób szczególny związany z Węgrowem. 

10 kwietnia 2016 r.

Gimnazjada 2016

Siatkarki z PG Nr 4 z Siedlec

8 kwietnia 2016 r.

Gimnazjada 2016

Zawodniczki Gimnazjum Gminy Liw pełniły rolę gospodarzy regionalnej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt w zaprzyjaźnionej hali sportowej mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Do Węgrowa przyjechały dziewczęta z Łosic, Kosowa Lackiego i Siedlec. Ta piękna impreza była okazją do spotkania rekrutacyjnego mgr Moniki Skórki z najlepszymi siatkarkami regionu.

8 kwietnia 2016 r.

Gimnazjada 2016

Siatkarki z Gimnazjum  Nr 2 z Łosic

8 kwietnia 2016 r.

Gimnazjada 2016

Siatkarki z Gimnazjum  z Kosowa Lackiego

8 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Dzięki uprzejmości dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Łochowie reprezentacja uczniów i kierownictwa naszego Zespołu miała okazję do spotkania promocyjnego z uczniami III klas gimnazjum. Wspólnie z dyrekcją wyjątkowo godnie reprezentowali naszą szkołę: Maciej Królak, Zuzanna Pazio, Kamila Maleszewska, Dominika Flaga, Marcin Berezowski i Damian Turniak. Miłą niespodzianką było podkreślenie przez gospodarza, Dyrektora Publicznego Gimnazjum Andrzeja Nowotkę faktu, iż jest absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Może w pierwszej klasie mazowieckiego II Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego siatkarki spotkają się z nową, utalentowaną koleżanką ?

1 kwietnia 2016 r. 

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Łochowie

Pani mgr Monika Skórka trener S.O.S. wzięła udział w finale łochowskich mistrzostw. Jednym z celów było spotkanie promocyjne z utalentowanymi siatkarkami naszego powiatu. W rywalizacji powiatowej w siatkówce dziewcząt kolejne miejsca zdobyły drużyny: 1 miejsce - Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, 2 miejsce - Publiczne Gimnazjum w Łochowie, 3 miejsce - Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie i 4 miejsce - Gimnazjum w Miedznie.

8 marca 2016 r.

Mecz towarzyski zawodniczek S.O.S. w Mińsku Mazowieckim

Siatkarki klasy maturalnej mazowieckiego LO S.O.S. spotkały się z koleżankami ośrodka S.O.S. w Gimnazjum Miejskim nr 1 im. Gen. Władysława Andersa w Mińsku Mazowieckim. Pozdrawiamy serdecznie drużynę Gospodarzy i dziękujemy Panu Michałowi Boguszowi za życzliwość i ciepłe przyjęcie.

7 marca 2016 r.


Historia RekrutacjiXVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Radom 2014   - gimnazja

*           *           *

Rekrutacja do I klasy Liceum Ogólnokształcącego

Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie

na rok szkolny 2015/2016


Szkolna Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listę kandydatów zakwalifikowanych do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siakarskiego Ośrodka Szkolnego:

Gierat Izabela

Gołębiewska Katarzyna

Górska Anna

Kapczyńska Julia

Leoniuk Natalia

Leszczyńska Alicja

Pawlak Daria 

 Piórkowska Rozalia

Sadłowska Magdalena

Skwarek Karina

Suska Patrycja

Szewczyk Magdalena

Zglecz Paulina

Zielińska Gabriela

Ziółkowska Natalia

Żelazowska Anna


Wszystkim dziewczętom, które sprawnie przekazały dokumentację szkolną wymaganą w czasie rekrutacji serdecznie dziękujemy. Możemy Was i Waszych Rodziców poinformować, że mamy już komplet wspaniałych siatkarek w przyszłej I klasie Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. 

Ostatecznym warunkiem przyjęcia do I klasy jest złożenie oryginału świadectw i wyników egzaminu gimnazjalnego.

Wychowawcą klasy będzie Pani mgr Małgorzata Kozieł  - dotychczasowy trener S.O.S. byłej III klasy LO S.O.S. Absolwentki tej klasy  zakończyły naukę pięknymi wynikami  maturalnymi.


Ponadto informujemy, że nasz Mazowiecki Ośrodek LO S.O.S. zdobył aż cztery nominacje w czasie Gali III Turnieju Talentów im. Wiesława Gawłowskiego w Bełchatowie w dniach 20 - 22 czerwca 2015 r. 

Natalia Bielińska pełniła funkcje sędziowskie w czasie meczów finałowych chłopców  II Turnieju Talentów w Krakowie 2014 r. w których uczestniczyli najbardziej utalentowani siatkarze S.O.S. w Polsce.

Od lewej Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia S.O.S. PZPS, Marek Bykowski Dyrektor Biura S.O.S i Waldemar Wspaniały Dyrektor Projektu S.O.S. PZPS  w Polsce.

III Turniej Talentów im. Wiesława Gawłowskiego, Bełchatów 20 - 22 czerwca 2015 r.Strona główna S.O.S.


*       *       *

Historia rekrutacji 2015

Ostatnie spotkanie rekrutacyjne do mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, 3 lipca 2015 r.

Spotkanie rekrutacyjne do mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z mgr Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S. Tą drogą pozdrawiamy wszystkie przyszłe uczennice I klasy LO S.O.S. i dziękujemy za wyjątkowo sprawne przekazanie dokumentacji  Waszej przyszłej szkole,

1 lipca 2015 r.

Spotkanie rekrutacyjne do I klasy LO S.O.S.  Kandydatki do I klasy LO S.O.S. mogą również przesłać listami poleconymi  oryginały  dokumentów do ośrodka w Węgrowie,  29 czerwca 2015 r.

Mazowiecki Ośrodek LO S.O.S., 26 czerwca 2015 r.

Spotkanie rekrutacyjne mazowieckiego  LO S.O.S. w pięknej sali gimnastycznej w Starej Kornicy, 19 czerwca 2015 r. 

Sparing promocyjny I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z Praską 30 w Warszawie ( 3 : 1 )  pod kierunkiem mgr Małgorzaty Kozieł  trenerem S.O.S.,  12 czerwca 2015 r.

Testy sprawnościowe do I klasy mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z mgr Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S., 12 czerwca 2015 r.

Sparing promocyjny I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z siatkarkami w Ostrołęce ( 2 :1 ) pod kierunkiem mgr Małgorzaty Kozieł trenera S.O.S., 11 czerwca 2015 r.

Testy sprawnościowe do I klasy LO S.O.S., 1 czerwca 2015 r.

Test sprawnościowy do I klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Wyjątkową  była obecność w czasie testu Pana Krzysztofa Felczaka Regionalnego Koordynatora S.O.S. 23 maja 2015 r.

Siatkarki z kolejnych miejscowości Mazowsza brały udział w Testach sprawnościowych S.O.S.

Przy stoliku: Monika Skórka trener S.O.S., Małgorzata Kupisz Fizjoterapeuta S.O.S. i Krzysztof Felczak Regionalny Koordynator S.O.S. 23 maja 2015 r.

Spotkanie rekrutacyjne do I klasy Mazowieckiego  LO S.O.S. 21 maja 2015 r.

Test sprawnościowy S.O.S.  do I klasy Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, 16 maja 2015 r.

>>>>>>> Więcej <<<<<<<


*       *       *

Historia poprzednich rekrutacji


Lista siatkarek I klasy LO S.O.S. w roku szkolnym  2014/2015:


Baranowska Julia
Dobrowolska Magda
Flis Kornelia
Jakubowska Monika
Kaczmarczyk Weronika
Krawczyk Gabriela
Maleszewska Kamila
Pazio Zuzanna
Pliszka Natalia
Rypina Wiktoria
Siekierko Karolina
Skuza Beata
Suska Katarzyna
Woźniak Katarzyna
Żarłok Katarzyna

Gratulujemy !

Historia rekrutacji 2014/2015

 30. czerwca 2014 r.

Rekrutacja 2014/2015

 23. czerwca 2014 r.


Rekrutacja 2014/2015

 15. czerwca 2014 r.


Rekrutacja 2014/2015

Węgrów, 14. czerwca 2014 r.

Turniej siatkarski w Łochowie, zawodniczki Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w roli sędziów, 14. czerwca 2014 r.


Rekrutacja 2014/2015

Węgrów, 14. czerwca 2014 r.

Promocja Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w czasie turnieju w piłce siatkowej dziewcząt podczas Diecezjalnej Parafiady w siedzibie ośrodka, 14. czerwca 2014 r.

Rekrutacja 2014/2015

I Turniej o Puchar Mazowieckiego Ośrodka Szkolnego

Mistrzowie, drużyna dziewcząt z Ostrowi Mazowieckiej z kadrą sędziowską z II klasy LO S.O.S. , 10. czerwca 2014 r.

10. czerwca 2014 r.

Rekrutacja 2014/2015

Węgrów, 7. czerwca 2014 r.

Uczestnicy kolejnego  testu sprawnościowego w ramach rekrutacji do I klasy Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z udziałem Natalii Bielińskiej i Angeliki Toporek . Siatkarki S.O.S były współorganizatorami mazowieckich rozgrywek siatkarskich "Kinder + Sport" w sąsiedniej hali sportowej szkoły,  7. czerwca 2014 r.  


Część testu odbyła się w hali sportowej w której przeprowadzano Mazowieckie Eliminacje "Kinder + Sport"

7. czerwca 2014 r.

Rekrutacja 2014/2015

Radom, 3. czerwca 2014 r.


XVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Radom 2014   - gimnazja

Drużyna z Ostrołęki  z Barbarą Murawską  trenerem S.O.S.  na   spotkaniu  rekrutacyjnym do Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

 Miejsce zawodów: Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu, 3. czerwca 2014 r.

Drużyna siatkarek z MUKS "Trzynastaka" z Radomia - Gospodarze Igrzysk z Barbarą Murawską  - trenerem Mazowieckiego Siatkarskiego Osrodka Szkolnego

Dziękujemy Gospodarzom za ich życzliwość.

Rekrutacja 2014/2015

Węgrów, 24. maja 2014 r.


Kolejne testy do I klasy Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przeprowadzali trenerzy Barbara Murawska i Jarosław Zawodniak oraz Małgorzata Kupisz - fizjoterapeuta S.O.S. w Węgrowie. Przebieg ćwiczeń nadzorował Robert Kupisz - Mazowiecki Koordynator S.O.S.Rekrutacja 2014/2015

Węgrów, 17. maja 2014 r.


Inauguracyjne rozpoczęcie testów sprawnościowych do Mazowieckiego S.O.S. pod kierunkiem Roberta Kupisza Mazowieckiego Koordynatora S.O.S. , Barbary Murawskiej i Jarosława Zawodniaka kadry trenerskiej S.O.S. oraz Małgorzaty Kupisz fizjoterapeuty S.O.S.

17. maja 2014 r. więcej w galerii poniżej

*         *         *

Rekrutacja 2014/2015

Nadarzyn Cup 2014
Barbara Murawska Trener  Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

z siatkarkami, zawodniczkami turnieju  Nadarzyn Cup 2014

10. maja 2014 r. 

Rekrutacja 2014/2015

Wyjazdowe spotkanie sparingowo - promocyjne I i II klasy Mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. w Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach. Przeprowadzono mecz towarzyski UKS  Ósemka Siedlce : S.O.S. (2:3). Mecz był przygotowaniem do Turnieju Finałowego Licealiady Wojewódzkiej pod czujnym okiem Małgorzaty Kozieł i Moniki Skórki trenerów Mazowieckiego S.O.S. 

25. kwietnia 2014 r.

Po spotkaniu relaks, dzięki uprzejmości trenera Pana Jarosława Plewińskiego, w basenie znajdującym  się w gościnnym Gimnazjum.

*           *           *

Rekrutacja 2014/2015

Barbara Murawska - Trener Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie

na XLVII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Siatkówce Dziewcząt - gimnazja ,

25. marca 2014 r.

Rekrutacja 2014/2015

Barbara Murawska - Trener Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie na Miejskiej Gimnazjadzie w Siedlcach,

20. marca 2014 r.

Rekrutacja 2014/2015

Małgorzata Kozieł - Trener Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie

i  zawodniczki II klasy LO S.O.S. na wspólnym treningu z koleżankami - siatkarkami  w Płocku.

Fotografie wykonał: Rafał Żebrowski

20. marca 2014 r.

Rekrutacja 2014/2015


Monika Skórka  - Trener Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie

i zawodniczki I klasy LO S.O.S. na pokazowej lekcji otwartej  Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla szkół powiatu żelechowskiego,

4 lutego 2014 r.

Cztery utalentowane siatkarki z Węgrowa zostały wytypowane do 20 osobowej reprezentacji S.O.S.  w Polsce,  Częstochowa 2013r. 

Z  satysfakcją informujemy, że 4 siatkarki z obecnej II klasy S.O.S. zostały wytypowane do 20 osobowej kadry Polski.  Dziewczęta brały udział w campie - zgrupowaniu  najlepszych zawodniczek S.O.S. w kraju w lipcu i sierpniu 2013r. Dziewczęta zostały wytypowane podczas I Turnieju Talentów w S.O.S. Częstochowie 19 - 21 czerwca 2013 r.

 Fot.  Internat szkolny z zapleczem kuchennym i  stołówką - 30. kwietnia 2013r.

I klasa II LO SOS

Mazowsze

2. września 2013 r.

*      *      * 


 

 

 

II  Liceum Ogólnokształcące w Węgrowie

 

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu

 

 

Od 1 września 2012r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie została utworzona klasa o profilu  siatkarskim dziewcząt. 

Klasa funkcjonuje w oparciu o współpracę w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Starostwem Powiatowym w Węgrowie, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i ZSP w Węgrowie w ramach projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

( http://www.pzps.pl/S.O.S.-dla-mlodych-siatkarzy.html )

Inicjatorem projektu jest  Ministerstwo Sportu i Turystyki, celem wspieranie i rozwój sportu młodzieżowego. Uczennice, które zostaną zakwalifikowane do nauki w tej klasie, mają zapewnione: zajęcia sportowe w wymiarze min. 16 godzin tygodniowo z wykwalifikowaną kadrą trenerską, stosującą najnowsze metody treningowe w oparciu o program szkolenia stworzony przez trenerów Reprezentacji Polski, udział w rozgrywkach sportowych SOS, opiekę medyczną i fizjoterapeutyczną, całodzienne wyżywienie oraz bezpłatne zakwaterowanie w internacie (znajdującym się na terenie ZSP).

 Internat szkolny - pokój wchowanków /panorama/

Siatkarki, które chcą być doskonale wyszkolone technicznie (jak wychowanka trenerów z Węgrowa Mariola Zenik) zapraszamy do udziału w rekrutacji na kolejny rok szkolny 2014/2015. W trakcie rekrutacji przeprowadzone będą testy predyspozycji sportowych (międzynarodowy test sprawności fizycznej oraz testy specjalistyczne opracowane przez PZPS) w hali sportowej ZSP Węgrów ul. Bohaterów Warszawy 10:

1.    kandydatki posiadające kartę zawodniczki z aktualnymi badaniami lekarskimi dostarczają do szkoły ksero karty zdrowia.

2.    pozostałe kandydatki powinny udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby uzyskać skierowanie do lekarza sportowego.

 

*     *     * 

Informacji dotyczących realizacji programu szkoleniowego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego  w Węgrowie

udziela Robert Kupisz koordynator programu z ramienia Polskiego Związku Piłki Siatkowej

 tel. 601 893 210, e-mail:kupisz70@wp.pl.

*     *     *

Strona interntowa Polskiego Związku Piłki Siatkowej dotycząca programu SOS

http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/siatkarskie-osrodki-szkolne/koncepcja-sos_22.html

*    *    *

Rekrutacja SOS na rok szkolny 2013/2014 

S.O.S. Węgrów,  18. maja 2013r.

 

S.O.S. Węgrów, 25 maja 2013r.

 

 I dzień wojewódzkich zawodów siatkarskich gimnazjów  - eliminacje,  Zespół Szkół Nr 5 w Płocku, 31 maja 2013r.
 
 
 
Siatkarski Ośrodek Szkolny w Węgrowie
 
Mazowsze
 
 Rekrutacja do I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. na rok szkolny 2013/2014
 
Organizator turnieju:
 
 
Płocki Szkolny Związek Sportowy
 
 
Trenerzy S.O.S.:
 
 
Małgorzata Kozieł
 
Monika Skórka
 
 
Sesja wyjazdowa:
 
Zespół Szkół Nr 5 w Płocku.
 
Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji
 
*     *     *  
 
Spotkanie rekrutacyjne w Nowym Dworze  Mazowieckim, 31 maja 2013r.
 

 W czasie spotkań rekrutacyjnych w Płocku i Nowym Dworze obecni  trenerzy dziewcząt podkreślają, że Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest  bardzo dobrym sposobem rozwijania ich talentów sportowych. Dziewczęta mają okazję do uczestniczenia w 16 godzinnym systemie szkolenia  określonego Programem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zawodniczki w czasie całego cyklu kształcenia nie tracą kontaktu z macierzystymi klubami sportowymi.  Ponadto w S.O.S.  realizowany jest program awansów najbardziej utalentowanych siatkarek do drużyn regionalnych.  Terminy testów sprawnościowych w ramach rekrutacji do S.O.S. ustalane są z zainteresowanymi osobami indywidualnie, po wcześniejszym uzgodnieniu z trenerami  naszego Zespołu.  Stosunkowo częstym pytaniem jest to czy można zostać przyjętym w przyszłym roku szkolnym 2013/2014 do II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. Taka możliwość istnieje. W tym przypadku prosimy o kontakt ze szkołą.
 
 
S.O.S. Węgrów, test sprawnościowy - spotkanie rekrutacyjne, 21 czerwca 2013r. 
 
 
 
 
Test sprawnościowy SOS, 8 lipca 2013r.
 

II Międzynarodowy Turniej Szachowy,  17. lutego 2014 r.

Występ Zespołu Max - Dance - impreza towarzysząca.

Rekrutacja_SOS_2014

Fotografie pochodzą z kolejnych testów do Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w 2014 r. oraz spotkań rekrutacyjnych na terenie Mazowsza.

Autor(rzy) fotografii: Janusz Baum

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.

I Turniej o Puchar Mazowieckiego S.O.S. w Węgrowie

Autor(rzy) fotografii: Janusz Baum

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Janusz Baum
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2013-02-15 00:00:00
Data utworzenia:2013-01-27 16:49:48
Data modyfikacji:2017-06-27 21:58:04
Liczba wyświetleń:19222

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl