Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Archiwum od 17 września 2015

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Młodzież pisała dyktando konkursowe pt. "Szkoła na miarę wszech czasów"  ułożone przez panią  Anetę Ślązak. Logo dyktanda narysowała pani Iwanna Okulus.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Młodzież klas I LOm i I LOs wzięła udział w warsztatach językowych prowadzonych przez panią Alicję Dmowską i Emilię Jaczewską.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W naszej szkole zgodnie z programem obchodów Dnia Języka Polskiego  rozpoczęły się oryginalne zajęcia edukacyjne i konkursy. Niewątpliwie wyobraźni nauczycielom i uczniom nie brakuje. Język polski nie musi być horrorem.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Kamila Maliszewska i Zuzanna Pazio - uczennice II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. uczestniczyły w losowaniu słodyczy z ciekawymi, znanymi cytatami z bogatej skarbnicy języka polskiego. Dyrektor szkoły wylosował:  "Ból przemija, chwała trwa wiecznie".

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

"Wysokiej jakości edukacja, język(i) nauczania a efekty edukacyjne"

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO dla upamiętnienia wydarzeń w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu, w 1952 roku. Zginęło wówczas 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Pierwsze obchody w Polsce zorganizowano 11 lat temu. Wiele imprez w dniu dzisiejszym przygotowali uczniowie dla podkreślenia roli języka polskiego w edukacji.

 „Musimy dbać o nauczanie języka i w języku, tym najbliższym każdemu człowiekowi po to, żeby dać mu możliwość zdobycia na tyle wysokiej edukacji, wiedzy i umiejętności, aby w pełni uczestniczyć w rozwoju społecznym”- mówi sekretarz generalny Polskiego Komitetu do spraw UNESCO prof. Sławomir Ratajski. W losowaniu cytatów i słodyczy wzięły udział w strojach historycznych: Natalia Dekańska i Marta Jednorowska - uczennice IV klasy Technikum Ekonomicznego.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Język polski jest pyszny - spotkanie nauczycieli przy słodkim poczęstunku.

22 lutego 2016 r.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie E.07

Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych

Uczniowie III klasy Technikum Elektrycznego od poniedziałku do soboty włącznie przystępowali do egzaminów zawodowych z pierwszego w ich karierze zawodowej egzaminu z kwalifikacji E.07. Egzaminy przebiegają sprawnie i w przyszłym tygodniu do kolegów z Technikum dołączą uczniowie z ZSZ.

22 lutego 2016 r. 

"Samo zdrowie"

Marlena Gajewska, Natalia Bielińska, Agata Rowicka, Ewelina Kryczka, Natalia Błąd i Marta Staniszewska - uczennice klasy maturalnej LO S.O.S. skorzystały z możliwości otrzymania darmowych, zdrowych owoców. Akcja rozdawania jabłek w naszym mieście prowadzona była przez Fundację „Pro-Bono” na Rynku Mariackim w Węgrowie. Nasze zawodniczki wspierała mgr Monika Skórka wychowawca klasy  i trener S.O.S.

19 lutego 2016 r.

Odprawa organizacyjna klas mundurowych

Uczniowie I i II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego spotkali się na odprawie organizacyjnej przed tegorocznymi obchodami  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z płk Krystynem Rosparą.

19 lutego 2016 r.

Baza politechniczna szkoły  - cyfrowe skanery pomiarowe. 

Szkolne pracownie kształcenia praktycznego Technikum  i ZSZ są systematycznie wyposażane w nowoczesne urządzenia pomiarowe, niezbędne w stosowaniu współczesnych technologii automatyki przemysłowej.

19 luty 2016 r.

Addit Sp. z o.o.

Dzięki uprzejmości dyrekcji firmy Addit uczniowie III klasy  Technikum Elektrycznego mieli okazję do zapoznania się z najnowocześniejszymi na świecie urządzeniami technologii cięcia i obróbki blach. Addit Sp. z o.o. jest dostawcą systemów oraz kompletnych maszyn i urządzeń przemysłu farmaceutycznego i spożywczego, obronnego i lotniczego, przemysłu energetycznego i ochrony środowiska, urządzeń wyposażenia obiektów rozrywkowych, produkcji przemysłowej, inspekcji i kontroli, techniki medycznej, druku i techniki papierniczej, techniki półprzewodników, telekomunikacji, pojazdów szynowych i transportu, automatów samoobsługowych, produktów wyposażenia wnętrz i dekoratorskich.

 Składamy serdeczne podziękowania p. Elizie  Szymańskiej  z działu marketingu za profesjonalną prezentacje istotnych elementów struktury wyposażenia i technologii produkcji  w tej nowoczesnej firmie. Opiekunem  zajęć był p. Zbigniew Ciszewski.

18 lutego 2016 r. 

"Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki"

29 lutego w całej Europie odbędzie się akcja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), by jak najszerzej promować naszą dyscyplinę jako sport dla każdego. Siatkarskie Ośrodki Szkolne postanowiły włączyć się do udziału w tym wydarzeniu.

11 lutego 2016

>>>>>> Portal PZPS <<<<<<< 

Winter Camp 2016 Gwardii Legionowo

Kończą się pracowite ferie zimowe siatkarzy z Legionowa. Na podsumowanie węgrowskiego zgrupowania przybyli Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia Programu S.O.S. PZPS i Krzysztof Felczak Regionalny Koordynator S.O.S. w województwie wielkopolskim, pomorskim, zachodnio-pomorskim i kujawsko-pomorskim. Zajęcia prowadził trener Andrzej Doktorski. 

Siatkarze mieli również okazję wypróbować znane naszej młodzieży ciekawe urządzenie  "GoBoard"

11 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czasie ferii zimowych w zajęciach sportowych. Zainteresowaniem uczniów cieszyły się  gry zespołowe prowadzone pod kierunkiem p. mgr Mirosława Kowalczyka.

11 lutego 2016 r.

Pracownia kwalifikacji M.20 w Technikum Mechanicznym

Ferie zimowe są doskonałą okazją do przygotowania sal dydaktycznych kształcenia zawodowego do realizacji kolejnych zadań edukacyjnych w II półroczu roku szkolnego 2015/2016.

10 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 Gwardii Legionowo

Zajęcia  z mazowieckimi siatkarzami prowadzi w Węgrowie  doświadczony pedagog p. Andrzej Doktorski, dobrze znany środowisku sportowemu naszego miasta i szkoły trener siatkarski. Pan Andrzej mile wspomina zajęcia siatkarskie jakie prowadził w naszej szkole na początku swojej bogatej kariery zawodowej. Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za pamięć.

10 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 Akademii S.O.S. w Miedznie

Zajęcia programowe Akademii S.O.S.  w Miedznie prowadzi  pani Bożena Kopania. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem utalentowanych siatkarek.

10 luty 2016 r.

Winter Camp 2016 Akademii S.O.S. w Stoczku

W ramach Akademii S.O.S. zostały rozegrane mecze  towarzyskie  między Miedzną a Stoczkiem na poziomie gimnazjum i szkoły podstawowej .

9 lutego 2016 r. 

Winter Camp 2016

Kolejna grupa siatkarzy z MOS Wola z Warszawy w drugim tygodniu trenuje  w dużej hali sportowej pod opieką trenera Kamila Trzcińskiego.

9 lutego 2016 r. 

Winter Camp 2016

Rozpoczęły treningi w drugim tygodniu ferii zimowych starsze siatkarki Akademii S.O.S. pod kierunkiem Małgorzaty Kozieł trenera S.O.S.

9 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 

Kolejna grupa siatkarzy, w czasie ferii, trenuje na terenie obiektów naszej szkoły. Tym razem do Węgrowa przyjechali zawodnicy  Gwardii z Legionowa.

9 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 Akademii S.O.S. 

Zawodniczki węgrowskiej Akademii S.O.S. wykorzystują każdą chwilę na doskonalenie umiejętności siatkarskich przed przyszłymi rozgrywkami mistrzostw Kinder + Sport. Podczas ferii zimowych zajęcia prowadzi mgr Barbara Murawska trener S.O.S.

8 lutego 2016 r.

Siatkarski Winter Camp 2016

Najlepsi siatkarze z klubu MOS Wola z Warszawy, wzorem ubiegłych lat, intensywnie pracują  w czasie ferii zimowych doskonaląc swój wysoki poziom umiejętności sportowych. W przyszłym tygodniu przyjeżdża kolejna grupa stołecznych zawodników.

5 lutego 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej "O Puchar Starosty Węgrowskiego"

Już trzy dni rozgrywały się Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej chłopców. Nasza drużyna pod kierunkiem mgr Rafał Krzyżanowskiego zdobyła srebrny medal i Puchar za II miejsce w turnieju "O Puchar Starosty Węgrowskiego". Nasi piłkarze nie przegrali żadnego meczu i pokonali zwycięzców w bezpośrednim spotkaniu, drużynę z Sadownego wynikiem 3:0. Brawo ...

3 lutego 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej "O Puchar Starosty Węgrowskiego"

W imieniu Krzysztofa Fedorczyka Starosty Węgrowskiego puchary wręczył Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Skład naszej reprezentacji: Tomasz Krynicki II TM, Kamil Stokowski I TE, Michał Gryglas II TEI, Damian Wysocki II TEI, Marcin Wójcik I LOM, Patryk Zawadzki I TM.

3 lutego 2016 r.

153 rocznica Bitwy pod Węgrowem

Asysta w miejscach upamiętniających 153 rocznicę  Bitwy pod Węgrowem podczas składania wiązanek i zapalania zniczy przez władze samorządowe Miasta Węgrowa: Kacper Krasnodębski, Damian Matusik, Cyprian Roguski i Maciej Świątek. Opiekunem asysty honorowej grupy rekonstrukcyjnej powstańców styczniowych była mgr Joanna Kołak.

3 luty 2016 r.

>>>>>>> Inscenizacje <<<<<<<

VI Koncert Kolęd

Niech miła Panu będzie nasza pieśń

Święto Ofiarowania - Matki Bożej Gromnicznej  (2 lutego) to tradycyjnie czas śpiewania kolęd w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. 

2 lutego 2016 r.

>>>>>>>> Portal W Dobrym Tonie <<<<<<<<

VI Koncert Kolęd

Zespół Muzyczno - Wokalny "W Dobrym Tonie"

W tym roku nasz szkolny zespół W dobrym tonie w zmienionym składzie: Ilona Witkowska, Emilia Gałecka, Tomasz Rządkowski, Damian Małkowski, Karol Wysocki, Rafał Giers ale pod stałym kierunkiem artystycznym pana Radosława Świderskiego śpiewał wspaniałe utwory. Muzykom i wokalistom udało się stworzyć nastrój wspólnoty, tak że na koniec wszyscy wierni zaśpiewali kolędę Wśród nocnej ciszy, żegnając na rok piękny czas bożonarodzeniowy.

2 lutego 2016 r.

VI Koncert Kolęd

VI już Koncert Kolęd pt. "Niech miła Panu będzie nasza pieśń"  dedykowany był wszystkim pracownikom- byłym i obecnym- ZSP im. Jana Kochanowskiego, sympatykom i przyjaciołom naszej szkoły jako podziękowanie za wierną, pełną życzliwości obecność  i trudną pracę dla dobrego imienia szkoły. Szczególne słowa podziękowania skierowano do gospodarza Bazyliki Mniejszej w Węgrowie ks. Proboszcza Leszka Gardzińskiego.

2 lutego 2016 r.

VI Koncert Kolęd

Ewelina Pachnik i Monika Dudek

2 lutego 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu O Puchar Starosty Węgrowskiego

piłka halowa chłopców - szkoły podstawowe

W hali sportowej spotkało się 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu węgrowskiego. Współorganizatorem Mistrzostw jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

1 lutego 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

153. rocznica zrywu powstańczego 1863r. stała się jak zawsze okazją do uczczenia bohaterskich mieszkańców Węgrowa i okolic, którzy bronili miasta przed rosyjską armią.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Uczniowie II i III klasy Technikum Elektrycznego i Informatycznego wzięli udział  w uroczystościach 153 Rocznicy Bitwy pod Węgrowem  w  grupie rekonstrukcyjnej  Powstania Styczniowego 1863 r.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

 Maciej Świątek - chorąży, Patryk Okrzeja, Bartosz Rojek - Poczet Sztandarowy rekonstrukcyjnej grupy powstańczej 1863 r.

Marcin Chwedoruk, Kamil Jaczewski, Cezary Lesik, Tomasz Świerczewski, Patryk Łokietek, Damian Michalski, Michał Sobotka, Damian Wysocki, Cezary Starzyński, Dariusz Szczepanik, Marcin Łasek, Mateusz Dekański, Mateusz Gałązka, Adam Jaszczur, Szymon Kosiorek, Mateusz Kowalik, Łukasz Niszcz, Adam Pogorzelski, Marcin Turniak, Norbert Wysocki - grupa rekonstrukcyjna Powstania Styczniowego 1863r.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Podczas obchodów opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Joanna Kołak, Edyta Kozieł, Monika Krasnodębska, które również przygotowywały grupę rekonstrukcyjną do wystąpienia. Szczególne podziękowania należą się także pani Małgorzacie Kołodziejczuk, wychowawczyni klasy III TE.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

W uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy II TE/TI oraz III TE tworzący grupę rekonstrukcyjną powstania styczniowego. W replikach strojów powstańczych prowadzili sztandar  polskich bohaterów, tworzyli asystę honorową przy pomniku na węgrowskim gościńcu, towarzyszyli prawnuczce Jana Matlińskiego, pseudonim „Sokół”, pani Stanisławie Polcyn przy składaniu kwiatów w miejscu pamięci.

31 stycznia 2016 r.

>>>>>>>> Portal Inscenizacje <<<<<<<<

Egzaminy z kwalifikacji E.24 

Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Zakończył się kolejny, pracowity tydzień II etapu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe E.24 Do egzaminu przystąpili wszyscy zadeklarowani uczniowie klasy maturalnej Technikum Elektrycznego. Po feriach zimowych  młodsi uczniowie przystąpią do III etapu egzaminu z kwalifikacji E.07.

30 stycznia 2015 r.

Winter Camp Akademii S.O.S

Pracowity początek ferii zimowych  na wieczornych zajęciach węgrowskiej Akademii S.O.S.

29 stycznia 2016 r.

Mazowiecka II Liga Juniorek

Nasze zawodniczki UKS S.O.S. w wyjazdowym meczu rewanżowym z SMS UKS Warszawa ponownie wygrały (3 :0) i zdobyły III miejsce w rozgrywkach mazowieckiej II Ligi Juniorek. Gratulujemy siatkarkom i trenerowi mgr Barbarze Murawskiej sukcesu.

28 stycznia 2016 r.

Sztuczne lodowisko w Siedlcach

Uczniowie II klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w części rekreacyjnej wyjazdu do Siedlec spotkali się na sztucznym lodowisku.  Wkrótce upragnione ferie.

27 stycznia 2016 r

Program "Więzienie czas stracony"

Zakład Karny w Siedlcach

Uczniowie II klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego zapoznali się zasadami organizacji i funkcjonowania jednego z największych polskich zakładów karnych w Siedlcach.

28 stycznia 2016 r.

Sztuczne lodowisko w Siedlcach

Uczniowie I klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w części rekreacyjnej wyjazdu do Siedlec spotkali się na sztucznym lodowisku. Opiekunami wycieczki  były: wicedyrektor mgr Elżbieta Topolińska i wychowawca klasy mgr Edyta Kozieł.

27 stycznia 2016 r

Program "Więzienie czas stracony"

Zakład Karny w Siedlcach

Uczniowie I klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego zapoznali się zasadami organizacji i funkcjonowania jednego z największych polskich zakładów karnych w Siedlcach.

27 stycznia 2016 r.

Finał Powiatowego Turnieju Drużynowego w Tenisie Stołowym szkół ponadgimnazjalnych

Karolina Powierża z klasy  I LOM i Marta Staniszewska z klasy II LOS zdobyły drugie miejsce zaś Anna Komuda i Joanna Korczak  z klasy II TEK  trzecie miejsce drużynowo. Z tego pięknego sportowego sukcesu dziewcząt cieszy się  opiekun mgr Michał Szcześnik. Gratulujemy... 

26 stycznia 2016 r.

Finał Powiatowego Turnieju Drużynowego w Tenisie Stołowym szkół ponadgimnazjalnych

Trwają finałowe walki w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Organizatorem Turnieju jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

26 stycznia 2016 r.

II Liga Juniorek

Nasze zawodniczki z UKS S.O.S. pokonały  z wynikiem 3 : 0 siatkarki z UKS SMS Warszawa. Trenerem naszej drużyny była mgr Barbara Murawska. Gratulujemy.

25 stycznia 2016 r.

Spotkanie z Kuratorem Sądowym

Uczniowie klasy III Technikum Agrobiznesu spotkali się z p. Olgą Małyską Kuratorem Sądowym. Tematem zajęć była odpowiedzialność według nowych przepisów prawa.

25 styczna 2016 r. 

Studniówka 2016

23 stycznia 2016 r.

Mazowiecka II Liga Młodziczek w Węgrowie

Do siedziby mazowieckiego S.O.S. przyjechały najlepsze zespoły siatkarskie: SMS Warszawa, Atena Varsovia, Lider Radom, Metro Warszawa, GLKS Nadarzyn oraz gospodarze Olimpia Węgrów - Akademia S.O.S. Współorganizatorem  Ligi w Węgrowie jest mgr Małgorzata Kozieł trener Olimpii i I klasy LO S.O.S.

23 stycznia 2016 r.

Zimowa sesja egzaminacyjna styczeń - luty 2016

Zakończyły się pierwsze dwa tygodnie  teoretycznych i praktycznych egzaminów z kwalifikacji zawodowych A.36  w klasach maturalnych Technikum Ekonomicznego i Szkoły Policealnej,  M.44 w Technikum Mechanicznym, R.6 i R.16 w Technikum Agrobiznesu i Technikum Rolniczym. Jest to wyjątkowo pracowity dla uczniów i egzaminatorów okres. Łącznie zaplanowano  40 sesji egzaminacyjnych  trwających od 120 do 180 minut. W/w kwalifikacje są najtrudniejszymi do realizacji zadaniami z uwagi na fakt, że zamykają one cykl kształcenia zawodowego w klasach kończących wkrótce naukę. Przed feriami i po feriach kolejnymi kwalifikacjami będą E.24 w Technikum Elektrycznym oraz E.07 w Technikum Elektrycznym i Zasadniczej Szkole Zawodowej.

22 stycznia 2016 r.

Licealiada 2016 r.

kolejnej rundzie Licealiady nasza reprezentacja LO S.O.S. I pokonała drużyny z LO 1 z Siedlec oraz ZS 3 z Łosic bez straty seta i awansowała do kolejnych rozgrywek. Trenerem naszych siatkarek była mgr Monika Skórka

19 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina

Wśród zaprezentowanego pirotechnicznego sprzętu specjalistycznego i broni uczniowie I klasy LO poznali wyjątkowe umiejętności psa poszukującego niedozwolone materiały.

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina

Uczniowie I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego przyjęli zaproszenie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej do udziału w specjalistycznych zajęciach z zakresu edukacji wojskowej pograniczników na terenie Lotniska Okęcie w Warszawie. Uczniowie mięli okazję do przebywania w miejscach w których  pracują służby ochrony granicy Polski.

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina 

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina 

Zajęcia na Lotnisku obejmowały zagadnienia obsługi paszportowej, odprawy celnej oraz punktów kontroli bezpieczeństwa.

18 stycznia 2016 r.

Fundacja Akademii Integracji

14 stycznia 2016r. gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli Akademii Integracji: pana Radosława Stańczuka, Arkadiusza Jabłońskiego i Stefana Makowskiego.Wszyscy są utalentowanymi i utytułowanymi sportowcami i zdobywali laury na paraolimpiadach, mistrzostwach świata i Polski, turniejach międzynarodowych. Teraz swoje doświadczenia sportowcy przekazują młodym ludziom, zarażając pasjami, miłością do sportu, pozytywnym myśleniem, patriotyzmem.

14 stycznia 2016 r.

Fundacja Akademii Integracji

Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w spotkanie, pobierając pierwsze nauki szermierki . W szranki stanęły dziewczęta: Magda Dżbik ( I TA/TI) oraz Diana Kruk ( IId) . Walczyli również chłopcy: Patryk Grenda i Radosław Flak z klasy III TM. Z panem Stefanem Makowskim skrzyżował szpady Marcin Sulikowski ( IId), pokonując lęk przed tą trudną dyscypliną. Spotkanie było ciekawe również z tego powodu, że sił w sędziowaniu spróbowała  mgr Edyta Kozieł, ferując wyroki profesjonalnie i z wdziękiem.

14 stycznia 2016 r.

Radosław Stańczuk

Absolwent naszej szkoły (matura rocznik 1995 r.)

Pan Radosław Stańczuk - o tym piszemy z dumą – jest laureatem nagrody FAIR PLAY przyznawanej za sportowe zachowanie w czasie ważnych rywalizacji.

Igrzyska Paraolimpijskie Sydney 2000r. – srebrny medal drużynowy we florecie

Mistrzostwa Europy Paryż 2003r. – złoto szpada drużynowo, srebro indywidualnie szpada

Igrzyska Paraolimpijskie Ateny 2004r. – 2 srebrne medale (szpada indywidualnie i drużynowo)

Mistrzostwa Świata Turyn 2006r. – złoto drużynowo szpada

Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008r. – brązowy medal indywidualnie szpada

*     *     *

Tę udaną imprezę przeprowadzono dzięki zaangażowaniu: mgr Jarosława Besztaka i mgr Leszka Piotrowskiego.

14 stycznia 2016 r.

14 stycznia 2016 r.

Licealiada 2016

Nasze siatkarki LO S.O.S. II zakończyły sukcesem kolejną III edycję eliminacji Licealiady pokonując zespoły z Liceum Ogólnokształcącego Nr 4 z Siedlec i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Garwolina. Trenerem naszych dziewcząt była mgr Małgorzata Kozieł.

13 stycznia 2016 r.

Spotkania promocyjne wyższych uczelni w klasach maturalnych

Uczniowie klas maturalnych spotkali się z przedstawicielami warszawskich uczelni: Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, Akademii Leona Kuźmińskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej. W spotkaniu wzięli udział: p. Angelika Ben Mansour, p. Michał Bartosik i p. Cezary Nowogrodzki.

12 stycznia 2016 r. 

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

W Collegium Mazowia odbył się okręgowy siedlecko - ostrołęcki II etap Oimpiady Wiedzy Technicznej. W kategorii elektryczno - elektronicznej wzięli udział: Marcin Berezowski, Marcin Łasek, Dariusz Szczepanik, Przemysław Nurkiewicz, Tomasz Świerczewski, Sebastian Tolka i Tomasz Michałowski zaś w grupie mechaniczno - budowlanej Dominik Tarapata i Damian Skulimowski. Opiekunem naszych uczniów był mgr inż. Adam Uliński.

12 stycznia 2016 r.

Warsztaty informatyczno - bibliograficzne

Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej - Pani Bożena Kosiorek, dyrektor i p. Marta Panufnik, bibliotekarka spotkały się z uczniami klasy I Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych.

11 stycznia 2016 r.  

Warsztaty informatyczno - bibliograficzne

Jednym z celów warsztatów jest zachęcenie  uczniów do korzystania z portalu księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie.

11 stycznia 2016 r.

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aleksandra Turniak i Sylwia Cyran harcerki węgrowskiej Komendy Hufca ZHP wzięły udział w 24 Finale WOSP w Węgrowskim Ośrodku Kultury w Węgrowie. Uczennice klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego wspierały licytację podczas uroczystego koncertu. Fotografię udostępnił Rafał Giers.

10 stycznia 2016 r.

Spotkanie z Rodzicami

W hali sportowej szkoły spotkali się na podsumowaniu wyników nauczania w I półroczu roku szkolnego 2015/2016 rodzice i kadra kierownicza szkoły. Po prezentacji podstawowych informacji z zakresu kształcenia ogólnego i zawodowego oraz realizacji zadań wychowawczo - opiekuńczych rodzice mieli okazję do spotkań z wychowawcami klas.

10 stycznia 2016 r.

Spotkanie z Rodzicami

Podczas spotkania z rodzicami  przeprowadzono anonimowe ankietowanie w zakresie diagnozowania potrzeb w zakresie podnoszenia umiejętności i uzyskiwania kwalifikacji zawodowych uczniów naszej szkoły. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w celu zwiększenia szans naszych uczniów na rynku pracy.

10 stycznia 2016 r. >>>>>>>

Noworoczny sparing Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Zawodniczki S.O.S. zaprosiły na pierwszy w 2016 r. sparing z zaprzyjaźnionymi koleżankami  z Asto KZD Piaseczno. Sportowemu towarzyskiemu spotkaniu towarzyszyła miła, siatkarska atmosfera. Współorganizatorem spotkania były m. in. mgr Monika Skórka i mgr Małgorzata Kozieł - trenerzy S.O.S.

6 stycznia 2016 r.

Węgrowska Akademia S.O.S.

Siatkarskie zajęcia  węgrowskiej Akademii S.O.S. podczas przerwy świątecznej prowadzi mgr Małgorzata Kozieł. Jak widać humory bardzo dopisują utalentowanym zawodniczkom. Pełni optymizmu życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2016....

30 - 31  grudnia 2015 r.

29 grudnia 2015 r.

Samorząd Szkolny

Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły serdeczne życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia składają przedstawiciele Samorządu Szkolnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Z głębi serca Rodzicom i Uczniom dziękujemy... :)

22 grudnia 2015 r.

Rada Rodziców

Pani Barbara Kodym Przewodnicząca Rady Rodziców  przybyła z serdecznymi życzeniami świątecznymi dla kadry pedagogicznej i pracowników szkoły. 

22 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Uczniowie I klasy służb mundurowych przygotowali pierwsze wspólne spotkania opłatkowe z mgr Edytą Kozieł  wychowawcą klasy. 

22 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Damian Małkowski uczeń I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego zaprezentował swoje umiejętności gry na akordeonie.  Zaproszeni goście i uczniowie przyjęli jego koncert kolęd gorącymi brawami i słowami uznania.

22 grudnia 2015 r.

Mikołajkowa wizyta w firmie Addit

Uczniowie II klasy LO S.O.S. skorzystali z zaproszenia do firmy Addit w Węgrowie. Ten, pełen nowoczesnych technologii zakład może być interesującym przykładem unikatowych rozwiązań produkcyjnych i wyjątkowo sprawnej logistyki zarządzania produkcją.

22 grudnia 2015 r. 

Kochan Matematycznie” na finiszu! 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie zakończył i podsumował projekt „Kochan Matematycznie”. Uczniowie naszej szkoły  oraz węgrowskich gimnazjów, poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wyjazdach, konkursach, turniejach oraz pokazach, „oswoili się” z matematyką. Zobaczyli, że jest to dziedzina tak bliska każdemu człowiekowi i da się ją polubić. Na zakończenie projektu zostały wręczone nagrody w konkursie literackim, w którym uczniowie przygotowali prace na temat: „Jaki wpływ na rozwój cywilizacji miała matematyka?”.

Pierwsze miejsce otrzymał Seweryn Sulich z klasy III Technikum Mechanicznego. Drugie miejsce zajął Mateusz Kocon z tej samej klasy. Wyróżnione zostały jeszcze dwie osoby: Jakub Wołoski ( klasa III TM i Natalia Trzuskowska II Tek). Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody. Opiekę nad konkursem sprawowały mgr Ewa Skolimowska i mgr Monika Krasnodębska.

22 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników 

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników 

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Uczniowie II klasy służb mundurowych bardzo starannie przygotowali tegoroczne spotkanie opłatkowe w strzelnicy szkolnej wspólnie z wychowawcą klasy mgr Konradem Kasperowiczem.  

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Damian Turniak uczeń II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego otrzymał  nagrodę i wyróżnienie przekazaną od p. Haliny Ulińskiej Wicestarosty Powiatu Węgrowskiego za wzorowe i godne wypełnianie funkcji dowódcy II LOM .

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

21 grudnia 2015 r.

Jeżdżący, nowoczesny dwukołowiec elektryczny "GoBoard"

Uczniowie I klasy Technikum Ekonomicznego wyjątkowo sprawnie radzą sobie z ciekawą nowinką komunikacyjną jaką jest jeżdżąca deska elektryczna. Ten dynamiczny i precyzyjny pojazd  używany jest do szybkiego przemieszczania się w dużych obiektach.  Dla Weroniki Rybak urządzenie to nie sprawia najmniejszych problemów. Te ciekawe zajęcia wychowania fizycznego prowadził mgr Jarosław Besztak.

21 grudnia 2015 r.

Jeżdżący, nowoczesny dwukołowiec elektryczny "GoBoard"

Kinga Rychlik uczennica I klasy Technikum Ekonomicznego nie tylko jest utalentowaną artystycznie ale równie sprawnie radzi sobie z nowoczesną technologią.

21 grudnia 2015 r.

Sprzęt zmechanizowany w szkole.

Pojawiające się na terenie naszej szkoły ciągniki rolnicze zwróciły uwagę społeczności szkolnej i wzbudziły zainteresowanie uczniów.

21 grudnia 2015 r. 

UKS S.O.S. Węgrów

Rozpoczyna się kolejna tura ligowych spotkań naszych zawodniczek z mazowieckimi zespołami siatkarskimi. Monika Skórka trener S.O.S. ma wyjątkową okazję  do szlifowania różnorodnych umiejętności taktycznych w siatkówce. Zdaniem trenera dziewczęta wkładają wiele serca do gry, bardzo często sprawiając doświadczonym przeciwnikom sporo kłopotu.

19 - 20  grudnia 2015 r. 

Taneczny Koncert Świąteczny

Organizator: Max Dance

Ten wyjątkowy koncert w WOK w Węgrowie przygotowało zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Max Dance. Młodzi węgrowscy tancerze rzetelnie ćwiczą w hali sportowej naszej szkoły pod opieką instruktora Moniki Świerczewskiej-Szlanty.

20 grudnia 2015 r.

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie 2015

19 grudnia 2015 r.

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie 2015

Organizator: Klub Strzelectwa Sportowego "Feniks"

Zawody rozgrywano w kategorii mężczyzn i kobiet: pistolet sportowy i pistolet centralnego zapłonu. Sędzią głównym zawodów był mgr Konrad Kasperowicz. Po zakończeniu zawodów uczestnicy  wzięli udział w dorocznym uroczystym spotkaniu opłatkowym.

19 grudnia 2015 r.

Adwentowy Turniej Szachowy 2015

Organizator: PUKS "Fides" w Węgrowie

Zwycięzcą turnieju został Kodym Bartosz zdobywając komplet punktów. Puchary  otrzymały w kategorii dziewcząt I miejsce - Zuzanna Dżbik, II miejsce - Kinga Marchela, III miejsce - Olga Panufnik, w kategorii chłopców kolejno - Bartosz Kodym, Przemysław Sekuła i Kamil Oleksiński. Najmłodsi zawodnicy turnieju to Alicja Turemka i Kamil Grabski. 

>>>>>>> Wyniki  Adwentowego Turnieju Szachowego <<<<<<<

18 grudnia 2015 r.

Adwentowy Turniej Szachowy 2015

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund po 30 min. na zawodnika. W turnieju wzięło udział 21 zawodników, sędziował p.Waldemar Kulik. 

>>>>>>> Portal Szachy <<<<<<<

18 grudnia 2015 r.

Powiatowy Konkurs "Plastyka w Obrzędach i Zwyczajach - Boże Narodzenie 2015"

Organizator: Węgrowski Ośrodek Kultury

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zdobyli pierwsze trzy kolejne miejsca: Kinga Rychlik, Agnieszka Kisielińska i Paulina Gmur. Opiekunem naszych uczennic była mgr Aneta Ślązak. Gratulujemy.

18 grudnia 2015 r. 

"Adopcja na odległość"

Świąteczne kolędowanie w Kochanowskim

Zespół kolędniczy pod opieką p. Ireny Stańczyk tworzą uczniowie: Ola Śledziewska, Marta Kuźma, Kinga Osicka, Klaudia Adaśko, Martyna Bardadyn, Oliwia Wójciszyn, Paulina Kodym, Sylwia Cyran, Adam Solka, Kuba Iwanowski, Sebastian Tolka, Tomasz Michałowski, Damian Turniak, Damian Jaczewski, Weronika Domzała

17 grudnia 2015 r.

Wigilijny wieczór opłatkowy w internacie szkolnym

Wyjątkową atmosferę wigilijną w internacie szkolnym stworzyli jego mieszkańcy na spotkaniu opłatkowym. Zabrzmiały piękne polskie kolędy i  zapanowała serdeczna, wzruszająca atmosfera. 

C.D.N.

16 grudnia 2015 r.

Wigilijny wieczór opłatkowy w internacie szkolnym

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

16 grudnia 2015 r.

Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach

Piękna pogoda i dobre humory dopisywały uczniom klas IV Technikum Ekonomicznego, IV Technikum Mechanicznego oraz klasy III Liceum Ogólnokształcącego w czasie seminarium programowego - warsztatów z języka rosyjskiego przeprowadzonych na Uniwersytecie  Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach. Opiekunami seminarium były: mgr Joanna Gołoś, mgr Joanna Kołak i mgr Edyta Kozieł.

14 grudnia 2015 r.

"Betlejemskie Światełko Pokoju"

Agata Kraśnicka, Damian Jaczewski i Marcin Gołębiewski harcerze Komendy Hufca "Doliny Liwca", uczniowie klasy IId przywieźli  tegoroczne "Betlejemskie Światełko Pokoju " ze zgrupowania w Zakopanem.

14 grudnia 2015 

Licealiada w 2015/2016

W regionalnych eliminacjach Licealiady w siatkówce dziewcząt naszą szkołę reprezentują dwie drużyny: ZSP 1 i ZSP 2. Dotychczasowe eliminacje zakończyły się zwycięstwami bez straty seta. Ostatni mecz nasze dziewczęta wygrały z LO Garwolin i ZS 1 z Sokołowa Podlaskiego. Równie udany był kolejny mecz Nike Węgrów z udziałem Natalii Bielińskiej z III klasy LO S.O.S. i Anny Wądołkowskiej absolwentki LO S.O.S. Węgrowska Nike pokonała 3 : 0 SMS PZPS ze Świerka.

12 grudnia 2015 r.

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego

Przedstawiciel Zakładu Analiz i Rozwoju Sił Zbrojnych Akademii Obrony Narodowej kmdr por. Paweł Kieliba gratuluje uczniom klasy mundurowej bardzo dobrego wyboru kierunku kształcenia i deklaruje dalszą współpracę z naszą szkołą w zakresie wsparcia AON w procesie edukacji wojskowej.

10 grudnia 2015 r.

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego

W węgrowskiej hali sportowej, w obecności m.in. Gości reprezentujących instytucje mundurowe i samorządowe oraz Rodziców,  przystąpili do ślubowania uczniowie I klasy LOM. Była to wyjątkowo podniosła uroczystość zakończona pięknym występem utalentowanych uczniów.

10 grudnia 2015 r.  >>>>

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego

Po podniosłym ślubowaniu uczniów I LOM uczestnicy uroczystości mięli okazję do wyjątkowego programu artystycznego.

10 grudnia 2015 r.  >>>>

RapPedagogika

8 grudnia 2015 r.

RapPedagogika

"Projekt oparty na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy". Spotkanie to w ramach rappedagogii zorganizowała pani pedagog Barbara Koszewska.

8 grudnia 2015 r

RapPedagogika

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech kolejnych spotkaniach z Dobromirem Makowskim. Znany pedagog i artysta opowiadał o swoim doświadczeniu nałogu i wychodzeniu z niego dzięki pracy, nauce i wierze. Mocne świadectwo na pewno poruszyło serca wielu młodych ludzi.

8 grudnia 2015 r.

Addit 

Uczniowie klasy I f skorzystali z możliwości zapoznania się z jednym z największych zakładów produkcyjnych Węgrowa firmą Addit. Zajęcia zorganizowała  p. Agnieszka Dżbik - wychowawca klasy przy współpracy z p. Krzysztofą Korczak. To już kolejna wizyta w cyklu spotkań uczniów naszego Zespołu w tym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.

8 grudnia 2015 r.

Seminarium profilaktyczne

Uczniowie naszej szkoły mięli wyjątkową okazję do spotkania z p. Olgą Małyską Kuratorem Sądowym. W spotkaniu wzięli udział p. Edyta Kozieł i p. Janusz Miszczuk organizatorzy tego ciekawego spotkania profilaktycznego.

8 grudnia 2015 r. 

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Komitet Okręgowy XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej zakwalifikował do etapu rejonowego aż 10 uczniów Technikum, oto ich nazwiska:

Kamil Kałuski, Dominik Tarapata, Damian Skulimowski (grupa mechaniczno-budowlana) oraz  Marcin Berezowski, Marcin Lasek, Dariusz Szczepanik, Sebastian Tolka, Przemysław Nurkiewicz, Tomasz Świerczewski, Tomasz Michałowski (grupa elektryczno-elektroniczna).Wspólnie z opiekunem mgr inż. Adamem Ulińskim  uczniowie Technikum brali udział w specjalistycznym seminarium konkursowym wprowadzającym najbardziej złożoną tematykę zadań optymalizacyjnych w elektronice.

8 grudnia 2015 r.

X Memoriał Leszka Morawskiego w Piłce Halowej Chłopców

Tegoroczny jubileuszowy Memoriał Leszka Morawskiego zgromadził po raz pierwszy najmłodszych piłkarzy z następujących drużyn: GUKS Korytnica, Dar Łochów, Akademia Piłkarska Sokołów Podlaski, Pogoń Siedlce, Naprzód Skórzec, AMP Gol Sadowne, Błękitni Stoczek, Legion Grębków, Tęcza Stanisławów i Czarni Węgrów. Gospodarzem X Turnieju w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytnicy jest Henryk Giers. Corocznie rozgrywany Memoriał jest okazją do podkreślenia pamięci o naszym  byłym nauczycielu  wychowania fizycznego Leszku Morawskim.

5 grudnia 2015 r.

>>>>>>> Więcej <<<<<<<


"Wypadki przy pracy"

Uczniowie Technikum mieli wyjątkową okazję do udziału w dwóch seminariach z p. Marcinem Szmurło inspektorem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie Państwowej Inspekcji Pracy. Pan Marcin Szmurło prezentował wieloletnie doświadczenia związane ze sprawowaniem nadzoru nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem prawa  pracy w zakładach i przedsiębiorstwach województwa mazowieckiego.

4 grudnia 2015 r.

Mikołajkowy prezent dla uczniów  I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie I klasy służb mundurowych po raz pierwszy w swoim umundurowaniu. Okolicznościowego Mikołaja w I LOM przygotowały p. mgr Monika Krasnodębska i mgr Edyta Kozieł - wychowawca klasy. Już za kilka dni oczekiwane ślubowanie ...

4 grudnia 2015 r.

Licealiada 2015/2016

Pierwsza edycja eliminacji Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt za nami. Do Węgrowa przyjechały drużyny z ZS z Miętnego i KLO  z Siedlec. Nasza drużyna pokonała gości i bez straty seta przeszła do drugiej tury. Trenerem naszej drużyny była mgr Monika Skórka trener S.O.S.

3 grudnia 2015 r.

II Konferencja w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

"Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży - alkohol i nikotyna" w Powiecie Węgrowskim

3 grudnia 2015 r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2015/2016

Monika Dudek uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego i Marcin Berezowski uczeń  klasy III Technikum Elektrycznego zostali Stypendystami Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia Stypendium PRM odbyła się w IV LO w Siedlcach.

Nasi stypendyści z Dorotą Sokołowską Mazowieckim Kuratorem Oświaty i Mileną Królikowską Dyrektorem Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty. w Warszawie.

2 grudnia 2015 r. >>>>>>>>

Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W uroczystości wzięła udział Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty.

1 grudnia 2015 r.

Mikołajkowy Turniej  Siatkarski Akademii S.O.S.

Do węgrowskiej hali przyjechały zawodniczki naszej Akademii S.O.S. ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu węgrowskiego. Ta piękna impreza zorganizowana była przy współpracy kadry trenerskiej Akademii z Barbarą Murawską na czele. Honorowym gościem Mikołajkowego Turnieju była Marlena Mieszała  Ambasador Akademii S.O.S. w Węgrowie. Turniej przeprowadzono we wszystkich halach sportowych szkoły. Okolicznościowego Mikołaja namalowała Magdalena Wąsowska.

2 grudnia 2015 r. >>>>>

Święto Matematyki - Projekt "Kochan Matematycznie"

30 listopada 2015 r.

Święto Matematyki - Projekt "Kochan Matematycznie"

Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych "ENIGMA"

Pierwsze miejsce Karolina Kłos z klasy II d Gimnazjum Gminy Liw, drugie miejsce zajął Piotr Kodym z klasy II e także z tego gimnazjum. Miejsce trzecie należy do Anety Świętoń z  II c Gimnazjum Węgrowskiego. Został wyróżniony także Kacper Supeł z klasy II c tego gimnazjum. Gratulujemy

30 listopada 2015 r.

>>>>>> Więcej <<<<<<

Turniej Towarzyski w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym gm. Nieporęt - 28 listopada 2015 r.

Historyczny, pierwszy sukces zawodniczek z I klasy LO S.O.S. w towarzyskim turnieju w Nieporęcie. Nasze dziewczęta przy wsparciu zawodniczek węgrowskiej Akademii S.O.S. zdobyły drugie miejsce i zasłużony puchar. W turnieju wzięły udział drużyny: Iskra Legionowo, MOS Wola Warszawa, UKS Dębica z Nieporętu i I LO S.O.S. MVP naszej drużyny została Julia Kapczyńska. Opiekunami naszych dziewcząt byli: mgr Jarosław Besztak i mgr Leszek Piotrowski.

30 listopada 2015 r. 

IV Regionalny Turniej Talentów S.O.S. - Dziewczęta

Ostatnim akordem IV Regionalnego Turnieju Talentów było wręczenie dyplomów i statuetek najlepszym siatkarkom regionu Polska Wschód. Kadra zarządzająca Projektem S.O.S. wytypowała najlepszych 12 zawodniczek do reprezentacji Polski - Wschód na ogólnopolski finał.

29 listopada 2015 r.

>>>>> Więcej <<<<<

MVP IV Regionalnego Turnieju Talentów 2015 w Węgrowie - chłopcy

Region Polska Wschód

lubelskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i mazowieckie

Fiuk Sebastian, Świdroń Adam, Sokołowski Dawid, Szlezak Piotr , Warcholiński Klaudiusz, Cegielski Nikodem, Pachołek Kacper, Sucharski Gracjan, Domarecki Bartłomiej, Trejgo Oskar, Olejnik Mikołaj, Antończyk Marcel 

Sponsorzy IV RTT :  Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Miasta Węgrowa, Firma Addit, Netex

28 listopada 2015 r.

IV Regionalny Turniej Talentów S.O.S. - chłopcy

 Uroczystym wręczeniem wyróżnień i statuetek zakończył się drugi dzień Turnieju. Kadra zarządzająca Projektem S.O.S. wytypowała najlepszych 12 zawodników do reprezentacji Polski - Wschód na ogólnopolski finał.

28 listopada 2015 r.

IV Regionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie

Do węgrowskiego ośrodka przyjedzie ponad 220 zawodniczek i zawodników z trenerami S.O.S. wytypowanymi w Wojewódzkich Turniejach Talentów w drodze eliminacji z lubelskiego, podlaskiego, warmińsko - mazurskiego i mazowieckiego województwa. Jest to jedna z czterech najważniejszych imprez siatkarskich realizowanych w ramach Projektu S.O.S. Po trzech dniach rozgrywek zostanie wytypowanych 12 dziewcząt i 12 chłopców na Centralny Turniej Talentów S.O.S. Program S.O.S. jest realizowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Głównym organizatorem Turnieju z ramienia PZPS jest Adam Nowik Regionalny Koordynator S.O.S.

27 listopada 2015 r.

Spotkanie z Leszkiem Redoszem Wiceburmistrzem Węgrowa

Uczniowie klasy I LOM oraz III ZSZ podczas spotkania z przedstawicielem samorządu lokalnego zapoznali się z podstawowymi zadaniami Urzędu Miasta Węgrowa. Spotkanie zorganizowały mgr Edyta Kozieł i mgr Monika Krasnodębska.

27 listopada 2015 r.

Program mPotęga

Uczestnicy Projektu mPotęga przygotowują wystrój szkoły do święta matematyki w najbliższy poniedziałek, 30 listopada 2015 r. Będzie się działo ...

27 listopada 2015 r.

Centrum Olimpijskie PKOL

Gala Sportowa Polska 2015

26 listopada 2015 r.


Gala Sportowa Polska 2015

Kamila Maleszewska  i Zuzanna Pazio uczennice II klasy LO S.O.S. wzięły udział w delegacji  powiatu węgrowskiego na uroczystej Gali Sportowej Polskiej w siedzibie PKOL. Podczas Gali zostało przekazane wyróżnienie i medal w tegorocznym konkursie Budowniczy Polskiego Sportu w kategorii Inwestor Na Medal 2015 Staroście Węgrowskiemu Krzysztofowi Fedorczykowi.

26 listopada 2015 r.

Gala Sportowa Polska 2015

Przed ceremonią wręczenia wyróżnień  i medali laureaci mogli zaprezentować swój dorobek i walory kulturowe. Wspólnie z Tadeuszem Krupą Naczelnikiem Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Węgrowie uczennice II klasy LO S.O.S. promowały nasz powiat w tym również mazowiecki S.O.S. 

26 listopada 2015 r.

Sala im. Adama Mickiewicza w PKiN w Warszawie

W ciekawej wycieczce do Warszawy wzięło udział 38 uczniów z  klas III TE, III TEK, II TAI, II TEI, I LOM. Wycieczka była formą wyróżnienia uczniów za ich aktywny udział w uroczystościach i wydarzeniach społecznych i patriotycznych.

25 listopada 2015 r.

Próbny egzamin maturalny 2015

W kolejnym dniu próbnej sesji egzaminacyjnej uczniowie klas maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu z matematyki  na poziomie podstawowym i  rozszerzonym. Wybór matematyki  na poziomie rozszerzonym dokonało w tegorocznej sesji  egzaminacyjnej zdecydowanie więcej  uczniów niż w latach poprzednich.

24 listopada 2015 r.

Jubileuszowa XV edycja projektu Szlachetna Paczka

Ten ogólnopolski projekt związany jest ze zbiórką środków czystości oraz  żywności rodzinom potrzebującym. W poprzednich edycjach zorganizowano pomoc ponad 40 węgrowskim rodzinom zaś ogólnie 20 tyś. rodzin  w Polsce na łączną kwotę   ok. 41 mln zł.  W naszej szkole zbiórkę prowadzą uczniowie - wolontariusze pod opieką p. Emilii Jaczewskiej.

25 listopada 2015 r.

Próbny egzamin maturalny 2015

Punktualnie o godz. 9 oo rozpoczął się egzaminem pisemnym z języka polskiego próbny egzamin maturalny. Do egzaminu przystąpili uczniowie wszystkich dziennych klas maturalnych. W kolejne dni sprawdzą oni swoją wiedzę z matematyki, języków obcych i przedmiotów dodatkowych.

24 listopada 2015 r.

Próbny egzamin maturalny 2015

Uczniowie klas maturalnych przystąpią do wszystkich pisemnych  egzaminów próbnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 

24 listopada 2015 r.

Migawka z inwestycji

24 listopada 2015 r.

Powiatowy Urząd Pracy

Spotkanie uczniów II klasy LO S.O.S.  z Anną Wieczorek  Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.  23 listopada 2015 r.

Powiatowy Urząd Pracy

Uczniowie klasy II LO S.O.S.  w Powiatowym Urzędzie Pracy wysłuchali bardzo interesującego wykładu pani Anny Wieczorek Dyrektora Urzędu dotyczącego perspektyw młodzieży na rynku pracy. Wychowawcą klasy jest p. Barbara Murawska trener S.O.S. 

23 listopada 2015 r.

Akademia S.O.S.

Siatkarskie zajęcia programowe Akademii S.O.S. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łochowie prowadzi p. Wiesław Pierzchalski

23 listopada 2015 r.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy - uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół.

Nasz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jama Kochanowskiego w Węgrowie powtórzył sukces i zdobył  II miejsce i Puchar we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Kalendarza Imprez Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2014/2015.

20 listopada 2015 r.

Program mPotęga "Kochan Matematycznie"

36 uczniów naszej szkoły miało okazję pojechać na wycieczkę do Warszawy opłaconą z funduszu fundacji mPotęga w ramach projektu Kochan Matematycznie. Zwiedzili Muzeum Techniki i Przemysłu oraz byli uczestnikami bardzo ciekawego wykładu na temat zabezpieczeń komputerów. Uczniowie mogli przekonać się jak wiedza matematyczna i logiczne myślenie jest i było kluczowe dla rozwoju cywilizacji. Opiekunami były panie Katarzyna Bednarczyk, Irena Stańczyk, Agnieszka Dżbik i Ewa Skolimowska.

19 listopada 2015 r.

Prezentacja projektu "Bezpieczny Uczeń"

Uczniowie klas: III TE, II TEI, III TA, III TEK i II TM wzięli udział w ciekawym spotkaniu z  egzaminatorem  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, który przedstawił różnorodne zagadnienia związane z bezpieczeństwem  w ruchu drogowym. Jednocześnie wyjaśnił aktualne wymagania stawiane przyszłym kierowcom ubiegających się o prawo jazdy.

18 listopada 2015 r.

Prezentacja projektu "Bezpieczny Uczeń"

Pan Jarosław Jurczak - egzaminator na prawo jazdy kat. A, B, C i D Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, absolwent naszej szkoły, 

18 listopada 2015 r.

Profesjonalny ESAB w warsztatach szkolnych.

Kolejna pracownia warsztatów szkolnych wzbogaciła się o profesjonalnie wyposażone stanowisko spawalnicze do spawania metodą TIG i MMA firmy ESAB. Technologie spawania są integralną częścią podstawy programowej kształcenia praktycznego w zawodzie technik mechanik i ślusarz. Kierunek rozwoju bazy warsztatów związany jest z potrzebami zgłaszanymi przez lokalnych pracodawców.

18 listopada 2015 r.

Jubileuszowa  XXV Olimpiada Wiedzy Teologicznej - szkolny etap

30 osób z klas: III LOo, III LOs, III Tek, III TE, III TA, II Los, II LOm, I LOm, I TEI stanęło w szranki, sprawdzając swoją wiedzę o religii. Nad konkursem czuwali: pani Irena Stańczyk, pani Krzysztofa Korczak i ksiądz Emil Skobel. Życzymy wszystkim piszącym przejścia do następnego etapu tej trudnej rywalizacji.

17 listopada 2015 r.

9. Biwak Niepodległościowy ZHP w Kamionnie

13 - 15 listopada 2015 r.

Klaudia Szymanik, Sylwia Cyran, Aleksandra Turniak

Uczennice I i II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego - uczestniczyły w tegorocznym niepodległościowym biwaku harcerskim. Jednocześnie, jako harcerki węgrowskiego Hufca "Doliny Liwca " ZHP pełnią wiele odpowiedzialnych zadań w swoim środowisku młodych patriotów.

17 listopada 2015 r.

Specjalistyczne zajęcia praktyczne w Technikum. 

Uczniowie Technikum Elektrycznego na zajęciach specjalistycznych zabezpieczeń wewnętrznych  instalacji elektrycznych z mgr inż. Marianem Paczóskim na warsztatach szkolnych. Jednym z ciekawych tematów jest montaż i serwisowanie tablic rozdzielczych pracujących w systemie TN - S. Takie tablice występują we wszystkich obiektach użyteczności publicznej i domach prywatnych.

16 listopada 2015 r.

I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt w Węgrowie

w kategorii młodziczek pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Podczas uroczystości zakończenia Turnieju wręczono puchary dla najlepszych drużyn: I miejsce Nike Ostrołęka, II miejsce MOS Wola II i III miejsce ABiS z Łodzi. Wręczono również nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek oraz okolicznościowe pamiątki wszystkim trenerom. Zawody były doskonałą okazją do promocji węgrowskiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

>>>  Więcej  <<<

15 listopada 2015 r.

I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt w Węgrowie

w kategorii młodziczek pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Do węgrowskiego Ośrodka S.O.S. przyjechały drużyny: ABiS z Łodzi, LUKS Orzeł z Kleszczel, MUKS VOLLEY z Płocka, NIKE z Ostrołeki, UKS SMS z Warszawy, I i II drużyna z MOS Wola z Warszawy i gospodarze Olimpia Węgrów. Głównym organizatorem tej pięknej imprezy sportowej jest mgr Małgorzata Kozieł Trener S.O.S. Funkcje sędziowskie pełnią zawodniczki z  III klasy LO S.O.S. 

>>>  Więcej  <<<

15 listopada 2015 r.

I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt w Węgrowie

w kategorii młodziczek pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Zdaniem  mgr Małgorzaty Kozieł Trenera S.O.S. do węgrowskiego Ośrodka S.O.S. przyjechały  bardzo dobre  drużyny województwa mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego.

15 listopada 2015 r.

Powiatowa Komenda Policji w Węgrowie

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w zajęciach specjalistycznych obejmujących program edukacji policyjnej. Tematem spotkania z funkcjonariuszami policji było zapoznanie ze strukturą i funkcjonowaniem Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

13 listopada 2015 r. 

Powiatowa Komenda Policji w Węgrowie

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego na odprawie przed  Komendą Powiatowej Policji w Węgrowie.

13 listopada 2015 r. 

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego na spotkaniu z nadkomisarzem  Andrzejem Dziewulskim  I zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie.

13 listopada 2015 r. 

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego na spotkaniu z nadkomisarzem  Andrzejem Dziewulskim  I zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie. Jednodniowe zajęcia edukacji policyjnej  uwzględniają prezentację zadań policji, jej podstawowej struktury oraz wizytę w Powiatowej Komendzie Policji w Węgrowie. 

13 listopada 2015 r. 

Międzypowiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców 

Drużyna chłopców wzięła udział w rozgrywkach Licealiady w piłce ręcznej w Mińsku Mazowieckim. Chociaż nie udało się pokonać rywali: ZSP Węgrów - ZS1 Mińsk Mazowiecki 9:16, ZSP Węgrów - ZS1 Garwolin 13:16, to należą się zawodnikom słowa pochwały za podjęcie dzielnej sportowej walki. Trenerami naszych szczypiornistów są Artur Chalecki i Michał Szcześnik.

13 listopada 2015 r. 

Niepokonani 

Runda IV Międzypowiatowej Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców.

Sukces piłkarzy, którzy awansowali do kolejnej V rundy Licealiady. Nasza drużyna zremisowała z  ZSE  z Mińska Mazowieckiego (1:1) i  z ZSP 2 z Garwolina (3:3). Gratulujemy trenerom: mgr Rafałowi Krzyżanowskiemu, mgr Michałowi Szcześnikowi oraz zawodnikom. Skład drużyny: Karcz Mateusz 4TEK/TM, Krynicki Tomasz 2TM, Drużba Jakub 1LOS, Skórka Michał 2LOM, Stokowski Kamil 1TE, Gryglas Michał 2TE/TI, Wójcik Marcin 1LOM, Majewski Cezary 4TEK/TM, Wysocki Damian 2 TE/TI, Jańczuk Rafał 2EMP. Brawo !

ZSP Nr 2 z Garwolina - ZSE z Mińska Mazowieckiego 3:1

12 listopada 2015 r. >>>>>>>

Runda IV Międzypowiatowej Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców.

Garwolin, 12 listopada 2015 r. 

Jubileuszowa XX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

12 listopada 2015 r.

Zdrowie na talerzu

12 listopada 2015 r. pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Oleksińskiej odbywała się XX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której tematem wiodącym jest żywność prozdrowotna. Testy pisali uczniowie klas: II LOs( 9 osób), III TA( 10 osób) i IV TA/TR( 13 osób) z zaangażowaniem rozszyfrowując niełatwe zadania.

12 listopada 2015 r.

Narodowe Święto Niepodległości

Poczet Sztandarowy 

Ewelina Dobosz, Ewelina Księżopolska z III klasy TEK oraz Konrad Sowa  z II klasy TE/I

Opiekę pedagogiczną podczas uroczystości Swięta Niepodległości sprawowały: mgr Małgorzata Kołodziejczuk i mgr Elżbieta Topolińska wicedyrektor  naszej szkoły

11 listopada 2015 r.

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

Ks. Proboszcz Leszek Gardziński wygłosił piękną i wzruszającą homilię  nawiązująca do  miłości  do Ojczyzny i potrzebie oddania sprawom dobra wspólnego wszystkich Polaków. Fot. Rafał Giers

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2015 r.


Narodowe Święto Niepodległości

Maria Koc  - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Uroczystości miejskie przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

11 listopada 2015 r.

Sebastian Tolka Chorąży Pocztu Sztandarowego.

Nasz Chorąży Pocztu Sztandarowego Sebastian Tolka, uczeń klasy II Technikum Elektrycznego, podczas codziennych obowiązków szkolnych - zajęcia praktyczne w pracowni instalacji elektrycznych w warsztatach szkolnych z p. Ryszardem Koconem.

10 listopada 2015 r.

Ostatni dzień z 48 lat przepracowanych przez p. Tadeusza Górala głównie na warsztatach szkolnych.

Pożegnalny uścisk dłoni z kierownikiem warsztatów p. Zbigniewem Ciszewskim.

9 listopada 2015 r.

Uczennice I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Zajęcia treningowe z siatkarkami w siłowni szkolnej prowadzi mgr Małgorzata Kozieł trener S.O.S.

9 listopada 2015 r.

Próbny egzamin z kwalifikacji M.44 w Technikum Mechanicznym

Uczniowie klasy maturalnej Technikum Mechanicznego przystąpili do egzaminu próbnego z kwalifikacji M.44. pod opieką mgr inż. Andrzeja Kulickiego.

9 listopada 2015 r.

I LO w Węgrowie : ZS 1 w Sokołowie Podlaskim 3 : 0

Siatkarki z I LO im. Adama Mickiewicza skorzystały z uprzejmości Ośrodka S.O.S. i rozegrały mecz Licealiady w hali ZSP w Węgrowie. Opiekunem węgrowskich siatkarek jest mgr Barbara Murawska trener S.O.S.

9 listopada 2015 r.

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

w  kategorii indywidualnej w trójboju strzeleckim Psp,  Pcz  i  Ksp wspólnej dla kobiet i mężczyzn.

Tegoroczni zwycięzcy od prawej Bogdan Arct II miejsce, Krzysztof Makowski I miejsce i Bogusław Kowalewski III miejsce. Profesjonalną obsługę sędziowska i logistyczną zawodów zapewnił KSS ""Feniks"  liczący obecnie 109 członków.

8 listopada 2015 r.

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie strzeleckim pod czujnym okiem sędziego głównego Sławomira Wierzejskiego mistrza strzelectwa sportowego. Z uwagi na dużą liczbę uczestników zawodów rywalizację o Puchar Dyrektora  ZSP, rozpoczętą o godz. 9 oo,  przedłużono do godz. 14 oo.

8 listopada 2015 r.

Nike Węgrów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Akademia S.O.S. w Korytnicy i Stoczku

Fantastyczną okazję miały siatkarki z Akademii S.O.S. z Korytnicy i Stoczka, które zostały zaproszone na piękny mecz swoich starszych koleżanek z I ligowego Nike Węgrów. Węgrowskie siatkarki  pokonały lidera tabeli po dramatycznym tie-breaku, zakończonym wynikiem… 20:18. Dziękujemy za zaproszenie. Brawo !

7 listopada 2015 r.

Akademia S.O.S. w Kamionnej

Humory dopisują utalentowanym siatkarkom z Akademii S.O.S. w Kamionnej  prowadzonym przez trenera mgr  Mariusza Burzyńskiego.

7 listopada 2015 r.

Przygotowania mundurowych do Narodowego Święta Niepodległości 

Ćwiczenia musztry wojskowej z młodzieżą klas mundurowych i "Niezłomnymi"  prowadzi płk Krystyn Rozpara. 

6 listopada 2015 r.

Akademia S.O.S. w Stoczku

Trener mgr Jakub Wielądek prowadzi specjalistyczne zajęcia siatkarskie z zawodniczkami  Akademii S.O.S. w Stoczku 

6 listopada 2015 r.

"Tropiciele Mitów"

Uczniowie Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu wzięli udział w organizowanym przez firmę Anwil S.A. z Włocławka we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej, ogólnopolskim pionierskim programie skierowanym do uczniów szkół rolniczych.

6 listopada 2015 r.

"Tropiciele Mitów"

Celem akcji jest podnoszenie w sposób praktyczny  i interaktywny wiedzy przyszłych młodych rolników z zakresu nawożenia mineralnego. Uczestnicy lekcji to niestrudzeni naukowcy w służbie zrównoważonego rolnictwa - młodzi, energiczni, zwariowani, śledzący trendy, tropiący mity, obalający stereotypy. W węgrowskich zajęciach wzięli udział: Małgorzata Pawlonka z Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej, Agnieszka Kalinowska i Igor Ostrowski - Doradcy Regionalni Anwil S.A.

6 listopada 2015 r.

Runda III Międzypowiatowej Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców.

Ponowny, zasłużony  sukces piłkarzy, którzy awansowali z I miejsca do kolejnej IV rundy Licealiady. Nasza drużyna pokonała  LO z Mińska Mazowieckiego (2:0) i  z ZSR z Miętnego (1:0). Po raz kolejny gratulujemy trenerom: mgr Rafałowi Krzyżanowskiemu, mgr Michałowi Szcześnikowi oraz zawodnikom. Skład drużyny: Karcz Mateusz 4TEK/TM, Krynicki Tomasz 2TM, Drużba Jakub 1LOS, Skórka Michał 2LOM, Stokowski Kamil 1TE, Gryglas Michał 2TE/TI, Wójcik Marcin 1LOM, Majewski Cezary 4TEK/TM, Wysocki Damian 2 TE/TI, Jańczuk Rafał 2EMP. Brawo !

ZSR Miętne - LO Mińsk Mazowiecki  ( 4:7 )

5 listopada 2015 r.

I klasa służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie

Wkrótce uczniowie klasy I LOM po raz pierwszy założą swoje mundury i  wezmą udział w uroczystości ślubowania.

5 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców 2015/2016.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły kolejno: Anna Komuda II TEK, Karolina Powierza I LOM, Marta Staniszewska III LOS i Joanna Korczak II TEK. W kategorii chłopców zwyciężyli kolejno: Adrian Zawadzki I TM, Damian Matusik III EMP, Marek Komorowski IID i Adrian Barbasiewicz II TEK.

W tegorocznym finale tenisowych mistrzostw szkoły brało udział 34 zawodników. Ta wyjątkowa impreza, świetnie przygotowana przez mgr Michała Szcześnika  i mgr Rafała Krzyżanowskiego, została objęta dodatkowym wsparciem materialnym przez zakład PZU, który ufundował cenne nagrody i puchary.

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt 2015/2016.

Tytuł Mistrzowski i Puchar zdobyła Anna Komuda uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego,

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców 2015/2016.

Tytuł Mistrzowski i Puchar zdobył Adrian Zawadzki uczeń I klasy Technikum Mechanicznego,

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców 2015/2016.

4 listopada 2015 r.

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym 2015/2016.

Emocjonująca, z zachowaniem wszelkich zasad fair play, toczyła się rywalizacja kadry kierowniczej na najwyższym poziomie... do ostatniej piłki.

4 listopada 2015 r.

Pamięć o zmarłych

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem żywych. Dlatego jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w kweście, z której dochód jest przeznaczany na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu rzymskokatolickim. Zbiórkę pieniędzy od lat organizuje Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej z panią prezes Jadwigą Giers na czele.Uczniowie naszej szkoły wzbudzają sympatię donatorów wspaniałymi ubraniami, będącymi replikami strojów powstańczych- przypominamy, że grupa rekonstrukcyjna powstania styczniowego została utworzona  przez panią Halinę Ulińską, wicestarostę Węgrowa. 

Opiekę nad kwestującymi roztoczyły panie: Małgorzata Kołodziejczuk, Joanna Kołak, Monika Krasnodębska, Agata Białczak, która serdecznie przyjęła wszystkich w gościnnych progach swego domu. Warto wiedzieć, że o stan strojów powstańczych dbają panie: Irena Rumocka, Edyta Kusiak i Grażyna Filipek; a o pyszne przekąski i logistykę pp. Krystyna i Zbigniew Kwikowie. Opiekę ze strony służb mundurowych zapewnił Piotr Koc Komendant Straży Miejskiej Węgrowa.

31 października 2015 r.

Kwesta na cmentarzu parafialnym w Węgrowie

Uczniowie naszej szkoły, w replikach strojów powstańczych 1863 r., uczestniczą od wielu lat w kweście na rzecz renowacji pomników na terenie cmentarza parafialnego. 

W tym roku w kweście udział biorą: Damian Wysocki, Maciej Świątek, Cezary Lesik, Kamil Jaczewski, Marcin Łasek, Patryk Okrzeja, Adam Pogorzelski, Dariusz Szczepanik, Emil Wejt, Kacper Krasnodębski, Mateusz Kowalik, Norbert Wysocki, Bartosz Rojek , Rafał Stański, Marcin Turniak, Szymon Kosiorek, Damian Matusik, Cezary Starzyński, Łukasz Niszcz, Maciej Świątek, Karol Biernat, Marcin Chwedoruk, Adam Jaszczur, Patryk Łokietek - uczniowie klas III i III TE.

30 października 2015 r. 

Akademia S.O.S.

Piątkowe, wieczorne  zajęcia Akademii S.O.S. są doskonałą okazją do spotkania trzech wspaniałych drużyn siatkarskich prowadzonych przez Małgorzatę Kozieł, Barbarę Murawską i Marlenę Mieszałę na trzech sektorach naszej dużej hali sportowej .

30 października 2015 r.

Akademia S.O.S.

Marlena Mieszało i jej podopieczne na zajęciach siatkarskich Akademii S.O.S. Pani Marlena jest Ambasadorem Akademii S.O.S. w Węgrowie.

30 października 2015 r.

Mundurowi mocni w sztuce.

Zaciekawieni i zainspirowani sztuką kolażu Kamila Tarkowskiego uczniowie klasy I mundurowej dali upust swojej fantazji w czasie warsztatów w Bibliotece Miejskiej. 

30 października 2015 r.

Mundurowi mocni w sztuce.

Uczniowie klasy  I LOM wcześniej obejrzeli oczywiście galerię prac węgrowskiego artysty, notabene absolwenta naszej szkoły. Ciekawe zajęcia zorganizowała wychowawczyni klasy mundurowej p. Edyta Kozieł.

30 października 2015 r.

Mundurowi mocni w musztrze.

Zajęcia  z musztry klasy I LOM to obowiązkowa droga do poznania podstaw tajników dyscypliny wojskowej, szczególnie przed zbliżającą się przysięgą.

30 października 2015 r.

Zakończenie kursu II stopnia w zawodzie sprzedawca

Wicedyrektor mgr Jacek Nowotniak wręczył zaświadczenia uczestnikom miesięcznego kursu zawodowego II stopnia w zawodzie sprzedawca. Opiekunem kursu była mgr Anna Salach a mgr Janusz Zdziebiorski jednym z nauczycieli teoretycznych 

30 października 2015 r.

Zakończenie kursu II stopnia w zawodzie sprzedawca

Uczestnicy kursu II stopnia realizowali program intensywnego kształcenia teoretycznego przedmiotów zawodowych. Wicedyrektor mgr Jacek Nowotniak i mgr Anna Salach wręcza zaświadczenia o ukończeniu kursu.

30 października 2015 r.

Zakończenie kursu II stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych

Wicedyrektor mgr Jacek Nowotniak wręczył zaświadczenia uczestnikom miesięcznego kursu zawodowego II stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Opiekunem kursu była mgr Anna Salach a mgr Janusz Zdzieborski jednym z nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych.

30 października 2015 r.

Migawka z inwestycji.

Pogoda sprzyja pracom budowlanym. Wkrótce pojawi się oczekiwane zadaszenie obiektu,

30 października 2015 r.

Cmentarze polskie - cmentarz ewangelicki w Węgrowie

Grupa młodzieży z klasy II TA/TI ( wych. p. Edyta Solka) pod kierunkiem p. Elżbiety Chorzelewskiej porządkowała - zgodnie z tradycją naszej szkoły- zabytkowy cmentarz. Uczniowie z zaangażowaniem grabili opadłe liście i uprzątali śmieci, starając się przywrócić  temu pięknemu miejscu zagubiony blask.

29 październik 2015 r.  

Cmentarze polskie - cmentarz ewangelicki w Węgrowie

Nie można też nie wspomnieć, że od lat „ kustoszem pamięci” o cmentarzu ewangelickim jest pani Krystyna Świerczewska, zasłużona emerytowana polonistka ZSP.  

29 październik 2015 r. 

Testowanie systemów urządzeń  spawalniczych

W warsztatach szkolnych systematycznie uzupełniane są kolejne urządzenia i narzędzia niezbędne do realizacji szkolenia kwalifikacyjnego M.20 w Technikum. Jedną z technologii trwałych połączeń metali jest spawanie precyzyjne 

29 października 2015 r.

"Bezpieczeństwo pracy w szkole"

Konferencję prowadzi, dla pracowników oświaty, mgr inż. Marcin Szmurło z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Na zaproszenie szkoły pan inspektor wkrótce spotka się z uczniami Technikum w celu omówienia najważniejszych zagadnień dotyczących zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy w przyszłej pracy zawodowej absolwentów.

29 października 2015 r.

XIII Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej

W obu największych halach sportowych Węgrowa przeprowadzono mazowieckie finały XIII Mistrzostw Strażaków PSP w Piłce Halowej, 

28 października 2015 r.

XIII Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej.

Głównym organizatorem Mistrzostw jest Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

28 października 2015 r.

XIII Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej.

Mistrzostwo Mazowsza zdobyła drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.

28 października 2015 r.

Adam Nowik Regionalny Koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie) i Barbara Murawska trener S.O.S.  Wizyta Koordynatora związana jest z planowanym w naszym ośrodku  IV Regionalnym Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego w Węgrowie.

27 października 2015 r.

 Klasa I f uczestniczyła w spotkaniu z sierż. Moniką Księżopolską z KPP w Węgrowie. Profilaktyczna pogadanka była częścią cyklu spotkań Policji z młodzieżą. Jej celem było uświadomienie skutków stosowania przemocy słownej, fizycznej, cyberprzemocy, itp.

Spotkanie zorganizowały panie: Agnieszka Dżbik ( wychowawczyni klasy) oraz Beata Kubiak- Sieńko - pedagog szkolny.

27 października 2015r.

Akademia S.O.S.

Zajęcia programowe Akademii S.O.S. w Korytnicy prowadzi mgr Katarzyna Zabadała.

27 października 2015 r.

Paintball

Uczniowie I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w emocjonujących zajęciach plenerowych. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny strzeleckie: niebiescy i czerwoni,  27 października 2015 r.

Paintball

I LOM - niebiescy, 27 października 2015 r.

Paintball

I LOM - czerwoni, 27 października 2015 r.

mFundacja - przegląd filmowy "Historia matematyki",

27 października 2015 r.

W ramach Projektu mPotęga uczniowie mieli okazję do obejrzenia ciekawego filmu popularnonaukowego o historii matematyki, 27 października 2015 r.

Dom Gdański - Jesień 2015. Rozejrzyj się, spójrz na piękne kolory jesieni.... A może uchwycisz jej piękno.... 24 października 2015 r.

MUKS Krótka Mysiadło : UKS S.O.S. 3 : 0

Mimo sportowej porażki z bardziej doświadczoną drużyną dziewczęta z UKS S.O.S, pokazują coraz więcej umiejętności siatkarskich. Sobotni mecz przyniósł sporo satysfakcji  trenerowi mgr Monice Skórce. Czekamy na następne mecze naszych siatkarek i emocjonującą walkę o "każdą piłkę",

24 października 2015 r.

UKS S.O.S. i Akademia S.O.S. na zajęciach z mgr Moniką Skórką.

24 października 2015 r.

IV Turniej Szachowy

dla nauczycieli, pracowników administracji samorządowej, radnych samorządów i emerytów.

Wśród zawodników biorących udział w tym wyjątkowym turnieju powiat węgrowski reprezentują m.in.: Henryk Zyśk były Wicestarosta Węgrowski i Agnieszka Dżbik nauczyciel przedmiotów ekonomicznych naszej szkoły. Zdaniem sędziego Waldemara Kulika przybyli na IV Turniej Szachowy zawodnicy tworzą wyjątkowo zaawansowaną grupę najlepszych szachistów regionu siedleckiego i węgrowskiego.

24 października 2015 r. 

IV Turniej Szachowy

dla nauczycieli, pracowników administracji samorządowej, radnych samorządów i emerytów.

Turniej indywidualny rozgrywany jest systemem szwajcarskim 7 lub 9 rund w tempie 15 min. na partię na zawodnika

24 października 2015 r. 

Klub Młodzieżowy MDM w Węgrowie

Uroczyste otwarcie I -go Klubu Młodzieżowego w Węgrowie Fundacji By The Way z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego i dyrekcji szkół. Wśród założycieli Klubu są  uczniowie naszej szkoły,

23 października 2015 r.

Klub Młodzieżowy MDM w Węgrowie

Wiktoria Pietrzak uczennica II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego - Fundacja By The Way

23 października 2015 r.

Aula Akademii Obrony Narodowej

Ogólnopolska konferencja naukowa "Krytycznie wokół dydaktyki obronności", 23 października 2015 r.

Nowy  Rektor Komendant Akademii Obrony Narodowej, prof. dr hab. Bogusław Pacek został powołany  na stanowisko  w dniu 21 października  2015 r.

Aula Akademii Obrony Narodowej

Ogólnopolska konferencja naukowa "Krytycznie wokół dydaktyki obronności"

Uczniowie I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział, jako jedyni spośród uczniów  80 szkół mundurowych współpracujących z AON, w unikatowej konferencji naukowej z udziałem kilkudziesięciu profesorów z największych polskich uczelni. Konferencję otworzył Rektor AON, prof. dr hab. Bogusław Pacek,

23 października 2015 r.

Aula Akademii Obrony Narodowej

Ogólnopolska konferencja naukowa "Krytycznie wokół dydaktyki obronności", 23 października 2015 r.

Kamila Tchórzewska, Aneta Gral, Kamila Karpacka Jakub Drużba, Damian Miałkowski, Marcin Wójcik i Kamil Gołębiewski - reprezentacja I klasy LOM i LOS w AON.

Akademia Obrony Narodowej

Dziekan WBN AON  płk dr hab. Maciej Marszałek pozdrawia wszystkich uczniów I i II klasy LOM z Węgrowa, 23 października 2015 r.

 

Uczniowie klasy mundurowej LO zwiedzają Salę Tradycji Akademii Obrony Narodowej, 23 października 2015 r.

Warsztaty nt. uzależnień bahawioralnych.

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego brali udział w spotkaniu z p. Justyną Rutkowską psychologiem - terapeutą Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Węgrowie, 23 października 2015 r.

Na energetycznym szlaku Polski.

Uczniowie II klasy Technikum Elektrycznego zapoznali się z technologią produkcji i dystrybucji energii elektrycznej w ostrołęckiej elektrowni "Energa". Opiekunami uczniów na specjalistycznych zajęciach były mgr Joanna Kołak i mgr Małgorzata Kołodziejczuk,

23 października 2015 r.

Słodycz papieskich słów

 Szkolne Koło Caritas pod opieką p. Ireny Stańczyk zorganizowało kiermasz charytatywny związany z Dniem Papieskim. Młodzież mogła losować sentencje z pism i kazań Jana Pawła II oraz kosztować zdrowe staropolskie pierniki na miodzie, szarlotki z ekologicznych jabłek, które zastąpiły słynne papieskie kremówki. Podczas kiermaszu pracowały: Diana Kruk, Weronika Domzała, Agata Kraśnicka, Damian Jaczewski( wszyscy są uczniami klasy IId); Oliwia Wojuszyn( kl. I TEk); Damian Jaczewski( KL. IV TE). W tym kiermaszu wszystko było smaczne - mądre słowa, wypieki i oczywiście postaw uczniów naszej szkoły.

22 października 2015 r.

II OGÓLNOPOLSKA INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA DOKTORÓW I DOKTORANTÓW

"Sztuka baroku – kontekst społeczno - religijny" 

Uczniowie klasy mundurowej LO wzięli udział w interesującej debacie naukowej prowadzonej pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Ignacego Bokwy z Uniwersytetu Kardynała Stafana Wyszyńskiego, 22 października 2015 r.

II OGÓLNOPOLSKA INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA DOKTORÓW I DOKTORANTÓW

Wyjątkowe spotkanie  z ks. Karolem Lipczyńskim, jednym z wykładowców konferencji, z uczniami Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Ks. Karol Lipczyński serdecznie pozdrawia wszystkich nauczycieli i uczniów Zespołu w którym przez wiele  lat prowadził  zajęcia religii, 

22 października 2015 r.

Zajęcia artystyczne z mgr Iwaną Okulus uczniów I klasy Liceum Ogólnokształcącego są również okazją do świetnej zabawy i relaksu,

22 października 2015 r.

Uczniowie uczestniczący w Programie "mPotęga" w Urzędzie Statystycznym, Muzeum Narodowym i Giełdzie Papierów Wartościowych.

32 uczniów z klas: IV TEK, III TM, III F, I TA/TI i II LOS pod  opieką mgr Katarzyny Bednarczyk, mgr Agnieszki Dżbik, mgr Beaty Kubiak- Sieńko oraz  mgr Brygidy Strąk wzięło udział w wyjątkowej wycieczce śladami zastosowań matematyki w praktyce, 21 października 2015 r.

Runda II Międzypowiatowej Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców.

Kolejny sukces piłkarzy, którzy awansowali z I miejsca do kolejnej III rundy Licealiady. Nasza drużyna pokonała II LO z Siedlec (4:1) i zremisowała z ZS z Łosic (2:2). Po raz kolejny gratulujemy trenerom: mgr Rafałowi Krzyżanowskiemu, mgr Michałowi Szcześnikowi oraz zawodnikom. Skład drużyny: Karcz Mateusz 4TEK/TM, Krynicki Tomasz 2TM, Drużba Jakub 1LOS, Skórka Michał 2LOM, Stokowski Kamil 1TE, Gryglas Michał 2TE/TI, Wójcik Marcin 1LOM, Majewski Cezary 4TEK/TM, Wysocki Damian 2 TE/TI, Jańczuk Rafał 2EMP.

21 października 2015 r.

Muzeum Regionalne w Siedlcach

Uczniowie klasy III LOS, IV TEK, III TE i II TAI brali udział w wycieczce tematycznej do Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Celem wyjazdu było zwiedzenie wystawy poświęconej twórczości Cyprian Kamila Norwida oraz lekcja historyczna o zbrodni katyńskiej. Opiekunami wycieczki byli: mgr Magdalena Ceglarska Kowal, mgr Joanna Skiba i mgr Elżbieta Topolińska, 19 października 2015 r.

"Młodzi Głosują" Ogólnopolski Projekt  Centrum Edukacji Obywatelskiej

19 października 2015 r.

"Młodzi Głosują" Ogólnopolski Projekt  Centrum Edukacji Obywatelskiej

Siwiak Karolina, Monika Majewska, Sylwia Cyran i Klaudia Kosiorek - Szkolna Komisja Wyborcza, 19 października 2015 r.

19 października 2015 r.

Mazowiecki Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie.

Uczestnicy trzeciego dnia Turnieju, 18 października 2015 r.

>>>>>>>> Galeria zdjęć  <<<<<<<<

Mistrzostwa Polski "Medyków" w Strzelectwie Sportowym Węgrów 2015 r.

Na terenie obiektów strzelnicy szkolnej przeprowadzono doroczne Mistrzostwa Polski "Medyków"  w konkurencji psp, pcz i ksp. Organizatorami Mistrzostw jest Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie oraz KSS "Feniks",

18 października 2015 r.

Mistrzostwa Polski "Medyków" w Strzelectwie Sportowym Węgrów 2015 r.

Sędzią Głównym zawodów jest wielokrotny mistrz strzelectwa sportowego na szczeblu ogólnopolskim Sławomir Wierzejski, 18 października 2015 r.

Mazowiecki Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie.

Uczestnicy drugiego dnia Turnieju, 17 października 2015 r.

>>>>>>>> Galeria zdjęć  <<<<<<<<

Mazowiecki Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie.

W rywalizacji o udział w Regionalnym Turnieju Talentów "Polska Wschód" biorą udział siatkarki z: Gimnazjum nr 4 z Legionowa, Gimnazja  Nr 1 i Nr 2 z Ostrołęki, Gimnazjum Nr 1 z Mińska Mazowieckiego, Gimnazja Nr 35 i 92 z Warszawy. W trzecim dniu Turnieju funkcje sędziowskie pełnią zawodniczki pierwszoligowego Nike Węgrów z Anią Wądołkowską i Natalią Bielińską  z II LO S.O.S.  18 października 2015 r.

Mazowiecki Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie.

Rozpoczął się trzydniowy maraton siatkarskiego festiwalu najlepszych mazowieckich drużyn S.O.S. pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Organizatorem imprezy jest mgr Robert Kupisz Wojewódzki Koordynator S.O.S. Zadaniem Turnieju jest wytypowanie najbardziej utalentowanych siatkarek  do reprezentacji Mazowsza .

16 - 18 października 2015 r.

Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej

W Węgrowskim Ośrodku Kultury zostało wyróżnionych Nagrodą Dyrektora za bardzo dobre wyniki pracy dydaktycznej i wychowawczej 23 nauczycieli naszej szkoły. Gratulujemy. Zdjęcie grzecznościowo wykonał Marek Renik.

16 października 2015 r.

Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej

 Mgr Elżbieta Chorzelewska została wyróżniona Nagrodą Starosty Węgrowskiego. Składamy serdeczne gratulacje,  16 października 2015 r. 

Stacja Energetyczna  "Miłosna" 400/220/110 kV k/Warszawy.

Wycieczka programowa uczniów Technikum Elektrycznego w stacji transformatorowo - powietrznej. Opiekunami zajęć specjalistycznych byli: mgr inż. Adam Uliński, mgr inż. Andrzej Kulicki i mgr  Ryszard Kocon, 16 października 2015 r.

Pracownia aparatów elektrycznych i urządzeń automatyki

Zajęcia specjalistyczne z mgr inż. Marianem Paczóskim w Technikum Elektrycznym  są okazją do poznania zasad eksploatacji maszyn i rozpoznawania ich awarii,

16 października 2015 r. 

Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Węgrowskiego został uhonorowany tytułem Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia Ogólnopolskiego Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Pan Zbigniew Krzyżanowski  był wieloletnim trenerem Nike Węgrów oraz  współautorem utworzenia w naszej szkole mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.,

15 października 2015 r.

Uczniowie IV klasy Technikum  wspólnie z mgr Beatą Kubiak Sieńko - pedagogiem szkoły, obserwowali rozprawę sądową  w Sądzie Rejonowym w Węgrowie w ramach działań profilaktyki społecznej.

15 października 2015 r.

W czasie Gali wieczornej  w Węgrowskim Ośrodku Kultury w Węgrowie przedstawiono aktualny skład  zespołu Nike Węgrów. Wśród zawodniczek pierwszoligowego Nike znalazły się Ania Wądołkowska - absolwentka LO S.O.S. oraz Natalia Bielińska  uczennica klasy maturalnej LO S.O.S.,

14 października 2015 r.

Piękny prezent w Dniu Nauczyciela sprawiły siatkarki mazowieckiego LO S.O.S. wygrywając w rozgrywkach II Ligi juniorek z drużyną z MKS Iskra z Legionowa 3:0.

 Dziękujemy..... 14 października 2015 r.

Uczennice I klasy LO S.O.S. z mgr Małgorzatą Kozieł wzięły udział w uroczystej Gali poświęconej prezentacji unikatowego , pięknego albumu " Nike z Węgrowa" oraz aktualnej prezentacji kadry Nike. Istotne miejsce we współczesnej historii węgrowskiej siatkówki odgrywa również mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny, pięknie podkreślony na stronach albumu. Dziękujemy..... 14 października 2015 r.

Dzień Edukacji Narodowej 2015.

Wiele instytucji państwowych, samorządowych i społecznych przesłało  życzenia z okazji święta nauczycieli i pracowników oświaty za które serdecznie wszystkim dziękujemy, 14 października 2015 r.

Pogotowie matematyczne z mgr Ewą Skolimowską na zajęciach Programu "mPotęga" cieszy się rosnącym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Do I etapu Projektu zapisało się 47 uczestników a postępy w  jego realizacji obserwuje 122 znajomych na facebooku 12 października 2015 r.

Sezon siatkarski 2015/2016 rozpoczęty. Przed zawodniczkami UKS S.O.S. wiele emocjonujących spotkań w III lidze seniorek i juniorek. Nie ma lepszej drogi do zdobycia umiejętności i osiągnięcia sukcesów na drodze do osobistej kariery sportowej,

10 - 11 października 2015 r.

Skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

9 października 2015 r.

Przewodniczący Prezydium Samorządu Uczniowskiego - Klaudia Kosiorek

Z-ca Przewodniczącego Sylwia Cyran, Z-ca Przewodniczącego Sebastian Tolka, Rzecznik Uczniów Adam Solka oraz Kuba Iwanowski członek Samorządu Uczniowskiego.

Zajęcia sportowe uczniów z klasy IV TA z mgr Leszkiem Piotrowskim w małej sali gimnastycznej kończą pracowity tydzień nauki, 9 października 2015 r.

Ćwiczenia sprawnościowe, technik walki, umiejętności strzeleckich oraz sztuka koncentracji na jesiennych zajęciach z mgr Konradem Kasperowiczem, 8 października 2015 r.

Jesienne manewry w klasie mundurowej  II LO - Paintball 2015. 

Uczniowie klasy mundurowej pod opieką mgr Konrada Kasperowicza realizują jesienne, symulacyjne zajęcia na polu walki, 8 października 2015 r.

Paintball, 8 października 2015 r.

 Historyczne I Mistrzostwa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie w Tenisie Ziemnym.

Patryk Zawadzki uczeń  I klasy Technikum Mechanicznego Mistrzem Zespołu w Tenisie Ziemnym, 7 października 2015 r.

 Historyczne I Mistrzostwa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie w Tenisie Ziemnym Systemem Grupowym, 21 września - 7 października 2015 r.

Finaliści Mistrzostw w Tenisie Ziemnym: Patryk Zawadzki I TM, Radosław Gołębiewski III D, Marek Komorowski III D i Jakub Drużba I LOS. Organizatorem Mistrzostw  był mgr Michał Szcześnik, 7 października 2015 r.

Migawka z inwestycji, 6 października 2015 r.

Centralny Ośrodek Sportu w Spale - Konferencja trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Mazowieckie Liceum Ogółnokształcące S.O.S. reprezentowały: mgr Monika Skórka, mgr Małgorzata Kozieł i mgr Barbara Murawska, 5 - 6 października 2015 r.

Międzypowiatowa Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców 2015

Udany start piłkarzy naszej szkoły w Licealiadzie. Nasza drużyna pokonała I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie 5 : 1 oraz  Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach 3 : 0 i przeszła do kolejnej rundy. Trenerami naszych piłkarzy są: mgr Rafał Krzyżanowski i mgr Michał Szcześnik, 5 października 2015 r.

Zawodniczki mazowieckiego LO S.O.S. na wspólnych treningach z siatkarkami pierwszoligowego Nike Węgrów,  5 października 2015 r.

Akademia S.O.S.

Zajęcia programowe Akademii S.O.S. z najbardziej utalentowanymi siatkarkami prowadzi osobiście Robert Kupisz I trener pierwszoligowego Nike Węgrów, 3 października 2015 r.

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1500 m.

Maciej Longota uczeń I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego zdobył II miejsce i Srebrny Medal w Mistrzostwach Powiatu w  Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1500m, 3 października 2015 r.

III Ogólnopolski Turniej Talentów  Szkół Ponadgimnazjalnych S.O.S.  im. Wiesława Gawłowskiego w Katowicach.

Patronat objął Rektor AWF w Katowicach.

Udany występ naszych siatkarek: Rozalii Piórkowskiej, Julii Kapczyńskiej, Izabeli Gierat i Natalii Leoniuk z I klasy LO S.O.S. w III Turnieju w Katowicach. Trenerem S.O.S. i wychowawcą naszych siatkarek jest mgr Małgorzata Kozieł. 28 - 29 września 2015 r.

Galeria " Artysta" w naszej szkole  wzbogaciła się o kolejny piękny obraz naszej Magdaleny Wąsowskiej.  Z  Olą Dąbkowską składamy gratulacje i podziwiamy...  30 września 2015 r.

Wybory powszechne do władz Samorządu Uczniowskiego w ZSP w Węgrowie.

Szkolna Komisja Wyborcza rozpoczęła pracę, 30 września 2015 r.

Wybory powszechne do władz Samorządu Uczniowskiego w ZSP w Węgrowie. 30 września 2015 r.

Matura 2016 - spotkanie informacyjne z uczniami klas maturalnych z Elżbietą Topolińską i  Jackiem Nowotniakiem, wicedyrektorami szkoły, 30 września 2015 r.

W dniu 28 września odbył się już trzeci dyżur POGOTOWIA MATEMATYCZNEGO, które prowadzi mgr Ewa Skolimowska w ramach projektu Kochan Matematycznie, realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z fundacją konkursu grantowego mPotęga. 29 września 2015 r.

Uczniowie dbają nie tylko o tradycję naszej szkoły ale również troszczą się o jej otoczenie. Zajęcia programowe w klasie I Technikum Agrobiznesu na terenach zielonych szkoły prowadzi mgr Elżbieta Chorzelewska, 28 września 2015 r.

XI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Węgrów 2015 r.

Reprezentacja młodych mistrzów szachowych z Białorusi przed planowanym wyjazdem promocyjnym do Warszawy, 27 września 2015 r.

XI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Węgrów 2015 r.

Zwycięzcy Turnieju Szachowego w poszczególnych kategoriach wiekowych z organizatorami i przedstawicielami samorządu powiatowego i miejskiego,

27 września 2015 r. >>>>>>> Więcej <<<<<< 

Uroczystości nadania sztandaru Komedzie Hufca ZHP "Doliny Liwca" im. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie.

Rynek Mariacki w Węgrowie, 27 września 2015 r.

Prezentacja sztandaru węgrowskiej Komendy Hufca ZHP przed pocztami sztandarowymi, 27 września 2015 r.

Uroczystości nadania sztandaru Komedzie Hufca ZHP "Doliny Liwca" im. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie.

W uroczystości brała udział  szeroka reprezentacja szkoły. Tadeusz Kresa, były wicedyrektor szkoły - wieloletni Komendant węgrowskiego hufca, nauczyciele i dyrekcja szkoły, Sebastian Tolka, Angelika Romańska, Ewelina Dobosz - poczet sztandarowy ZSP, Sylwia Cyran z I klasy mundurowej LO - główna  prowadząca  uroczystość, Aleksandra Turniak z II klasy mundurowej LO główna asysta honorowa przy sztandarze, Damian Turniak dowódca kompanii II klasy mundurowej LO honorowa reprezentacja środowisk patriotycznych.

27 września 2015 r.

 

Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska w imieniu samorządu powiatowego symbolicznie przybija grawerowany gwóźdź do drzewca sztandaru ZHP. Sylwia Cyran i Aleksandra Turniak  uczennice I i II klasy mundurowej  LO - węgrowskie harcerki perfekcyjnie prowadzą uroczystość.

27 września 2015 r.

Prezentacji sztandaru Komendy Hufca ZHP dokonuje Tadeusz Kresa wieloletni jej komendant i wicedyrektor naszej szkoły, 27 września 2015 r.

XI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Węgrów 2015 r.

Turniej przeprowadzony jest systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund, 26 - 27 września 2015 r.

XI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Węgrów 2015 r.

W uroczystości otwarcia Turnieju brali udział m.in.: Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa, Lidia Siuchta i Paweł Marchela Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, Alodia Kraska była Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa oraz organizator Wiesław Krzanowski Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie, 26 września 2015 r.

Życzymy udanej kariery siatkarskiej  węgrowskim zawodniczkom Akademii S.O.S.  w roku szkolnym 2015/2016. Zajęcia Akademii prowadzi  mgr Monika Skórka - trener III klasy LO S.O.S., 26 września 2015 r.

Pozdrawiamy utalentowane zawodniczki ze Stoczka na zajęciach siatkarskich Akademii S.O.S. w roku szkolnym 2015/2016. Zajęcia w pięknej hali sportowej Gimnazjum w Stoczku prowadzi  mgr Jakub Wielądek,  26 września 2015 r. 

Straż Graniczna na Mazowszu – historia i współczesność" - wystawa w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Uczennice z I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie skorzystały z zaproszenia Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego w Warszawie oraz  Dyrektora Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na wernisaż wystawy. Współorganizatorem wystawy była Ewa Waligóra zastępca naczelnika Wydziału Prezydialnego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie, 24 września 2015 r. 

Konferencja podsumowująca Ogólnopolski Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych 2012 - 2015

Sala Amsterdam - Stadion Narodowy, 23 września 2015r.

Konferencja podsumowująca Ogólnopolski Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych 2012 - 2015

Paweł Papke - Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Adam Korol - Minister Sportu I Turystyki oraz Waldemar Wspaniały Szef Projektu S.O.S.,

23 września 2015 r.

Konferencja podsumowująca Ogólnopolski Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych 2012 - 2015

Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski i Janusz Baum Dyrektor ZSP, jako wyróżnienie,  prezentowali dorobek S.O.S. w Węgrowie. Była to jedyna  prezentacja w Polsce LO S.O.S.

23 września 2015 r.

Stadion Narodowy - Puchar Mistrzostw Świata FIVB

Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia S.O.S.  - przyjaciel węgrowskiej siatkówki, 23 września 2015 r.

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 3000 m.

Uczniowie II klasy emp Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Rafał Janczuk  i Mateusz Brodacki zdobyli Złoty i Brązowy Medal. Gratulujemy wyników i zasłużonych medali.

21 września 2015 r.

Wyróżniona praca  Magdaleny Wąsowskiej uczennicy III klasy Liceum Ogólnokształcącego w konkursie plastycznym zorganizowanym przez NSZZ Solidarność z okazji 35. rocznicy podpisania "Porozumień Sierpniowych" , 20 września 2015 r.

Ania Wądołkowska i Natalia Bielińska zdobyły,  w barwach pierwszoligowego  z NIke Węgrów,  Puchar za I miejsce Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim NIKE DE - GIE CUP 2015. W Turnieju brały udział:  Avager VK (Dania),  Mińczanka z Mińska (Białoruś). oraz AZS AWF Warszawa.  Brawo. (Fot. RG),19 września 2015 r.

I Zlot Organizacji Proobronnych "Tobie Ojczyzno" na Placu J. Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

W uroczystości brał udział Tomasz Siemoniak Wicepremier - Minister Obrony Narodowej oraz gen. dyw. prof. Bogusław Pacek prezes Federacji Organizacji Proobronnych,

 17 września 2015 r.

I Zlot Organizacji Proobronnych na Placu J. Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.17 września 2015 r.

I Zlot Organizacji Proobronnych na Placu J. Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Uczniowie klas mundurowych II LO z Węgrowa wzięli udział w uroczystej defiladzie przed trybuną honorową Dowództwa Ministerstwa Obrony Narodowej z Tomaszem Siemoniakiem Wicepremierem - Ministrem Obrony Narodowej, 17 września 2015 r.

I Zlot Organizacji Proobronnych na Placu J. Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Uczniowie I i II klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego, 17 września 2015 r.>>>>>> Więcej wydarzeń <<<<<

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Janusz Baum
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2015-12-05 22:03:44
Data utworzenia:2015-12-05 22:03:44
Data modyfikacji:2018-10-11 10:38:21
Liczba wyświetleń:3978

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl