Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Archiwum_2016

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Fidei" Węgrów

Wyjątkowo pracowici są młodzi mistrzowie szachiści ćwiczący w murach naszej szkoły pod kierunkiem m.in. mgr Agnieszki Dżbik. Pani Agnieszka Dżbik jest moderatorem tego wymagającego sportu i współorganizatorem wielu szachowych imprez. Dzięki tym wspaniałym szachistom i ich trenerom w naszej szkole zorganizowano kilkanaście imprez szachowych w tym dwie międzynarodowe we wszystkich kategoriach wiekowych.

Mgr Agnieszka Dżbik jest nauczycielem przedmiotów ekonomicznych w Technikum Ekonomicznym.

29 kwietnia 2016 r. 

Uroczystość wręczenia świadectw absolwentom  klas maturalnych 2016

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych wspólnie z absolwentami szkół średnich dla młodzieży wkrótce spotkają się na salach egzaminacyjnych Matury 2016. W dniu dzisiejszym uroczyście odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

29 kwietnia 2016 r.

C.D.N.

Kurs kwalifikacyjny w zawodzie elektryk

Zakończył się drugi, w dniu dzisiejszym, czterotygodniowy kurs kwalifikacyjny dla elektryków w naszej szkole. Ten wyjątkowo atrakcyjny zawód cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów świadomie budujących swoją karierę zawodową.

29 kwietnia 2016 r. 

Klasa patronacka Hochland

Uczniowie II klasy patronackiej Hochland w Węgrowie odebrali zaświadczenia po zakończeniu czterotygodniowego kursu kwalifikacyjnego. W naszej szkole przystąpili do kursu kwalifikacyjnego również uczniowie z sąsiednich powiatów. Opiekunem kursu był mgr inż. Eugeniusz Kudelski. 

Firma Hochland pojawiła się w Polsce na początku lat 90. Obecnie posiada w Polsce trzy zakłady, w których zatrudnia ponad 900 pracowników w Kaźmierzewie, Baranowie i Węgrowie. Od 2002 roku produkowane są w niej sery Almette i sery żółte dojrzewające. Przy produkcji serów żółtych zastosowano nowatorską linię technologiczną (jedną z pierwszych w Europie) do przeróbki mleka.

29 kwietnia 2016 r. 

Uroczystość wręczenia świadectw absolwentom  klas maturalnych 2016

Wyjątkowy i niezwykle podniosły charakter miała uroczystość wręczenia świadectw naszym absolwentom klas maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego. Wychowawcy, nauczyciele i przybyli goście byli pod ogromnym wrażeniem doskonałej organizacji uroczystości oraz wyjątkowych sukcesów wyróżnionych absolwentów. Było to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie w życiu szkoły

Na szczególne słowa uznania zasługują wszyscy obecni, którzy potrafili stworzyć piękną, budującą atmosferę wspólnoty.

Grupa medialna: Ola, Klaudia i Rafał.  

29 kwietnia 2016 r.

25. rocznica utworzenia Straży Granicznej

Ponieważ nasza szkoła otrzymała od gen. bryg. SG Jarosława Frączyka Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego wyjątkowe zaproszenie do udziału w uroczystych, kilkudniowych,  obchodach 25. rocznicy utworzenia Straży Granicznej uczniowie I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego przygotowują się do udziału w tych centralnych uroczystościach. Ponadto szkoła została w drodze wyróżnienia zaproszona do prezentacji, bardzo cenionego przez kierownictwo NSG, zespołu muzyczno-wokalnego "W Dobrym Tonie" podczas  uroczystości w Warszawie. W dniu dzisiejszym zespół muzyczny przygotowuje się do wyjątkowego koncertu podczas uroczystości wręczenia świadectw uczniom klas maturalnych. 

Jednym z trudniejszych elementów szkolenia jest musztra w wąskich przejściach i drogach komunikacyjnych. Uczniowie wykonują wszelkie zawiłe komendy w sposób rewelacyjny.

29 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne mazowieckiego LO S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Kolejny dzień i kolejne miłe spotkanie mgr Moniki Skórki z kandydatką do I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego  Ośrodka Szkolnego. Ania miała wyjątkową okazję do spotkania nie tylko z całą kadrą trenerską S.O.S. ale również z  elitą Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Zbigniewem Krzyżanowskim Szefem Szkolenia Ogólnopolskiego Programu S.O.S. i Krzysztofem Felczakiem Regionalnym Koordynatorem S.O.S. w województwie wielkopolskim, pomorskim, zachodnio-pomorskim i kujawsko-pomorskim.

 W hali sportowej naszej szkoły realizowany jest  profesjonalny film instruktażowy dla  polskich szkół objętych projektem S.O.S. Głównymi aktorkami wykonującymi specjalistyczne  elementy gry są w ostatnim dniu nauki, jeszcze uczennice III klasy LO S.O.S. Natalia Bielińska, Wiktoria Rokicka i Natalia Błąd. Wymowa tej chwili jest wyjątkowa.

 28 kwietnia 2016 r.

Lublin

28 kwietnia 2016 r.

KUL

28 kwietnia 2016 r.

KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Trwa akademicki festiwal promocji największych polskich uczelni w naszej szkole. Kolejna grupa uczniów naszej szkoły skorzystała z okazji wyjazdu do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie z jedną z największych uczelni lubelskich. Pracownicy naukowi przygotowali na tę okazję zajęcia i wykłady promujące ciekawe kierunki kształcenia. Opiekunami wycieczki były: mgr Emilia Marchela, mgr Irena Stańczyk  i mgr Jolanta Gołoś.

Wyjazd do Lublina to oczywiście spacer po przepięknej, pełnej życia kulturalnego starówce...  

28 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Na ostatnie spotkanie rekrutacyjne w naszej szkole przyjechali uczniowie z Gimnazjum im. bł Jana Pawła II w Miedznie. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za możliwość zaprezentowania kierunków kształcenia w naszej szkole i możliwość przedstawienia naszych sukcesów oraz planów edukacyjnych. Mamy głęboką nadzieję, że uczniowie z Miedzny i  wszystkich pozostałych Gimnazjów podejmą najtrafniejszą decyzję związaną z wyborem szkoły średniej. Liczymy na to, że wśród Was są przyszli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Zapraszamy

Miłym akcentem  innej wizyty w tym samym dniu  było złożenie pierwszych deklaracji przez gimnazjalistów  bezpośrednio  po wizycie przedstawiciela naszej szkoły w wyjątkowo gościnnym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie...

28 kwietnia 2016 r.

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

Spektakl teatralny "Za co giniemy"

Uczniowie I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego obejrzeli profilaktyczny spektakl, który jest refleksją nad rozliczeniem polityków z niespełnionych obietnic, a media - z tego, że tak naprawdę wcale nie są niezależne... Sztuka to solidna lekcja wiedzy o społeczeństwie; o nas samych.

Sztuka nas uwrażliwia i zmusza do głębszej refleksji.

28 kwietnia 2016 r. 

Dwa Mistrzowskie Puchary w Międzypowiatowej Licealiadzie

w Piłce Nożnej Chłopców i Piłce Siatkowej Dziewcząt 2016

Skład drużyny piłkarzy - złotych medalistów Finału Międzypowiatowej Licealiady: Skórka Michał, Wysocki Damian, Gryglas Michał, Stokowski Kamil, Wójcik Marcin, Drużba Jakub,

Krynicki Tomasz, Karcz Mateusz, Karcz Bartosz, Zawadzki Patryk.

27 kwietnia 2016 r.

Mistrzowie Międzypowiatowej Licealiady w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Historyczny i całkowicie zasłużony sukces naszych piłkarzy. Po całorocznych eliminacjach i wyjątkowo wyrównanych meczach nasi wspaniali zawodnicy dzielnie dotarli do finału Licealiady, który odbył się w Sokołowie Podlaskim. W finale w koncertowym stylu pokonali oni  drużynę z Garwolina 1:0 i pokonali w meczu o złoty medal drużynę gospodarzy 5:0. Czwarte miejsce w finale Licealiady zdobyły Siedlce.

27 kwietnia 2016 r.

Mistrzowie Międzypowiatowej Licealiady w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Słowa szacunku i uznania kierujemy do walecznych zawodników i ich pełnych optymizmu trenerów: mgr Rafała Krzyżanowskiego i mgr Michała Szcześnika. W ten sposób mistrzowie - piłkarze dedykują swoim wspaniałym koleżankom siatkarkom mistrzyniom Licealiady ten piękny sportowy sukces. BRAWO !!!

27 kwietnia 2016 r.

Gala Sportu 2016

Węgrowski Ośrodek Kultury

Natalia Bielińska uczennica klasy maturalnej LO S.O.S. i zawodniczka I - ligowego Nike Węgrów zdobyła wyróżnienie w plebiscycie na najlepszego sportowca 2015 r. i w imieniu pozostałych sportowców  podziękowała za to zaszczytne wyróżnienie. Natalio serdecznie gratulujemy...

27 kwietnia 2016 r. 

Gala Sportu 2016

Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa

Paweł Łoś nasz absolwent Technikum Elektrycznego

Paweł Łoś jako zawodnik klubu Sfinks Węgrów należał do Kadry Narodowej w latach 1996-2000. Paweł Łoś podczas swojej kariery zdobył Mistrzostwo Świata Light Contact w 1999 roku w Portugalii (Lizbona), ponadto był 13.krotnym medalistą Mistrzostw Polski w formułach Semi, Light Contact. W dniu 17 kwietnia 2004 r. Paweł Łoś zdobył stopień mistrzowski l DAN. Brawo Paweł, jesteśmy z Ciebie dumni...

27 kwietnia 2016 r. 

Marta Gello i Wiktoria Rokicka

Uczennice klasy maturalnej mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Niespełna kilka dni pozostało do końca okresu nauki w szkole średniej naszych wspaniałych siatkarek. Wzruszające są ostatnie spotkania z rodzicami, którzy pełni zaufania i życzliwości wspierali dziewczęta i szkołę w realizacji, wymagającego dużego wysiłku, Ogólnopolskiego Programu S.O.S. Dziewczęta nie tylko osiągnęły fantastyczne sukcesy sportowe ale także wypracowały bardzo dobre wyniki w nauce. Podziwiamy Was i z głębi serca dziękujemy :)

26 kwietnia 2016 r. 

ML Meble

Uczennice klasy maturalnej Technikum Ekonomicznego miały okazję do wyjątkowego spotkania z kadrą zarządzającą fabryką mebli z Państwem Dariuszem i Agnieszką Niszcz oraz Mariuszem Tymoszukiem Dyrektorem Strategicznym ML Meble.

Być może był to początek zapowiedzi  ich pięknej kariery zawodowej i osobistej. Dziękujemy Dyrekcji Fabryki Mebli za ciepłe przyjęcie i prezentację perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa i jego polityki kadrowej.

>>>>>>> Portal ML Meble <<<<<<<

26 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne mazowieckiego LO S.O.S. na rok szkolny 2016/2017

Rozpoczął się piaty już okres rekrutacji do mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie. Z uwagi na znaczne odległości zamieszkania naszych przyszłych siatkarek dziewczęta mogą korzystać z wielu form kontaktu ze szkołą np. osobistych wizyt, składania deklaracji listownie lub poprzez skrzynkę e-mailową (zspwegrow@wp.pl). W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt gościć Zofię. 

Zosiu,  nasze LO S.O.S. i Pani Monika Skórka, przyszły wychowawca i trener S.O.S., serdecznie Ciebie zapraszają do Węgrowa.

25 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

W oficjalnym, pierwszym dniu przyjmowania deklaracji rekrutacyjnych przez szkoły ponadgimnazjalne mieliśmy zaszczyt gościć uczniów III klas Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Gimnazjaliści, niewątpliwie z dużą nadzieją na sukces, mają za sobą egzaminacyjny gimnazjalny maraton. Zachęcamy  do podjęcia najtrafniejszych, kolejnych życiowych decyzji  dotyczących kierunków kształcenia w szkole średniej. Kadra pedagogiczna Zespołu jest pod szczególnym wrażeniem kultury osobistej i dobrego wychowania uczniów.

25 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Zuzanna Pazio, Kamila Maleszewska i Karolina Siekierko uczennice mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zachęcają utalentowane sportowo koleżanki  do udziału w Ogólnopolskim Projekcie S.O.S. realizowanym pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dziewczęta osiągnęły bardzo wysokie wyniki w nauce o czym świadczą Stypendia Starosty Węgrowskiego. Zuzanna Pazio w grupie stypendystów osiągnęła najwyższy wynik w nauce w powiecie węgrowskim.

25 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego

25 kwietnia 2016 r.

 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Sylwia Cyran i Maria Lipka uczennice I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego prezentowały swoje doświadczenia z nauki w klasie mundurowej. Profil mundurowy objęty jest Patronatem Akademii Obrony Narodowej oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Sylwia pełni funkcję dowódcy I LOM.

25 kwietnia 2016 r.

 

25. rocznica utworzenia Straży Granicznej

Nasza szkoła otrzymała od gen. bryg. SG Jarosława Frączyka Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego wyjątkowe zaproszenie do udziału w uroczystych obchodach 25. rocznicy utworzenia Straży Granicznej.

25 kwietnia 2016 r. 

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej 2016

Nasz zespół - siatkarki z I klasy LO S.O.S. pod kierunkiem mgr Małgorzaty Kozieł trenera S.O.S. zdobyły I miejsce w Turnieju. Tytuł najlepszej zawodniczki Turnieju w naszej drużynie zdobyła Magdalena Szewczyk. W barwach naszej drużyny świetny mecz rozegrały zawodniczki z Akademii S.O.S. Składamy gratulacje...

 24 kwietnia 2016 r.

  >>>>> Więcej <<<<<

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej 2016

pod patronatem mazowieckiego II Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Do węgrowskiego ośrodka S.O.S. przybyły drużyny reprezentujące województwa podlaskie i mazowieckie. Turniej jest honorowym spotkaniem pasjonatek tej pięknej i emocjonującej dyscypliny sportu. Honory domu pełnią: mgr Monika Skórka i mgr Małgorzata Kozieł trenerki S.O.S. zaś funkcje sędziowskie uczennice klasy maturalnej  Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z Natalią Bielińską zawodniczką I - ligowego Nike Węgrów. Dziewczęta chętnie poświęciły  swój bezcenny przedmaturalny czas  dla pięknej  idei  Wiosennego Turnieju. Jednocześnie na mniejszej sali gimnastycznej trenuje Akademia S.O.S. pod kierunkiem mgr Barbary Murawskiej trenera S.O.S.

Jesteśmy wdzięczni przybyłym siatkarkom i ich trenerom za ich obecność i wspólną sportową zabawę.

  >>>>> Więcej <<<<<

23 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła miała przyjemność gościć uczniów  Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytnicy. Szczególnie składamy podziękowanie kadrze pedagogicznej z Panem Dyrektorem Andrzejem Kruszewskim na czele za życzliwość i gratulujemy wzorowej postawy gimnazjalistów.

22 kwietnia 2016 r. 

Biblioteka Miejska w Węgrowie - Dom Gdański

Spotkanie z Mateuszem Wyrwichem

Białą kartą polskiej historii powojennej są nadal zbrodnie komunistyczne popełnione na naszym narodzie. Kładą się bolesnym cieniem na współczesności; dzielą Polaków; zaprzeczają elementarnemu poczuciu sprawiedliwości.

22 kwietnia 2016 r. 

Biblioteka Miejska w Węgrowie - Dom Gdański

W Bibliotece Miejskiej w Węgrowie odbyło się spotkanie z Mateuszem Wyrwichem, który bada losy więźniów prześladowanych po wojnie. Pisze o ludziach wyklętych przez PRL, przedstawia świadków tamtych zdarzeń. Grupa młodzieży z klasy I Lom: Aneta Gral, Kamila Korpacka, Natalia Wrzosek, Kamil Gołębiewski, Maciej Longota i Jarosław Michalak pod opieką wychowawczyni p. Edyty Kozieł uczestniczyła w tej interesującej lekcji historii.

22 kwietnia 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2016

 Na ręce dyrektora szkoły p. Piotr Koc Komendant Straży Miejskiej Węgrowa przekazał podziękowania uczniom klasy II i III Technikum Agrobiznesu za ich aktywny udział i zaangażowanie w programie profilaktycznym  "ekologia i ochrona środowiska" oraz opiekunom Elżbiecie Chorzelewskiej i Arturowi Karwowskiemu za wzorową opiekę wychowawczą.

  22 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wierzbnie i Krypach przyjęli zaproszenie na spotkanie promocyjne w naszym Zespole. Spotkanie to umożliwiło zapoznanie z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły. Gratulujemy gimnazjalistom ich godnej podkreślenia pięknej postawy a kadrze nauczycielskiej pedagogicznej życzliwości.

22 kwietnia 2016 r. 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Departament Edukacji Publicznej i Sportu

Wyjątkowy sukces Marcina Berezowskiego, ucznia III klasy Technikum Elektrycznego, który otrzymał, za szczególne wyniki edukacyjne, stypendium w ramach projektu EFS Unii Europejskiej - "Mazowsze  - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020". Opiekunami naszego utalentowanego ucznia są: mgr inż Adam Uliński  w zakresie wsparcia zawodowego oraz mgr Małgorzata Kołodziejczuk  w zakresie realizacji zadań projektu stypendialnego. Fotografia Marcina pochodzi z jego wystąpienia na siedleckiej Collegium Mazovia.

Oś Priorytetowa X - Edukacja dla rozwoju regionu. Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe

21 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

W piękny słoneczny dzień uczniowie Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwiedzili naszą szkołę. Jesteśmy pod wrażeniem wzorowego zachowania uczniów i tą drogą przekazujemy słowa uznania kadrze nauczycielskiej Gimnazjum. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

21 kwietnia 2016 r. 

Zajęcia taneczne mundurowych

Umiejętności taneczne mogą również przydać się naszym mundurowym. Marysia i Damian uczniowie  I i II klasy  służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego i Niezłomni dzielnie poznają tajniki kroków tanecznych pod kierunkiem instruktora tańca p. Iwany Okulus. 

20 kwietnia 2016 r. 

Planowanie kariery zawodowej i edukacyjnej 

19 kwietnia 2016 r. 

Planowanie kariery zawodowej i edukacyjnej 

Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Halina Ulińska i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Wieczorek spotkały się z uczniami klas maturalnych. Głównym celem spotkania była prezentacja możliwości planowania dalszej kariery zawodowej, szczególnie na terenie lokalnego rynku pracy. Uczniowie zostali zapoznani z możliwościami uzyskania wsparcia oraz programów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Pani Wicestarosta wysoko oceniła efekty edukacji zawodowej przyszłych absolwentów szkoły.

19 kwietnia 2016 r. 

Addit sp. z o.o. w Węgrowie

Uczniowie II klasy Technikum Ekonomicznego uczestniczyli w ciekawej lekcji przeprowadzonej w firmie Addit. Ekonomistów interesowały nie tylko zagadnienia zakresu technologii produkcji, ale także nowoczesnego systemu zarządzania jakością i logistyką sprzedaży. Uczniowie Technikum w dwóch turach zwiedzali przedsiębiorstwo pod opieką: Brygidy Strąk, Joanny Gołębiewskiej Kokoszki, Agnieszki Dżbik i Mariusza Żołnierzaka.

19 kwietnia 2016 r.

Uniwersytet Warszawski

Uczniowie szczególnie zainteresowani kontynuowaniem nauki na Uniwersytecie Warszawskim wzięli udział, w osobiście  dla nich przygotowanym przez Dyrektora Instytutu Politechniki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. prof. UW Cezarego Żołędowskiego, bogatym programie. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Dyrektorowi za wyjątkową gościnność i osobistą prezentację skali jednej z najlepszych polskich uczelni.

Uczniowie brali udział w ciekawym, akademickim wykładzie  oraz osobistej prezentacji najważniejszych miejsc  w siedzibie Uniwersytetu  Warszawskiego. W ten symboliczny sposób powoli kończy się dla części wspaniałych uczniów z klas maturalnych piękny czas nauki w szkole średniej. Pamiętajcie: spełniajcie swoje marzenia i niech będą one najpiękniejsze... Na zawsze jesteśmy z Wami :)

18 kwietnia 2016 r.

Uniwersytet Warszawski

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

18 kwietnia 2016 r.

Uniwersytet Warszawski

Instytut Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego

Wyjątkowe miejsce i symboliczne spotkanie - węgrowianin  Dyrektor Instytutu Politechniki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. prof. UW Cezary Żołędowski i uzdolniona węgrowska młodzież z czterema Stypendystami Prezesa Rady Ministrów i Starosty Węgrowskiego. 

Pan Dyrektor dr hab. prof. UW Cezary Żołędowski bardzo dokładnie przedstawił zarys funkcjonowania Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie, wspólnie z Panem Dyrektorem,  wszyscy udali się na teren obiektów i poszczególnych wydziałów Uniwersytetu pod opieką m. in. mgr Moniki Skórki wychowawcy III klasy Liceum Ogólnokształcącego.

18 kwietnia 2016 r.

Uniwersytet Warszawski

Nowy Świat

18 kwietnia 2016 r.

Na Trakcie Królewskim

Stare Miasto

18 kwietnia 2016 r. 

Na Trakcie Królewskim

Kolumna Zygmunta III Wazy

18 kwietnia 2016 r. 

Na Trakcie Królewskim

Pałac Prezydencki

18 kwietnia 2016 r. 

Uniwersytet Warszawski

Angelika Toporek i Kamila Maleszewska,  mazowieckie Liceum Ogólnokształcące  S.O.S.

18 kwietnia 2016 r.

Uroczyste podsumowanie sezonu siatkarskiego pierwszoligowego Nike Węgrów

Hotel Everest

17 kwietnia 2016 r. 

Uroczyste podsumowanie sezonu siatkarskiego pierwszoligowego Nike Węgrów

Mgr Barbara Murawska trener S.O.S. została wyróżniona okolicznościową Statuetką Nike Węgrów przez Halinę Ulińską Wicestarostę Węgrowskiego za wzorową organizację zajęć w ramach Akademii S.O.S. w powiecie węgrowskim. Funkcjonowanie Akademii S.O.S. jest jednym z długofalowych projektów rozwoju tej pięknej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży.

17 kwietnia 2016 r.

 

Uroczyste podsumowanie sezonu siatkarskiego pierwszoligowego Nike Węgrów

Sukces sportowy Nike w I lidze siatkarskiej to również sukces Natalii Bielińskiej , zawodniczki III klasy LO S.O.S. Okolicznościową statuetkę wręcza Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski oraz Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa.

17 kwietnia 2016 r.

Uroczyste podsumowanie sezonu siatkarskiego pierwszoligowego Nike Węgrów

Reprezentacyjna sala Hotelu Everest

17 kwietnia 2016 r. 

Zawody Strzeleckie O Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie

Uroczystego wręczenia pucharu Markowi Marczakowi za I miejsce w zawodach dokonał mł. insp. Andrzej Styrczula Komendant Powiatowy Policji.

17 kwietnia 2016 r.

Zawody Strzeleckie O Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie

Rokrocznie Zawody Strzeleckie O puchar Komendanta cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. W tym roku przystąpiło do rywalizacji strzelectwa sportowego 67 zawodników. Największą grupę stanowili mundurowi. Mimo  ich specjalizacji w profesjonalnym strzelectwie dynamicznym przedstawiciele policji wyróżniali się bardzo wysokimi wynikami w strzelectwie statycznym, co zostało szczególnie podkreślone w czasie ceremonii wręczenia pucharów przez mł. insp. Andrzeja Styrczulę.

17 kwietnia 2016 r.

Zawody Strzeleckie O Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie

Zawody były przeprowadzane w kategorii wspólnej dla Pań i Panów Psp, Pcz i Ksp. Sędziami zawodów byli: Sławomir Wierzejski sędzia klasy państwowej, jednocześnie niekwestionowany mistrz strzelectwa sportowego oraz Konrad Kasperowicz instruktor strzelectwa sportowego, Prezes Klubu Strzelectwa Sportowego "Feniks" i wychowawca II klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego.

17 kwietnia 2016 r.

Zawody Strzeleckie O Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie

Pucharowe miejsca w zawodach strzeleckich zdobyli: Marek Marczak I miejsce (266 pkt.), Krzysztof Makowski  II miejsce (266 pkt.) oraz Michał Szymański (265 pkt.). Jak podkreślił mł. insp. Andrzej Stryczula Komendant Powiatowy Policji zawody stały na wyjątkowo wysokim poziomie a mistrzowskie miejsca różniły się zaledwie o 1 pkt.

17 kwietnia 2016 r.

Zawody Strzeleckie O Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie

17 kwietnia 2016 r.

Edukacja wojskowa

Troska o umundurowanie jest nieodłącznym elementem szkolenia. Uczniowie I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z "Niezłomnymi"  poznają niełatwą sztukę formowania beretów, elementu wojskowej garderoby.

15 kwietnia 2016 r. 

Renowacja pomnika Patrona Szkoły Jana Kochanowskiego

Wyjątkowo starannie i dokładnie przebiega zaplanowana renowacja pomnika naszego Patrona Szkoły Jana Kochanowskiego. Te wyjątkowo symboliczne  prace remontowe wykonują wyłącznie doświadczeni pracownicy naszego Zespołu.  

15 kwietnia 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Nasi piłkarze potwierdzili swoją wyjątkową sportową waleczność i zdobyli tytuł Mistrza Powiatu Węgrowskiego  w ten sposób zachowując wysoką formę po sukcesie w Międzypowiatowej Licealiadzie. Organizatorem Mistrzostw był Jan Tempczyk reprezentujący Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

14 kwietnia 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego

Skład mistrzowskiego zespołu: Karcz Mateusz 4 TEK/TM, Karcz Bartosz 4 TEK/TM, Skórka Michał 2 LOM, Wysocki Damian 2 TEI, Gryglas Michał 2 TEI, Stokowski Kamil 1 TE, Wójcik Marcin 1 LOM, Zawadzki Patryk 1TM, Drużba Jakub 1 LOS. Trenerami zdobywców pucharu powiatu byli: mgr Rafał Krzyżanowski oraz mgr Michał Szcześnik.

14 kwietnia 2016 r.

AutoCad 2016

Uczniowie Technikum Mechanicznego mają okazję do specjalistycznego szkolenia z zakresu wspomagania procesu projektowania nowoczesnym oprogramowaniem AutoCad.  W pracowni informatycznej warsztatów szkolnych uczniowie poznają tajniki tworzenia wektorowego rysunku technicznego. Zajęcia prowadzi mgr inż. Andrzej Kulicki.

14 kwietnia 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2016

Mistrzynie Powiatu Węgrowskiego

Zwycięstwem, ostatnim w trzyletniej karierze, siatkarki III klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przypieczętowały swoją sportową pozycje w regionie. Powtórzyły tym samym sukces  z dnia 22 marca 2016 r. jako Mistrzynie Regionalnej Licealiady. 

Gratulacje szczególne składamy mgr Monice Skórce trenerowi S.O.S. i wychowawcy klasy.

13 kwietnia 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2016

Wicemistrzynie Powiatu Węgrowskiego

Wicemistrzyniami Powiatu Węgrowskiego zostały  siatkarki II klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Przypieczętowały tym samym swoją sportową II pozycję w regionie. 

Gratulacje szczególne składamy  mgr Barbarze Murawskiej  trenerowi S.O.S. i wychowawcy klasy.

13 kwietnia 2016 r.

Międzypowiatowa Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Awans do finału Licealiady

Spełniły się marzenia naszej reprezentacji i po zaciętej V rundzie rozgrywek w Siedlcach nasi piłkarze zakwalifikowali się do finałów Międzypowiatowej Licealiady czyli grupy czterech najlepszych szkół w  regionie siedleckim. Składamy serdeczne gratulacje zawodnikom i trenerom: mgr Rafałowi Krzyżanowskiemu i mgr Michałowi Szcześnikowi.

Przed nami finał...

Siedlce 12 kwietnia 2016 r.

Maria Lipka

Wzruszająco i pięknie recytowała katyński wiersz Zbigniewa Herberta uczennica I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Tylko guziki nieugięte 
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni 
z głębin wychodzą na powierzchnię 
jedyny pomnik na ich grobie

...

>>>>>> Więcej <<<<<<

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

10 kwietnia 2016 r. 

Uroczyste obchody

76 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 6 rocznicy Tragedii Smoleńskiej

Asystę honorową sprawowali mundurowi ze Stowarzyszenia Niezłomni i I klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego.

10 kwietnia 2016 r.

Uroczyste obchody

76 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 6 rocznicy Tragedii Smoleńskiej

Złożenie wiązanek pod  symbolicznym kamieniem poświęconym pamięci Pomordowanych i Poległych w Katynia i Smoleńsku.

10 kwietnia 2016 r.

Hołd Pomordowanym Funkcjonariuszom Policji Państwowej przy Budynku KPP w Węgrowie

Stowarzyszenie Niezłomni i Liceum Ogólnokształcące służb mundurowych

10 kwietnia 2016 r.

C.D.N.

IV edycja Amatorskiej Gimnazjalnej Ligii Piłki Siatkowej Dziewcząt im.Biskupa Adolfa Piotra Szelążka

Przedstawiciele węgrowskiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. skorzystali z możliwości spotkania rekrutacyjnego, w czasie  fantastycznie przeprowadzonego turnieju, w przyjaznej szkole w Starej Prawdzie, przez Gminny Klub Sportowy ARMATY w Stoczku Łukowskim. Dziękujemy za wyjątkową i godną podkreślenia życzliwość Gospodarzy...  Wymownym jest, że patron turnieju ks. Biskup był w sposób szczególny związany z Węgrowem. 

10 kwietnia 2016 r.

Addit sp. z o.o. w Węgrowie

Uczniowie klas III i IV Technikum spotkali się z Panem Marianem Klimkiem Managing Director firmy Addit  Sp. z o.o. w Węgrowie. Jest  ona jednym z największych producentów elementów z blach w Europie. Współpracuje z poddostawcami z Europy Zachodniej, Środkowej, Azji Południowo-Wschodniej  oraz  ze swoją spółką siostrą Addit BV w Venlo. Uczniowie byli pod szczególnym wrażeniem nowoczesnej technologii obróbki blach oraz nowatorskiego systemu zarządzania projektami.

Dyrektor Marian Klimek przedstawił Panią Beatę Majewską zarządzającą procesem rekrutacji pracowników do firmy Addit w Węgrowie oraz zakres wymagań stawianych kandydatom pragnącym rozpocząć karierę zawodową w firmie Addit. 

8 kwietnia 2016 r.

Gimnazjada 2016

Zawodniczki Gimnazjum Gminy Liw pełniły rolę gospodarzy regionalnej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt w zaprzyjaźnionej hali sportowej mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Do Węgrowa przyjechały dziewczęta z Łosic, Kosowa Lackiego i Siedlec. Ta piękna impreza była okazją do spotkania rekrutacyjnego mgr Moniki Skórki z najlepszymi siatkarkami regionu.

8 kwietnia 2016 r.

C.D.N.

Spotkanie uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego  z płk Krystynem Rosparą

Pułkownik Krystyn Rospara w czasie godziny wychowawczej przybliżał klasie I LOm ważne kwestie związane z zadaniami wojska w czasie operacji militarnych. Młodzież miała okazję poznać najważniejsze aspekty misji w Iraku, Afganistanie; zadawała pytania pozwalające jej zrozumieć istotę współczesnych zagrożeń sprowadzanych na społeczeństwa przez terrorystów itp.

Godzina wychowawcza klasy prowadzonej przez panią Edytę Kozieł stała się lekcją o złożonym świecie.

8 kwietnia 2016 r.

Edukacja pożarnicza w klasie mundurowej

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego brali udział w kolejnym, z cyklu zajęć specjalistycznych, spotkaniu z bryg. mgr inż. Zbigniewem Domańskim Dowódcą Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Zajęcia zostały zorganizowane przez mgr Konrada Kasperowicza wychowawcę klasy.

8 kwietnia 2016 r. 

 Biblioteka Miejska w Węgrowie - Dom Gdański

Zawodniczki  I klasy mazowieckiego LO SOS pod opieką trenerki mgr Małgorzaty Kozieł oraz młodzież Niezłomnych z płk. Krystynem Rosparą  oraz kpr. Tomaszem Staręgą na spotkaniu autorskim w Bibliotece Miejskiej. Gościnne progi Domu Gdańskiego przyjęły p. Łukasza Walewskiego  autora książek o dobrym wychowaniu i towarzyskich konwenansach.

8 kwietnia 2016 r. 

Mazowieckie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Węgrowie - Solaris 2016

Piękny dzień ... Wspaniała grupa uczniów dziewcząt i chłopców honorowo zadeklarowała i oddała, bezcenną dla ratowania ludzkiego życia krew. Jesteśmy z Was dumni i w imieniu bezimiennych potrzebujących z głębi serca dziękujemy...

Brawo, brawo, brawo :)

7 kwietnia 2016 r.

Mazowieckie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Węgrowie - Solaris 2016

Piękny dzień ... Blisko 120 uczniów zgłosiło chęć oddania honorowego krwi. 

7 kwietnia 2016 r.

Mazowieckie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Węgrowie - Solaris 2016

Piękny dzień ... Stały dyżur,  pełną opiekę wychowawczą i medyczną zapewniały: mgr Elżbieta Topolińska wicedyrektor szkoły, mgr Małgorzata Oleksińska, mgr Monika Skórka i Katarzyna Solka przedstawiciel Zespołu Opieki Zdrowotnej  w Węgrowie. Nikomu nie odmówiono dobrej rady, nikomu nie odmówiono pomocy.... 

7 kwietnia 2016 r.

Mazowieckie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Węgrowie - Solaris 2016

Piękny dzień ... Zawsze obecny w takiej chwili jest Przemek, absolwent naszej szkoły, który już 27 raz honorowo oddaje krew. Przemku, Jesteśmy z Ciebie dumni...

7 kwietnia 2016 r.

7 kwietnia 2016 r.

C.D.N.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców 2016

W pięknej hali sportowej w Gimnazjum w Stoczku spotkały się najlepsze zespoły w piłce ręcznej powiatu węgrowskiego. Nasza drużyna trenowana przez mgr Artura Chaleckiego i mgr Michała Szcześnika zdobyła dyplom i puchar za trzecie miejsce w turnieju. Nasi szczypiorniści po zaciętej, twardej grze,  ustąpili w turnieju tylko zawodnikom stoczkowskiego liceum. Gratulujemy zawodnikom i trenerom sportowego sukcesu.

 7 kwietnia 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców 2016

Stoczek,  7 kwietnia 2016 r.

Węgrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2016

Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski 

6 kwietnia 2016 r. 

Węgrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2016

Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski wspólnie z Haliną Ulińską Wicestarostą Węgrowskim oraz Anną Wieczorek Dyrektorem  Powiatowego Urzędu Pracy dokonałi oficjalnego otwarcia tegorocznych węgrowskich targów  w hali sportowej naszej szkoły.

6 kwietnia 2016 r. 

Węgrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2016

W węgrowskiej hali spotkało się kilkudziesięciu pracodawców z kilku powiatów naszego regionu. Głównym organizatorem  Targów był Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie.

6 kwietnia 2016 r. 

Węgrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2016

Pracodawcy przedstawili wiele ciekawych ofert pracy oraz zapoznali  zainteresowanych przybyłych na Targi  z potencjałem produkcyjno-usługowym oraz perspektywą rozwoju  firm. Jednym z wystawców był zakład  meblowy ML Dariusza Niszcza, z siedzibą w Liwie i Starej Wsi..

6 kwietnia 2016 r. 

C.D.N.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Targi Pracy i Przedsiębiorczości zainteresowały uczniów Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, którzy z Krzysztofem Litką Dyrektorem szkoły i nauczycielami przybyli na tę ciekawą imprezę. Spotkanie było okazją do promocji kształcenia zawodowego oraz zapoznania z przeglądem zakładów i firm - potencjalnych przyszłych miejsc pracy w przyszłości.

6 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie..

6 kwietnia 2016 r. 

Wicemistrzynie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt 2016

Natalia Bielińska kapitan reprezentacji szkoły odbiera z rąk Jana Tempczyka przedstawiciela Powiatowego Szkolnego  Związku Sportowego dyplom i puchar za  zdobycie tytułu wicemistrzowskiego w finałach Mistrzostw Powiatu Węgrowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasza drużyna oklaskami zebranych odebrała  szacunek za wspaniałą sportową postawę i grę fair play.  Brawo, brawo, brawo :)

Węgrów, 6 kwietnia 2016 r.

Wicemistrzynie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt 2016

Wicemistrzynie powiatu węgrowskiego: Marta Gello, Marlena Gajewska, Agata Rowicka, Natalia Błąd, Marta Staniszewska, Natalia Bielińska, Katarzyna Suska, Weronika Kaczmarczyk, Julia Baranowska, Aleksandra Lada i Wiktoria Rowicka. Trenerami wicemistrzowskiej drużyny byli: mgr Mirosław Kowalczyk i mgr Jarosław Zawodniak. Składamy gratulacje i podziękowanie za kolejny piękny sukces w rywalizacji sportowej.

Węgrów, 6 kwietnia 2016 r.

Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców 2016

W łochowskiej hali sportowej spotkali się najlepsi siatkarze powiatu węgrowskiego. Nasza reprezentacja w bardzo emocjonującym finale powiatowych rozgrywek pokonała wszystkich rywali i zdobyła I miejsce i mistrzowski puchar. Drugie miejsce zdobyła drużyna z ZSP z Łochowa, trzecie ZSP z Sadownego i czwarte z węgrowskiego I LO. Głównym organizatorem mistrzostw był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Łochów, 5 kwietnia 2016 r. 

Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców 2016

Skład mistrzowskiej drużyny: Jarek Chróścicki, Damian Chróścicki, Łukasz Tężyński, Daniel Rowicki, Paweł Krupa i Przemysław Nurkiewicz. Trenerami naszych mistrzów byłi: mgr Mirosław Kowalczyk i mgr Jarosław Zawodniak. Składamy szczególne słowa uznania i gratulacje.

Łochów, 5 kwietnia 2016 r.

Wicemistrzowie LV Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" - 2015/2016

Na początku sezonu strzeleckiego nasza wspaniała drużyna chłopców w składzie:  Adrian Bereza, Jakub Drużba, Rafał Rydzewski i Marcin Roguski zdobyła puchar  za II miejsce w regionalnych zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety". Opiekunem naszej wicemistrzowskiej drużyny był mgr Konrad Kasperowicz. Zawody przeprowadzono na terenie siedleckiej strzelnicy sportowej "Dragon" a organizatorem była Delegatura w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Składamy gratulacje i dziękujemy.

5 kwietnia 2016 r. 

Wicemistrzowie LV Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" - 2015/2016

W zawodach siedleckich nasze drużyny zdobyły wysokie wyniki zdobywając II miejsce - chłopcy i IV miejsce - dziewczęta.  Dziękujemy  zawodnikom i mgr Konradowi Kasperowiczowi instruktorowi strzelectwa sportowego za piękną rywalizację i osiągnięty wysoki wynik. 

5 kwietnia 2016 r.

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Dzięki uprzejmości dyrekcji Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grębkowie uczniowie III klasy spotkali się w murach naszego Zespołu  z kadrą pedagogiczną. Jesteśmy pod wrażeniem wzorowego zachowania uczniów oraz bardzo kulturalnej ich postawy. Dziękujemy  za wizytę i serdecznie zapraszamy do podjęcia nauki w jednej ze szkół oraz skorzystania z bogatej oferty  edukacyjnej.

Zapraszamy :)

5 kwietnia 2016 r. 

Egzamin z kwalifikacji M.44 w Technikum Mechanicznym.

Kadra pedagogiczna nauczycieli mechanicznych przedmiotów zawodowych ma szczególne powody do zadowolenia. Aż ośmiu uczniów z klasy IV Technikum Mechanicznego uzyskało wynik w części praktycznej egzaminu z kwalifikacji M.44 powyżej 90 %. Najwyższy wynik  99 % osiągnął  Dominik Tarapata. Gratulacje mogą przyjąć  nauczyciele mechanicznych przedmiotów zawodowych, m. in: Zbigniew Ciszewski Kierownik Warsztatów Szkolnych,  Andrzej Kulicki Przewodniczący KPZ, Bogusław Iwanowski i Tadeusz Kresa. O skali trudności egzaminu niech świadczy fakt, że zdający wykonywali zadania egzaminacyjne bezpośrednio na rysunku technicznym edytowanym na komputerze w programie CAD.

Egzamin był przeprowadzany po raz pierwszy w nowej podstawie programowej kształcenia zawodowego.Gratulujemy wysokich wyników egzaminu z kwalifikacji M.44

4 kwietnia 2016 r.

ML Dariusz Niszcz - Stara Wieś

Dzięki uprzejmości p. Dariusza Niszcza, Dyrektora zakładów meblarskich Nr 1 w Liwie i Nr 2 w Starej Wsi uczniowie IV klasy Technikum Mechanicznego mieli okazję do poznania tego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Uczniowie byli pod wrażeniem skali zakładu i jego nowoczesnego wyposażenia technologicznego.

4 kwietnia 2016 r. 

>>>>>> Portal ML Dariusz Niszcz <<<<<<

ML Dariusz Niszcz - Stara Wieś

Prezentację specjalistycznej technologii produkcji mebli osobiście dokonał Dyrektor Strategiczny zakładów meblarskich p. Mariusz Tymoszuk z  kadrą inżynierską firmy. Spotkanie w zakładzie w Starej Wsi  przygotował  p. Zbigniew Ciszewski kierownik Warsztatów Szkolnych we współpracy z p. Katarzyną Grendą i  p. Andrzejem Kulickim.  Wyrażamy wdzięczność za wyjątkowo ciepłe przyjęcie uczniów  klasy maturalnej Technikum Mechanicznego oraz za przekazane wszystkim foldery, piękne kubki reklamowe i długopisy (na zdjęciu kolaż)

Na zakończenie spotkania podsumował wizytę i pożegnał gości Dyrektor p. Dariusz Niszcz jednocześnie zachęcając przyszłych absolwentów Technikum do rozważenia podjęcia pracy w zakładzie meblarskim.

4 kwietnia 2016 r. 

Spotkania rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Dzięki uprzejmości dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Łochowie reprezentacja uczniów i kierownictwa naszego Zespołu miała okazję do spotkania promocyjnego z uczniami III klas gimnazjum. Wspólnie z dyrekcją wyjątkowo godnie reprezentowali naszą szkołę: Maciej Królak, Zuzanna Pazio, Kamila Maleszewska, Dominika Flaga, Marcin Berezowski i Damian Turniak. Miłą niespodzianką było podkreślenie przez gospodarza, Dyrektora Publicznego Gimnazjum Andrzeja Nowotkę faktu, iż jest absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Może w pierwszej klasie mazowieckiego II Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego siatkarki spotkają się z nową, utalentowaną koleżanką ?

1 kwietnia 2016 r. 

Częstochowa 2016

Uczniowie klas maturalnych wzięli udział w jasnogórskiej pielgrzymce wspólnie z koleżankami i kolegami z diecezji drohiczyńskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Błogosławieni miłosierni”. W tym roku do sanktuarium przybyło 1,1 tys. młodych, którym towarzyszył bp diecezji Tadeusz Pikus. Organizatorem pielgrzymki węgrowskiej młodzieży był ks. Emil Skobel - katecheta naszej szkoły przy współpracy Magdaleny Ceglarskiej Kowal, Emilii Marcheli, Elżbiety Tomczuk, Krzysztofy Korczak, Ireny Stańczyk, Agnieszki Szczepańskiej i Mariusza Żołnierzaka.

31 marca - 1 kwietnia 2016 r. 

Egzamin z kwalifikacji A.36 w Technikum Ekonomicznym.

Kolejne powody do satysfakcji mają wicedyrektor Jacek Nowotniak i nauczyciele zawodowych przedmiotów ekonomicznych  Małgorzata Soszyńska, Danuta Rojek, Joanna Kokoszka, Anna Salach, Agnieszka Dżbik, Ewa Sawicka, Paweł Kostrzewa i Wioletta Fedorczyk. Aż 8 uczniów  IV klasy Technikum Ekonomicznego uzyskało w części praktycznej egzaminu w kwalifikacji  A.36  maksymalny, 100 % wynik egzaminu:

Martyna Bartosiewicz,  Paulina Dudek, Weronika Filipek,  Monika Jankowska, Arkadiusz  Kocon , Ewelina Marchlik, Emilia Pietrak i Paulina Siuchta. Są to wyjątkowo budujące wyniki  poziomu kształcenia zawodowego tym bardziej, że kolejnych czterech uczniów zdobyło 98% i następnych czterech 97% w części praktycznej egzaminu.

30 marca 2016 r.

Egzamin z kwalifikacji E.07 w Technikum Elektrycznym.

Kolejne powody do satysfakcji mają wicedyrektor Jacek Nowotniak, kierownik warsztatów szkolnych Zbigniew Ciszewski i nauczyciele zawodowych przedmiotów elektrycznych Adam Uliński, Bogusław Miąsik, Ryszard Kocon i Marian Paczóski. Aż 11 uczniów  III klasy Technikum Elektrycznego uzyskało w części praktycznej egzaminu w kwalifikacji  E.07  maksymalny, 100 % wynik egzaminu:

Marcin Berezowski , Karol Biernat , Kamil Karczewski , Cezary Lesik , Marcin Łasek , Przemysław Nurkiewicz , Adam Pogorzelski , Bartosz Rojek , Dariusz Szczepanik , Igor Wójcik i  Norbert Wysocki 

To również kolejne potwierdzenie  sukcesu Marcina Berezowskiego ucznia III klasy Technikum Elektrycznego - finalisty Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz  bardzo dobry sygnał związany z wysokim poziomem kształcenia zawodowego w szkole.

31 marca 2016 r.

Jan Kochanowski Patron Szkoły

Trwają przygotowania do spotkań rekrutacyjnych. Olga Miałkowska i Damian Tarapata przywracają blask naszemu patronowi... 

31 marca 2016 r.

Egzamin z kwalifikacji E.24 w Technikum Elektrycznym.

Powody do satysfakcji mają wicedyrektor Jacek Nowotniak, kierownik warsztatów szkolnych Zbigniew Ciszewski i nauczyciele zawodowych przedmiotów elektrycznych Adam Uliński, Bogusław Miąsik, Ryszard Kocon i Marian Paczóski. Ich podopieczni uzyskali na finiszu kształcenia zawodowego w klasie IV Technikum Elektrycznego najlepszy w szkole wynik egzaminu z kwalifikacji E.24 - 82%.

To kolejny, po sukcesie Marcina Berezowskiego ucznia III klasy Technikum Elektrycznego - finalisty Olimpiady Wiedzy Technicznej,  bardzo dobry sygnał związany z wysokim poziomem kształcenia zawodowego w szkole.

30 marca 2016 r.

Węgrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Współorganizatorem tegorocznych targów jest Starostwo Powiatowe w Węgrowie oraz nasza szkoła.

>>>>>>> Portal Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie <<<<<<<

30 marca 2016 r.

"Moja wizja szkoły przyszłości"

Finaliści szkolnego konkursu plastycznego organizowanego pod kierunkiem p. Emilii Jaczewskiej przy współpracy p. Katarzyny Bednarczyk, p. Beaty Kubiak-Sieńko i p. Iwany Okulus. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce autorowi pracy graficznej Damianowi Tarapacie - uczniowi I klasy Technikum TA/I. Gratulujemy talentów i życzymy dalszego rozwijania artystycznej pasji.

30 marca 2016 r.

Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie

Uczennice II klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego brały udział w badaniach predyspozycji zawodowych.

30 marca 2016 r.

Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie

Badanie predyspozycji zawodowych jest jednym ze sposobów kształtowania indywidualnej ścieżki kariery. Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy  przygotowali pracownicy urzędu i mgr Barbara Murawska wychowawca klasy II LO S.O.S. 

30 marca 2016 r.

VI Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej 2016

Starostwo Powiatowe w Węgrowie objęło patronatem turniej szachowy i ufundowało cenne nagrody okolicznościowe.

29 marca 2016 r.

>>>>>> Portal Szachy <<<<<<

VI Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej 2016

W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Katarzyna Pastuszko z Warszawy, II miejsce Aleksandra Żurawicka z Węgrowa i III miejsce Marcelina Łaszczuk z Lublina.

29 marca 2016 r.

VI Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej 2016

W kategorii chłopców I miejsce zdobył Jerzy Rzeńca z Lublina, II miejsce Tomasz Orzełowski z Węgrowa i III miejsce Miłosz Zaborowski z Mińska Mazowieckiego

29 marca 2016 r.

VI Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej 2016

29 marca 2016 r.

VI Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej 2016

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Fidei" w Węgrowie

Monika Doktorska Prezes MUKS "Fidei" w Węgrowie dokonała uroczystego otwarcia wielkanocnego turnieju  w szachach szybkich  organizowanego dla dzieci do lat dziesięciu.  Sędzią głównym zawodów jest arbiter szachowy klasy państwowej Waldemar Kulik.

29 marca 2016 r.

VI Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej 2016

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Fidei" w Węgrowie

W uroczystym otwarciu wielkanocnego turnieju  w szachach szybkich wziął udział m. in. ks. Krzysztof Domaraczeńko, wieloletni organizator turniejów i zawodów szachowych regionalnych i międzynarodowych w Węgrowie.

29 marca 2016 r.

Artystyczny sukces uczennic naszej szkoły.

Ewa Sawicka uczennica Liceum Ogólnokształcącego  zwyciężyła w tegorocznym konkursie plastycznym związanym z wielkanocnymi tradycjami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem naszej Ewy była mgr Magdalena Ceglarska-Kowal. Ponadto aż trzy uczennice Technikum Ekonomicznego: Kinga Rychlik,  Patrycja Cabaj i Paulina Gmur zdobyły cenne wyróżnienia w tym pięknym świątecznym konkursie. Opiekunem uczennic I klasy Technikum Ekonomicznego była mgr Aneta Ślązak. Gratulujemy wszystkim Paniom sukcesu i dziękujemy...

Współorganizatorem konkursu był Węgrowski Ośrodek Kultury.

24 marca 2016 r. 

Mistrzynie Międzypowiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2016

W wyjątkowo pięknym stylu, bez utraty seta w czasie wielomiesięcznych eliminacji, zawodniczki III klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego  zdobyły złote medale i puchar za I miejsce w Międzypowiatowej Licealiadzie. Tym samym, wspólnie z mgr Moniką Skórką powtórzyły zeszłoroczny sukces.

Mistrzowski skład reprezentacji szkoły: Bielińska Natalia, Błąd Natalia, Gajewska Marlena, Gello Marta, Jaroń Olga, Kaca Aleksandra, Kryczka Ewelina, Mydłowska Wiktoria, Rokicka Wiktoria, Rowicka Agata, Toporek Angelika.

Dziękujemy za piękny wielkanocny prezent. Brawo, brawo, brawo :)

22 marca 2016 r.

Międzypowiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2016

Wicemistrzynie Licealiady, srebrne medalistki, siatkarki z ZSP z Sobolewa, brązowe medalistki siatkarki z LO z Siedlec i czwarte miejsce LO z Węgrowa. 

22 marca 2016 r.

Mistrzynie Międzypowiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2016

Mistrzowski skład reprezentacji szkoły: Bielińska Natalia, Błąd Natalia, Gajewska Marlena, Gello Marta, Jaroń Olga, Kaca Aleksandra, Kryczka Ewelina, Mydłowska Wiktoria, Rokicka Wiktoria, Rowicka Agata, Toporek Angelika.

22 marca 2016 r.

Mazowiecka debata o kształceniu zawodowym w Siedlcach

Rola pracodawców w kształceniu zawodowym oraz stan bazy dydaktycznej to niektóre tematy wojewódzkiej debaty o edukacji zorganizowanej w Siedlcach (21 marca). W spotkaniu udział wzięli m.in.: Teresa Wargocka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki oraz Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty.

21 marca 2016 r.

Mazowiecka debata o kształceniu zawodowym w Siedlcach

Gospodarze debaty w Siedlcach od lewej: Eugeniusz Kudelski Prezydent Siedlec,  Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki, Teresa Wargocka Wiceminister Edukacji Narodowej, prof. Tamara Zacharuk Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach.

21 marca 2016 r.

Mazowiecka debata o kształceniu zawodowym w Siedlcach

Teresa Wargocka Wiceminister Edukacji Narodowej  i dyrektor szkoły

21 marca 2016 r.

Wiosenny Turniej Halowy w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Wyjątkowo emocjonujący przebieg miały mistrzostwa szkoły  w piłce nożnej chłopców. W wyniku eliminacji i meczy finałowych złoty medal zdobyła  drużyna z 2 klasy Technikum  TE/I, srebrny medal drużyna z 4 klasy Technikum TEK/TM, brązowy medal drużyna z 1 klasy Technikum TM oraz czwarte miejsce drużyna z 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego LOM/LOS.

Organizatorami tego pięknego turnieju byli: Rafał Krzyżanowski, Jarosław Zawodniak, Michał Szcześnik i Artur Chalecki.

21 marca 2016 r. 

Wiosenny Turniej Halowy w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Brązowi medaliści turnieju - uczniowie z 1 klasy Technikum Mechanicznego

21 marca 2016 r.

Wiosenny Turniej Halowy w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Czwarta drużyna  turnieju wiosennego - uczniowie z 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego LOM/LOS z mgr Elżbietą Topolińską wicedyrektorem szkoły.

21 marca 2016 r.

 Wiosenny Turniej Halowy w Piłce Nożnej Chłopców 2016

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał mgr Jarosław Zawodniak.

21 marca 2016 r.

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Uczeń III klasy Technikum Elektrycznego Marcin Berezowski uzyskał najwyższy wynik w II etapie OWT w regionie ostrołęcko - siedleckim. Opiekunem najlepszego elektryka był mgr inż. Adam Uliński. Pan Starosta Węgrowski  Krzysztof Fedorczyk osobiście gratulował  Marcinowi wyjątkowego sukcesu oraz osiągnięcia najwyższego wyniku i w dowód uznania przekazał cenną nagrodę rzeczową - sprzęt optyczny.

Do tej, wyjątkowo trudnej olimpiady, przystępują uczniowie Liceów Ogólnokształcących i Techników, którzy dalsze swoje losy edukacyjne wiążą z kontynuacją nauki na wydziałach  politechnicznych uczelni wyższych. W tym roku również do OWT przystąpili  uczniowie z LO i T m.in. z  Ostrołeki i Siedlec.

18 marca 2016 r.

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Aula Collegium Mazovii Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach.

Marcin Berezowski jako najlepszy uczeń,  ostrołęcko - siedleckiego etapu OWT,  prezentuje swoje doświadczenia oraz dalsze plany realizacji kariery zawodowej. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli m.in.: Rektor dr Bożena Piechowicz, Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie mgr inż. Krystyna Więcławek i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk.

18 marca 2016 r.

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

 Pani mgr inż. Krystyna Więcławek Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie przekazała Marcinowi, ufundowaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty,  nagrodę - przyrząd pomiarowy.. 

18 marca 2016 r.

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

 Pani  dr Bożena Piechowicz Rektor Collegium Mazovii Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach przekazała nagrodę - zaproszenie do podjęcia studiów i zwolnienie z czesnego na wybranym  kierunku kształcenia. 

18 marca 2016 r.

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Naszą szkołę reprezentowali: mgr inż. Adam Uliński, Marcin Berezowski  uczeń III klasy Technikum Elektrycznego, Damian Skulimowski uczeń IV klasy Technikum Mechanicznego oraz dyrektor szkoły. Damian Skulimowski uzyskał dodatkowo wyróżnienie za wysokie wyniki w regionalnym etapie OWT w branży mechaniczno - budowlanej.

18 marca 2016 r.

Kurs dokształcający w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych:

III stopnia w zawodzie elektryk (nr zawodu wg klasyfikacji zawodów - 741103)

Dobiegł końca 140 godzinny kurs dla elektryków. Rada pedagogiczna podsumowała wyniki kształcenia zawodowego elektryków i  wysoko oceniła ich pracę. Zajęcia dydaktyczne prowadziła kadra specjalistów kształcenia zawodowego: Adam Uliński, Ryszard Kocon, Eugeniusz Kudelski, Marian Paczóski, Bogusław Miąsik i Fabian Ubgoaja.

Opiekunem grupy kursowej z powiatów: garwolińskiego, mińskiego, sokołowskiego i węgrowskiego  była Anna Salach.

18 marca 2016 r.

Kurs dokształcający w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych

 I stopnia w zawodzie sprzedawca (nr zawodu wg klasyfikacji zawodów - 522301) 

Dobiegł końca 140 godzinny kurs dla sprzedawców. Rada pedagogiczna wysoko oceniła solidną i systematyczną pracę uczniów oraz osiągnięte efekty ich kształcenia. Zajęcia dydaktyczne prowadziła kadra specjalistów kształcenia zawodowego: Anna Salach, Joanna Gołębiewska - Kokoszko, Agnieszka Dżbik, Ewa Sawicka i Wioletta Fedorczyk.

Opiekunem grupy kursowej z Sadownego, Ostrówka i Węgrowa była Anna Salach.

18 marca 2016 r.

Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt 

Wyjątkowo miły i zasłużony sukces wywalczyły nasze dziewczęta w Mistrzostwach Powiatu. Zdobyły Puchar,  pokonując w pięknej sportowej walce wszystkie rywalki. Trenerem naszej złotej drużyny jest mgr Artur Chalecki.

17 marca 2016 r.

Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt 

Dziękujemy za Wasz wspaniały, wielkanocny prezent :)

17 marca 2016 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2016

Składamy serdeczne podziękowanie ks. Emilowi Skobelowi za pięknie zorganizowane i urozmaicone spotkania rekolekcyjne w naszej szkole.

17 marca 2016 r.

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne prowadził ks. Aam Przywuski z sanktuarium maryjnego w Latyczowie na Ukrainie.

16 marca 2016 r.

Rekolekcje Wielkopostne

16 marca 2016 r.

Etiuda dramatyczna

16 marca 2016 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2016

Etiuda dramatyczna pt. "Walka Dobra ze Złem"

Wykonawcy: Maria Lipka, Paulina Kodym, Natalia Piórkowska, Oliwia Wójciszyn, Maciej Longota, Kamil Sulich, Jarosław Michalak, Kinga Osicka, Ewa Bieniak.

16 marca 2016 r.

Rekolekcje Wielkopostne 2016

Etiuda muzyczna pt. "Walka Dobra ze Złem"

Wykonawcy: Ilona Witkowska, Aleksandra Lipka, EwaJaworowska

16 marca 2016 r.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

15 marca 2016 r.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

15 marca 2016 r.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Uczestnicy Projektu matematycznego mPotęga wzięli udział w interesującej wycieczce do popularnego stołecznego centrum. Pasjonaci matematyki tym razem poświęcili sporo czasu edukacyjnej zabawie. Opiekunami tej wspaniałej grupy były: mgr Agnieszka Dżbik i mgr Katarzyna Bednarczyk.

15 marca 2016 r.

Uczestnicy Projektu Matematycznego mPotęga

15 marca 2016 r.

Rekolekcje 2016

15, 16 i 17 marca 2016 r.

Małgorzata Glinka - Mogentale, Olga Parzykowska i Małgorzata Kozieł

Mazowiecko Warszawski Związek Piłki Siatkowej - walne zebranie w Warszawie

15 marca 2016 r. 

Licealiada 2016

To już jedno z ostatnich etapów Licealiady 2016 dla naszych siatkarek z reprezentacji LO S.O.S. I. Zwyciężyliśmy z drużyną Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 z Siedlec 3 : 0 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sobolewa 3 : 0 i bez straty seta awansowaliśmy do kolejnego etapu. Naszą drużynę trenuje mgr Monika Skórka - wychowawca klasy III LO S.O.S. Gratulujemy...

14 marca 2016 r.

Węgrowska Akademia S.O.S. w akcji.

Bardzo pracowicie spędzają wolny czas siatkarki węgrowskiej Akademii S.O.S. pod kierunkiem mgr Barbary Murawskiej trenera S.O.S. Szczególnym, wyjazdowym wydarzeniem sportowym był udział dziewcząt w Turnieju Kinder + Sport 2016 w Nowym Dworze Mazowieckim w dniu 12 marca br.

14 marca 2016 r.

Edukacja pożarnicza w klasie mundurowej

Uczniowie II klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego spotkali się na specjalistycznych zajęciach z Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. bryg. mgr inż. Dariuszem Maciągiem. PSP należy do państwowej struktury ratownictwa i wypełnia wiele najważniejszych zadań związanych z zapewnieniem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 

11 marca 2016 r.

Ochotnicza Straż Pożarna w systemie ratowniczym Polski

Uczniowie I klasy służb mundurowych zaprosili Macieja Szczepańskiego Wiceprezesa Ochotniczej Straży Pożarnej na spotkanie.  Ochotnicza Straż Pożarna jest lokalnym, społecznym wsparciem profesjonalnego systemu Państwowej Straży Pożarnej. Obie służby wzorowo współpracują i uzupełniają się w udzielaniu jak najszybszej pomocy potrzebującym w czasie wypadków i wydarzeń zagrażających życiu.

11 marca 2016 r.

„PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH – WIELKANOC 2016″

Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w kolejnej edycji powiatowego konkursu. Termin dostarczania prac – 14 marca 2016 r.

10 marca 2016 r.

Regionalny Etap VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

Uczniowie Technikum przystąpili do tegorocznego Regionalnego Konkursu zorganizowanego przez placówkę terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie reprezentowaną przez Jarosława Gago starszego specjalistę ds. prewencji i rehabilitacji KRUS.

10 marca 2016 r.

Pielęgnacja terenów zielonych.

W rocznym harmonogramie prac gospodarczych w szkole jest też czas na profesjonalną pielęgnację drzew. 

9 marca 2016 r.

"Świat bez Kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"

8 marca 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Łochowie

Pani mgr Monika Skórka trener S.O.S. wzięła udział w finale łochowskich mistrzostw. Jednym z celów było spotkanie promocyjne z utalentowanymi siatkarkami naszego powiatu. W rywalizacji powiatowej w siatkówce dziewcząt kolejne miejsca zdobyły drużyny: 1 miejsce - Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, 2 miejsce - Publiczne Gimnazjum w Łochowie, 3 miejsce - Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie i 4 miejsce - Gimnazjum w Miedznie.

8 marca 2016 r.

8 marca 2016 r.

Mecz towarzyski zawodniczek S.O.S. w Mińsku Mazowieckim

Siatkarki klasy maturalnej mazowieckiego LO S.O.S. spotkały się z koleżankami ośrodka S.O.S. w Gimnazjum Miejskim nr 1 im. Gen. Władysława Andersa w Mińsku Mazowieckim. Pozdrawiamy serdecznie drużynę Gospodarzy i dziękujemy Panu Michałowi Boguszowi za życzliwość i ciepłe przyjęcie.

7 marca 2016 r.

Jacek Kasprzyk

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA.

Karolina Siekierko, Kamila Maleszewska i Zuzanna Pazio - Siatkarki LO S.O.S. o bardzo dobrych  wynikach w  nauce.  Zuzanna osiągnęła najwyższy wynik w nauce 5.2 w powiecie węgrowskim. Pan Prezes był pod ogromnym wrażeniem wyników sportowych i wyników w nauce. Gratulujemy.

One Day More for Volleyball 

Piękny tydzień Nike Węgrów

Nasz pierwszoligowy węgrowski zespół pięknie rozpoczął i równie pięknie zakończył mijający tydzień. Nike Węgrów pod kierunkiem Roberta Kupisza wzięło udział w europejskiej imprezie One Day More for Volleyball w kategorii open zaś w sobotę wygrał swój kolejny mecz pokonując rywalki z AZS z Politechniki Śląskiej 3:1. W obu wydarzeniach kibicowała naszym paniom Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP. W drużynie Nike występuje Natalia Bielińska uczennica klasy maturalnej LO S.O.S. zaś w poniedziałek  w  barwach Nike debiutowała Karolina Siekierko uczennica II klasy LO S.O.S. Brawo, brawo...

5 marca 2016

One Day More for Volleyball

C.D.N. 

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2016 r.

Andrzej Kołakowski

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP

4 marca 2016 r.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Na ręce dyrektora szkoły Maria Koc Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przekazała podziękowanie  i senacki medal za trud włożony w organizację Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie, za przywracanie pamięci chwalebnej historii Rzeczypospolitej Polskiej i piękną edukacyjną pracę na rzecz węgrowskiej młodzieży.

Węgrowski Ośrodek Kultury

4 marca 2016 r.

Parafia pw. o. Pio

>>>>>> Więcej <<<<<

Uczniowie naszej szkoły przygotowali w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych piękne przedstawienie o wyjątkowej, przejmującej wymowie.

>>>>>> Więcej <<<<<

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Węgrowski Ośrodek Kultury

4 marca 2016 r.

Spotkanie promocyjne Akademii S.O.S.

Karolina Siekierko, Kamila Maleszewska i Zuzanna Pazio uczennice Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. na spotkaniu promocyjnym z rodzicami uczennic - siatkarek  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Dzięki uprzejmości Leszka Redosza Wiceburmistrza Miasta Węgrowa wspólnie z Marleną Mieszałą Ambasadorem naszej Akademii S.O.S. rozwija się inicjatywa utworzenia klasy sportowej w Gimnazjum im. Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie w roku szkolnym 2016/2017. Tą drogą składamy serdeczne podziękowanie za przychylność Pani Dyrektor Gimnazjum Teresie Święcickiej.

3 marca 2016 r. 

Licealiada 2016

Zawodniczki drużyny z LO S.O.S. 1 nie pozostawiły najmniejszej wątpliwości kto jest mistrzem parkietu i pokonały drużyny: Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 z Siedlec i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Garwolina i  awansowały podobnie jak koleżanki z LO S.O.S. 2 do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. Opiekunem drużyny była mgr Monika Skórka trener S.O.S. Gratulujemy.

3 marca 2016 r.

Licealiada 2016

Kolejny piękny dzień z siatkówką. Zawodniczki LO S.O.S. II - reprezentacji naszej szkoły w pięknym stylu pokonały w kolejnej IV rundzie Licealiady drużyny: Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego i Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 z Siedlec i z  pierwszego miejsca awansowały do kolejnej rundy. Opiekunem naszej drużyny była mgr Małgorzata Kozieł  trener S.O.S. Gratulujemy :)

3 marca 2016 r.

Edukacja pożarnicza

Uczniowie klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z Dowódcą Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr Zbigniewem Domańskim.

3 marca 2016 r.

Uroczyste "przecięcie wstęgi"

Została oddana do użytku klatka schodowa szkolnego internatu. Jest to bardzo potrzebny obiekt, w sposób istotny poprawiający bezpieczeństwo wychowanków. W imieniu uczniów zamieszkujących internat wstęgę przecięła Izabela Gierat uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Wspaniałe zdjęcie wykonała Rozalia Piórkowska koleżanka Izabeli z klasy LO S.O.S. 

2 marca 2015 r.

Ks. mgr Emil Skobel

2 marca 2016 r.

Uroczyste przekazanie inwestycji szkole.

W uroczystości przecięcia wstęgi i przekazania szkole nowego obiektu wzięli udział: Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, Paweł Marchela i Lidia Siuchta Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach, Naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego Marzena Gromek, Anna Pawełas, Tadeusz Krupa, Ewa Ufnal i Podinspektor Małgorzata Muszel, ks. Emil Skobel, Jacek Antoński Kierownik Internatu - Przewodniczący Rady Miasta Węgrowa, Uczennice Izabela Gierat i Rozalia Piórkowska, przedstawiciel wykonawcy i dyrektor szkoły.

2 marca 2016 r. 

Uroczystość wręczenia Stypendium Starosty Węgrowskiego

Tegorocznymi stypendystami za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce zostali: Zuzanna Pazio uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S., Karolina Siekierko uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S., Ewelina Pachnik uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz Damian Jaczewski uczeń II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W uroczystości wzięli m. in. udział Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski i Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki  Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Gratulujemy i podziwiamy.

2 marca 2016 r. 

Uroczystość wręczenia Stypendium Starosty Węgrowskiego

Zuzanna Pazio uczennica II klasy LO S.O.S. osiągnęła wspólnie z koleżanką z łochowskiego liceum najwyższy wynik w nauce 5,2 w powiecie węgrowskim. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk osobiście pogratulował  wybitnego wyniku w nauce Zuzannie i życzył spełnienia wszelkich planów i marzeń. 

2 marca 2016 r. 

Uroczystość wręczenia Stypendium Starosty Węgrowskiego

Sala im. Ignacego Paderewskiego Starostwa Powiatowego w Węgrowie

2 marca 2016 r. 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Podsumowano wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego z okazji obchodów Narodowego Święta Języka Polskiego. 

2 marca 2016 r.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2016 r.

Damian Turniak

II klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego

>>>>>>> Więcej <<<<<<<

Film instruktażowy dla PZPS

Zawodniczki mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego biorą udział w  filmie edukacyjnym pod opieką Zbigniewa Krzyżanowskiego Szefa Szkolenia S.O.S. PZPS i Krzysztofa Felczaka Zachodnio - Pomorskiego Koordynatora S.O.S.

1 marca 2016 r. 

Bez komentarza... :)

29 luty 2016 r.

>>>>> PZPS <<<<<,    >>>> Portal Starostwa Powiatowego <<<<<,    >>>> Portal Miasta Węgrowa <<<<<

C.D.N.

Kościół pw. o. Pio

W kościele pw. o. Pio w Węgrowie młodzież zaprezentowała program artystyczny pt. "Zabici powracają…" poświęcony pamięci żołnierzy niezłomnych.

>>>>>> Więcej <<<<<

28 luty 2016 r.

"Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki"

29 lutego w całej Europie odbędzie się akcja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), by jak najszerzej promować naszą dyscyplinę jako sport dla każdego. Siatkarskie Ośrodki Szkolne postanowiły włączyć się do udziału w tym wydarzeniu. Głównym organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Waldemar Wspaniały Dyrektor Programu S.O.S. w Polsce.

>>>>>> Portal PZPS <<<<<<< 

Informatyka

Słuchacze Szkoły Policealnej kształcący się w zawodzie technika informatyka na sobotnich zajęciach zapoznają się z budową stacjonarnego komputera i zdobywają wiedzę niezbędną do jego obsługi i konserwacji. W pięciu szkolnych pracowniach informatycznych uczniowie szkół średnich poznają  specjalistyczne programy, pakiety  biurowe oraz zapoznają się z zastosowaniem technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

27 luty 2016 r. 

Próba generalna uczniów klas mundurowych przed Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych

Sprawnie przebiegają przygotowania do uroczystości Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie. Nasza szkoła jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Niezłomnych organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia w dniu 1 marca 2016 r.

26 luty 2016 r. 

Galeria Artysta

Ola Miałkowska, uczennica II klasy LO S.O.S.

26 lutego 2016 r.

"Moja wizja szkoły przyszłości"

"Kontrasty w mojej szkole - blaski i cienie życia szkolnego"

Rozpoczęły się eliminacje konkursu plastycznego  z okazji 55 - lecia naszej szkoły, 26 lutego 2016 r.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim

Uczniowie klas mundurowych spotkali się z Szefem Wydziału Rekrutacji  mjr mgr inż. Jerzym Trędą. 

26 luty 2016 r.

Galeria Artysta

Damian Tarapata, uczeń I klasy TA / I ,

26 luty 2016 r.

Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych Technikum

Uczniowie Technikum uczestniczyli w bardzo udanej i atrakcyjnej wycieczce. Były kręgle, łyżwy, kino i bardzo dobra zabawa dzięki miłej atmosferze stworzonej przez opiekunów: mgr Małgorzatę Soszyńską, mgr Katarzynę Grendę, mgr Małgorzatę Góral i mgr Jacka Nowotniaka wicedyrektora szkoły.

25 lutego 2016 r.

Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym

W ramach Wewnątrzszkolnego  Systemu Doskonalenia Zawodowego odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego z Jackiem Łapińskim - autorem książek i prawnikiem. Spotkanie zorganizowano przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Węgrowie.

25 lutego 2016 r. 

Teatr "Kurtyna" z Krakowa

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do obejrzenia spektaklu profilaktycznego  "Upadły anioł" oraz uczestniczenia w prelekcji nt. zachowań w wirtualnym i realnym świecie.

23 luty 2016 r.

Miesięczne kursy zawodowe  2016

Rozpoczęły się kursy zawodowe III stopnia w zawodzie elektryk i I stopnia w zawodzie sprzedawca. Nasza szkoła prowadzi kolejne miesięczne kursy dla uczniów ze szkół z Sadownego, Sobolewa, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego i Żelechowa. To dodatkowe zadanie edukacyjne wymaga przygotowania organizacyjnego i bazy dydaktycznej naszej szkoły.

23 luty 2016 r. 

Powiatowa debata społeczna dot. bezpieczeństwa publicznego

Uczniowie klas mundurowych wzięli udział w kolejnej debacie społecznej zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji i Starosty Wegrowskiego.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Uczniowie częstowali się cukierkami, do których dołączone były cytaty z naszej literatury; komentowali słowa wieszczów, rozważali nad sensem wylosowanych sentencji, itp. wspaniała była oprawa tego ćwiczenia. Uczennice przebrały się w stroje z epoki romantycznej- Iwona Janczuk, Natalia Skarżyńska, Paulina Zalewska( klasa III LOo) 

22 lutego 2016 r.

>>>>>>> Więcej wydarzeń <<<<<<<


                       


Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Janusz Baum
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2016-05-03 20:02:34
Data utworzenia:2016-05-03 20:02:34
Data modyfikacji:2018-10-11 10:38:21
Liczba wyświetleń:3731

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl