Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Zakończenie nauki w klasach maturalnych 2017 r.

Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia nauki w szkołach średnich

Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

Hala Sportowa

W ceremonii wręczenia świadectw wzięli udział Absolwenci:

kl. III  Liceum Ogólnokształcącego mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego -  wych. p. Barbara Murawska,

kl. mundurowej III Liceum Ogólnokształcącego - wych. p. Konrad Kasperowicz

kl. IV Technikum Ekonomicznego - wych. p. Jolanta Gołoś

kl. IV Technikum Elektrycznego - wych. p. Małgorzata Kołodziejczuk

kl. IV Technikum Mechanicznego - wych. p. Ewa Skolimowska

kl. IV Technikum Agrobiznesu - wych. p. Małgorzata Oleksińska

28 kwietnia 2017 r. godz. 10 00

W uroczystości wzięli udział:

Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, Barbara Kodym Przewodnicząca Rady Rodziców oraz wychowawcy i nauczyciele z dyrekcją szkoły Elżbietą Topolińską, Jackiem Nowotniakiem i Januszem Baumem.

Barbara Kodym

Przewodnicząca Rady Rodziców

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Marcin Berezowski Finalistą Olimpiady Wiedzy Technicznej we Wrocławiu

Marcin Berezowski absolwent Technikum Elektrycznego w pięknym stylu zakończył naukę  w naszym Zespole. Z rąk p. Haliny Ulińskiej Wicestarosty Węgrowskiego odebrał szczególne wyróżnienie dla najlepszego absolwenta Technikum.

Pani Wicestarosta podkreśliła, że Marcin był wielokrotnym Stypendystą Prezesa Rady Ministrów, dwukrotnym Stypendystą Marszałka Województwa Mazowieckiego, wielokrotnym zwycięzcą kolejnych etapów Olimpiady Wiedzy Technicznej a w przededniu zakończenia nauki otrzymaliśmy informację, że Marcin jako jeden z trzech reprezentantów Mazowsza w Centralnym etapie Olimpiady Wiedzy Technicznej w branży  elektryczno-elektronicznej we Wrocławiu osiągnął sukces i zdobył tytuł Finalisty OWT.

Warto podkreślić, że Marcin poszedł w ślady swojego starszego kolegi Absolwenta Emila Kupca również finalisty OWT – obecnie pracownika Politechniki Warszawskiej.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Zuzanna Pazio Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Zuzanna Pazio odebrała z rąk p. Haliny Ulińskiej nagrodę za uzyskanie tytułu najlepszego Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego. Zuzia  jest szczególnie uzdolnionym absolwentem. Już w ubiegłym roku z rąk p. Krzysztofa Fedorczyka odebrała nagrodę i przyznane Stypendium Starosty Węgrowskiego uzyskując najwyższy wynik w nauce wśród uczniów powiatu węgrowskiego i oczywiście zasłużony wówczas za to wyróżnienie piękny bukiet kwiatów.

W tym roku Zuzia poprawiła wyniki i zdobyła w pięknym stylu Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Jednak to jest tylko skromny fragment sukcesów tej utalentowanej Absolwentki. Warto zaznaczyć jej świetnie realizowaną drugą pasję – siatkówkę. Biorąc udział w unikatowym projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych nasza Zuzia była bezkonkurencyjna. Trenując w wymiarze aż 16 godzin/tygodniowo wielokrotnie uzyskiwała wiele sukcesów ze swoimi koleżankami w rywalizacji sportowej włącznie z tytułem Regionalnego Mistrza Licealiady.

Za swoje umiejętności sportowe w ostatnim roku nauki Zuzia była zakwalifikowania przez trenera Roberta Kupisza do pierwszoligowej Nike Węgrów.

Znamy piękne marzenia dalszej kariery naszej wspaniałej Absolwentki. Zuzia, życzymy z głębi serca powodzenia !

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Absolwenci nagrodzeni za najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Otrzymują oni świadectwa z wyróżnieniem

Zuzanna Pazio, Karolina Siekierko, Paulina Gontarz - III LO S.O.S., mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny,

Karolina Zalewska, Patrycja Chlebny - III LO Mundurowa,

Marcin Berezowski - IV  Technikum Elektryczne,

 Ewelina Dobosz, Katarzyna Siuchta, Angelika Romańska - IV Technikum Ekonomicznego,

 Karol Wysocki IV Technikum Mechanicznego,

 Karolina Bałdyga IV Technikum Agrobiznesu.

Nasi wyróżnieni Absolwenci mają za sobą również wiele sukcesów związanych z ich osobistymi pasjami i talentami. Gratulujemy !!! 

 28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Absolwenci nagrodzeni za wspaniała postawę w pełnieniu wieloletniej funkcji asysty przy Sztandarze Szkoły.

Angelika Romańska, Ewelina Dobosz, Wioleta Brzezik i Ewelina Księżopolska.

Dziękujemy !!! 

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Szczególne wyróżnienie Damiana Turniaka dowódcy mundurowych LO

Nagrodę i wyróżnienie otrzymał  Damian Turniak za wzorowe pełnienie funkcji dowódcy plutonu w klasie mundurowej. Damian świetnie prowadził kolejne uroczystości z udziałem mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto Damian osiągnął sukcesy regionalne w zawodach sportowo - obronnych "Sprawni Jak Żołnierze".  Instruktorem edukacji wojskowej i wychowawcą Damiana Turniaka był mgr Konrad Kasperowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszej tak udanej kariery !!! 

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Szczególne wyróżnienie dla Ilony Witkowskiej i Karola Wysockiego

z Zespołu Muzyczno - Wokalnego "W Dobrym Tonie"

... za talent, solidność i zaangażowanie w pracę zespołu muzycznego  "W Dobrym Tonie" nagrody wręczają p. Jacek Nowotniak i p. Radosław Świderski, kierownik artystyczny zespołu. Ilona ma wyjątkowy głos i muzyczny talent, Karol jest mistrzem akordeonu. Oboje uświetnili swoim występem wiele pięknych i wzruszających koncertów.

W szczególnej pamięci mamy wykonanie pięknej piosenki "Biały Krzyż" na placu przed Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

28 kwietnia 2018 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Drużynowi i Indywidualni Wojewódzcy Mistrzowie Strzelectwa Sportowego

Adrian Bereza , Marcin Roguski,  Marlena Kupiec - Absolwenci klasy III mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Nie jest tajemnicą że węgrowska młodzież należy do mazowieckiej elity strzeleckiej czego przykładem są wyniki ostatnich wojewódzkich zawodów klas mundurowych. W dwóch ostatnich latach nasi strzelcy zdobyli drużynowo pierwsze i drugie miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich w Kadzidle a w tym roku wygrali Regionalne Zawody Strzeleckie "O Srebrne Muszkiety' w Siedlcach.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !!! 

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Mistrzowie Reginalnej Licealiady w Piłce Siatkowej

mazowieckie Liceum Ogólnokształcące Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Julia Baranowska, Magda Dobrowolska, Kornelia Flis, Weronika Kaczmarczyk, Kamila Maleszewska, Zuzanna Pazio, Wiktoria Rypina, Karolina Siekierko, Katarzyna Suska i Katarzyna Woźniak.

Wszystkie siatkarki klasy III LO S.O.S. zasługują na wyjątkowe słowa uznania za wspaniałe osiągnięcia w rywalizacji sportowej przez trzy kolejne lata kształcenia w S.O.S. Dodatkowo wzorowo współpracowały one z doświadczoną kadrą trenerską i wychowawcą klasy mgr Barbarą Murawską czyniąc nasz węgrowski ośrodek dla wielu innych wzorem do naśladowania.

Dzięki zaangażowaniu dziewcząt szkoła była gospodarzem olbrzymiej ilości zawodów siatkarskich na wszystkich szczeblach terytorialnych.

Za ten szczególny wysiłek już w 2014 roku węgrowskie liceum S.O.S., podczas Gali Finałowej II Turnieju Talentów w Krakowie, jako pierwsze w Polsce, odebrało statuetkę tzw. Gawełki, dla szkoły przyjaznej projektowi S.O.S.

Systematyczna, odpowiedzialna praca kadry trenerskiej mgr Moniki Skórki, mgr Małgorzaty Kozieł, mgr Barbary Murawskiej oraz Roberta Kupisza zaowocowała tym, iż w kolejnym III Turnieju Talentów 2015 w Bełchatowie Węgrów był nominowany, aż w czterech kategoriach Gawełków 2015: najlepszej organizacji S.O.S., najlepszej współpracy z PZPS, najlepszej dokumentacji S.O.S. dla mgr Barbary Murawskiej i najlepszego dyrektora węgrowskiego LO S.O.S. w Polsce.

Ostatni IV Turniej Talentów 2016 w Ostrowcu Świętokrzyskim był ukoronowaniem pozycji Węgrowa. Podczas uroczystej Gali Dyrektor szkoły odebrał z rąk Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka wyjątkową statuetkę za szczególne osiągnięcia ośrodka w Węgrowie dla funkcjonowania programu S.O.S. w Polsce.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w czerwcu 2016 r. Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski i Janusz Baum Dyrektor LO S.O.S. mieli zaszczyt prezentować w imieniu wszystkich polskich samorządów i liceów siatkarskich trzyletni dorobek organizacyjny i sportowy tego unikatowego w skali Europy projektu. Było to wyjątkowe wyróżnienie Węgrowa.

Wspaniale !!!

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Mistrzowie Reginalnej Licealiady w Piłce Noznej, Mistrzowie w Zawodach Sportowo - Obronnych Sprawni Jak Żołnierze,Zwycięzcy Powiatowych Zawodów Lekkoatletycznych, Medaliści Powiatowych Zawodów w Koszykówce, Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, Piłce Halowej Chłopców, Piłce Siatkowej Chłopców.

Daniel Koszewski, Rafał Rydzewski, Kamil Kuta, Aleksandra Turniak, Damian Turniak, Piotr Dzięciołowski, Karolina Rafałowicz, Michał Skórka, Maciej Królak, Daniel Rowicki, Rafał Janczuk, Katarzyna Siuchta, Dariusz Szczepanik.

Wyjątkowe sukcesy i wyjątkowi sportowcy. Wasza szlachetna postawa i wola walki była wzorem do naśladowania.

Dziękujemy !!! 

28 kwietnia 2017 r.

 

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Uczniowie grupy rekonstrukcyjnej Powstania Styczniowego 1863 r.

uczestnicy corocznych uroczystości w Węgrowie

Wyjątkowa chwila podziękowania uczniom grupy rekonstrukcyjnej złożyła Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski. W sposób szczególny podkreśliła ogólnopolskie wyróżnienie powstańców z Węgrowa podczas centralnych obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego w Palmirach w obecności kilku tysięcy uczestników.

Klasa IV Technikum Elektrycznego

Pani Halina Ulińska złożyła podziękowania dla Karola Biernata, Marcina Chwedoruka, Mateusza Gałązki, Adama Jaszczura, Szymona Kosiorka, Mateusza Kowalika, Patryka Kujawy, Cezarego Lesika, Marcina Łaska, Łukasza Niszcza, Patryka Okrzei, Adama Pogorzelskiego, Bartosza Rojka, Rafała Stańskiego, Dariusza Szczepanika, Tomasza Świerczewskiego, Marcina Turniaka, Emila Wejta, Norberta Wysockiego. 

Nasza grupa jako jedyna z Polski została wyróżniona ustawieniem w centralnym miejscu Cmentarza w Palmirach. Wtedy złożone zostały, z udziałem asysty węgrowskich uczniów, prochy powstańców przewiezione z pomnika Powstańców w Węgrowie na zawsze do Palmir.

Z uwagi na rangę wydarzenia miasto Węgrów otrzymało wyróżnienie za szczególną i bogatą formę organizacji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i Bitwy pod Węgrowem. 

Serdecznie dziękujemy za godną szczególnej pochwały postawę !!!

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Członkowie Zespołu Tańca Towarzyskiego "Swing"

Rafał Stański, Bartosz Rojek, Norbert Wysocki, Patryk Okrzeja, Patryk Kujawa, Marcin Berezowski i Adam Jaszczur

W ubiegłym roku słowa uznania przekazano Absolwentkom z kl III LO, partnerkom tanecznym tegorocznych Absolwentom IV klasy Technikum. Zespół "Swing" dostarczył niezapomnianych, pięknych wrażeń podczas kilkudziesięciu występów uświetniających wyjątkowe wydarzenia w życiu miasta i powiatu Węgrowskiego. 

Takich chwil się nie zapomina

Dziękujemy za podniosłe i wzruszające chwile podnoszące prestiż naszej szkolnej społeczności.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !!!

28 kwietnia 2017 r.

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Szkolne Koło Plastyczne

Olga Miałkowska Absolwentka III klasy LO S.O.S. odebrała szczególne podziękowanie z rąk mgr Beaty Kubiak - Sieńko za wspaniale przygotowane i wykonane prace plastyczne i plakaty reklamowe wielu imprez organizowanych cyklicznie i środowiskowo w naszej szkole.

Dziękujemy Tobie Olu za piękne wsparcie naszej szkoły :)

28 kwietnia 2017 r. 

Uroczystość zakończenia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum 2017

Poczet Sztandarowy 

 Ostatni raz razem! Wkrótce odchodząca asysta: Angelika Romańska, Ewelina Dobosz ( klasa IV Tek) przekaże sztandar Natalii Rytel i Weronice Świętoń ( klasa I Tek). Jak zwykle doskonale czuwa nad przygotowaniami do tej szczególnej ceremonii mgr Małgorzata Kołodziejczuk.

Za chwilę wprowadzenie Sztandaru Szkoły rozpocznie oficjalną część uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom Liceum Ogólnokształcącego i Technikum naszego zespołu.

28 kwietnia 2017 r.

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny, LO S.O.S. 2017

mgr Barbara Murawska - wychowawca klasy, trener S.O.S.

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego

Służby Mundurowe, LOM 2017

mgr Konrad Kasperowicz - wychowawca klasy, instruktor strzelectwa sportowego. 

Absolwenci Technikum Ekonomicznego

mgr Jolanta Gołoś - wychowawca klasy

Absolwenci Technikum Agrobiznesu

mgr Małgorzata Oleksińska - wychowawca klasy

Absolwenci Technikum Mechanicznego

mgr Ewa Skolimowska - wychowawca klasy

Absolwenci Technikum Elektrycznego

mgr Małgorzata Kołodziejczuk - wychowawca klasy

*        *        *

Dopóki nam Ziemia kręci się, dopóki jest tak czy siak.

Panie, ofiaruj każdemu z nas, czego mu w życiu brak:

mędrca obdaruj głową, tchórzowi dać konia chciej,

sypnij grosza szczęściarzom....

I mnie w opiece swej miej.

 

Dopóki Ziemia obraca się, o Panie nasz, na Twój znak

tym, którzy pragną władzy, niech władza ta pójdzie w smak,

daj szczodrobliwym odetchnąć, raz niech zapłacą mniej,

daj Kainowi skruchę...

I mnie w opiece swej miej.

 

Panie zielonooki, mój Boże jedyny, spraw –

dopóki nam Ziemia toczy się, zdumiona obrotem spraw,

dopóki czasu i prochu wciąż jeszcze wystarcza jej –

daj każdemu po trochu...

I mnie w opiece swej miej.

[Modlitwa, Bułat Okudżawa]

Recytowała Zuzia Pazio,  Absolwentka klasy III LO S.O.S.

Piękna i wzruszająca interpretacja wiersza udzieliła się większości Absolwentom...

*       *       *

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia nauki

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

Joanna Kołak - opiekun semestru

28 kwietnia 2018 r.


Galeria :)

W stronę Słońca

Szkolna Agencja Fotograficzna

Joanna Siuchta, Dominika Ojdana uczennice I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego, Gabriela Sojat uczennica I klasy Technikum Ekonomicznego oraz Natalia Skórka uczennica I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. / Fotografie SAF wykonał Rafał Giers /

Gratulujemy wielu wspaniałych i pięknych - blisko 1,5 tyś. zdjęć.

Dziękuję JB.  

:)

C.D.N.

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Janusz Baum
Wytworzył informację:Janusz Baum
Data wytworzenia informacji:2017-04-29 21:13:45
Data utworzenia:2017-04-29 21:13:45
Data modyfikacji:2017-05-02 23:53:00
Liczba wyświetleń:1895

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl