Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Wydarzenia


Przysięga 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

25 listopada na Rynku Mariackim w Węgrowie młodzież klas o profilu służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Poczet Sztandarowy Szkoły, Dyrekcja i Nauczyciele uczestniczyli w uroczystości przysięgi żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas, panie: Magdalena Ceglarska-Kowal, Elżbieta Żołędowska, Edyta Kozieł, nauczyciel zajęć specjalistycznych - pan Konrad Kasperowicz oraz opiekun pocztu sztandarowego- pani Małgorzata Kołodziejczuk.
Zdjęcia- pan Janusz Baum.----------Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości”
J. Piłsudski

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 13 listopada 2018 r. uczniowie klas mundurowych udali się pod nowy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na wstępie przybliżona została sylwetka wielkiego bohatera, a następnie uczniowie recytowali utwory poetyckie, podkreślające gorący patriotyzm Polaków, ich oddanie dla sprawy ojczyzny i dążenie do odzyskania niepodległości przez uciemiężony naród. Tę skromną uroczystość zakończyło złożenie kwiatów oraz zapalenie biało – czerwonych zniczy pod pomnikiem Józefa Klemensa Piłsudskiego. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, która zapewne na zawsze pozostanie w pamięci młodzieży. Nad przebiegiem uroczystości czuwał pan Dyrektor Jacek Nowotniak oraz wychowawczynie klas mundurowych, pani Magdalena Ceglarska – Kowal, pani Edyta Kozieł, pani Elżbieta Żołędowska.----------


WIELKIE WYBUDZANIE WIKI

We wrześniu podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego w ZSP im. Jana Kochanowskiego przeprowadzono aukcję na rzecz Wiktorii. W listopadzie nasza szkoła włączyła się po raz kolejny w akcję WIELKIE WYBUDZANIE WIKI. Wszystkie zebrane w bieżącym roku szkolnym nakrętki pomogą w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego dla cierpiącej na niedowład czterokończynowy, znajdującej się w śpiączce Wiktorii. Uczniom, pracownikom szkoły i zaprzyjaźnionym sąsiadom bardzo dziękujemy za nakrętki i przypominamy, że nadal można je przynosić do biblioteki szkolnej, na pewno zostaną przekazane w dobre ręce!----------I Liga Mazowiecka Juniorek - 09.11.2018r.


Wygrywamy kolejne spotkanie. PMKS Nike Węgrów- UKS Esperanto Warszawa 3:0. Pewnie rozpoczęłyśmy spotkanie i przez cały mecz nasz zespół był na prowadzeniu. Bardzo dobra gra zapewniła kolejne 3 punkty. Zwycięski skład: Bagińska Z., Chybicka Z., Daniluk P., Frączek A., Jarmoc W. Jatczak A. , Karnicka M., Lipińska A., Parzyszek K., Pazio M., Piasecka M., Plewka A., Trusiewicz A. Trener drużyny – pani Monika Skórka.
Gratulacje dla dziewczyn.


----------


I Liga Mazowiecka Juniorek


4 listopada 2018 r. nasza drużyna juniorek zmierzyła się z doświadczonym zespołem LTS Legionovia Legionowo II . Nasz zespół zagrał w pięknym stylu i wygrał spotkanie 3:1 Zawodniczki wykazały się dużym zaangażowaniem i wolą walki. W meczu pojawiło się bardzo dużo ciekawych akcji. Bardzo cieszymy się z 3 punktów. Zwycięski skład: Chybicka Z., Daniluk P., Frączek A., Jarmoc W. Jatczak A. , Karnicka M., Lipińska A., Parzyszek K., Pazio M., Piasecka M.,Plewka A., Trusiewicz A. PMKS Nike Węgrów- LTS Legionovia Legionowo II - 3:1. Trenerem naszej drużyny jest pani Monika Skórka.
Gratulacje dla całego zespołu.


----------


100 Rocznica Odzyskania Niepodległości


9 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczniowie i nauczyciele zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystko to w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął dyrektor pan Jacek Nowotniak, przypominając i podsumowując szereg działań i inicjatyw naszej szkoły w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cytując słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: "Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"- podkreślił jak ważna jest nasza historia, której powinniśmy się uczyć i ją przeżywać. By uczcić to wielkie wydarzenie, uczniowie przygotowali apel pod kierunkiem pani Beaty Oprządek i Katarzyny Bednarczyk. Część artystyczną uświetnił chór, który przypomniał pieśni patriotyczne wyrażające uczucia towarzyszące Polakom walczącym o wolną Ojczyznę. Damian Jechna, uczeń klasy 3 TI odebrał nagrodę z rąk dyrektora pana Jacka Nowotniaka za zwycięstwo w konkursie "Pocztówka dla Niepodległej".
----------


Edukacja pożarnicza w klasach mundurowych


8 listopada 2018 r. uczniowie wszystkich klas II Liceum Ogólnokształcącego o profilu służb mundurowych uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych z zakresu edukacji pożarniczej. Zajęcia obejmowały część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne, przeprowadzone były przez pana Dariusza Solkę oraz pracownika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Organizatorami zajęć były panie: Edyta Solka, Magdalena Ceglarska-Kowal, Elżbieta Żołędowska, Edyta Kozieł.----------


100 drzew dla Niepodległej

8 listopada br. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczniowie wraz nauczycielami, pracownikami i dyrekcją szkoły upamiętnili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Społeczność szkolna wraz z Kierownikiem Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgrowie panem Arturem Salachem oraz dyrektorem szkoły panem Jackiem Nowotniakiem, zasadziła 100 świerków upamiętniając to wyjątkowe wydarzenie. Te drzewa mają zarazem przypominać, jak ważna jest pamięć o tych, którzy odeszli, a budowali Niepodległą. Składamy serdeczne podziękowania za przekazane sadzonki drzew oraz pomoc w tej jakże pięknej inicjatywie panu Arturowi Salachowi - Kierownikowi Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgrowie. Uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły bardzo dziękujemy za obywatelską postawę i nowoczesne podejście do patriotyzmu. Zasadzone świerki będą żywym pomnikiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.----------


Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie młodzieży z przedstawicielami lokalnej węgrowskiej firmy – Mikst Sp.zo.o. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych odbyło się w środę, 7 listopada 2018 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Uczniowie Technikum mieli szansę poznania lokalnego rynku pracy, zaplanowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zdobycia wiedzy bezpośrednio od przedsiębiorców o problemach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i o rynku pracy. W spotkaniu z uczniami naszej szkoły uczestniczył Prezes pan Waldemar Sitek, Członek Zarządu pan Kajetan Kamiński oraz asystent ds. księgowości pani Milena Bartnik.


----------


Wielki Wolontariat w ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Akcja „Dzień Dawcy Szpiku” dla Pauliny i innych organizowana 13 i 14 października br. przez Fundację DKMS odbiła się dużym echem w ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętni do wielkich czynów z pomocą nauczycieli pracowali przez kilka dni, jako wolontariusze. Ich celem było rozpowszechnienie informacji, plakatów, ulotek, ale przede wszystkim zachęcenie i rejestracja potencjalnych dawców szpiku lub komórek macierzystych. W dniu 13 i 14 października, 150 wolontariuszy (uczniów) i 20 wolontariuszy (nauczycieli) pracowała na terenie Węgrowa, Grębkowa i Stoczka. Punkty rejestracji dawców przygotowane przez Fundację DKMS działały przez dwa dni w Węgrowie i Stoczku, a w Grębkowie 14 października br. W trakcie dwudniowej akcji zdeklarowało się 529 potencjalnych dawców, spośród których duży procent stanowią pełnoletni uczniowie ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie.


----------


Upoluj swoją książkę!


Wirtualna biblioteka dostępna jest już w naszej szkole! Dołączyliśmy do projektu Czytaj PL, dzięki któremu można za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. 
W ramach projektu do szkół trafiły specjalne plakaty z okładkami książkowych bestsellerów i kodem QR (dostępne w budynkach szkoły). Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymują darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Z projektu można korzystać do końca listopada. 
Serdecznie zapraszamy!


----------


Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada (Dzień Wszystkich świętych) na cmentarzu rzymsko - katolickim w Węgrowie uczniowie ZSP im. Jana Kochanowskiego kwestowali w szczytnym celu renowacji zabytkowych nagrobków tego cmentarza. Uczniowie w strojach rekonstrukcyjnych kosynierów zbierali do puszek datki pieniężne. W trakcie kilkugodzinnej akcji zebrano 4095,71 zł. W porównaniu z rokiem ubiegłym to duża kwota. Wzorowe zachowanie kwestujących, ich postawa oraz nauczycieli - opiekunów zasługuje na ogromne uznanie. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agata Białczak, Małgorzata Kołodziejczuk, Beata Oprządek, Monika Krasnodębska.

Uczniowie kwestujący :

klasa 1 TE: Damian Solka, Mateusz Gerej, Oskar Sapryk, Szymon Gryglas, Miłosz Gątarz, Dawid Jańczuk, Jarosław Korczak, Krzysztof Mazurek
klasa 2 TA/TI : Jakub Bardadyn, Mikołaj Sobotka, Jakub Trzeciński, Sebastian Łabarzewski, Krystian Korzeniak, 
klasa 3 TI: Kacper Potocki, Jakub Skibiński, Dawid Gulski
klasa 2 TE/TM: Krzysztof Rumocki, Wiktor Korczak
klasa 2 LOM: Paweł Wąsowski

Fot. pan Janusz Baum.


----------


Turniej piłkarski

Drużyna ZSP im. Jana Kochanowskiego w dniu 30.10.2018r. wzięła udział w turnieju piłkarskim 4 rundy Międzypowiatowej Licealiady regionu siedleckiego.

Rozegrane mecze: wyniki:
ZSP 1 Siedlce - ZSP 2 Siedlce 5:3
ZSP Węgrów - ZSP 2 Siedlce 1:0
ZSP 1 Siedlce - ZSP Węgrów 2:1

Drużyna awansowała z 2 miejsca do 5 rundy rozgrywek.
Opiekunami uczniów byli panowie: Wojciech Wysocki i Rafał Krzyżanowski.


----------


Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło „Caritas” w Tygodniu Misyjnym zaprosiło uczniów naszej szkoły na Kiermasz Ciast. Wspieramy naszą podopieczną Doris Kananu z Misji Lare. To już cykliczna akcja charytatywna pod kierunkiem opiekuna pani Ireny Stańczyk. 
24 października 2018 r.


----------


Cmentarz Ewangelicki w Węgrowie

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego wzorem lat ubiegłych porządkowali teren zabytkowego cmentarza parafialnego. Jest to wyraz ludzkiej wrażliwości i wsparcia tej niewielkiej parafii przed dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Opiekunami naszych uczniów byli państwo: Elżbieta Chorzelewska, Elżbieta Topolińska i Artur Karwowski.
24 października 2018 r.


----------


X Jubileuszowy Hubertus Węgrowski
13-14 października 2018 r.


Uczniowie klas mundurowych zostali zaproszeni do udziału w uroczystościach X Jubileuszowego Hubertusa Węgrowskiego. Młodzież I, II i III klasy II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w oficjalnym otwarciu imprezy oraz przemarszu paradnym na Błonie Węgrowskie przy parafii pw. Ojca Pio w Węgrowie. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska – prof. dr hab. Jana Szyszko. Było to dwudniowe wydarzenie organizowane przez Dyrekcję Regionalną Lasów Państwowych w Warszawie i Białymstoku.----------


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzony był bardzo uroczyście. Zaproszeni byli wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły oraz delegacje uczniów z poszczególnych klas. Uroczystość rozpoczął dyrektor pan Jacek Nowotniak, składając życzenia nauczycielom i pracownikom szkoly. Następnie życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazała pani Barbara Kodym - przewodnicząca Rady Rodziców. Bardzo miłym wydarzeniem było wręczenie nagród Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły.
Młodzież przygotowała wystąpienie muzyczne, które uświetniło to wyjątkowe święto. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli każdemu pracownikowi szkoły symboliczny kwiat, wyrażając tym samym swoją wdzięczność i życzliwość.


----------


I Liga Wojewódzka Juniorek

Ruszyła I liga wojewódzka juniorek. Nasz zespół rozegrał już trzy spotkania. Niestety dwa pierwsze przegrałyśmy ( MUKS Sparta Warszawa, LTS Legionowia II Legionowo). W czwartek 11 października rozegrałyśmy zwycięskie spotkanie z MUKS Radomka Radom. Pokonałyśmy przeciwnika 3:0. 
Gratulacje dla dziewczyn.


----------


Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach - warsztaty

10 października odbyły się warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie poprowadzone przez przedstawicielki Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest planer kariery, oraz jakie czynniki mogą wpływać na wybór przyszłej drogi zawodowej. Doradcy zawodowi, pośrednicy pracy i specjaliści do spraw rozwoju spotkali się z 9 klasami naszej szkoły.----------


Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku


Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego wezmą udział w Ogólnopolskim Dniu Dawcy Szpiku, który w Polsce obchodzony jest 13 października. Nasza szkoła we współpracy z Fundacją DKMS organizuje akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Pauliny Andrzejczuk w dniach 13-14 października br. w Węgrowie, Grębkowie i Stoczku. Ponad 130 uczniów ZSP wolontariuszy pod opieką nauczycieli będzie uczestniczyło w akcji rejestracyjnej. Nie zastanawiaj się, zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. To nic nie boli, rejestracja trwa 10 minut, a może to właśnie Ty będziesz mógł uratować życie Paulinie bądź innym Potrzebującym. Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. 


Jeżeli chcecie uratować komuś życie zapraszamy 13 lub 14 października do wyznaczonych punktów w Węgrowie, Grębkowie i Stoczku.
----------


XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy


Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży pod kierunkiem Prezesa Pana Wiesława Krzanowskiego zorganizowało XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Otwarcia Festiwalu Szachowego dokonała Wicestarosta Pani Halina Ulińska, która gratulowała uczestnikom pasji i życzyła wspaniałej gry. Podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego (29.09.-30.09.2018) przeprowadzono aukcję na rzecz Wiktorii, dziewczyny z niedowładem czterokończynowym, której intensywna terapia może pomóc w samodzielnym funkcjonowaniu.----------


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O MISTRZOSTWO POWIATU WĘGROWSKIEGO '2018


Reprezentacja ZSP im. Jana Kochanowskiego zdobyła drugie i trzecie miejsce. Opiekunami naszych drużyn byli Panowie: Wojciech Wysocki i Rafał Krzyżanowski. Serdecznie gratulujemy.

----------


Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

21.09.2018 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych chłopców i dziewcząt na terenie zalewu w Węgrowie. Z naszej szkoły w zawodach wzięło udział 33 uczestników (13 dziewcząt i 20 chłopców). Łącznie zdobyliśmy siedem medali. Opiekunami byli państwo: Mariola Wysocka, Michał Szcześnik, Artur Chalecki.----------


Szkolne Koło Caritas na Mazowieckim Święcie Chleba i Sera

Podczas Mazowieckiego Święta Chleba i Sera na terenie naszej szkoły rodzice z dziećmi aktywnie mogli spędzić czas. Uczennice ze Szkolnego Koła Caritas służyły pomocą w animacji zajęć. Uczennice z kl. II TEK: Adaśko Natalia, Kocon Aleksandra, Kowalczyk Olga, Krawczyk Nikola pod opieką pani Ireny Stańczyk.


----------


Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!


3 września, podczas uroczystości inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie obecna była Wicestarosta Pani Halina Ulińska, która wręczyła stypendia Starosty Węgrowskiego za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce. Dyrektor Szkoły, Pan Jacek Nowotniak, życzył wszystkim uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny 2018/2019 sukcesów w nauce, aktywnego udziału w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych i występach artystycznych.

----------

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Janusz Baum
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2018-10-11 10:38:45
Data utworzenia:2018-10-11 10:38:45
Data modyfikacji:2018-11-26 12:31:32
Liczba wyświetleń:1824

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl