Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Wydarzenia


Spotkanie opłatkowe NSZZ "Solidarność"

Spotkanie opłatkowe NSZZ "Solidarność" w internacie naszej szkoły, 20 grudnia 2018 r.
Fotografia - pan Janusz Baum.----------


Wigilijny wieczór opłatkowy w internacie szkolnym

Wyjątkową atmosferę wigilijną w internacie szkolnym stworzyli jego mieszkańcy na spotkaniu opłatkowym, które odbyło się 19 grudnia br.
Fotografia - pan Janusz Baum.


----------


Spotkanie opłatkowe uczniów klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie

20 grudnia 2018 r. uczniowie I, II i III klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu służb mundurowych przygotowali tegoroczne spotkanie opłatkowe wspólnie z wychowawcami klas: pp. Elżbietą Żołędowską, Magdaleną Ceglarską-Kowal i Edytą Kozieł. Pan Dyrektor Jacek Nowotniak złożył życzenia świąteczne i noworoczne, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego poczęstunku. Niespodzianką była wizyta świętego Mikołaja.
Fotografia - pan Janusz Baum.


----------


Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa"

21 grudnia 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - językowego pt. „ Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa”. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Aleksandra Niemczyk z kl. I TEK, II miejsce Oliwia Czarnacka z kl. I LOM, a III – Dawid Jaczewski z kl. I LOM. Gratulujemy zwycięzcom!. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych.


----------


Świąteczne życzenia

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego ze świątecznymi życzeniami dla Dyrektora Szkoły, Pana Jacka Nowotniaka.


----------


Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do ZSP im. Jana Kochanowskiego

21 grudnia z "Betlejemskim Światłem Pokoju" przybyli do naszej szkoły harcerze hufca ZHP Doliny Liwca im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie, przekazując również na ręce Dyrektora Szkoły, Pana Jacka Nowotniaka życzenia Bożonarodzeniowe dla całej społeczności szkolnej.


----------


Wycieczka do Warszawy

Dnia 12 grudnia uczniowie klas I LOM i III LOM uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich - Polin, prezentujące 1000 lat dziejów polskich Żydów. Następnie uczniowie oglądali najnowszą komedię wprowadzającą w świąteczny nastrój. Ostatnią atrakcją był park rozrywki (trampoliny). Podczas tego wyjazdu młodzież nie tylko pogłębiła wiedzę, lecz także miło spędziła czas. Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawczyni klasy I LOM pani Edyta Kozieł, wychowawczyni klasy III LOM pani Magdalena Ceglarska-Kowal.----------
----------


Edukacyjna gra planszowa "Bądźmy razem!"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego, klasy 3 II Liceum Ogólnokształcącego, Joanna Siuchta i Dominika Ojdana odebrały z rąk Wiceprezesa Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem”, Pana Leszka Redosza oraz Dyrektora Szkoły, Pana Jacka Nowotniaka nagrody za udział w projekcie Jesteśmy Razem ! Gra planszowa promująca dziedzictwo i wspólnotę obszaru działania Stowarzyszenia – Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem”. Oficjalna premiera edukacyjnej gry planszowej "Bądźmy razem!" wydanej z okazji 10-lecia istnienia i działalności Stowarzyszenia LGD "Bądźmy Razem" odbyła się 5 października 2018 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury, podczas III Kongresu Turystycznego Powiatu Węgrowskiego. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w przedsięwzięciu promującym dziedzictwo i wspólnotę obszaru działania Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Bądźmy Razem".
----------


Spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Węgrowie

W dniu 12 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie z uczniami Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Celem spotkania było podniesienie świadomości podatkowej wśród uczniów. Podczas spotkania pracownicy Urzędu, Pani Maria Grudzińska kierownik referatu oraz Pani Joanna Matusik pracownik Referatu Obsługi Bezpośredniej omówili korzyści jakie dla przedsiębiorców wprowadza Konstytucja Biznesu. Omówiono zagadnienia dotyczące działalności gospodarczej, rejestracji działalności gospodarczej oraz form opodatkowania działalności gospodarczej. Ponadto przybliżono uczniom przygotowane przez Ministerstwo Finansów ułatwienia dla podatników usługę Twój E-PIT oraz zachęcono uczniów do składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
--------------------


GDZIEKOLWIEK JESTEŚ. KIEDYKOLWIEK CHCESZ. KULTURA JEST Z TOBĄ 

Zapraszamy do kolejnej edycji KULTURY NA WIDOKU, multimedialnego projektu, który daje dostęp do ponad 800 utworów, prezentując jednocześnie legalne źródła, w których są one dostępne. Celem projektu jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze, rekomendowanie wartościowej sztuki i pokazanie bogactwa i różnorodności zasobów legalnych źródeł kultury. KULTURA NA WIDOKU to dostęp do kilkuset utworów – filmów, muzyki, książek online i spektakli teatralnych, a także wirtualnych spacerów po najciekawszych muzeach Polski i świata. Dostęp zapewniają linki i kody QR, które można skopiować z plakatów znajdujących się w budynku głównym szkoły i w pawilonach. Korzystajcie z legalnych źródeł!


----------


Obchody Roku Zbigniewa Herberta

W dniu 14 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie zaprezentowany został przygotowany pod kierunkiem pani Anety Ślązak program poetycki związany z obchodami Roku Zbigniewa Herberta. W programie wystąpili następujący uczniowie: Martyna Jaczewska (II TH), Adrianna Kodym (II TH), Dominika Zaboklicka (II LOm), Piotr Połaski (II LOm), Hubert Powierza (II LOm), Bartłomiej Wyszogrodzki (I LOm), Dawid Okrzeja (I LOm), Justyna Jaglińska (I TH/A), Julia Borys (I TH/A).
Uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniem.


----------


Spotkanie z rodzicami

16 grudnia, w niedzielny poranek, przy zimowej aurze odbyło się spotkanie z rodzicami młodzieży uczącej się w naszej szkole. Na spotkaniu podsumowano efekty działalności dydaktycznej i wychowawczej szkoły w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor Szkoły, Pan Jacek Nowotniak zapoznał rodziców z działaniami szkoły w zakresie inwestycyjnym oraz bieżącymi zadaniami organizacyjnymi. Panie wicedyrektor, Joanna Gołębiewska-Kokoszka i Małgorzata Góral, omówiły bieżące zagadnienia związane z przygotowaniem uczniów do egzaminów zawodowych i maturalnych. Tematyka zebrania obejmowała również szeroko rozumianą profilaktykę i prewencję w zakresie agresji wśród dzieci i młodzieży. Zaproszony przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji, asp.szt. Pan Dariusz Karski przeprowadzili wykład na temat agresji i przemocy rówieśniczej. Przedstawiono film nagrany przez młodzież w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Bezpośrednio po zakończeniu zebrania ogólnego odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami klas.


----------


Spotkanie opłatkowe w Drohiczynie

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Pan Jacek Nowotniak wziął udział w spotkaniu opłatkowym Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Mazowieckiego należących do Diecezji Drohiczyńskiej, które odbyło się 14 grudnia 2018 r. Na zaproszenie ks. bpa Tadeusza Pikusa do Drohiczyna na przedświąteczne spotkanie przyjechało ponad 80 dyrektorów szkół i placówek oświatowych z Województwa Mazowieckiego.


----------


I miejsce ZSP im. J. Kochanowskiego we współzawodnictwie sportowym szkół Powiatu Węgrowskiego

7 grudnia 2018 r. w Zajeździe w Miedznie podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół Powiatu Węgrowskiego za rok szkolny 2017/2018. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego wyróżnionych, nagrodzonych szkół, władze powiatowe Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie na czele z Prezesem p. Michałem Rybakiem i Wiceprezesem p. Janem Tempczykiem, samorządowcy: p. Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, p. Krzysztof Onaszkiewicz - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, p. Tadeusz Okulus – Wójt Gminy Miedzna, pracownicy Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Zajęte przez szkoły lokaty w zawodach sportowych (od szczebla gminnego po krajowy) są odpowiednio punktowane, co w efekcie daje ranking sportowy szkół. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie zajął I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.


----------


Klasa 3 TEK w trakcie przygotowań kart świątecznych----------


Szkolne Mikołajki w klasie 3 LOM----------


Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK

15 listopada grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami po raz drugi wybrała się na organizowany co rok w listopadzie Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK. Tym razem obejrzeliśmy film z gatunku fantasy pt. „Он дракон” („Zaklęty w smoka”). Istnieją tysiące przypowieści o miłości. A to była jedna z nich. Pokrótce początek opowieści wyglądał tak: „Księżniczka Mirosława została porwana tuż przed ślubem z księciem Olegiem. Po przebudzeniu w ciemnej jaskini dziewczyna spotyka tajemniczego Armana. Jest całkowicie zdezorientowana…. „ Historia ma swój nieoczekiwany koniec. Zapraszamy do obejrzenia skrótu wydarzeń i posłuchania jednej z piosenek do filmu: www.youtube.com/watch?v=f5nLfEx764Q. Mamy nadzieję na kolejne edycje Festiwalu SPUTNIK i nasz w nim udział!!!
Opiekunami były Panie: Helena Strąk, Małgorzata Kołodziejczuk, Joanna Kołak.


----------


WARSZTATY PLASTYCZNE

Dnia 5 grudnia b.r. klasa II LOS brała udział w warsztatach plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, prowadzonych przez p. Małgorzatę Pepłowską, uczniowie i opiekunowie (p. M. Krasnodębska i p. M. Mikłasiewicz), poznawali techniki tworzenia ozdób choinkowych z opłatka, młodzież wykonała wiele pięknych bombek, gwiazdek i innych dekoracji świątecznych z tak kruchego materiału, jakim jest opłatek bożonarodzeniowy.


----------


Międzypowiatowa Licealiada 2018/2019

W dniu 10.12.2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach rozgrywek Międzypowiatowej Licealiady 2018/2019. W zawodach wzięło udział 12 zawodniczek z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Wyniki
ZSP Węgrów - ZSP 1 Siedlce 3:0 ( 25:16 ; 25:10 ; 25:8)
ZSP 1 Garwolin - ZSP1 Siedlce 3:0 (25:14 ; 25:9 ; 25:22 )
ZSP Węgrów - ZSP 1 Garwolin 3:0 ( 25:6 ; 25:6 ; 25:9 )

Końcowa klasyfikacja 
I miejsce - ZSP Węgrów 
II miejsce - ZSP 1 Garwolin 
III miejsce – ZSP 1 Siedlce

Opiekunowie:
Monika Skórka
Małgorzata Kozieł
Gratulujemy.


----------


Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Dwie uczennice naszej szkoły, Anna Rychlik (3 tek) oraz Iga Staniszewska (3Los), odebrały Stypendia Prezesa Rady Ministrów z rąk Pani Doroty Skrzypek- Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty oraz Pana Adama Skupa - dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w  Warszawie. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 4 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Siedlcach.
Gratulujemy Stypendystkom!


----------


TAK POMAGAM

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Caritas Tak Pomagam. Opiekunem grupy była pani Irena Stańczyk.
Dziękujemy.


----------


Akcja MEN "Razem na Święta"

Szkoły Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie tzn. II Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Branżowa Szkoła I Stopnia w Węgrowie przystąpiły do akcji MEN "Razem na Święta".


----------


NARODOWE CZYTANIE W KOCHANOWSKIM

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości młodzież kl. III d i I Te wzięła udział w uroczystym odczytaniu tekstów E. Orzeszkowej, W. Reymonta, M. Dąbrowskiej, J. Piłsudskiego, ks. W. Bandurskiego oraz J. Kaczmarskiego. Teksty urozmaicone były wypowiedziami uczniów ZSP im. J. Kochanowskiego o Polsce i Polakach. Lektorów przygotowały panie : Elżbieta Topolińska i Monika Krasnodębska, a scenografię zaaranżowała pani Katarzyna Bednarczyk.


----------


Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

W listopadzie nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W zawiązku z tym wszyscy wychowawcy przeprowadzili lekcje poświęcone profilaktyce antynikotynowej, przygotowano okolicznościowe ekspozycje, rozdawano ulotki pozyskane z PSSE w Węgrowie. Uczniowie klas: I TE, I THA, III D, III F wykonali plakaty promujące rzucanie palenia, była także możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasła antynikotynowe.


----------


JA i Ty 

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy do Programu Wolontariatu Koleżeńskiego JA i TY. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i oparte są na partnerstwie uczestników i wolontariuszy. Tym razem byliśmy na pizzy. Koordynatorami projektu są panie: Iwona Gołębiewska i Irena Stańczyk.


----------


Dni Otwarte na UPH w Siedlcach

30 listopada (piątek) uczniowie klasy III LOM uczestniczyli w Dniu Otwartym na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach. Mieli możliwość zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną uczelni oraz zasadami rekrutacji na rok 2019/2020. Młodzież brała też udział w lekcji akademickiej na Wydziale Humanistycznym: "Prawie 50 faktów o substancjach psychoaktywnych, o które chcesz się zapytać, ale się wstydzisz". Miłym akcentem tego spotkania były słodkie niespodzianki i wspólne zdmuchnięcie urodzinowych świeczek z okazji 50-lecia UPH. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Magdalena Ceglarska-Kowal (wychowawca III LOM) i Edyta Kozieł (wychowawca I LOM).----------Przysięga 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

25 listopada na Rynku Mariackim w Węgrowie młodzież klas o profilu służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Poczet Sztandarowy Szkoły, Dyrekcja i Nauczyciele uczestniczyli w uroczystości przysięgi żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas, panie: Magdalena Ceglarska-Kowal, Elżbieta Żołędowska, Edyta Kozieł, nauczyciel zajęć specjalistycznych - pan Konrad Kasperowicz oraz opiekun pocztu sztandarowego- pani Małgorzata Kołodziejczuk.
Zdjęcia- pan Janusz Baum.----------Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości”
J. Piłsudski

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 13 listopada 2018 r. uczniowie klas mundurowych udali się pod nowy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na wstępie przybliżona została sylwetka wielkiego bohatera, a następnie uczniowie recytowali utwory poetyckie, podkreślające gorący patriotyzm Polaków, ich oddanie dla sprawy ojczyzny i dążenie do odzyskania niepodległości przez uciemiężony naród. Tę skromną uroczystość zakończyło złożenie kwiatów oraz zapalenie biało – czerwonych zniczy pod pomnikiem Józefa Klemensa Piłsudskiego. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, która zapewne na zawsze pozostanie w pamięci młodzieży. Nad przebiegiem uroczystości czuwał pan Dyrektor Jacek Nowotniak oraz wychowawczynie klas mundurowych, pani Magdalena Ceglarska – Kowal, pani Edyta Kozieł, pani Elżbieta Żołędowska.----------


WIELKIE WYBUDZANIE WIKI

We wrześniu podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego w ZSP im. Jana Kochanowskiego przeprowadzono aukcję na rzecz Wiktorii. W listopadzie nasza szkoła włączyła się po raz kolejny w akcję WIELKIE WYBUDZANIE WIKI. Wszystkie zebrane w bieżącym roku szkolnym nakrętki pomogą w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego dla cierpiącej na niedowład czterokończynowy, znajdującej się w śpiączce Wiktorii. Uczniom, pracownikom szkoły i zaprzyjaźnionym sąsiadom bardzo dziękujemy za nakrętki i przypominamy, że nadal można je przynosić do biblioteki szkolnej, na pewno zostaną przekazane w dobre ręce!----------I Liga Mazowiecka Juniorek - 09.11.2018r.


Wygrywamy kolejne spotkanie. PMKS Nike Węgrów- UKS Esperanto Warszawa 3:0. Pewnie rozpoczęłyśmy spotkanie i przez cały mecz nasz zespół był na prowadzeniu. Bardzo dobra gra zapewniła kolejne 3 punkty. Zwycięski skład: Bagińska Z., Chybicka Z., Daniluk P., Frączek A., Jarmoc W. Jatczak A. , Karnicka M., Lipińska A., Parzyszek K., Pazio M., Piasecka M., Plewka A., Trusiewicz A. Trener drużyny – pani Monika Skórka.
Gratulacje dla dziewczyn.


----------


I Liga Mazowiecka Juniorek


4 listopada 2018 r. nasza drużyna juniorek zmierzyła się z doświadczonym zespołem LTS Legionovia Legionowo II . Nasz zespół zagrał w pięknym stylu i wygrał spotkanie 3:1 Zawodniczki wykazały się dużym zaangażowaniem i wolą walki. W meczu pojawiło się bardzo dużo ciekawych akcji. Bardzo cieszymy się z 3 punktów. Zwycięski skład: Chybicka Z., Daniluk P., Frączek A., Jarmoc W. Jatczak A. , Karnicka M., Lipińska A., Parzyszek K., Pazio M., Piasecka M.,Plewka A., Trusiewicz A. PMKS Nike Węgrów- LTS Legionovia Legionowo II - 3:1. Trenerem naszej drużyny jest pani Monika Skórka.
Gratulacje dla całego zespołu.


----------


100 Rocznica Odzyskania Niepodległości


9 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczniowie i nauczyciele zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystko to w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął dyrektor pan Jacek Nowotniak, przypominając i podsumowując szereg działań i inicjatyw naszej szkoły w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cytując słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: "Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"- podkreślił jak ważna jest nasza historia, której powinniśmy się uczyć i ją przeżywać. By uczcić to wielkie wydarzenie, uczniowie przygotowali apel pod kierunkiem pani Beaty Oprządek i Katarzyny Bednarczyk. Część artystyczną uświetnił chór, który przypomniał pieśni patriotyczne wyrażające uczucia towarzyszące Polakom walczącym o wolną Ojczyznę. Damian Jechna, uczeń klasy 3 TI odebrał nagrodę z rąk dyrektora pana Jacka Nowotniaka za zwycięstwo w konkursie "Pocztówka dla Niepodległej".
----------


Edukacja pożarnicza w klasach mundurowych


8 listopada 2018 r. uczniowie wszystkich klas II Liceum Ogólnokształcącego o profilu służb mundurowych uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych z zakresu edukacji pożarniczej. Zajęcia obejmowały część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne, przeprowadzone były przez pana Dariusza Solkę oraz pracownika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Organizatorami zajęć były panie: Edyta Solka, Magdalena Ceglarska-Kowal, Elżbieta Żołędowska, Edyta Kozieł.----------


100 drzew dla Niepodległej

8 listopada br. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczniowie wraz nauczycielami, pracownikami i dyrekcją szkoły upamiętnili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Społeczność szkolna wraz z Kierownikiem Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgrowie panem Arturem Salachem oraz dyrektorem szkoły panem Jackiem Nowotniakiem, zasadziła 100 świerków upamiętniając to wyjątkowe wydarzenie. Te drzewa mają zarazem przypominać, jak ważna jest pamięć o tych, którzy odeszli, a budowali Niepodległą. Składamy serdeczne podziękowania za przekazane sadzonki drzew oraz pomoc w tej jakże pięknej inicjatywie panu Arturowi Salachowi - Kierownikowi Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgrowie. Uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły bardzo dziękujemy za obywatelską postawę i nowoczesne podejście do patriotyzmu. Zasadzone świerki będą żywym pomnikiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.----------


Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie młodzieży z przedstawicielami lokalnej węgrowskiej firmy – Mikst Sp.zo.o. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych odbyło się w środę, 7 listopada 2018 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Uczniowie Technikum mieli szansę poznania lokalnego rynku pracy, zaplanowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zdobycia wiedzy bezpośrednio od przedsiębiorców o problemach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i o rynku pracy. W spotkaniu z uczniami naszej szkoły uczestniczył Prezes pan Waldemar Sitek, Członek Zarządu pan Kajetan Kamiński oraz asystent ds. księgowości pani Milena Bartnik.


----------


Wielki Wolontariat w ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Akcja „Dzień Dawcy Szpiku” dla Pauliny i innych organizowana 13 i 14 października br. przez Fundację DKMS odbiła się dużym echem w ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętni do wielkich czynów z pomocą nauczycieli pracowali przez kilka dni, jako wolontariusze. Ich celem było rozpowszechnienie informacji, plakatów, ulotek, ale przede wszystkim zachęcenie i rejestracja potencjalnych dawców szpiku lub komórek macierzystych. W dniu 13 i 14 października, 150 wolontariuszy (uczniów) i 20 wolontariuszy (nauczycieli) pracowała na terenie Węgrowa, Grębkowa i Stoczka. Punkty rejestracji dawców przygotowane przez Fundację DKMS działały przez dwa dni w Węgrowie i Stoczku, a w Grębkowie 14 października br. W trakcie dwudniowej akcji zdeklarowało się 529 potencjalnych dawców, spośród których duży procent stanowią pełnoletni uczniowie ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie.


----------


Upoluj swoją książkę!


Wirtualna biblioteka dostępna jest już w naszej szkole! Dołączyliśmy do projektu Czytaj PL, dzięki któremu można za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. 
W ramach projektu do szkół trafiły specjalne plakaty z okładkami książkowych bestsellerów i kodem QR (dostępne w budynkach szkoły). Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymują darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Z projektu można korzystać do końca listopada. 
Serdecznie zapraszamy!


----------


Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada (Dzień Wszystkich świętych) na cmentarzu rzymsko - katolickim w Węgrowie uczniowie ZSP im. Jana Kochanowskiego kwestowali w szczytnym celu renowacji zabytkowych nagrobków tego cmentarza. Uczniowie w strojach rekonstrukcyjnych kosynierów zbierali do puszek datki pieniężne. W trakcie kilkugodzinnej akcji zebrano 4095,71 zł. W porównaniu z rokiem ubiegłym to duża kwota. Wzorowe zachowanie kwestujących, ich postawa oraz nauczycieli - opiekunów zasługuje na ogromne uznanie. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agata Białczak, Małgorzata Kołodziejczuk, Beata Oprządek, Monika Krasnodębska.

Uczniowie kwestujący :

klasa 1 TE: Damian Solka, Mateusz Gerej, Oskar Sapryk, Szymon Gryglas, Miłosz Gątarz, Dawid Jańczuk, Jarosław Korczak, Krzysztof Mazurek
klasa 2 TA/TI : Jakub Bardadyn, Mikołaj Sobotka, Jakub Trzeciński, Sebastian Łabarzewski, Krystian Korzeniak, 
klasa 3 TI: Kacper Potocki, Jakub Skibiński, Dawid Gulski
klasa 2 TE/TM: Krzysztof Rumocki, Wiktor Korczak
klasa 2 LOM: Paweł Wąsowski

Fot. pan Janusz Baum.


----------


Turniej piłkarski

Drużyna ZSP im. Jana Kochanowskiego w dniu 30.10.2018r. wzięła udział w turnieju piłkarskim 4 rundy Międzypowiatowej Licealiady regionu siedleckiego.

Rozegrane mecze: wyniki:
ZSP 1 Siedlce - ZSP 2 Siedlce 5:3
ZSP Węgrów - ZSP 2 Siedlce 1:0
ZSP 1 Siedlce - ZSP Węgrów 2:1

Drużyna awansowała z 2 miejsca do 5 rundy rozgrywek.
Opiekunami uczniów byli panowie: Wojciech Wysocki i Rafał Krzyżanowski.


----------


Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło „Caritas” w Tygodniu Misyjnym zaprosiło uczniów naszej szkoły na Kiermasz Ciast. Wspieramy naszą podopieczną Doris Kananu z Misji Lare. To już cykliczna akcja charytatywna pod kierunkiem opiekuna pani Ireny Stańczyk. 
24 października 2018 r.


----------


Cmentarz Ewangelicki w Węgrowie

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego wzorem lat ubiegłych porządkowali teren zabytkowego cmentarza parafialnego. Jest to wyraz ludzkiej wrażliwości i wsparcia tej niewielkiej parafii przed dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Opiekunami naszych uczniów byli państwo: Elżbieta Chorzelewska, Elżbieta Topolińska i Artur Karwowski.
24 października 2018 r.


----------


X Jubileuszowy Hubertus Węgrowski
13-14 października 2018 r.


Uczniowie klas mundurowych zostali zaproszeni do udziału w uroczystościach X Jubileuszowego Hubertusa Węgrowskiego. Młodzież I, II i III klasy II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w oficjalnym otwarciu imprezy oraz przemarszu paradnym na Błonie Węgrowskie przy parafii pw. Ojca Pio w Węgrowie. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska – prof. dr hab. Jana Szyszko. Było to dwudniowe wydarzenie organizowane przez Dyrekcję Regionalną Lasów Państwowych w Warszawie i Białymstoku.----------


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzony był bardzo uroczyście. Zaproszeni byli wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły oraz delegacje uczniów z poszczególnych klas. Uroczystość rozpoczął dyrektor pan Jacek Nowotniak, składając życzenia nauczycielom i pracownikom szkoly. Następnie życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazała pani Barbara Kodym - przewodnicząca Rady Rodziców. Bardzo miłym wydarzeniem było wręczenie nagród Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły.
Młodzież przygotowała wystąpienie muzyczne, które uświetniło to wyjątkowe święto. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli każdemu pracownikowi szkoły symboliczny kwiat, wyrażając tym samym swoją wdzięczność i życzliwość.


----------


I Liga Wojewódzka Juniorek

Ruszyła I liga wojewódzka juniorek. Nasz zespół rozegrał już trzy spotkania. Niestety dwa pierwsze przegrałyśmy ( MUKS Sparta Warszawa, LTS Legionowia II Legionowo). W czwartek 11 października rozegrałyśmy zwycięskie spotkanie z MUKS Radomka Radom. Pokonałyśmy przeciwnika 3:0. 
Gratulacje dla dziewczyn.


----------


Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach - warsztaty

10 października odbyły się warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie poprowadzone przez przedstawicielki Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest planer kariery, oraz jakie czynniki mogą wpływać na wybór przyszłej drogi zawodowej. Doradcy zawodowi, pośrednicy pracy i specjaliści do spraw rozwoju spotkali się z 9 klasami naszej szkoły.----------


Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku


Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego wezmą udział w Ogólnopolskim Dniu Dawcy Szpiku, który w Polsce obchodzony jest 13 października. Nasza szkoła we współpracy z Fundacją DKMS organizuje akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Pauliny Andrzejczuk w dniach 13-14 października br. w Węgrowie, Grębkowie i Stoczku. Ponad 130 uczniów ZSP wolontariuszy pod opieką nauczycieli będzie uczestniczyło w akcji rejestracyjnej. Nie zastanawiaj się, zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. To nic nie boli, rejestracja trwa 10 minut, a może to właśnie Ty będziesz mógł uratować życie Paulinie bądź innym Potrzebującym. Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. 


Jeżeli chcecie uratować komuś życie zapraszamy 13 lub 14 października do wyznaczonych punktów w Węgrowie, Grębkowie i Stoczku.
----------


XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy


Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży pod kierunkiem Prezesa Pana Wiesława Krzanowskiego zorganizowało XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Otwarcia Festiwalu Szachowego dokonała Wicestarosta Pani Halina Ulińska, która gratulowała uczestnikom pasji i życzyła wspaniałej gry. Podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego (29.09.-30.09.2018) przeprowadzono aukcję na rzecz Wiktorii, dziewczyny z niedowładem czterokończynowym, której intensywna terapia może pomóc w samodzielnym funkcjonowaniu.


----------


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O MISTRZOSTWO POWIATU WĘGROWSKIEGO '2018


Reprezentacja ZSP im. Jana Kochanowskiego zdobyła drugie i trzecie miejsce. Opiekunami naszych drużyn byli Panowie: Wojciech Wysocki i Rafał Krzyżanowski. Serdecznie gratulujemy.
----------


Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!


3 września, podczas uroczystości inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie obecna była Wicestarosta Pani Halina Ulińska, która wręczyła stypendia Starosty Węgrowskiego za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce. Dyrektor Szkoły, Pan Jacek Nowotniak, życzył wszystkim uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny 2018/2019 sukcesów w nauce, aktywnego udziału w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych i występach artystycznych.
----------

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Janusz Baum
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2018-10-11 10:38:45
Data utworzenia:2018-10-11 10:38:45
Data modyfikacji:2019-01-19 21:46:13
Liczba wyświetleń:3728

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl