Aktualności
O szkole
Uczniowie
Projekty
S.O.S.
BIP

Archiwum

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Młodzież pisała dyktando konkursowe pt. "Szkoła na miarę wszech czasów"  ułożone przez panią  Anetę Ślązak. Logo dyktanda narysowała pani Iwanna Okulus.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Młodzież klas I LOm i I LOs wzięła udział w warsztatach językowych prowadzonych przez panią Alicję Dmowską i Emilię Jaczewską.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W naszej szkole zgodnie z programem obchodów Dnia Języka Polskiego  rozpoczęły się oryginalne zajęcia edukacyjne i konkursy. Niewątpliwie wyobraźni nauczycielom i uczniom nie brakuje. Język polski nie musi być horrorem.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Kamila Maliszewska i Zuzanna Pazio - uczennice II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. uczestniczyły w losowaniu słodyczy z ciekawymi, znanymi cytatami z bogatej skarbnicy języka polskiego. Dyrektor szkoły wylosował:  "Ból przemija, chwała trwa wiecznie".

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

"Wysokiej jakości edukacja, język(i) nauczania a efekty edukacyjne"

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO dla upamiętnienia wydarzeń w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu, w 1952 roku. Zginęło wówczas 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Pierwsze obchody w Polsce zorganizowano 11 lat temu. Wiele imprez w dniu dzisiejszym przygotowali uczniowie dla podkreślenia roli języka polskiego w edukacji.

 „Musimy dbać o nauczanie języka i w języku, tym najbliższym każdemu człowiekowi po to, żeby dać mu możliwość zdobycia na tyle wysokiej edukacji, wiedzy i umiejętności, aby w pełni uczestniczyć w rozwoju społecznym”- mówi sekretarz generalny Polskiego Komitetu do spraw UNESCO prof. Sławomir Ratajski. W losowaniu cytatów i słodyczy wzięły udział w strojach historycznych: Natalia Dekańska i Marta Jednorowska - uczennice IV klasy Technikum Ekonomicznego.

22 lutego 2016 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Język polski jest pyszny - spotkanie nauczycieli przy słodkim poczęstunku.

22 lutego 2016 r.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie E.07

Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych

Uczniowie III klasy Technikum Elektrycznego od poniedziałku do soboty włącznie przystępowali do egzaminów zawodowych z pierwszego w ich karierze zawodowej egzaminu z kwalifikacji E.07. Egzaminy przebiegają sprawnie i w przyszłym tygodniu do kolegów z Technikum dołączą uczniowie z ZSZ.

22 lutego 2016 r. 

"Samo zdrowie"

Marlena Gajewska, Natalia Bielińska, Agata Rowicka, Ewelina Kryczka, Natalia Błąd i Marta Staniszewska - uczennice klasy maturalnej LO S.O.S. skorzystały z możliwości otrzymania darmowych, zdrowych owoców. Akcja rozdawania jabłek w naszym mieście prowadzona była przez Fundację „Pro-Bono” na Rynku Mariackim w Węgrowie. Nasze zawodniczki wspierała mgr Monika Skórka wychowawca klasy  i trener S.O.S.

19 lutego 2016 r.

Odprawa organizacyjna klas mundurowych

Uczniowie I i II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego spotkali się na odprawie organizacyjnej przed tegorocznymi obchodami  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z płk Krystynem Rosparą.

19 lutego 2016 r.

Baza politechniczna szkoły  - cyfrowe skanery pomiarowe. 

Szkolne pracownie kształcenia praktycznego Technikum  i ZSZ są systematycznie wyposażane w nowoczesne urządzenia pomiarowe, niezbędne w stosowaniu współczesnych technologii automatyki przemysłowej.

19 luty 2016 r.

Addit Sp. z o.o.

Dzięki uprzejmości dyrekcji firmy Addit uczniowie III klasy  Technikum Elektrycznego mieli okazję do zapoznania się z najnowocześniejszymi na świecie urządzeniami technologii cięcia i obróbki blach. Addit Sp. z o.o. jest dostawcą systemów oraz kompletnych maszyn i urządzeń przemysłu farmaceutycznego i spożywczego, obronnego i lotniczego, przemysłu energetycznego i ochrony środowiska, urządzeń wyposażenia obiektów rozrywkowych, produkcji przemysłowej, inspekcji i kontroli, techniki medycznej, druku i techniki papierniczej, techniki półprzewodników, telekomunikacji, pojazdów szynowych i transportu, automatów samoobsługowych, produktów wyposażenia wnętrz i dekoratorskich.

 Składamy serdeczne podziękowania p. Elizie  Szymańskiej  z działu marketingu za profesjonalną prezentacje istotnych elementów struktury wyposażenia i technologii produkcji  w tej nowoczesnej firmie. Opiekunem  zajęć był p. Zbigniew Ciszewski.

18 lutego 2016 r. 

"Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki"

29 lutego w całej Europie odbędzie się akcja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), by jak najszerzej promować naszą dyscyplinę jako sport dla każdego. Siatkarskie Ośrodki Szkolne postanowiły włączyć się do udziału w tym wydarzeniu.

11 lutego 2016

>>>>>> Portal PZPS <<<<<<< 

Winter Camp 2016 Gwardii Legionowo

Kończą się pracowite ferie zimowe siatkarzy z Legionowa. Na podsumowanie węgrowskiego zgrupowania przybyli Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia Programu S.O.S. PZPS i Krzysztof Felczak Regionalny Koordynator S.O.S. w województwie wielkopolskim, pomorskim, zachodnio-pomorskim i kujawsko-pomorskim. Zajęcia prowadził trener Andrzej Doktorski. 

Siatkarze mieli również okazję wypróbować znane naszej młodzieży ciekawe urządzenie  "GoBoard"

11 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czasie ferii zimowych w zajęciach sportowych. Zainteresowaniem uczniów cieszyły się  gry zespołowe prowadzone pod kierunkiem p. mgr Mirosława Kowalczyka.

11 lutego 2016 r.

Pracownia kwalifikacji M.20 w Technikum Mechanicznym

Ferie zimowe są doskonałą okazją do przygotowania sal dydaktycznych kształcenia zawodowego do realizacji kolejnych zadań edukacyjnych w II półroczu roku szkolnego 2015/2016.

10 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 Gwardii Legionowo

Zajęcia  z mazowieckimi siatkarzami prowadzi w Węgrowie  doświadczony pedagog p. Andrzej Doktorski, dobrze znany środowisku sportowemu naszego miasta i szkoły trener siatkarski. Pan Andrzej mile wspomina zajęcia siatkarskie jakie prowadził w naszej szkole na początku swojej bogatej kariery zawodowej. Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za pamięć.

10 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 Akademii S.O.S. w Miedznie

Zajęcia programowe Akademii S.O.S.  w Miedznie prowadzi  pani Bożena Kopania. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem utalentowanych siatkarek.

10 luty 2016 r.

Winter Camp 2016 Akademii S.O.S. w Stoczku

W ramach Akademii S.O.S. zostały rozegrane mecze  towarzyskie  między Miedzną a Stoczkiem na poziomie gimnazjum i szkoły podstawowej .

9 lutego 2016 r. 

Winter Camp 2016

Kolejna grupa siatkarzy z MOS Wola z Warszawy w drugim tygodniu trenuje  w dużej hali sportowej pod opieką trenera Kamila Trzcińskiego.

9 lutego 2016 r. 

Winter Camp 2016

Rozpoczęły treningi w drugim tygodniu ferii zimowych starsze siatkarki Akademii S.O.S. pod kierunkiem Małgorzaty Kozieł trenera S.O.S.

9 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 

Kolejna grupa siatkarzy, w czasie ferii, trenuje na terenie obiektów naszej szkoły. Tym razem do Węgrowa przyjechali zawodnicy  Gwardii z Legionowa.

9 lutego 2016 r.

Winter Camp 2016 Akademii S.O.S. 

Zawodniczki węgrowskiej Akademii S.O.S. wykorzystują każdą chwilę na doskonalenie umiejętności siatkarskich przed przyszłymi rozgrywkami mistrzostw Kinder + Sport. Podczas ferii zimowych zajęcia prowadzi mgr Barbara Murawska trener S.O.S.

8 lutego 2016 r.

Siatkarski Winter Camp 2016

Najlepsi siatkarze z klubu MOS Wola z Warszawy, wzorem ubiegłych lat, intensywnie pracują  w czasie ferii zimowych doskonaląc swój wysoki poziom umiejętności sportowych. W przyszłym tygodniu przyjeżdża kolejna grupa stołecznych zawodników.

5 lutego 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej "O Puchar Starosty Węgrowskiego"

Już trzy dni rozgrywały się Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej chłopców. Nasza drużyna pod kierunkiem mgr Rafał Krzyżanowskiego zdobyła srebrny medal i Puchar za II miejsce w turnieju "O Puchar Starosty Węgrowskiego". Nasi piłkarze nie przegrali żadnego meczu i pokonali zwycięzców w bezpośrednim spotkaniu, drużynę z Sadownego wynikiem 3:0. Brawo ...

3 lutego 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej "O Puchar Starosty Węgrowskiego"

W imieniu Krzysztofa Fedorczyka Starosty Węgrowskiego puchary wręczył Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Skład naszej reprezentacji: Tomasz Krynicki II TM, Kamil Stokowski I TE, Michał Gryglas II TEI, Damian Wysocki II TEI, Marcin Wójcik I LOM, Patryk Zawadzki I TM.

3 lutego 2016 r.

153 rocznica Bitwy pod Węgrowem

Asysta w miejscach upamiętniających 153 rocznicę  Bitwy pod Węgrowem podczas składania wiązanek i zapalania zniczy przez władze samorządowe Miasta Węgrowa: Kacper Krasnodębski, Damian Matusik, Cyprian Roguski i Maciej Świątek. Opiekunem asysty honorowej grupy rekonstrukcyjnej powstańców styczniowych była mgr Joanna Kołak.

3 luty 2016 r.

>>>>>>> Inscenizacje <<<<<<<

VI Koncert Kolęd

Niech miła Panu będzie nasza pieśń

Święto Ofiarowania - Matki Bożej Gromnicznej  (2 lutego) to tradycyjnie czas śpiewania kolęd w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. 

2 lutego 2016 r.

>>>>>>>> Portal W Dobrym Tonie <<<<<<<<

VI Koncert Kolęd

Zespół Muzyczno - Wokalny "W Dobrym Tonie"

W tym roku nasz szkolny zespół W dobrym tonie w zmienionym składzie: Ilona Witkowska, Emilia Gałecka, Tomasz Rządkowski, Damian Małkowski, Karol Wysocki, Rafał Giers ale pod stałym kierunkiem artystycznym pana Radosława Świderskiego śpiewał wspaniałe utwory. Muzykom i wokalistom udało się stworzyć nastrój wspólnoty, tak że na koniec wszyscy wierni zaśpiewali kolędę Wśród nocnej ciszy, żegnając na rok piękny czas bożonarodzeniowy.

2 lutego 2016 r.

VI Koncert Kolęd

VI już Koncert Kolęd pt. "Niech miła Panu będzie nasza pieśń"  dedykowany był wszystkim pracownikom- byłym i obecnym- ZSP im. Jana Kochanowskiego, sympatykom i przyjaciołom naszej szkoły jako podziękowanie za wierną, pełną życzliwości obecność  i trudną pracę dla dobrego imienia szkoły. Szczególne słowa podziękowania skierowano do gospodarza Bazyliki Mniejszej w Węgrowie ks. Proboszcza Leszka Gardzińskiego.

2 lutego 2016 r.

VI Koncert Kolęd

Ewelina Pachnik i Monika Dudek

2 lutego 2016 r.

Mistrzostwa Powiatu O Puchar Starosty Węgrowskiego

piłka halowa chłopców - szkoły podstawowe

W hali sportowej spotkało się 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu węgrowskiego. Współorganizatorem Mistrzostw jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

1 lutego 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

153. rocznica zrywu powstańczego 1863r. stała się jak zawsze okazją do uczczenia bohaterskich mieszkańców Węgrowa i okolic, którzy bronili miasta przed rosyjską armią.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Uczniowie II i III klasy Technikum Elektrycznego i Informatycznego wzięli udział  w uroczystościach 153 Rocznicy Bitwy pod Węgrowem  w  grupie rekonstrukcyjnej  Powstania Styczniowego 1863 r.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

 Maciej Świątek - chorąży, Patryk Okrzeja, Bartosz Rojek - Poczet Sztandarowy rekonstrukcyjnej grupy powstańczej 1863 r.

Marcin Chwedoruk, Kamil Jaczewski, Cezary Lesik, Tomasz Świerczewski, Patryk Łokietek, Damian Michalski, Michał Sobotka, Damian Wysocki, Cezary Starzyński, Dariusz Szczepanik, Marcin Łasek, Mateusz Dekański, Mateusz Gałązka, Adam Jaszczur, Szymon Kosiorek, Mateusz Kowalik, Łukasz Niszcz, Adam Pogorzelski, Marcin Turniak, Norbert Wysocki - grupa rekonstrukcyjna Powstania Styczniowego 1863r.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Podczas obchodów opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Joanna Kołak, Edyta Kozieł, Monika Krasnodębska, które również przygotowywały grupę rekonstrukcyjną do wystąpienia. Szczególne podziękowania należą się także pani Małgorzacie Kołodziejczuk, wychowawczyni klasy III TE.

31 stycznia 2016 r.

Uroczyste obchody 153. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

W uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy II TE/TI oraz III TE tworzący grupę rekonstrukcyjną powstania styczniowego. W replikach strojów powstańczych prowadzili sztandar  polskich bohaterów, tworzyli asystę honorową przy pomniku na węgrowskim gościńcu, towarzyszyli prawnuczce Jana Matlińskiego, pseudonim „Sokół”, pani Stanisławie Polcyn przy składaniu kwiatów w miejscu pamięci.

31 stycznia 2016 r.

>>>>>>>> Portal Inscenizacje <<<<<<<<

Egzaminy z kwalifikacji E.24 

Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Zakończył się kolejny, pracowity tydzień II etapu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe E.24 Do egzaminu przystąpili wszyscy zadeklarowani uczniowie klasy maturalnej Technikum Elektrycznego. Po feriach zimowych  młodsi uczniowie przystąpią do III etapu egzaminu z kwalifikacji E.07.

30 stycznia 2015 r.

Winter Camp Akademii S.O.S

Pracowity początek ferii zimowych  na wieczornych zajęciach węgrowskiej Akademii S.O.S.

29 stycznia 2016 r.

Mazowiecka II Liga Juniorek

Nasze zawodniczki UKS S.O.S. w wyjazdowym meczu rewanżowym z SMS UKS Warszawa ponownie wygrały (3 :0) i zdobyły III miejsce w rozgrywkach mazowieckiej II Ligi Juniorek. Gratulujemy siatkarkom i trenerowi mgr Barbarze Murawskiej sukcesu.

28 stycznia 2016 r.

Sztuczne lodowisko w Siedlcach

Uczniowie II klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w części rekreacyjnej wyjazdu do Siedlec spotkali się na sztucznym lodowisku.  Wkrótce upragnione ferie.

27 stycznia 2016 r

Program "Więzienie czas stracony"

Zakład Karny w Siedlcach

Uczniowie II klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego zapoznali się zasadami organizacji i funkcjonowania jednego z największych polskich zakładów karnych w Siedlcach.

28 stycznia 2016 r.

Sztuczne lodowisko w Siedlcach

Uczniowie I klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w części rekreacyjnej wyjazdu do Siedlec spotkali się na sztucznym lodowisku. Opiekunami wycieczki  były: wicedyrektor mgr Elżbieta Topolińska i wychowawca klasy mgr Edyta Kozieł.

27 stycznia 2016 r

Program "Więzienie czas stracony"

Zakład Karny w Siedlcach

Uczniowie I klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego zapoznali się zasadami organizacji i funkcjonowania jednego z największych polskich zakładów karnych w Siedlcach.

27 stycznia 2016 r.

Finał Powiatowego Turnieju Drużynowego w Tenisie Stołowym szkół ponadgimnazjalnych

Karolina Powierża z klasy  I LOM i Marta Staniszewska z klasy II LOS zdobyły drugie miejsce zaś Anna Komuda i Joanna Korczak  z klasy II TEK  trzecie miejsce drużynowo. Z tego pięknego sportowego sukcesu dziewcząt cieszy się  opiekun mgr Michał Szcześnik. Gratulujemy... 

26 stycznia 2016 r.

Finał Powiatowego Turnieju Drużynowego w Tenisie Stołowym szkół ponadgimnazjalnych

Trwają finałowe walki w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Organizatorem Turnieju jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

26 stycznia 2016 r.

II Liga Juniorek

Nasze zawodniczki z UKS S.O.S. pokonały  z wynikiem 3 : 0 siatkarki z UKS SMS Warszawa. Trenerem naszej drużyny była mgr Barbara Murawska. Gratulujemy.

25 stycznia 2016 r.

Spotkanie z Kuratorem Sądowym

Uczniowie klasy III Technikum Agrobiznesu spotkali się z p. Olgą Małyską Kuratorem Sądowym. Tematem zajęć była odpowiedzialność według nowych przepisów prawa.

25 styczna 2016 r. 

Studniówka 2016

23 stycznia 2016 r.

Mazowiecka II Liga Młodziczek w Węgrowie

Do siedziby mazowieckiego S.O.S. przyjechały najlepsze zespoły siatkarskie: SMS Warszawa, Atena Varsovia, Lider Radom, Metro Warszawa, GLKS Nadarzyn oraz gospodarze Olimpia Węgrów - Akademia S.O.S. Współorganizatorem  Ligi w Węgrowie jest mgr Małgorzata Kozieł trener Olimpii i I klasy LO S.O.S.

23 stycznia 2016 r.

Zimowa sesja egzaminacyjna styczeń - luty 2016

Zakończyły się pierwsze dwa tygodnie  teoretycznych i praktycznych egzaminów z kwalifikacji zawodowych A.36  w klasach maturalnych Technikum Ekonomicznego i Szkoły Policealnej,  M.44 w Technikum Mechanicznym, R.6 i R.16 w Technikum Agrobiznesu i Technikum Rolniczym. Jest to wyjątkowo pracowity dla uczniów i egzaminatorów okres. Łącznie zaplanowano  40 sesji egzaminacyjnych  trwających od 120 do 180 minut. W/w kwalifikacje są najtrudniejszymi do realizacji zadaniami z uwagi na fakt, że zamykają one cykl kształcenia zawodowego w klasach kończących wkrótce naukę. Przed feriami i po feriach kolejnymi kwalifikacjami będą E.24 w Technikum Elektrycznym oraz E.07 w Technikum Elektrycznym i Zasadniczej Szkole Zawodowej.

22 stycznia 2016 r.

Licealiada 2016 r.

kolejnej rundzie Licealiady nasza reprezentacja LO S.O.S. I pokonała drużyny z LO 1 z Siedlec oraz ZS 3 z Łosic bez straty seta i awansowała do kolejnych rozgrywek. Trenerem naszych siatkarek była mgr Monika Skórka

19 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina

Wśród zaprezentowanego pirotechnicznego sprzętu specjalistycznego i broni uczniowie I klasy LO poznali wyjątkowe umiejętności psa poszukującego niedozwolone materiały.

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina

Uczniowie I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego przyjęli zaproszenie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej do udziału w specjalistycznych zajęciach z zakresu edukacji wojskowej pograniczników na terenie Lotniska Okęcie w Warszawie. Uczniowie mięli okazję do przebywania w miejscach w których  pracują służby ochrony granicy Polski.

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina 

18 stycznia 2016 r.

Lotnisko Chopina 

Zajęcia na Lotnisku obejmowały zagadnienia obsługi paszportowej, odprawy celnej oraz punktów kontroli bezpieczeństwa.

18 stycznia 2016 r.

Fundacja Akademii Integracji

14 stycznia 2016r. gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli Akademii Integracji: pana Radosława Stańczuka, Arkadiusza Jabłońskiego i Stefana Makowskiego.Wszyscy są utalentowanymi i utytułowanymi sportowcami i zdobywali laury na paraolimpiadach, mistrzostwach świata i Polski, turniejach międzynarodowych. Teraz swoje doświadczenia sportowcy przekazują młodym ludziom, zarażając pasjami, miłością do sportu, pozytywnym myśleniem, patriotyzmem.

14 stycznia 2016 r.

Fundacja Akademii Integracji

Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w spotkanie, pobierając pierwsze nauki szermierki . W szranki stanęły dziewczęta: Magda Dżbik ( I TA/TI) oraz Diana Kruk ( IId) . Walczyli również chłopcy: Patryk Grenda i Radosław Flak z klasy III TM. Z panem Stefanem Makowskim skrzyżował szpady Marcin Sulikowski ( IId), pokonując lęk przed tą trudną dyscypliną. Spotkanie było ciekawe również z tego powodu, że sił w sędziowaniu spróbowała  mgr Edyta Kozieł, ferując wyroki profesjonalnie i z wdziękiem.

14 stycznia 2016 r.

Radosław Stańczuk

Absolwent naszej szkoły (matura rocznik 1995 r.)

Pan Radosław Stańczuk - o tym piszemy z dumą – jest laureatem nagrody FAIR PLAY przyznawanej za sportowe zachowanie w czasie ważnych rywalizacji.

Igrzyska Paraolimpijskie Sydney 2000r. – srebrny medal drużynowy we florecie

Mistrzostwa Europy Paryż 2003r. – złoto szpada drużynowo, srebro indywidualnie szpada

Igrzyska Paraolimpijskie Ateny 2004r. – 2 srebrne medale (szpada indywidualnie i drużynowo)

Mistrzostwa Świata Turyn 2006r. – złoto drużynowo szpada

Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008r. – brązowy medal indywidualnie szpada

*     *     *

Tę udaną imprezę przeprowadzono dzięki zaangażowaniu: mgr Jarosława Besztaka i mgr Leszka Piotrowskiego.

14 stycznia 2016 r.

14 stycznia 2016 r.

Licealiada 2016

Nasze siatkarki LO S.O.S. II zakończyły sukcesem kolejną III edycję eliminacji Licealiady pokonując zespoły z Liceum Ogólnokształcącego Nr 4 z Siedlec i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Garwolina. Trenerem naszych dziewcząt była mgr Małgorzata Kozieł.

13 stycznia 2016 r.

Spotkania promocyjne wyższych uczelni w klasach maturalnych

Uczniowie klas maturalnych spotkali się z przedstawicielami warszawskich uczelni: Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, Akademii Leona Kuźmińskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej. W spotkaniu wzięli udział: p. Angelika Ben Mansour, p. Michał Bartosik i p. Cezary Nowogrodzki.

12 stycznia 2016 r. 

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

W Collegium Mazowia odbył się okręgowy siedlecko - ostrołęcki II etap Oimpiady Wiedzy Technicznej. W kategorii elektryczno - elektronicznej wzięli udział: Marcin Berezowski, Marcin Łasek, Dariusz Szczepanik, Przemysław Nurkiewicz, Tomasz Świerczewski, Sebastian Tolka i Tomasz Michałowski zaś w grupie mechaniczno - budowlanej Dominik Tarapata i Damian Skulimowski. Opiekunem naszych uczniów był mgr inż. Adam Uliński.

12 stycznia 2016 r.

Warsztaty informatyczno - bibliograficzne

Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej - Pani Bożena Kosiorek, dyrektor i p. Marta Panufnik, bibliotekarka spotkały się z uczniami klasy I Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych.

11 stycznia 2016 r.  

Warsztaty informatyczno - bibliograficzne

Jednym z celów warsztatów jest zachęcenie  uczniów do korzystania z portalu księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie.

11 stycznia 2016 r.

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aleksandra Turniak i Sylwia Cyran harcerki węgrowskiej Komendy Hufca ZHP wzięły udział w 24 Finale WOSP w Węgrowskim Ośrodku Kultury w Węgrowie. Uczennice klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego wspierały licytację podczas uroczystego koncertu. Fotografię udostępnił Rafał Giers.

10 stycznia 2016 r.

Spotkanie z Rodzicami

W hali sportowej szkoły spotkali się na podsumowaniu wyników nauczania w I półroczu roku szkolnego 2015/2016 rodzice i kadra kierownicza szkoły. Po prezentacji podstawowych informacji z zakresu kształcenia ogólnego i zawodowego oraz realizacji zadań wychowawczo - opiekuńczych rodzice mieli okazję do spotkań z wychowawcami klas.

10 stycznia 2016 r.

Spotkanie z Rodzicami

Podczas spotkania z rodzicami  przeprowadzono anonimowe ankietowanie w zakresie diagnozowania potrzeb w zakresie podnoszenia umiejętności i uzyskiwania kwalifikacji zawodowych uczniów naszej szkoły. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w celu zwiększenia szans naszych uczniów na rynku pracy.

10 stycznia 2016 r. >>>>>>>

Noworoczny sparing Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Zawodniczki S.O.S. zaprosiły na pierwszy w 2016 r. sparing z zaprzyjaźnionymi koleżankami  z Asto KZD Piaseczno. Sportowemu towarzyskiemu spotkaniu towarzyszyła miła, siatkarska atmosfera. Współorganizatorem spotkania były m. in. mgr Monika Skórka i mgr Małgorzata Kozieł - trenerzy S.O.S.

6 stycznia 2016 r.

Węgrowska Akademia S.O.S.

Siatkarskie zajęcia  węgrowskiej Akademii S.O.S. podczas przerwy świątecznej prowadzi mgr Małgorzata Kozieł. Jak widać humory bardzo dopisują utalentowanym zawodniczkom. Pełni optymizmu życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2016....

30 - 31  grudnia 2015 r.

29 grudnia 2015 r.

Samorząd Szkolny

Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły serdeczne życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia składają przedstawiciele Samorządu Szkolnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Z głębi serca Rodzicom i Uczniom dziękujemy... :)

22 grudnia 2015 r.

Rada Rodziców

Pani Barbara Kodym Przewodnicząca Rady Rodziców  przybyła z serdecznymi życzeniami świątecznymi dla kadry pedagogicznej i pracowników szkoły. 

22 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Uczniowie I klasy służb mundurowych przygotowali pierwsze wspólne spotkania opłatkowe z mgr Edytą Kozieł  wychowawcą klasy. 

22 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Damian Małkowski uczeń I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego zaprezentował swoje umiejętności gry na akordeonie.  Zaproszeni goście i uczniowie przyjęli jego koncert kolęd gorącymi brawami i słowami uznania.

22 grudnia 2015 r.

Mikołajkowa wizyta w firmie Addit

Uczniowie II klasy LO S.O.S. skorzystali z zaproszenia do firmy Addit w Węgrowie. Ten, pełen nowoczesnych technologii zakład może być interesującym przykładem unikatowych rozwiązań produkcyjnych i wyjątkowo sprawnej logistyki zarządzania produkcją.

22 grudnia 2015 r. 

Kochan Matematycznie” na finiszu! 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie zakończył i podsumował projekt „Kochan Matematycznie”. Uczniowie naszej szkoły  oraz węgrowskich gimnazjów, poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wyjazdach, konkursach, turniejach oraz pokazach, „oswoili się” z matematyką. Zobaczyli, że jest to dziedzina tak bliska każdemu człowiekowi i da się ją polubić. Na zakończenie projektu zostały wręczone nagrody w konkursie literackim, w którym uczniowie przygotowali prace na temat: „Jaki wpływ na rozwój cywilizacji miała matematyka?”.

Pierwsze miejsce otrzymał Seweryn Sulich z klasy III Technikum Mechanicznego. Drugie miejsce zajął Mateusz Kocon z tej samej klasy. Wyróżnione zostały jeszcze dwie osoby: Jakub Wołoski ( klasa III TM i Natalia Trzuskowska II Tek). Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody. Opiekę nad konkursem sprawowały mgr Ewa Skolimowska i mgr Monika Krasnodębska.

22 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników 

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników 

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Uczniowie II klasy służb mundurowych bardzo starannie przygotowali tegoroczne spotkanie opłatkowe w strzelnicy szkolnej wspólnie z wychowawcą klasy mgr Konradem Kasperowiczem.  

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

Damian Turniak uczeń II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego otrzymał  nagrodę i wyróżnienie przekazaną od p. Haliny Ulińskiej Wicestarosty Powiatu Węgrowskiego za wzorowe i godne wypełnianie funkcji dowódcy II LOM .

21 grudnia 2015 r.

Spotkanie opłatkowe uczniów II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego

21 grudnia 2015 r.

Jeżdżący, nowoczesny dwukołowiec elektryczny "GoBoard"

Uczniowie I klasy Technikum Ekonomicznego wyjątkowo sprawnie radzą sobie z ciekawą nowinką komunikacyjną jaką jest jeżdżąca deska elektryczna. Ten dynamiczny i precyzyjny pojazd  używany jest do szybkiego przemieszczania się w dużych obiektach.  Dla Weroniki Rybak urządzenie to nie sprawia najmniejszych problemów. Te ciekawe zajęcia wychowania fizycznego prowadził mgr Jarosław Besztak.

21 grudnia 2015 r.

Jeżdżący, nowoczesny dwukołowiec elektryczny "GoBoard"

Kinga Rychlik uczennica I klasy Technikum Ekonomicznego nie tylko jest utalentowaną artystycznie ale równie sprawnie radzi sobie z nowoczesną technologią.

21 grudnia 2015 r.

Sprzęt zmechanizowany w szkole.

Pojawiające się na terenie naszej szkoły ciągniki rolnicze zwróciły uwagę społeczności szkolnej i wzbudziły zainteresowanie uczniów.

21 grudnia 2015 r. 

UKS S.O.S. Węgrów

Rozpoczyna się kolejna tura ligowych spotkań naszych zawodniczek z mazowieckimi zespołami siatkarskimi. Monika Skórka trener S.O.S. ma wyjątkową okazję  do szlifowania różnorodnych umiejętności taktycznych w siatkówce. Zdaniem trenera dziewczęta wkładają wiele serca do gry, bardzo często sprawiając doświadczonym przeciwnikom sporo kłopotu.

19 - 20  grudnia 2015 r. 

Taneczny Koncert Świąteczny

Organizator: Max Dance

Ten wyjątkowy koncert w WOK w Węgrowie przygotowało zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Max Dance. Młodzi węgrowscy tancerze rzetelnie ćwiczą w hali sportowej naszej szkoły pod opieką instruktora Moniki Świerczewskiej-Szlanty.

20 grudnia 2015 r.

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie 2015

19 grudnia 2015 r.

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie 2015

Organizator: Klub Strzelectwa Sportowego "Feniks"

Zawody rozgrywano w kategorii mężczyzn i kobiet: pistolet sportowy i pistolet centralnego zapłonu. Sędzią głównym zawodów był mgr Konrad Kasperowicz. Po zakończeniu zawodów uczestnicy  wzięli udział w dorocznym uroczystym spotkaniu opłatkowym.

19 grudnia 2015 r.

Adwentowy Turniej Szachowy 2015

Organizator: PUKS "Fides" w Węgrowie

Zwycięzcą turnieju został Kodym Bartosz zdobywając komplet punktów. Puchary  otrzymały w kategorii dziewcząt I miejsce - Zuzanna Dżbik, II miejsce - Kinga Marchela, III miejsce - Olga Panufnik, w kategorii chłopców kolejno - Bartosz Kodym, Przemysław Sekuła i Kamil Oleksiński. Najmłodsi zawodnicy turnieju to Alicja Turemka i Kamil Grabski. 

>>>>>>> Wyniki  Adwentowego Turnieju Szachowego <<<<<<<

18 grudnia 2015 r.

Adwentowy Turniej Szachowy 2015

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund po 30 min. na zawodnika. W turnieju wzięło udział 21 zawodników, sędziował p.Waldemar Kulik. 

>>>>>>> Portal Szachy <<<<<<<

18 grudnia 2015 r.

Powiatowy Konkurs "Plastyka w Obrzędach i Zwyczajach - Boże Narodzenie 2015"

Organizator: Węgrowski Ośrodek Kultury

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zdobyli pierwsze trzy kolejne miejsca: Kinga Rychlik, Agnieszka Kisielińska i Paulina Gmur. Opiekunem naszych uczennic była mgr Aneta Ślązak. Gratulujemy.

18 grudnia 2015 r. 

"Adopcja na odległość"

Świąteczne kolędowanie w Kochanowskim

Zespół kolędniczy pod opieką p. Ireny Stańczyk tworzą uczniowie: Ola Śledziewska, Marta Kuźma, Kinga Osicka, Klaudia Adaśko, Martyna Bardadyn, Oliwia Wójciszyn, Paulina Kodym, Sylwia Cyran, Adam Solka, Kuba Iwanowski, Sebastian Tolka, Tomasz Michałowski, Damian Turniak, Damian Jaczewski, Weronika Domzała

17 grudnia 2015 r.

Wigilijny wieczór opłatkowy w internacie szkolnym

Wyjątkową atmosferę wigilijną w internacie szkolnym stworzyli jego mieszkańcy na spotkaniu opłatkowym. Zabrzmiały piękne polskie kolędy i  zapanowała serdeczna, wzruszająca atmosfera. 

C.D.N.

16 grudnia 2015 r.

Wigilijny wieczór opłatkowy w internacie szkolnym

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny 

16 grudnia 2015 r.

Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach

Piękna pogoda i dobre humory dopisywały uczniom klas IV Technikum Ekonomicznego, IV Technikum Mechanicznego oraz klasy III Liceum Ogólnokształcącego w czasie seminarium programowego - warsztatów z języka rosyjskiego przeprowadzonych na Uniwersytecie  Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach. Opiekunami seminarium były: mgr Joanna Gołoś, mgr Joanna Kołak i mgr Edyta Kozieł.

14 grudnia 2015 r.

"Betlejemskie Światełko Pokoju"

Agata Kraśnicka, Damian Jaczewski i Marcin Gołębiewski harcerze Komendy Hufca "Doliny Liwca", uczniowie klasy IId przywieźli  tegoroczne "Betlejemskie Światełko Pokoju " ze zgrupowania w Zakopanem.

14 grudnia 2015 

Licealiada w 2015/2016

W regionalnych eliminacjach Licealiady w siatkówce dziewcząt naszą szkołę reprezentują dwie drużyny: ZSP 1 i ZSP 2. Dotychczasowe eliminacje zakończyły się zwycięstwami bez straty seta. Ostatni mecz nasze dziewczęta wygrały z LO Garwolin i ZS 1 z Sokołowa Podlaskiego. Równie udany był kolejny mecz Nike Węgrów z udziałem Natalii Bielińskiej z III klasy LO S.O.S. i Anny Wądołkowskiej absolwentki LO S.O.S. Węgrowska Nike pokonała 3 : 0 SMS PZPS ze Świerka.

12 grudnia 2015 r.

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego

Przedstawiciel Zakładu Analiz i Rozwoju Sił Zbrojnych Akademii Obrony Narodowej kmdr por. Paweł Kieliba gratuluje uczniom klasy mundurowej bardzo dobrego wyboru kierunku kształcenia i deklaruje dalszą współpracę z naszą szkołą w zakresie wsparcia AON w procesie edukacji wojskowej.

10 grudnia 2015 r.

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego

W węgrowskiej hali sportowej, w obecności m.in. Gości reprezentujących instytucje mundurowe i samorządowe oraz Rodziców,  przystąpili do ślubowania uczniowie I klasy LOM. Była to wyjątkowo podniosła uroczystość zakończona pięknym występem utalentowanych uczniów.

10 grudnia 2015 r.  >>>>

Uroczystość ślubowania uczniów I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego

Po podniosłym ślubowaniu uczniów I LOM uczestnicy uroczystości mięli okazję do wyjątkowego programu artystycznego.

10 grudnia 2015 r.  >>>>

RapPedagogika

8 grudnia 2015 r.

RapPedagogika

"Projekt oparty na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy". Spotkanie to w ramach rappedagogii zorganizowała pani pedagog Barbara Koszewska.

8 grudnia 2015 r

RapPedagogika

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech kolejnych spotkaniach z Dobromirem Makowskim. Znany pedagog i artysta opowiadał o swoim doświadczeniu nałogu i wychodzeniu z niego dzięki pracy, nauce i wierze. Mocne świadectwo na pewno poruszyło serca wielu młodych ludzi.

8 grudnia 2015 r.

Addit 

Uczniowie klasy I f skorzystali z możliwości zapoznania się z jednym z największych zakładów produkcyjnych Węgrowa firmą Addit. Zajęcia zorganizowała  p. Agnieszka Dżbik - wychowawca klasy przy współpracy z p. Krzysztofą Korczak. To już kolejna wizyta w cyklu spotkań uczniów naszego Zespołu w tym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.

8 grudnia 2015 r.

Seminarium profilaktyczne

Uczniowie naszej szkoły mięli wyjątkową okazję do spotkania z p. Olgą Małyską Kuratorem Sądowym. W spotkaniu wzięli udział p. Edyta Kozieł i p. Janusz Miszczuk organizatorzy tego ciekawego spotkania profilaktycznego.

8 grudnia 2015 r. 

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Komitet Okręgowy XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej zakwalifikował do etapu rejonowego aż 10 uczniów Technikum, oto ich nazwiska:

Kamil Kałuski, Dominik Tarapata, Damian Skulimowski (grupa mechaniczno-budowlana) oraz  Marcin Berezowski, Marcin Lasek, Dariusz Szczepanik, Sebastian Tolka, Przemysław Nurkiewicz, Tomasz Świerczewski, Tomasz Michałowski (grupa elektryczno-elektroniczna).Wspólnie z opiekunem mgr inż. Adamem Ulińskim  uczniowie Technikum brali udział w specjalistycznym seminarium konkursowym wprowadzającym najbardziej złożoną tematykę zadań optymalizacyjnych w elektronice.

8 grudnia 2015 r.

X Memoriał Leszka Morawskiego w Piłce Halowej Chłopców

Tegoroczny jubileuszowy Memoriał Leszka Morawskiego zgromadził po raz pierwszy najmłodszych piłkarzy z następujących drużyn: GUKS Korytnica, Dar Łochów, Akademia Piłkarska Sokołów Podlaski, Pogoń Siedlce, Naprzód Skórzec, AMP Gol Sadowne, Błękitni Stoczek, Legion Grębków, Tęcza Stanisławów i Czarni Węgrów. Gospodarzem X Turnieju w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytnicy jest Henryk Giers. Corocznie rozgrywany Memoriał jest okazją do podkreślenia pamięci o naszym  byłym nauczycielu  wychowania fizycznego Leszku Morawskim.

5 grudnia 2015 r.

>>>>>>> Więcej <<<<<<<


"Wypadki przy pracy"

Uczniowie Technikum mieli wyjątkową okazję do udziału w dwóch seminariach z p. Marcinem Szmurło inspektorem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie Państwowej Inspekcji Pracy. Pan Marcin Szmurło prezentował wieloletnie doświadczenia związane ze sprawowaniem nadzoru nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem prawa  pracy w zakładach i przedsiębiorstwach województwa mazowieckiego.

4 grudnia 2015 r.

Mikołajkowy prezent dla uczniów  I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie I klasy służb mundurowych po raz pierwszy w swoim umundurowaniu. Okolicznościowego Mikołaja w I LOM przygotowały p. mgr Monika Krasnodębska i mgr Edyta Kozieł - wychowawca klasy. Już za kilka dni oczekiwane ślubowanie ...

4 grudnia 2015 r.

Licealiada 2015/2016

Pierwsza edycja eliminacji Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt za nami. Do Węgrowa przyjechały drużyny z ZS z Miętnego i KLO  z Siedlec. Nasza drużyna pokonała gości i bez straty seta przeszła do drugiej tury. Trenerem naszej drużyny była mgr Monika Skórka trener S.O.S.

3 grudnia 2015 r.

II Konferencja w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

"Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży - alkohol i nikotyna" w Powiecie Węgrowskim

3 grudnia 2015 r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2015/2016

Monika Dudek uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego i Marcin Berezowski uczeń  klasy III Technikum Elektrycznego zostali Stypendystami Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia Stypendium PRM odbyła się w IV LO w Siedlcach.

Nasi stypendyści z Dorotą Sokołowską Mazowieckim Kuratorem Oświaty i Mileną Królikowską Dyrektorem Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty. w Warszawie.

2 grudnia 2015 r. >>>>>>>>

Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W uroczystości wzięła udział Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty.

1 grudnia 2015 r.

Mikołajkowy Turniej  Siatkarski Akademii S.O.S.

Do węgrowskiej hali przyjechały zawodniczki naszej Akademii S.O.S. ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu węgrowskiego. Ta piękna impreza zorganizowana była przy współpracy kadry trenerskiej Akademii z Barbarą Murawską na czele. Honorowym gościem Mikołajkowego Turnieju była Marlena Mieszała  Ambasador Akademii S.O.S. w Węgrowie. Turniej przeprowadzono we wszystkich halach sportowych szkoły. Okolicznościowego Mikołaja namalowała Magdalena Wąsowska.

2 grudnia 2015 r. >>>>>

Święto Matematyki - Projekt "Kochan Matematycznie"

30 listopada 2015 r.

Święto Matematyki - Projekt "Kochan Matematycznie"

Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych "ENIGMA"

Pierwsze miejsce Karolina Kłos z klasy II d Gimnazjum Gminy Liw, drugie miejsce zajął Piotr Kodym z klasy II e także z tego gimnazjum. Miejsce trzecie należy do Anety Świętoń z  II c Gimnazjum Węgrowskiego. Został wyróżniony także Kacper Supeł z klasy II c tego gimnazjum. Gratulujemy

30 listopada 2015 r.

>>>>>> Więcej <<<<<<

Turniej Towarzyski w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym gm. Nieporęt - 28 listopada 2015 r.

Historyczny, pierwszy sukces zawodniczek z I klasy LO S.O.S. w towarzyskim turnieju w Nieporęcie. Nasze dziewczęta przy wsparciu zawodniczek węgrowskiej Akademii S.O.S. zdobyły drugie miejsce i zasłużony puchar. W turnieju wzięły udział drużyny: Iskra Legionowo, MOS Wola Warszawa, UKS Dębica z Nieporętu i I LO S.O.S. MVP naszej drużyny została Julia Kapczyńska. Opiekunami naszych dziewcząt byli: mgr Jarosław Besztak i mgr Leszek Piotrowski.

30 listopada 2015 r. 

IV Regionalny Turniej Talentów S.O.S. - Dziewczęta

Ostatnim akordem IV Regionalnego Turnieju Talentów było wręczenie dyplomów i statuetek najlepszym siatkarkom regionu Polska Wschód. Kadra zarządzająca Projektem S.O.S. wytypowała najlepszych 12 zawodniczek do reprezentacji Polski - Wschód na ogólnopolski finał.

29 listopada 2015 r.

>>>>> Więcej <<<<<

MVP IV Regionalnego Turnieju Talentów 2015 w Węgrowie - chłopcy

Region Polska Wschód

lubelskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i mazowieckie

Fiuk Sebastian, Świdroń Adam, Sokołowski Dawid, Szlezak Piotr , Warcholiński Klaudiusz, Cegielski Nikodem, Pachołek Kacper, Sucharski Gracjan, Domarecki Bartłomiej, Trejgo Oskar, Olejnik Mikołaj, Antończyk Marcel 

Sponsorzy IV RTT :  Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Miasta Węgrowa, Firma Addit, Netex

28 listopada 2015 r.

IV Regionalny Turniej Talentów S.O.S. - chłopcy

 Uroczystym wręczeniem wyróżnień i statuetek zakończył się drugi dzień Turnieju. Kadra zarządzająca Projektem S.O.S. wytypowała najlepszych 12 zawodników do reprezentacji Polski - Wschód na ogólnopolski finał.

28 listopada 2015 r.

IV Regionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie

Do węgrowskiego ośrodka przyjedzie ponad 220 zawodniczek i zawodników z trenerami S.O.S. wytypowanymi w Wojewódzkich Turniejach Talentów w drodze eliminacji z lubelskiego, podlaskiego, warmińsko - mazurskiego i mazowieckiego województwa. Jest to jedna z czterech najważniejszych imprez siatkarskich realizowanych w ramach Projektu S.O.S. Po trzech dniach rozgrywek zostanie wytypowanych 12 dziewcząt i 12 chłopców na Centralny Turniej Talentów S.O.S. Program S.O.S. jest realizowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Głównym organizatorem Turnieju z ramienia PZPS jest Adam Nowik Regionalny Koordynator S.O.S.

27 listopada 2015 r.

Spotkanie z Leszkiem Redoszem Wiceburmistrzem Węgrowa

Uczniowie klasy I LOM oraz III ZSZ podczas spotkania z przedstawicielem samorządu lokalnego zapoznali się z podstawowymi zadaniami Urzędu Miasta Węgrowa. Spotkanie zorganizowały mgr Edyta Kozieł i mgr Monika Krasnodębska.

27 listopada 2015 r.

Program mPotęga

Uczestnicy Projektu mPotęga przygotowują wystrój szkoły do święta matematyki w najbliższy poniedziałek, 30 listopada 2015 r. Będzie się działo ...

27 listopada 2015 r.

Centrum Olimpijskie PKOL

Gala Sportowa Polska 2015

26 listopada 2015 r.


Gala Sportowa Polska 2015

Kamila Maleszewska  i Zuzanna Pazio uczennice II klasy LO S.O.S. wzięły udział w delegacji  powiatu węgrowskiego na uroczystej Gali Sportowej Polskiej w siedzibie PKOL. Podczas Gali zostało przekazane wyróżnienie i medal w tegorocznym konkursie Budowniczy Polskiego Sportu w kategorii Inwestor Na Medal 2015 Staroście Węgrowskiemu Krzysztofowi Fedorczykowi.

26 listopada 2015 r.

Gala Sportowa Polska 2015

Przed ceremonią wręczenia wyróżnień  i medali laureaci mogli zaprezentować swój dorobek i walory kulturowe. Wspólnie z Tadeuszem Krupą Naczelnikiem Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Węgrowie uczennice II klasy LO S.O.S. promowały nasz powiat w tym również mazowiecki S.O.S. 

26 listopada 2015 r.

Sala im. Adama Mickiewicza w PKiN w Warszawie

W ciekawej wycieczce do Warszawy wzięło udział 38 uczniów z  klas III TE, III TEK, II TAI, II TEI, I LOM. Wycieczka była formą wyróżnienia uczniów za ich aktywny udział w uroczystościach i wydarzeniach społecznych i patriotycznych.

25 listopada 2015 r.

Próbny egzamin maturalny 2015

W kolejnym dniu próbnej sesji egzaminacyjnej uczniowie klas maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu z matematyki  na poziomie podstawowym i  rozszerzonym. Wybór matematyki  na poziomie rozszerzonym dokonało w tegorocznej sesji  egzaminacyjnej zdecydowanie więcej  uczniów niż w latach poprzednich.

24 listopada 2015 r.

Jubileuszowa XV edycja projektu Szlachetna Paczka

Ten ogólnopolski projekt związany jest ze zbiórką środków czystości oraz  żywności rodzinom potrzebującym. W poprzednich edycjach zorganizowano pomoc ponad 40 węgrowskim rodzinom zaś ogólnie 20 tyś. rodzin  w Polsce na łączną kwotę   ok. 41 mln zł.  W naszej szkole zbiórkę prowadzą uczniowie - wolontariusze pod opieką p. Emilii Jaczewskiej.

25 listopada 2015 r.

Próbny egzamin maturalny 2015

Punktualnie o godz. 9 oo rozpoczął się egzaminem pisemnym z języka polskiego próbny egzamin maturalny. Do egzaminu przystąpili uczniowie wszystkich dziennych klas maturalnych. W kolejne dni sprawdzą oni swoją wiedzę z matematyki, języków obcych i przedmiotów dodatkowych.

24 listopada 2015 r.

Próbny egzamin maturalny 2015

Uczniowie klas maturalnych przystąpią do wszystkich pisemnych  egzaminów próbnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 

24 listopada 2015 r.

Migawka z inwestycji

24 listopada 2015 r.

Powiatowy Urząd Pracy

Spotkanie uczniów II klasy LO S.O.S.  z Anną Wieczorek  Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.  23 listopada 2015 r.

Powiatowy Urząd Pracy

Uczniowie klasy II LO S.O.S.  w Powiatowym Urzędzie Pracy wysłuchali bardzo interesującego wykładu pani Anny Wieczorek Dyrektora Urzędu dotyczącego perspektyw młodzieży na rynku pracy. Wychowawcą klasy jest p. Barbara Murawska trener S.O.S. 

23 listopada 2015 r.

Akademia S.O.S.

Siatkarskie zajęcia programowe Akademii S.O.S. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łochowie prowadzi p. Wiesław Pierzchalski

23 listopada 2015 r.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy - uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół.

Nasz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jama Kochanowskiego w Węgrowie powtórzył sukces i zdobył  II miejsce i Puchar we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Kalendarza Imprez Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2014/2015.

20 listopada 2015 r.

Program mPotęga "Kochan Matematycznie"

36 uczniów naszej szkoły miało okazję pojechać na wycieczkę do Warszawy opłaconą z funduszu fundacji mPotęga w ramach projektu Kochan Matematycznie. Zwiedzili Muzeum Techniki i Przemysłu oraz byli uczestnikami bardzo ciekawego wykładu na temat zabezpieczeń komputerów. Uczniowie mogli przekonać się jak wiedza matematyczna i logiczne myślenie jest i było kluczowe dla rozwoju cywilizacji. Opiekunami były panie Katarzyna Bednarczyk, Irena Stańczyk, Agnieszka Dżbik i Ewa Skolimowska.

19 listopada 2015 r.

Prezentacja projektu "Bezpieczny Uczeń"

Uczniowie klas: III TE, II TEI, III TA, III TEK i II TM wzięli udział w ciekawym spotkaniu z  egzaminatorem  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, który przedstawił różnorodne zagadnienia związane z bezpieczeństwem  w ruchu drogowym. Jednocześnie wyjaśnił aktualne wymagania stawiane przyszłym kierowcom ubiegających się o prawo jazdy.

18 listopada 2015 r.

Prezentacja projektu "Bezpieczny Uczeń"

Pan Jarosław Jurczak - egzaminator na prawo jazdy kat. A, B, C i D Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, absolwent naszej szkoły, 

18 listopada 2015 r.

Profesjonalny ESAB w warsztatach szkolnych.

Kolejna pracownia warsztatów szkolnych wzbogaciła się o profesjonalnie wyposażone stanowisko spawalnicze do spawania metodą TIG i MMA firmy ESAB. Technologie spawania są integralną częścią podstawy programowej kształcenia praktycznego w zawodzie technik mechanik i ślusarz. Kierunek rozwoju bazy warsztatów związany jest z potrzebami zgłaszanymi przez lokalnych pracodawców.

18 listopada 2015 r.

Jubileuszowa  XXV Olimpiada Wiedzy Teologicznej - szkolny etap

30 osób z klas: III LOo, III LOs, III Tek, III TE, III TA, II Los, II LOm, I LOm, I TEI stanęło w szranki, sprawdzając swoją wiedzę o religii. Nad konkursem czuwali: pani Irena Stańczyk, pani Krzysztofa Korczak i ksiądz Emil Skobel. Życzymy wszystkim piszącym przejścia do następnego etapu tej trudnej rywalizacji.

17 listopada 2015 r.

9. Biwak Niepodległościowy ZHP w Kamionnie

13 - 15 listopada 2015 r.

Klaudia Szymanik, Sylwia Cyran, Aleksandra Turniak

Uczennice I i II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego - uczestniczyły w tegorocznym niepodległościowym biwaku harcerskim. Jednocześnie, jako harcerki węgrowskiego Hufca "Doliny Liwca " ZHP pełnią wiele odpowiedzialnych zadań w swoim środowisku młodych patriotów.

17 listopada 2015 r.

Specjalistyczne zajęcia praktyczne w Technikum. 

Uczniowie Technikum Elektrycznego na zajęciach specjalistycznych zabezpieczeń wewnętrznych  instalacji elektrycznych z mgr inż. Marianem Paczóskim na warsztatach szkolnych. Jednym z ciekawych tematów jest montaż i serwisowanie tablic rozdzielczych pracujących w systemie TN - S. Takie tablice występują we wszystkich obiektach użyteczności publicznej i domach prywatnych.

16 listopada 2015 r.

I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt w Węgrowie

w kategorii młodziczek pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Podczas uroczystości zakończenia Turnieju wręczono puchary dla najlepszych drużyn: I miejsce Nike Ostrołęka, II miejsce MOS Wola II i III miejsce ABiS z Łodzi. Wręczono również nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek oraz okolicznościowe pamiątki wszystkim trenerom. Zawody były doskonałą okazją do promocji węgrowskiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S.

>>>  Więcej  <<<

15 listopada 2015 r.

I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt w Węgrowie

w kategorii młodziczek pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Do węgrowskiego Ośrodka S.O.S. przyjechały drużyny: ABiS z Łodzi, LUKS Orzeł z Kleszczel, MUKS VOLLEY z Płocka, NIKE z Ostrołeki, UKS SMS z Warszawy, I i II drużyna z MOS Wola z Warszawy i gospodarze Olimpia Węgrów. Głównym organizatorem tej pięknej imprezy sportowej jest mgr Małgorzata Kozieł Trener S.O.S. Funkcje sędziowskie pełnią zawodniczki z  III klasy LO S.O.S. 

>>>  Więcej  <<<

15 listopada 2015 r.

I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt w Węgrowie

w kategorii młodziczek pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Zdaniem  mgr Małgorzaty Kozieł Trenera S.O.S. do węgrowskiego Ośrodka S.O.S. przyjechały  bardzo dobre  drużyny województwa mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego.

15 listopada 2015 r.

Powiatowa Komenda Policji w Węgrowie

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w zajęciach specjalistycznych obejmujących program edukacji policyjnej. Tematem spotkania z funkcjonariuszami policji było zapoznanie ze strukturą i funkcjonowaniem Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

13 listopada 2015 r. 

Powiatowa Komenda Policji w Węgrowie

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego na odprawie przed  Komendą Powiatowej Policji w Węgrowie.

13 listopada 2015 r. 

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego na spotkaniu z nadkomisarzem  Andrzejem Dziewulskim  I zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie.

13 listopada 2015 r. 

Edukacja policyjna w klasie mundurowej 

Uczniowie II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego na spotkaniu z nadkomisarzem  Andrzejem Dziewulskim  I zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie. Jednodniowe zajęcia edukacji policyjnej  uwzględniają prezentację zadań policji, jej podstawowej struktury oraz wizytę w Powiatowej Komendzie Policji w Węgrowie. 

13 listopada 2015 r. 

Międzypowiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców 

Drużyna chłopców wzięła udział w rozgrywkach Licealiady w piłce ręcznej w Mińsku Mazowieckim. Chociaż nie udało się pokonać rywali: ZSP Węgrów - ZS1 Mińsk Mazowiecki 9:16, ZSP Węgrów - ZS1 Garwolin 13:16, to należą się zawodnikom słowa pochwały za podjęcie dzielnej sportowej walki. Trenerami naszych szczypiornistów są Artur Chalecki i Michał Szcześnik.

13 listopada 2015 r. 

Niepokonani 

Runda IV Międzypowiatowej Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców.

Sukces piłkarzy, którzy awansowali do kolejnej V rundy Licealiady. Nasza drużyna zremisowała z  ZSE  z Mińska Mazowieckiego (1:1) i  z ZSP 2 z Garwolina (3:3). Gratulujemy trenerom: mgr Rafałowi Krzyżanowskiemu, mgr Michałowi Szcześnikowi oraz zawodnikom. Skład drużyny: Karcz Mateusz 4TEK/TM, Krynicki Tomasz 2TM, Drużba Jakub 1LOS, Skórka Michał 2LOM, Stokowski Kamil 1TE, Gryglas Michał 2TE/TI, Wójcik Marcin 1LOM, Majewski Cezary 4TEK/TM, Wysocki Damian 2 TE/TI, Jańczuk Rafał 2EMP. Brawo !

ZSP Nr 2 z Garwolina - ZSE z Mińska Mazowieckiego 3:1

12 listopada 2015 r. >>>>>>>

Runda IV Międzypowiatowej Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców.

Garwolin, 12 listopada 2015 r. 

Jubileuszowa XX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

12 listopada 2015 r.

Zdrowie na talerzu

12 listopada 2015 r. pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Oleksińskiej odbywała się XX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której tematem wiodącym jest żywność prozdrowotna. Testy pisali uczniowie klas: II LOs( 9 osób), III TA( 10 osób) i IV TA/TR( 13 osób) z zaangażowaniem rozszyfrowując niełatwe zadania.

12 listopada 2015 r.

Narodowe Święto Niepodległości

Poczet Sztandarowy 

Ewelina Dobosz, Ewelina Księżopolska z III klasy TEK oraz Konrad Sowa  z II klasy TE/I

Opiekę pedagogiczną podczas uroczystości Swięta Niepodległości sprawowały: mgr Małgorzata Kołodziejczuk i mgr Elżbieta Topolińska wicedyrektor  naszej szkoły

11 listopada 2015 r.

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

Ks. Proboszcz Leszek Gardziński wygłosił piękną i wzruszającą homilię  nawiązująca do  miłości  do Ojczyzny i potrzebie oddania sprawom dobra wspólnego wszystkich Polaków. Fot. Rafał Giers

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2015 r.


Narodowe Święto Niepodległości

Maria Koc  - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Uroczystości miejskie przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

11 listopada 2015 r.

Sebastian Tolka Chorąży Pocztu Sztandarowego.

Nasz Chorąży Pocztu Sztandarowego Sebastian Tolka, uczeń klasy II Technikum Elektrycznego, podczas codziennych obowiązków szkolnych - zajęcia praktyczne w pracowni instalacji elektrycznych w warsztatach szkolnych z p. Ryszardem Koconem.

10 listopada 2015 r.

Ostatni dzień z 48 lat przepracowanych przez p. Tadeusza Górala głównie na warsztatach szkolnych.

Pożegnalny uścisk dłoni z kierownikiem warsztatów p. Zbigniewem Ciszewskim.

9 listopada 2015 r.

Uczennice I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Zajęcia treningowe z siatkarkami w siłowni szkolnej prowadzi mgr Małgorzata Kozieł trener S.O.S.

9 listopada 2015 r.

Próbny egzamin z kwalifikacji M.44 w Technikum Mechanicznym

Uczniowie klasy maturalnej Technikum Mechanicznego przystąpili do egzaminu próbnego z kwalifikacji M.44. pod opieką mgr inż. Andrzeja Kulickiego.

9 listopada 2015 r.

I LO w Węgrowie : ZS 1 w Sokołowie Podlaskim 3 : 0

Siatkarki z I LO im. Adama Mickiewicza skorzystały z uprzejmości Ośrodka S.O.S. i rozegrały mecz Licealiady w hali ZSP w Węgrowie. Opiekunem węgrowskich siatkarek jest mgr Barbara Murawska trener S.O.S.

9 listopada 2015 r.

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

w  kategorii indywidualnej w trójboju strzeleckim Psp,  Pcz  i  Ksp wspólnej dla kobiet i mężczyzn.

Tegoroczni zwycięzcy od prawej Bogdan Arct II miejsce, Krzysztof Makowski I miejsce i Bogusław Kowalewski III miejsce. Profesjonalną obsługę sędziowska i logistyczną zawodów zapewnił KSS ""Feniks"  liczący obecnie 109 członków.

8 listopada 2015 r.

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie strzeleckim pod czujnym okiem sędziego głównego Sławomira Wierzejskiego mistrza strzelectwa sportowego. Z uwagi na dużą liczbę uczestników zawodów rywalizację o Puchar Dyrektora  ZSP, rozpoczętą o godz. 9 oo,  przedłużono do godz. 14 oo.

8 listopada 2015 r.

Nike Węgrów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Akademia S.O.S. w Korytnicy i Stoczku

Fantastyczną okazję miały siatkarki z Akademii S.O.S. z Korytnicy i Stoczka, które zostały zaproszone na piękny mecz swoich starszych koleżanek z I ligowego Nike Węgrów. Węgrowskie siatkarki  pokonały lidera tabeli po dramatycznym tie-breaku, zakończonym wynikiem… 20:18. Dziękujemy za zaproszenie. Brawo !

7 listopada 2015 r.

Akademia S.O.S. w Kamionnej

Humory dopisują utalentowanym siatkarkom z Akademii S.O.S. w Kamionnej  prowadzonym przez trenera mgr  Mariusza Burzyńskiego.

7 listopada 2015 r.

Przygotowania mundurowych do Narodowego Święta Niepodległości 

Ćwiczenia musztry wojskowej z młodzieżą klas mundurowych i "Niezłomnymi"  prowadzi płk Krystyn Rozpara. 

6 listopada 2015 r.

Akademia S.O.S. w Stoczku

Trener mgr Jakub Wielądek prowadzi specjalistyczne zajęcia siatkarskie z zawodniczkami  Akademii S.O.S. w Stoczku 

6 listopada 2015 r.

"Tropiciele Mitów"

Uczniowie Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu wzięli udział w organizowanym przez firmę Anwil S.A. z Włocławka we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej, ogólnopolskim pionierskim programie skierowanym do uczniów szkół rolniczych.

6 listopada 2015 r.

"Tropiciele Mitów"

Celem akcji jest podnoszenie w sposób praktyczny  i interaktywny wiedzy przyszłych młodych rolników z zakresu nawożenia mineralnego. Uczestnicy lekcji to niestrudzeni naukowcy w służbie zrównoważonego rolnictwa - młodzi, energiczni, zwariowani, śledzący trendy, tropiący mity, obalający stereotypy. W węgrowskich zajęciach wzięli udział: Małgorzata Pawlonka z Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej, Agnieszka Kalinowska i Igor Ostrowski - Doradcy Regionalni Anwil S.A.

6 listopada 2015 r.

Runda III Międzypowiatowej Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców.

Ponowny, zasłużony  sukces piłkarzy, którzy awansowali z I miejsca do kolejnej IV rundy Licealiady. Nasza drużyna pokonała  LO z Mińska Mazowieckiego (2:0) i  z ZSR z Miętnego (1:0). Po raz kolejny gratulujemy trenerom: mgr Rafałowi Krzyżanowskiemu, mgr Michałowi Szcześnikowi oraz zawodnikom. Skład drużyny: Karcz Mateusz 4TEK/TM, Krynicki Tomasz 2TM, Drużba Jakub 1LOS, Skórka Michał 2LOM, Stokowski Kamil 1TE, Gryglas Michał 2TE/TI, Wójcik Marcin 1LOM, Majewski Cezary 4TEK/TM, Wysocki Damian 2 TE/TI, Jańczuk Rafał 2EMP. Brawo !

ZSR Miętne - LO Mińsk Mazowiecki  ( 4:7 )

5 listopada 2015 r.

I klasa służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie

Wkrótce uczniowie klasy I LOM po raz pierwszy założą swoje mundury i  wezmą udział w uroczystości ślubowania.

5 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców 2015/2016.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły kolejno: Anna Komuda II TEK, Karolina Powierza I LOM, Marta Staniszewska III LOS i Joanna Korczak II TEK. W kategorii chłopców zwyciężyli kolejno: Adrian Zawadzki I TM, Damian Matusik III EMP, Marek Komorowski IID i Adrian Barbasiewicz II TEK.

W tegorocznym finale tenisowych mistrzostw szkoły brało udział 34 zawodników. Ta wyjątkowa impreza, świetnie przygotowana przez mgr Michała Szcześnika  i mgr Rafała Krzyżanowskiego, została objęta dodatkowym wsparciem materialnym przez zakład PZU, który ufundował cenne nagrody i puchary.

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt 2015/2016.

Tytuł Mistrzowski i Puchar zdobyła Anna Komuda uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego,

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców 2015/2016.

Tytuł Mistrzowski i Puchar zdobył Adrian Zawadzki uczeń I klasy Technikum Mechanicznego,

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców 2015/2016.

4 listopada 2015 r.

4 listopada 2015 r.

Indywidualne  Mistrzostwa  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie                    w Tenisie Stołowym 2015/2016.

Emocjonująca, z zachowaniem wszelkich zasad fair play, toczyła się rywalizacja kadry kierowniczej na najwyższym poziomie... do ostatniej piłki.

4 listopada 2015 r.

Pamięć o zmarłych

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem żywych. Dlatego jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w kweście, z której dochód jest przeznaczany na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu rzymskokatolickim. Zbiórkę pieniędzy od lat organizuje Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej z panią prezes Jadwigą Giers na czele.Uczniowie naszej szkoły wzbudzają sympatię donatorów wspaniałymi ubraniami, będącymi replikami strojów powstańczych- przypominamy, że grupa rekonstrukcyjna powstania styczniowego została utworzona  przez panią Halinę Ulińską, wicestarostę Węgrowa. 

Opiekę nad kwestującymi roztoczyły panie: Małgorzata Kołodziejczuk, Joanna Kołak, Monika Krasnodębska, Agata Białczak, która serdecznie przyjęła wszystkich w gościnnych progach swego domu. Warto wiedzieć, że o stan strojów powstańczych dbają panie: Irena Rumocka, Edyta Kusiak i Grażyna Filipek; a o pyszne przekąski i logistykę pp. Krystyna i Zbigniew Kwikowie. Opiekę ze strony służb mundurowych zapewnił Piotr Koc Komendant Straży Miejskiej Węgrowa.

31 października 2015 r.

Kwesta na cmentarzu parafialnym w Węgrowie

Uczniowie naszej szkoły, w replikach strojów powstańczych 1863 r., uczestniczą od wielu lat w kweście na rzecz renowacji pomników na terenie cmentarza parafialnego. 

W tym roku w kweście udział biorą: Damian Wysocki, Maciej Świątek, Cezary Lesik, Kamil Jaczewski, Marcin Łasek, Patryk Okrzeja, Adam Pogorzelski, Dariusz Szczepanik, Emil Wejt, Kacper Krasnodębski, Mateusz Kowalik, Norbert Wysocki, Bartosz Rojek , Rafał Stański, Marcin Turniak, Szymon Kosiorek, Damian Matusik, Cezary Starzyński, Łukasz Niszcz, Maciej Świątek, Karol Biernat, Marcin Chwedoruk, Adam Jaszczur, Patryk Łokietek - uczniowie klas III i III TE.

30 października 2015 r. 

Akademia S.O.S.

Piątkowe, wieczorne  zajęcia Akademii S.O.S. są doskonałą okazją do spotkania trzech wspaniałych drużyn siatkarskich prowadzonych przez Małgorzatę Kozieł, Barbarę Murawską i Marlenę Mieszałę na trzech sektorach naszej dużej hali sportowej .

30 października 2015 r.

Akademia S.O.S.

Marlena Mieszało i jej podopieczne na zajęciach siatkarskich Akademii S.O.S. Pani Marlena jest Ambasadorem Akademii S.O.S. w Węgrowie.

30 października 2015 r.

Mundurowi mocni w sztuce.

Zaciekawieni i zainspirowani sztuką kolażu Kamila Tarkowskiego uczniowie klasy I mundurowej dali upust swojej fantazji w czasie warsztatów w Bibliotece Miejskiej. 

30 października 2015 r.

Mundurowi mocni w sztuce.

Uczniowie klasy  I LOM wcześniej obejrzeli oczywiście galerię prac węgrowskiego artysty, notabene absolwenta naszej szkoły. Ciekawe zajęcia zorganizowała wychowawczyni klasy mundurowej p. Edyta Kozieł.

30 października 2015 r.

Mundurowi mocni w musztrze.

Zajęcia  z musztry klasy I LOM to obowiązkowa droga do poznania podstaw tajników dyscypliny wojskowej, szczególnie przed zbliżającą się przysięgą.

30 października 2015 r.

Międzynarodowy Turniej Siatkarski NIKE DE - GIE CUP 2015 

W hali naszej szkoły odbył się pierwszy w historii mecz zagranicznych drużyn Avager VK (Dania) i Mińczanka z Mińska (Białoruś). Zwyciężyli nasi sąsiedzi z Białorusi 3 : 0. Fot. RG  16 września 2015 r.

Międzynarodowy Turniej Siatkarski   NIKE DE - GIE CUP 2015 

Pierwsze zwycięstwo naszych siatkarek pierwszoligowego Nike Węgrów z drużyną Mińczanka z Mińska (Białoruś) 3 : 0. W barwach Nike występują Ania Wądołkowska (tegoroczna absolwentka LO S.O.S.) i Natalia Bielińska uczennica III klasy LO S.O.S. Gratulujemy sukcesu. Fot. RG ,

15 września 2015 r.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia na Mazowieckim Święcie Chleba.

Piękny występ na Rynku Mariackim w Węgrowie zaprezentowała Angelika Toporek, najlepsza europejska tamburmajorka, ze swoją zwoleńską orkiestrą.

Brawo Angelika, 13 września 2015 r.

Angelika Toporek uczennica  III klasy LO S.O.S. z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Miasta Zwolenia. Węgrowska publiczność zachwycona występem zwoleńskiej orkiestry. Mazowieckie Święto Chleba - Rynek Mariacki w Węgrowie, 13 września 2015 r.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia w Węgrowie, 13 września 2015 r.

Stypendium sportowe Starosty Węgrowskiego otrzymały uczennice III klasy LO S.O.S.:

Bielińska Natalia, Błąd Natalia, Gajewska Marlena, Jaroń Olga, Kryczka Ewelina, Mydłowska Wiktoria, Rowicka Agata, Toporek Angelika (I tura styczeń- czerwiec ) oraz Gello Marta, Rokicka Wiktoria, Lada Aleksandra, Kaca Aleksandra (II tura lipiec – grudzień),

12 września 2015 r.


 

Kochan Matematycznie !

Od dn. 14.09. 2015 do 17. 12. 2015 r. w naszej szkole realizowany będzie projekt matematyczny  w ramach Programu „mPotęga” Fundacji mBanku.

W ramach  projektu uczniowie odwiedzą Główny Urząd Statystyczny, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych, Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe, Muzeum Technik i Przemysłu  oraz lokalne przedsiębiorstwa. Powstanie Sala Gier, w której uczniowie będą mieli szansę zagrania w gry logiczne, w tym szachy. Zaplanowano także pokazy filmowe (filmy poświęcone historii matematyki),  indywidualne konsultacje matematyczne dla uczniów oraz  Święto Matematyki, podczas którego kilkuosobowe zespoły zaprezentują efekty pracy nad projektami matematycznymi (zastosowanie matematyki w codziennym życiu).. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie całą społeczność szkolną!

 

Uczniowie II klasy mundurowej LO na zajęciach specjalistycznych z chemii w stacji uzdatniania wody PWiK z mgr Katarzyną Grendą, 10 września 2015 r.

Klasa  II LOM na zajęciach z chemii w  PWiK, 10 września 2015 r.

Zespół Muzyczno - Wokalny "W Dobrym Tonie" w WOK w Węgrowie

II miejsce w konkursie muzyczno - wokalnym zorganizowanym z okazji 35. rocznicy podpisania "Porozumień Sierpniowym", 10 września 2015 r.

Plac Krasińskich przy Pomniku Powstania Warszawskiego.

Uroczyste obchody XI rocznicy utworzenia Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego, 9 września 2015 r.

W programie uroczystości odbyła się Msza Święta w Katedrze Polowej WP którą celebrował  Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, uroczysty apel oraz  koncert  i pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej SG. Nadwiślańska Jednostka Straży Granicznej objęła patronatem klasy mundurowe naszej szkoły,

Warszawa, 9 września 2015 r.

Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jarosław Frączyk, 9 września 2015 r. 

Zuzanna Pazio (S.O.S.), Paulina Gontarz oraz Karolina Siekierko (S.O.S.) z mgr Barbarą Murawską wychowawcą i trenerem S.O.S.

Uczennice z II klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. poszły śladem starszych koleżanek i uzyskały Stypendium Starosty Węgrowskiego za bardzo dobre wyniki w nauce. Wychowawcą klasy II LO S.O.S. jest mgr Barbara Murawska, 8 września 2015 r.

Udany start siatkarek z III klasy LO S.O.S. w IX Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Płocka. Nasza drużyna pod opieką mgr Moniki Skórki zdobyła brązowy medal i puchar za zdobycie III miejsca. Indywidualne wyróżnienie podczas Turnieju zdobyła nasza zawodniczka Angelika Toporek, 7 września 2015 r.

Uczniowie I klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni przez gen.dyw. prof. dr hab. Bogusława Packa na Zlot Organizacji Proobronnych, "Tobie Ojczyzno".  Centralne uroczystości odbędą się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w dniu 17 września 2015 r. 

Wiktoria Rokicka, Ewelina Kryczka, Olga Jaroń, Agata Rowicka,  Natalia Bielińska, Natalia Błąd z mgr Moniką Skórką.

Wyjątkowy sukces edukacyjny uczennic z III klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Pani mgr Monika Skórka wychowawca i trener S.O.S. może być dumna z sześciu uczennic - siatkarek,  które za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskały Stypendium Starosty Węgrowskiego, 7 września 2015 r.

Uczestnicy XI Turnieju Szachowego o Puchar św. Krzysztofa, 6 września 2015 r.

 Statuetkę św. Krzysztofa odbiera serbski mistrz szachowy  Zoran Jakowvljev, który zdobył komplet 8, 0 pkt. Najlepszym polskim zawodnikiem został Janusz Siekański z Gorzowa Wielkopolskiego 7,5 pkt, 6 września 2015 r. 

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamięci majora Stanisława Ostwinga - Zuzugi ps. "Kropidło", komendanta powiatowego Narodowych Sił Zbrojnych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego Węgrowa. Poświęcenia tablicy dokonał ks. Dziekan Leszek Gardziński.

Aleksandra Turniak z II klasy służb mundurowych pełniła wartę honorową podczas uroczystości, 6 września 2015 r.

Wystartowała węgrowska Akademia S.O.S. pod kierunkiem mgr Barbary Murawskiej trenera i wychowawcy II kl. LO S.O.S.,

Tak rozpoczynają karierę sportową mistrzowie. (Fot. RG), 5 września 2015 r.

Udany rok dla Magdaleny Wąsowskiej uczennicy III klasy Liceum Ogólnokształcącego. W konkursie plastycznym zorganizowanym przez NSZZ Solidarność z okazji 35. rocznicy podpisania "Porozumień Sierpniowych" Magdalena zdobyła II miejsce i cenne nagrody. Gratulujemy. 3 września 2015 r.

1 września 2015 r.

Stypendyści Starosty Węgrowskiego za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 

1 września 2015 r.

Ewelina Pachnik

Zuzanna Pazio

Karolina Siwiak

Monika Jankowska

Karolina Siekierko

Natalia Bielińska

Natalia Błąd

Agata Rowicka

Mariola Bartnik

Weronika Domżała

Karolina Zalewska

Paulina Gontarz

Martyna Piotrowska

Weronika Więcek

Olga Jaroń

Ewelina Kryczka

Wiktoria Rokicka

Joanna Rusek

Damian Skulimowski

Ewelina Dobosz

Patrycja Chlebny

Wiktoria Pietrzak

Katarzyna Siuchta

Wioletta Suchocka

1 września 2015 r godz. 9 15

Mazowiecki Siatkarski Ośrodek Szkolny - Gospodarze Akademii S.O.S. w Węgrowie,

W barwach Akademii zawodniczki z przyszłej  I, II i III klasy LO S.O.S. z Moniką Skórką i Barbarą Murawską  trenerami S.O.S., 26 sierpnia 2015 r.

Paulina Siemek i Malwina Gorczyńska -  pierwsze absolwentki mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S. na spotkaniu z Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S. Serdecznie  pozdrawiamy, 26 sierpnia 2015 r.

Summer Camp 2015

Monika Skórka trener S.O.S. z uczennicami klasy III LO S.O.S. w czasie przygotowań do pracowitego sezonu siatkarskiego (Fot. RG), 24 sierpnia 2015 r.

Siatkarze MOS Wola na zgrupowaniu w Węgrowie.

Najlepsi warszawscy siatkarze trenują pod kierunkiem Krzysztofa Felczaka - Koordynatora Regionalnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS,

20 sierpnia 2015 r. 

Dni Węgrowa

Delegacja szkoły - poczet sztandarowy naszego Zespołu udaje się pod Pomnik Armii Krajowej,

8 sierpnia 2015 r. 

Dni Węgrowa

Uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w uroczystym Apelu pod Pomnikiem Armii Krajowej w Węgrowie,

8 sierpnia 2015 r.

Dni Węgrowa - Pomnik "Żołnierzom Armii Krajowej"

8 sierpnia 2015 r.

Dni Węgrowa - uroczystość składania wiązanek pod Pomnikiem AK  i Apel Poległych.

Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa, Leszek Gardziński Dziekan Węgrowski, Elżbieta Lanc Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Tadeusz Pikus Biskup Drohiczyński, Krzysztof Wyszogrodzki Burmistrz Wegrowa, Maria Koc Senator RP, Andrzej Stryczula Powiatowy Komendant Policji w Węgrowie na czele delegacji służb mundurowych.

8 sierpnia 2015 r.

Dni Węgrowa - Pomnik Armii Krajowej w Węgrowie

Uroczystości  obchodów 71 rocznicy wyzwolenia Węgrowa i 25 rocznicy utworzenia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wspólnie z uczniami klasy mundurowej w uroczystości brała udział kompania reprezentacyjna WP 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego.

Fot. Rafał Giers, 8 sierpnia 2015 r.

Dni Węgrowa - Turniej Piłki Plażowej "Netex Cup"

8 sierpnia 2015 r.

Dni Węgrowa - Turniej Piłki Plażowej "Netex Cup"

Nasze siatkarki odbierają nagrody z rąk Elżbiety Lanc Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego i Zygmunta Orłowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu Węgrowskiego,

8 sierpnia 2015 r.

Dni Węgrowa - Turniej Piłki Plażowej "Netex Cup"

Aleksandra Kaca, Olga Jaroń, Kamila Maleszewska i Zuzanna Pazio z LO S.O.S.  brały udział w fantastyczej siatkarskiej zabawie i zdobyły cenne nagrody. Brawo.

Fot.  Rafał Giers, 8 sierpnia 2015 r. 

27 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Angelika Toporek i Olga Jaroń z mazowieckiego LO S.O.S. zdobyły w barwach swojego macierzystego klubu PMKS Zwoleń Złote Medale i Puchary za I miejsca w piłce siatkowej i piłce koszykowej dziewcząt w kategorii Liceum. Fotografię wykonał Rafał Giers. 

Warszawa, 12 - 17 lipca 2015 r.

27 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Rafał Giers zdobył II miejsce w Mistrzostwach 27 Parafiady w Szachach w kategorii Liceum oraz 1 i 2 miejsce w fotograficznym konkursie "Z dnia na dzień po raz 27",

17 lipca 2015 r.

Magdalena Wąsowska

II Liceum Ogólnokształcące w Węgrowie, 16 lipca 2015 r.

>>>>>> Galeria Artysta  <<<<<<

Uczestnicy LVI Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego Zarządu Głównego PTTK.

Najlepsi z najlepszych polskich pieszych turystów PTTK w Węgrowie, 14 lipca 2015 r.

>>>>>>> Panorama <<<<<<<

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK wskazała zakątki południowego Podlasia i wschodniego Mazowsza jako godne poznania i podkreślenia walorów przyrodniczych, historycznych i krajoznawczych w tegorocznym LVI Rajdzie PTTK. Z najdalszych zakątków Polski m. in. ze Szczecina, Poznania, Zakopanego, Gdańska, Białegostoku,  Wrocławia, Lublina, Sopotu, Bielsko Białej  i wielu innych miejscowości przybywają piesi turyści do naszej szkoły, jednego z etapów na kulturowej trasie Rajdu.

13 - 15 lipca 2015 r.

LVI Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy Zarządu Głównego PTTK, 13 - 15 lipca 2015 r.

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

Z satysfakcją informujemy, że pomyślnie przebiegła rekrutacja do szkół średnich naszej szkoły. Wszystkie kierunki kształcenia proponowane przez szkołę cieszyły się dużym zainteresowaniem. Utworzone zostały oddziały klasy mundurowej i  mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego II Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto powstały klasy Technikum Ekonomicznego, Technikum Informatycznego, Technikum Elektrycznego, Technikum Mechanicznego i Technikum Agrobiznesu. Wciąż przybywa uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej w kilkunastu zawodach. Obecnie kształcenie zawodowe jest podstawowym warunkiem pomyślnej kariery zawodowej absolwentów. 

Szkoła rozpoczęła również rekrutację na zaoczne I semestry Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Szkoły Policealnej w zawodach technik informatyk i technik rachunkowości.

Wszystkim przyjętym do I klas naszego Zespołu składamy serdecznie gratulacje i życzymy zasłużonych udanych wakacji.

11 czerwca 2015 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Jeden dzień z życia w szkole"

>>>>>> You Tube <<<<<

Zapraszamy zainteresowanych dalszym kształceniem w systemie zaocznym do podjęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych oraz Szkole Policealnej w zawodzie technik informatyk i technik rachunkowości. Szkoła jest bezpłatna. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły.

10 lipca 2015 r.

Ostatnie spotkanie rekrutacyjne do mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, 3 lipca 2015 r.

Trenerzy S.O.S. są pod szczególnym wrażeniem talentów i umiejętności dziewcząt, które przystąpią  do Ogólnopolskiego Programu S.O.S. pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ponadto nasz mazowiecki ośrodek osiągnął wyjątkowy sukces uzyskując aż cztery nominacje w kluczowych ogólnopolskich wyróżnieniach podczas Gali III Turnieju Talentów w Bełchatowie 21 czerwca 2015 r.

>>>>>>> Rekrutacja S.O.S. <<<<<<<

Ostatnia sesja Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie zakończyła pracę. 

Dobiegła końca największa w historii kształcenia zawodowego sesja egzaminacyjna we wszystkich kierunkach i typach szkół naszego Zespołu. Egzaminy zawodowe są wielokrotnie bardziej złożonym zadaniem od egzaminów maturalnych. Sukcesem szkoły jest przyjmowanie organizacji zadań egzaminacyjnych dla uczniów z województwa mazowieckiego  w tym z Warszawy oraz Sokołowa Podlaskiego. 

Wyjątkowym prezentem dla Rady Pedagogicznej są bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych. W przypadku starej matury absolwenci Technikum uzyskali wyższą zdawalność od średniej mazowieckiej. Na szczególną uwagę zasługują wyniki absolwentów Technikum Ekonomicznego i Technikum Elektrycznego, które są o ponad 20% większe od średniej wojewódzkiej. GRATULUJEMY, 

 2 lipca 2015 r.

Spotkanie rekrutacyjne do mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z mgr Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S. Tą drogą pozdrawiamy wszystkie przyszłe uczennice I klasy LO S.O.S. z województwa mazowieckiego oraz podlaskiego i dziękujemy za wyjątkowo sprawne przekazanie dokumentacji  Waszej przyszłej szkole,

>>>>>>> Rekrutacja S.O.S. <<<<<<<

1 lipca 2015 r.

Testy sprawnościowe w czasie rekrutacji do I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego, 1 lipca 2015 r. 

Testy sprawnościowe w czasie rekrutacji do I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego, 1 lipca 2015 r. 

Ewelina i jej koleżanki z mazowieckiego LO S.O.S. mają powody do dużej satysfakcji z wyników egzaminów maturalnych. Dla wielu Absolwentów Technikum i Liceum Ogólnokształcącego otwarta jest droga do dalszej kariery osobistej i zawodowej. Gratulujemy, 30 czerwca 2015 r.

>>>>> Więcej o konkursie <<<<< 

Spotkanie rekrutacyjne do I klasy LO S.O.S., 29 czerwca 2015 r.

Zawody Strzeleckie "O Puchar Starosty Węgrowskiego"

Sędzią zawodów jest Sławomir Wierzejski wielokrotny mistrz strzelectwa sportowego, 28 czerwca 2015 r.

Zawody strzeleckie "O Puchar Starosty Węgrowskiego" kończą strzelecki  sezon sportowy. Strzelnica szkolna, 28 czerwca 2015 r.

IX Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, 27 czerwca 2015 r.

>>>>>> Galeria zawodów <<<<<<

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia Szkoły Policealnej, 26 czerwca 2015 r.

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 26 czerwca 2015 r.

Absolwenci wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce, 26 czerwca 2015 r.

Absolwenci wyróżnieni za bardzo wysoką frekwencję, 28 czerwca 2015 r.

Poczet Sztandarowy Szkoły, 26 czerwca 2015 r.

Uroczystości zakończenia nauki w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, 26 czerwca 2015 r.

II Liceum Ogólnokształcące - uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce, 26 czerwca 2015 r.

Technikum - uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce, 26 czerwca 2015 r.

Udanych wakacji

Uczniowie klasy mundurowej uzyskali Certyfikaty umiejętności strzeleckich i wyszkolenia wojskowego, 26 czerwca 2015 r.

>>>>>>> Więcej  <<<<<<<

Ostatni z indywidualnych testów kompetencyjnych w zakresie wyszkolenia wojskowego. 

Uczniowie klasy mundurowej pracowicie kończą praktyczne i teoretyczne egzaminy certyfikacyjne, 25 czerwca 2015 r.

Trochę przygody z tenisem ziemnym w przededniu letnich wakacji, 25 czerwca 2015 r.

Jubileusz 10-lecia programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Uczniowie klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego na Stadionie Narodowym, 23 czerwca 2015 r.

Stadion Narodowy w Warszawie,

Opiekunami uczniów klasy mundurowej były: mgr Adela Iwanowska i mgr Małgorzata Kołodziejczuk, 24 czerwca 2015 r.

Jubileusz 10-lecia programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Współorganizatorem jubileuszowego wyjazdu wspólnie z węgrowskimi harcerzami była st. sierż. Anna Maliszewska.

W przyszłym roku szkolnym 2015/2016 uczniowie I klasy mundurowej LO rozpoczynają edukację policyjną, 24 czerwca 2015 r.

"Razem Możemy Wiele" Projekt UE

Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej odebrali z rąk mgr Magdaleny Olszewskiej Certyfikaty ukończenia  Projektu UE, 24 czerwca 2015 r.

Spotkanie z Ks. Krzysztofem Domaraczenko na zakończenie misji pedagogicznej. Ks. Krzysztof  był organizatorem w naszej szkole kilku kolejnych Międzynarodowych Turniejów Szachowych  oraz  Parafiad. Ta w ubiegłym roku zdobyła tytuł najlepszej  Parafiady w Polsce, 23 czerwca 2015 r. 

II Międzynarodowy Turniej Szachowy 2014

Gość honorowy Turnieju: dr Andrzej Filipowicz - FIDE International Master & Arbiter . Ks. Krzysztof Domaraczenko - główny organizator.

III Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego

Hala Widowiskowo - Sportowa Centrum Sportu w Bełchatowie, 20 czerwca 2015 r.

>>>>>> Więcej  <<<<<<

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe na półmetku. Za nami kilkadziesiąt sesji egzaminacyjnych w kilkunastu zawodach i kwalifikacjach.

Jacek Nowotniak wicedyrektor, Anna Salach i Agnieszka Dżbik asystenci egzaminu A.18, Elżbieta Chorzelewska i Janusz Miszczuk komisja egzaminacyjna, Aneta Pękul egzaminator OKE jednocześnie pracownik naukowy Akademii Obrony Narodowej z zakresu nauk ekonomicznych, 20 czerwca 2015 r.

Spotkanie rekrutacyjne mazowieckiego  LO S.O.S. w pięknej sali gimnastycznej w Starej Kornicy, 19 czerwca 2015 r. 

Kamila Maleszewska utalentowana uczennica I klasy mazowieckiego LO S.O.S. prezentuje swoje prace artystyczne, 19 czerwca 2015 r.

Wkrótce uczniowie naszej szkoły wezmą udział w jubileuszu 10-lecia programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Warszawa, 23–24 czerwca 2015, STADION NARODOWY

W nadchodzące  wakacje dziewczęta wezmą udział w wielu relaksacyjnych zawodach siatkówki plażowej. Zawodniczki z kl. II LO S.O.S. na zajęciach z Moniką Skórką trenerem S.O.S., 18 czerwca 2015 r.

Węgrowska plaża nad Zalewem przygotowuje się do letniego sezonu. Lekki relaks przed zajęciami mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z mgr Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S., 17 czerwca 2015 r.

 

I LO S.O.S. z mgr Małgorzatą Kozieł, 17 czerwca 2015 r.

Konsultacje programowe z zakresu zasad funkcjonowania administracji samorządowej. Spotkanie uczniów Technikum Ekonomicznego z Leszkiem Redoszem Wiceburmistrzem  Węgrowa, 17 czerwca 2015 r.

Konkurs  "Mistrz Grzebienia" cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wkrótce finał i ogłoszenie wyników, 17 czerwca 2015 r.

Konferencja Szkoleniowa S.O.S. w Warszawie, wykład i warsztaty z dr Ryszardem Biernatem.

Monika Skórka, Barbara Murawska i Małgorzata Kozieł  trenerzy S.O.S. przedstawiły prezentację multimedialną dorobku i systemu pracy mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie. Była to jedyna taka prezentacja i stała się szczególnym wyróżnieniem naszej szkoły na regionalnym forum sportowym, 15 czerwca 2015 r. 

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

Uroczystości obchodów XXV rocznicy Powstania Samorządu Terytorialnego w Węgrowie, 14 czerwca 2015 r. 

Festyn Patriotyczny "Tobie Ojczyzno"  na warszawskim lotnisku Babice, 13 - 14 czerwca 2015 r.

Uczniowie klasy mundurowej przy  specjalistycznym sprzęcie dla płetwonurków.

Festyn Patriotyczny "Tobie Ojczyzno"  na warszawskim lotnisku Babice, 13 - 14 czerwca 2015 r.

Uczniowie klasy mundurowej przyjęli zaproszenie Stowarzyszenia Siła i Honor im. gen. Sławomira Petelickiego

Pokazy jednostek specjalnych Wojska Polskiego, 13 czerwca 2015 r.

Pokazy działań operacyjnych jednostek specjalnych Wojska Polskiego podczas Festynu Patriotycznego na Lotnisku Warszawa Babice, 13 czerwca 2015 r.

>>>>>> Portal Klasy Mundurowej <<<<<<

Regionalna Parafiada, 13 czerwca 2015 r.

Regionalna Parafiada -zawody hippiczne, 13 czerwca 2015 r.

Regionalna Parafiada, 13 czerwca 2015 r.

Ks. Krzysztof Domareczenko,  główny organizator Regionalnej Parafiady - ceremonia wręczenia pucharów.  13 czerwca 2015 r.

Rozpoczął się wyjątkowo pracowity okres przeprowadzenia egzaminów zawodowych w kwalifikacjach:

A.35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji,  R.3 Prowadzenie produkcji rolniczej, E.8 Montaż i konserwacja instalacji elektrycznej, M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, A.18 Prowadzenie sprzedaży, A.65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych, E.14 Tworzenie aplikacji internetowych  i baz danych oraz administrowanie bazami, E.12 Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych

oraz egzaminy według „starej” formuły w:Technikum Ekonomicznym, Technikum Mechanicznym, Technikum Handlowym, Technikum Elektrycznym, Technikum Turystyki Wiejskiej i Technikum Rolniczym, 12 czerwca 2015 r.

Spektakl "My dzieci z dworca ZOO" w Teatrze Kamienica, synagoga i lekcja literatury i sztuki w Muzeum Narodowym. Opiekunami wycieczki edukacyjnej były: mgr Elżbieta Topolińska Wicedyrektor, Magdalena Ceglarska-Kowal oraz Joanna Skiba, 12 czerwca 2015 r.

Ostatnia grupa uczniów klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego  zakończyła roczne szkolenie umiejętności pływackich i  zdobyła karty pływackie wydane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, 12 czerwca 2015 r.

Egzamin na kartę pływacką, 12 czerwca 2015 r.

"Mistrz Grzebienia" - Festiwal Talentów i Umiejętności 2015. Fot Dorota Damętko, 12 czerwca 2015 r.  

Sparing promocyjny I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z Praską 30 w Warszawie ( 3 : 1 )  pod kierunkiem mgr Małgorzaty Kozieł  trenerem S.O.S.,  12 czerwca 2015 r.

Testy sprawnościowe do I klasy mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z mgr Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S., 12 czerwca 2015 r.

Sparing promocyjny I klasy Liceum Ogólnokształcącego S.O.S. z siatkarkami w Ostrołęce ( 2 :1 ) pod kierunkiem mgr Małgorzaty Kozieł trenera S.O.S., 11 czerwca 2015 r.

I Siatkarski Turniej "Niedżwiadka" w Węgrowie.

Akademia S.O.S.,  11 czerwca 2015 r.

>>>>>>> Portal Starostwa Powiatowego w Węgrowie <<<<<<<

I Siatkarski Turniej "Niedźwiadka" - uroczystego otwarcia dokonali: Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski i Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa, 11 czerwca 2015 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Jeden dzień z życia w szkole" , 8 czerwca 2015 r. >>>>

>>>>>> You Tube <<<<<

"Księga Twardowskiego" debiut pisarski Michała Lipki absolwenta naszej szkoły, 9 czerwca 2015 r.

I Szkolny Konkurs Matematyczny  "Matematyka z Kochanowskim" 2015

I miejsce Edyta Roguska I kl. TEK, II miejsce Marcin Berezowski II kl.  TE i III miejsce Monika Jankowska II kl. TEK, 8 czerwca 2015 r. >>>>>

Lotnisko Chopina w Warszawie

Uczniowie I klasy służb mundurowych zapoznawali się z zadaniami Placówki Nadwiślańskiej Straży Granicznej Warszawa - Okęcie, 3 czerwca 2015 r.

Lotnisko Chopina w Warszawie - Wojciech Kołak uczeń I klasy LO w stroju ochrony pirotechnicznej, 3 czerwca 2015 r.

>>>>>> Portal klasy mundurowej <<<<<<

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Konferencja programowa z udziałem Marka Sawickiego Ministra Rolnictwa, 3 czerwca 2015 r.

Konferencja w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 3 czerwca 2015 r.

Sejm RP, 3 czerwca 2015 r.

Akademia S.O.S.

Zajęcia programowe Akademii w Gimnazjum w Stoczku prowadzi Jakub Wielądek, w Gimnazjum w Miedznie Bożena Kopania i Szkole Podstawowej w Kamionnej Mariusz Burzyński, 3 czerwca 2015 r. 

>>>>>> Portal Akademii S.O.S. <<<<<<

Finaliści I Turnieju Gry Planszowej

I miejsce Olga Witkowska I TEK, II miejsce Krzysztof  Kałuski II TEK, III miejsce Adrian Barbasiewicz I TEK  i  IV miejsce Patrycja Grzymała  III TEK/TM, 2 czerwca 2015 r.

Finałowa rozgrywka I Turnieju Gry Planszowej, 2 czerwca 2015 r. 

>>>>>> Konkursy <<<<<<

Programowa wycieczka uczniów kierunku samochodowego do zakładu produkcji podzespołów motoryzacyjnych  Bozamet,  2 czerwca 2015 r.

Tereny rekreacyjno - sportowe nad węgrowskim zalewem.

Chwila siatkarskiego relaksu po intensywnym halowym treningu, 2 czerwca 2015 r.  

Testy sprawnościowe do I klasy LO S.O.S., 1 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka z I klasą S.O.S., 1 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka z S.O.S. Zajęcia prowadzi mgr Barbara Murawsaka, 1 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka, Gmina Liw - Ruchna, 1 czerwca 2015 r.

Okolicznościowy koncert Zespołu Muzyczno - Wokalnego "W Dobrym Tonie"

Okolicznościowy koncert muzyczny w czasie festynu rodzinnego dla dzieci 

Olga Witkowska, wokalistka Zespołu Muzyczno - Wokalnego "W Dobrym Tonie", 1 czerwca 2015 r. 

Finał Ogólnopolskiej Licealiady, hala sportowa Kampusu Wielickiego

Węgrowski LO S.O.S. z trenerem mgr Moniką Skórką wśród najlepszych polskich siatkarek, 29 - 31 maja 2015 r.

Kampus Wielicki, 31 maja 2015 r.

XVII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Siedlce 29 -31 maja 2015 r.

Uczennice mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego pełnią funkcje sędziowsko - logistyczne w  czasie mazowieckiej gimnazjady siatkarskiej pod opieką Barbary Murawskiej i Małgorzaty Kozieł węgrowskich trenerów S.O.S., 30 maja 2015 r.

XVII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Siedlce 29 -31 maja 2015 r.

Uczennice I klasy mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S.z Węgrowa  w składzie kadry sędziowskiej Igrzysk, 30 maja 2015 r.

Regionalne Konsultacje S.O.S. w Węgrowie, 29 - 31 maja 2015 r.

Do Węgrowa przyjechali najlepsi zawodnicy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych województwa: lubelskiego, podlaskiego, warmińsko - mazurskiego i mazowieckiego. W ciągu trzech intensywnych dni zostanie wytypowana drużyna reprezentacji "Wschód" na Ogólnopolski Turniej Talentów 2015 r.

Regionalne Konsultacje S.O.S. w Węgrowie, 29 - 31 maja 2015 r.

Spotkanie konsultacyjne - Krzysztof Felczak Regionalny Koordynator S.O.S., Barbara Murawska i Małgorzata Kozieł Trenerzy S.O.S. oraz Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia Projektu S.O.S. PZPS, 30 maja 2015 r.

Drużynowo i indywidualnie mistrzowie województwa mazowieckiego w strzelectwie sportowym szkół mundurowych

Kadzidło, 28 maja 2015 r. 

>>>>> Portal Powiatu Węgrowskiego <<<<<

Drugie Strzeleckie Mistrzostwa  Mazowsza Szkół Mundurowych, Kadzidło 2015

Patronat: Mazowieckie Kuratorium Oświaty, Wojewódzka Komenda Policji, Powiat Ostrołęcki

Fantastyczny start uczniów klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, 28 maja 2015 r.

Marlena Kupiec, Marcin Roguski i Adrian Bereza

Mistrzowie Mazowsza Klas Mundurowych i zdobywcy Pucharu za I miejsce w kwalifikacji drużynowej. W zawodach wzięło udział 16 najlepszych drużyn  ze szkół mundurowych Mazowsza. Instruktorem strzelectwa sportowego jest mgr Konrad Kasperowicz. Współpraca trenerska mgr Elżbieta Chorzelewska, fot. Dorota Damętko,  28 maja 2015 r.

Mistrz strzelectwa sportowego  mazowieckich szkół mundurowych

Marlena Kupiec uczennica I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, Kadzidło 29 maja 2015 r.

Wicemistrz strzelectwa sportowego  mazowieckich szkół mundurowych

Marcin Roguski uczeń I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, Kadzidło 29 maja 2015 r.

Płk dr Piotr Lotarski gratuluje sukcesu naszym strzelcom biorących udział w II Strzeleckich Mistrzostwach Mazowsza Szkół Mundurowych w Kadzidle. Pan dr Piotr Lotarski był gościem w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Warto podkreślić, że Pan płk Piotr Lotarski jest mistrzem  strzelectwa sportowego w AON,  28 maja 2015 r. 

Szkoła przyjęła zaproszenie do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Instytutu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej: "Konsekwencje konfliktu zbrojnego na Ukrainie dla bezpieczeństwa europejskiego w XXI wieku", 28 maja 2015 r.

Dr Agnieszka Legucka przedstawia panelistów konferencji: prof. dr hab. Sergij Trojan, prof. dr hab. Ihor Todorow, prof. dr hab. Roman Backer, prof. dr hab. Ryszard Ziemba, prof. dr hab. Stanisław Bieleń i prof. dr hab. Marek Pietraś, 28 maja 2015 r. 

Patronat honorowy konferencji  objął dr hab. Robert Kurpiecki Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, 28 maja 2015 r.

Ostatni sparing naszych siatkarek z  "Ósemką" Siedlce przed wyjazdem na Ogólnopolski Finał Licealiady w Wieliczce.

Reprezentację naszej szkoły przygotowuje  mgr Monika Skórka trener  mazowieckiego S.O.S., 27 maja 2015 r. 

I Szkolny Turniej Gry Planszowej, 

Jacek Nowotniak Wicedyrektor szkoły otwiera Turniej, 26 maja 2015 r.

Organizatorzy I Szkolnego Turnieju Gry Planszowej, 26 maja 2015 r. 

Jacek Nowotniak Wicedyrektor, Ewa Skolimowska, Agnieszka Dżbik, Wioletta Fedorczyk, Krzysztofa Korczak i Beata Kubiak Sieńko.

Szkolna Komisja Nadzoru I Turnieju Gry Planszowej >>>>>>>

Wicedyrektorzy szkoły, Elżbieta Topolińska i Jacek Nowotniak, kontrolują prawidłowość przepływu "kapitału" w czasie trwania Turnieju, 26 maja 2015 r.

Uroczyste obchody XXV rocznicy powstania samorządu terytorialnego, 25 maja 2015 r..

Krzysztof Fedorczyk, Halina Ulińska, Marek Renik, Ewa Besztak, Andrzej Kruszewski, Halina Wierzchołowska i Zygmunt Orłowski. radni o największym doświadczeniu samorządowym.

Koncert Anety Mroczek, Węgrowski Ośrodek Kultury, 25 maja 2015 r.

Profesjonalne nagłośnienie uroczystości i koncertu zapewnił Mirosław Urban - absolwent Technikum Elektronicznego naszej szkoły, 25 maja 2015 r.

Regionalne Konsultacje Siatkarskich Ośrodków Szkolnych -  Wschód  22 - 24 maja 2015 r.

Siatkarki wytypowane do reprezentacji Polski Wschód  Centralnego Turnieju Talentów  S.O.S.  im. Wiesława Gawłowskiego. Fot. Dorota Damętko,  25 maja 2015 r.

Regionalne Konsultacje Siatkarskich Ośrodków Szkolnych -  Wschód  22 - 24 maja 2015 r.

Nominacje do reprezentacji regionu Polska Wschód wręcza Robert Kupisz Wojewódzki Koordynator S.O.S. 25 maja 2015 r.

Drugi etap II Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

W drugim etapie konkursu  powiatowego w naszej szkole wzięli udział  nasi uczniowie i uczniowie z I LO im A. Mickiewicza. Opiekę merytoryczną sprawowały: Agnieszka Dżbik, Agata  Puścian, Ewa Sawicka, Beata Kubiak Sieńko i Wioletta Fedorczyk, 25 maja 2015 r.

Zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Siedlcach

Naszą szkołę reprezentowało 16 zawodników (7 dziewcząt i 9 chłopców ).  Na zdjęciu Rafał Janczuk w akcji–zwycięzca II serii biegu na 1500 metrów. Opiekunami naszych lekkoatletów byli: mgr Jarosław Besztak i mgr Leszek Piotrowski, 25 maja 2015 r.

Turniej Szachowy Pamięci JM Rektora Collegium Mazovia dr. inż Leszka Gadomskiego w Siedlcach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Rafał Giers tegoroczny absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie. W ceremonii wręczenia nagród brała udział dr Bożena Piechowicz Rektor Collegium Mazovia, 25 maja 2015 r.  

Regionalne Konsultacje Siatkarskich Ośrodków Szkolnych -  Wschód  22 - 24 maja 2015 r.

Test sprawnościowy do I klasy Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego,

Wyjątkową  była obecność w czasie testu Pana Krzysztofa Felczaka Regionalnego Koordynatora S.O.S. 23 maja 2015 r.

Siatkarki z kolejnych miejscowości Mazowsza brały udział w Testach sprawnościowych S.O.S.

Przy stoliku: Monika Skórka trener S.O.S., Małgorzata Kupisz Fizjoterapeuta S.O.S. i Krzysztof Felczak Regionalny Koordynator S.O.S. 23 maja 2015 r.

Między strzelnicą i halą sportową - przygotowania do  sezonu na szkolnych kortach tenisa ziemnego, 23 maja 2015 r.

Drugi dzień regionalnych Konsultacji Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, 23 maja 2015 r.

Zawody  strzeleckie z okazji  XV rocznicy powstania Klubu Strzelectwa Sportowego  "Feniks", 

Kategorie: pistolet dowolny i pistolet standardowy, 23 maja 2015 r.

Logistykę sędziowską sędziowskiej XV Turnieju Strzeleckiego KSS "Feniks" zapewniali m.in.uczniowie I klasy służb mundurowych LO: Daniel Rowicki, Damian Turniak, Adrian Bereza, Daniel Rydzewski i Kamil Sulich, 23 maja 2015 r.

Pan Marek Marczak odbiera z rąk Konrada Kasperowicza Puchar za I miejsce w urodzinowym XV Turnieju Strzeleckim KSS "Feniks", 23 maja 2015 r.

Regionalne Konsultacje Siatkarskich Ośrodków Szkolnych -  Wschód  22 - 24 maja 2015 r.

Głównym organizatorem Konsultacji Regionalnych jest Krzysztof Felczak Regionalny Koordynator S.O.S. PZPS.

W dniu 23 maja 2015 r. zapraszamy  kandydatki do I klasy LO S.O.S. na II testy  sprawnościowe. 

Regionalne Konsultacje Siatkarskich Ośrodków Szkolnych -  Wschód  22 - 24 maja 2015 r.

Blisko 50 najlepszych siatkarek  z Gimnazjów S.O.S.  i  I klasy Liceów S.O.S.  z województw lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego spotkało sie na trzydniowych testach sprawnościowych pod czujnym okiem kadry trenerskiej S.O.S. Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Robert Kupisz Mazowiecki Koordynator , Monika Skórka, Barbara Murawska i Małgorzata Kozieł węgrowscy trenerzy S.O.S.

Uroczyste obchody 24 rocznicy utworzenia Straży Granicznej.

Gen. bryg. SG Jarosław Frączyk - Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego w Warszawie składa gratulacje odznaczonym i wyróżnionym oficerom Straży Granicznej. 

Dyrektor szkoły składa w imieniu Krzysztofa Fedorczyka Starosty Węgrowskiego, Wicestarosty Haliny Ulińskiej  oraz swoim własnym podziękowania za wyjątkowo owocną współpracę z Powiatem Węgrowskim i przekazuje podziękowanie z okazji 24 lecia powstania Straży Granicznej. Fot. Piotr Niemiec SG, 22 maja 2015 r.

Uroczyste obchody 24 rocznicy utworzenia Straży Granicznej. Fot. Piotr Niemiec SG, 22 maja 2015 r.

>>>>>> Portal  Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej <<<<<<< 

Spotkanie rekrutacyjne do I klasy Mazowieckiego  LO S.O.S. 21 maja 2015 r.

Akademicki Turniej Piłki Siatkowej Kobiet KU AZS AON 2015 w Warszawie

Puchar i I miejsce dla Mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego S.O.S.  

Podwójny, wyjątkowy  sukces naszych  siatkarek z I i II klasy LO S.O.S. Dziewczęta pokonały drużyny:  AZS Akademii Obrony Narodowej i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Trenerzy drużyn akademickich: Adam Matyja i Jacek Kowal. Trenerem naszych dziewczyn była Monika Skórka.  Piękną medialną opiekę zapewniła jak zwykle Dorota Damętko,

18 maja 2015 r. 

>>>>>>> Portal Starostwa Powiatowego <<<<<<<

Akademicki Turniej Piłki Siatkowej Kobiet KU AZS AON 2015 w Warszawie,

AZS WAT Warszawa : LO S.O.S. Węgrów   1 : 2

18 maja 2015 r.


Akademicki Turniej Piłki Siatkowej Kobiet KU AZS AON 2015 w Warszawie,

AZS AON Warszawa : LO S.O.S. Węgrów   0 : 2

18 maja 2015 r.

Uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu na zajęciach praktycznych pielęgnują tereny zielone szkoły. Opiekunem zajęć jest Pani  Elżbieta Chorzelewska, 19 maja 2015 r.

>>>>>> Więcej informacji  <<<<<<

Rozpoczęły się sprawnościowe testy rekrutacyjne do mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego na rok szk. 2015/2016

Testy przeprowadziili trenerzy S.O.S.: mgr Małgorzata Kozieł, mgr Barbara Morawska i mgr Monika Skórka, 16 maja 2015 r. >>>>>

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, seminarium naukowe 

Zainteresowani uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Akademia Obrony Narodowej. Otwarcia konferencji dokonał Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego płk prof. dr hab. inż. Maciej Marszałek, 15 maja 2015 r.

Opiekę programową sesji wyjazdowej sprawowali: mgr Agnieszka Dżbik, mgr Krzysztofa Korczak oraz mgr Jacek Nowotniak wicedyrektor szkoły.

Everest, 15 maja 2015 r.

Iza Trocińska uczennica II klasy LO S.O.S. odbiera podziękowanie i okolicznościową statuetkę z rąk Roberta Kupisza trenera pierwszoligowego Nike Węgrów i jednocześnie Mazowieckiego Koordynatora Projektu S.O.S. Trenerem S.O.S.  Izy Trocińskiej jest mgr Monika Skórka. W uroczystym podsumowaniu sukcesu pierwszoligowej Nike Węgrów brali udział m.n. Maria Koc Senator RP, Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa, Marian Dzięcioł Burmistrz Łochowa i Marlena Meszała kapitan Nike i Ambasador Akademii S.O.S. w naszej szkole.

Uroczyste podsumowanie udanego sezonu siatkarskiego pierwszoligowego Nike Węgrów w Hotelu Everest >>>>

Nasze zawodniczki Natalia Dąbkowska, Ania Wądołkowska - absolwentki Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego oraz Iza Trocińska uczennica II klasy LO S.O.S. odebrały statuetki za sukcesy w startach I Ligi Piłki Siatkowej. Trenerzy S.O.S. naszych siatkarek: mgr Małgorzata Kozieł i mgr Monika Skórka, 15 maja  2015 r.

I Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej - etap szkolny.

Nauczyciele prowadzący: Ewa Sawicka, Agnieszka Dżbik, Wioletta Fedorczyk i Beata Kubiak Sieńko, 15 maja 2015 r. 

Sylwia Cyran, Sandra Kresa  oraz Aleksandra Turniak druhny Hufca ZHP "Doliny Liwca" im. hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie zachęcają do udziału w Kampanii Sztandar  -  wsparcia finansowego harcerzy i ich działalności statutowej, 15 maja 2015 r.

Finaliści  XXXVIII  Wojewódzkich Zawodów Sportowo - Obronnych "Sprawni Jak Żołnierze" , Płock 12 maja 2015 r.

Wspaniały, pierwszy w historii, start dziewcząt i chłopców z I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie.

Nasza drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce a drużyna chłopców IV miejsce w mazowieckich zawodach sportowo - obronnych "Sprawni Jak Żołnierze"

Aleksandra Turniak, Dominika Flaga, Karolina Rafałowicz, Paulina Połaska, Daniel Rowicki, Rafał Rydzewski, Michał Skórka i Damian Turniak.

Opiekunami naszych drużyn byli: mgr Konrad Kasperowicz i mgr Elżbieta Chorzelewska.

 Płock, 12 maja 2015 r.

 Fotografie wykonała Dorota Damętko, >>>>>

Miejskie uroczystości obchodów 80. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

z udziałem uczniów klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, 12 maja 2015 r.

>>>>>>> Portal Miasta Węgrowa <<<<<<<

Bazylika Mniejsza w Węgrowie, 12 maja 2015 r.

Składanie wieńców przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Węgrowie, 12 maja 2015 r.

Siatkarski Turniej Łosia - Gimnazjów objętych szkoleniem Akademii S.O.S. w Węgrowie.

Łochów,  8. maja 2015 r,   >>>>>

>>>>>> Portal Starostwa Powiatowego w Węgrowie <<<<<<

Klasyfikacja finałowa:  I miejsce Węgrów, II - Liw, III Łochów, IV Stoczek, V Korytnica. Organizatorami Turnieju byli Andrzej Powierża, Barbara Murawska trener S.O.S i siatkarki Mazowieckiego LO S.O.S. Nagrody ufundował  Marian Dzięcioł Burmistrz Miasta Łochowa

Matura 2015, matematyka - "stara" podstawa programowa.

Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Technikum Uzupełniającego  w Węgrowie, 5 maja 2015 r.

Programowe zajęcia siatkarskie Akademii S.O.S. z Katarzyną Zabadałą

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Korytnicy. Organizatorem  zajęć była Barbara Murawska trener S.O.S., 5 maja 2015 r. 

Programowe zajęcia siatkarskie Akademii S.O.S. 

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Korytnicy. Organizatorem  zajęć była Barbara Murawska trener S.O.S., 5 maja 2015 r. 

Matura 2015, język polski - "nowa" podstawa programowa.

Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, 4 maja 2015 r.

224. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Bazylika Mniejsza w Węgrowie 

Angelika Romańska, Wioleta Brzezik i Sebastian Tolka - Poczet Sztandarowy naszej szkoły, 3 maja 2015 r.

224. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Plac Konstytucji 3 Maja

Ogólnopolska akcja Centrum Edukacji Obywatelskiej  "Młodzi Głosują" - Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015. Szkolna Komisja Wyborcza: Weronika Kamińska - Przewodnicząca SKW, Daria Ufnal, Wiktoria Krasucka, Karolina Grudziąż, Monika Majewska i Karolina Siwiak,. 30 kwietnia 2015 r. 

Opiekę organizacyjną Wyborów 2015 sprawowały: Katarzyna Bednarczyk, Monika Mikłasiewicz, Beata Oprządek, Krzysztofa Korczak, Magdalena Ceglarska Kowal, Joanna Skiba, Emilia Marchela, Brygida Strąk  oraz Elżbieta Topolińska Wicedyrektor szkoły, 30 kwietnia 2015 r.

Stadion Narodowy w Warszawie jedno z miejsc interesującej wycieczki uczniów m. in z II i III klasy Technikum Elektrycznego, I klasy Technikum Mechanicznego i Ekonomicznego oraz z II klasy Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunami wycieczki byli: mgr Beata Oprządek, mgr Małgorzata Kołodziejczuk i mgr Mariusz Żołnierzak, 30 kwietnia 2015 r.

Warszawskie Centrum Olimpijskie - miejsce spotkań z olimpijczykami, 30 kwietnia 2015 r.

Centrum Olimpijskie w Warszawie - sala medalowa, 30 kwietnia 2015 r.

Centrum Olimpijskie w Warszawie spotkanie z Iwoną Dzięcioł Marcinkiewicz brązową medalistką olimpijską w łucznictwie i Dariuszem Goździakiem złotym medalistą olimpijskim w pięcioboju nowoczesnym, 30 kwietnia 2015 r.

Pani Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski otwiera I Konferencję z cyklu "Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży - narkotyki i dopalacze". W konferencji wzięli udział przedstawiciele dyrekcji i pedagodzy naszej szkoły, 29 marca 2015 r.

Pani Lidia Woć konsultant Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie przedstawiła zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień, 29 kwietnia 2015 r.

Uczniowie Technikum Agrobiznesu wzięli udział w pracach porządkowych na terenach zabytkowych, cmentarza i jego otoczenia, Parafii Ewangelicko - Augsburskiej pod opieką: mgr Elżbiety Chorzelewskiej, mgr Teresy Chabiery i Artura Karwowskiego, 28 kwietnia 2015 r. 

Regionalne XXXVIII Międzyszkolne Zawody Sportowo - Obronne "Sprawni Jak Żołnierze", Węgrów 2015

Fantastyczny sukces i puchary za I miejsca dla  dwóch naszych drużyn  dziewcząt i chłopców, 27 kwietnia 2015 r.

>>>>>> Portal Starostwa Powiatowego w Węgrowie <<<<< 

Aleksandra Turniak, Dominika Flaga, Karolina Rafałowicz, Daniel Rowicki, Rafał Rydzewski i Michał Skórka.

Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach. Mistrzowskie drużyny przygotował mgr Konrad Kasperowicz.

Nasze dwa zespoły awansowały do majowych zawodów szczebla wojewódzkiego w Płocku, 27 kwietnia 2015 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie - Dom Gdański

Spotkanie uczennic z klasy II LO S.O.S. z Romanem Pankiewiczem autorem książki "Matuszka Rosija - pierwszy żywioł", 27 kwietnia 2015 r.

Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia nauki w klasach maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego, 24 kwietnia 2015 r.

>>>>> Więcej <<<<<

Rynek Mariacki w Węgrowie - pożegnanie,  23 kwietnia 2015 r.


Ostatnie zajęcia w klasach maturalnych poświęcone są programowaniu osobistej kariery zawodowej i edukacyjnej absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum, 23 kwietnia 2015 r. 


Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców, 

Adrian Szyszka, Tomasz Michalik, Jakub Tomkiewicz, Emil Gąsiorek  i Mateusz Dąbrowski (kl. IV TM), Łukasz Tężyński (kl. I TAI), Daniel Rowicki (kl. I LOM), Damian Chróścicki (kl. II TEK), Przemysław Nurkiewicz i Jarosław Chróścicki (kl. II TE). Mistrzowską drużynę siatkarzy przygotowali  mgr Mirosław Kowalczyk i mgr Jarosław Zawodniak

Łochów, 22 kwietnia 2015 r.

Indywidualne zajęcia fizjoterapeutyczne z zawodniczkami Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego  prowadzi mgr Małgorzata Kupisz. Po regionalnym sukcesie naszych siatkarek trwają intensywne przygotowania  do Ogólnopolskiego Finału Licealiady 2015 w Wieliczce, 22 kwietnia 2015 r.   

Trwa cykl spotkań z zakresu profilaktyki zdrowotnej z przedstawicielami Centrum Onkologii w Warszawie i Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Węgrowie. Koordynatorem  wielu szkolnych projektów  z zakresu profilaktyki zdrowotnej jest mgr Małgorzata Oleksińska, 20 kwietnia 2015 r.

LIV Rejonowe Zawody Strzeleckie "O Srebrne Muszkiety - 2015" w Siedlcach

II miejsce w kategorii drużynowej chłopców, III miejsce w kategorii drużynowej dziewcząt oraz  III miejsce Adriana Berezy i IV miejsce Marleny Kupiec w kategorii indywidualnej zdobyli uczniowie I klasy mundurowej  Liceum Ogólnokształcącego. Drużynę naszych strzelców prowadzi  mgr Konrad Kasperowicz, 20 kwietnia 2015 r.

III Otwarty Turniej Tańca "Taniec Naszą Siła"

Do węgrowskiej hali sportowej przyjechało 484 tancerzy, 18 kwietnia 2015 r.  >>>>>>>>

III Turniej Tańca "Taniec Naszą Siła", 18 kwietnia 2015 r.

 >>>>> Więcej <<<<<

Projekt UE  „Otwarty Rynek Pracy” - zajęcia udzielania pomocy przedmedycznej.

Szkolenie prowadzi mgr Paweł Tomyślak. Zajęcia z ratownictwa poprzedzają kurs prawa jazdy 18 kwietnia 2015 r.


Uczennice Mazowieckiego S.O.S.  z mgr Moniką Skórką trenerem S.O.S. na uroczystej Gali Sportu 2015

Kamila Maleszewska uczennica I klasy LO S.O.S. odebrała Puchar w imieniu Taty za wyróżnienie  w kategorii Sponsor Roku dla firmy Sigma w Węgrowie,  17 kwietnia 2015 r.


Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt klasa II LO S.O.S. z Panią Moniką Skórką trenerem S.O.S.

Finał Powiatowych Mistrzostw w Piłce Siatkowej, 16 kwietnia 2015 r.

Wicemistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt klasa I LO S.O.S. z Panią Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S.

Finał Powiatowych Mistrzostw w Piłce Siatkowej, 16 kwietnia 2015 r.

>>>>> Portal PZPS <<<<<

Mazowiecka Akademia S.O.S. w Węgrowie

Sprawnościowe zajęcia wprowadzające  do siatkarstwa sportowego prowadzi mgr Barbara Murawska trener S.O.S., 16 kwietnia 2015 r.

Kolejny dzień realizacji sekwencji filmu promocyjnego - warsztaty szkolne, 16 kwietnia 2015 r.

Fabryka Mebli "Filipek" w Węgrowie

Zainteresowani uczniowie klasy maturalnej Technikum Elektrycznego zapoznali się z parkiem maszynowym i technologią produkcji mebli, 16 kwietnia 2015 r.

Fabryka Mebli "Filipek" w Węgrowie, 16 kwietnia 2015 r.

Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu  w Węgrowskim Ośrodku Kultury

"Kolumbowie" to opowieść o patriotyzmie, ofiarności, odwadze i poświęceniu, ale też o dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i rozwianych marzeniach, 15 kwietnia 2015 r.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Film promocyjny, 14 kwietnia 2015 r.  >>>>

Urząd Miasta Węgrowa

Uroczyste spotkanie uczniów klasy IV Technikum Elektrycznego i mgr Edyty Kozieł z Leszkiem Redoszem Wiceburmistrzem Węgrowa. Tematem spotkania było uhonorowanie  uczniów, którzy wielokrotnie brali udział w  uroczystościach miejskich, szczególnie związanych z obchodami Bitwy pod Węgrowem Powstania Styczniowego, 13 kwietnia 2015 r. 

Uroczyste spotkanie uczniów grupy rekonstrukcyjnej Powstania Styczniowego  w Urzędzie Miasta Węgrowa.

Pan  Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa podkreślił,  że uczniowie swoją obecnością i postawą, która była wyrazem czci i chwały wobec Powstańców Narodowych kultywowali pamięć tamtych wydarzeń traktując to jako zaszczytny cel i patriotyczny obowiązek, 13 kwietnia 2015 r. 

Bryg. mgr inż. Zbigniew Domański Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej  PSP w Węgrowie.

Spotkanie promujące karierę zawodową i szkolnictwo wyższe w strukturach PSP, 13 kwietnia 2015 r.


Promocyjny trening pokazowy Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Żelechowie.

Siatkarki z klasy I LO S.O.S. pod opieką mgr Małgorzaty Kozieł trenera S.O.S. po treningu rozegrały z Gospodarzami towarzyski sparing, 13 kwietnia 2015 r.

Akademia Obrony Narodowej

Płk  prof. dr hab. Dariusz Kozerawski Komendant Rektor Akademii Obrony Narodowej otwiera III Ogólnopolską Konferencję " Klasy mundurowe - od teorii do dobrych praktyk",  10 kwietnia 2015 r.

III Ogólnopolska Konferencja Klas Mundurowych,  "Obrona Ojczyzny - między potrzebą a obowiązkiem"

Prof. Romuald Szeremietew, były Wiceminister Obrony Narodowej. W listopadzie 2014 powołany przez Tomasza Siemoniaka Ministra MON na stanowisko Szefa Biura Inicjatyw Obronnych przy Akademii Obrony Narodowej,  10 kwietnia 2015 r.


I Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki.

Uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w  zajęciach sprawnościowych i strzeleckich w I Warszawskiej Brygadzie Pancernej pod opieką mgr Elżbiety Topolińskiej i mgr Konrada Kasperowicza, 10 kwietnia 2015 r. 

I Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki, 10 kwietnia 2015 r.


I Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki, 10 kwietnia 2015 r.

Okolicznościowe spotkanie Pani Krystyny Polkowskiej  z Nauczycielami i Pracownikami naszej szkoły na zakończenie wieloletniej pracy zawodowej w szkolnej administracji, 10 kwietnia 2015 r.

Pielgrzymka uczniów klas maturalnych do Jasnogórskiego Sanktuarium w Częstochowie.

Opiekunowie: Irena Stańczyk, Iwona Gołębiewska, Edyta Kozieł i ks. Krzysztof Domaraczeńko, 9 - 10 kwietnia 2015 r.

X - lecie Studia Urody Ewa w Węgrowie w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

W pięknym pokazie sukien ślubnych brały udział uczennice Natalia Skarżyńska oraz Kasia Woźniak, Kasia Suska, Weronika Kaczmarczyk i  Julia Baranowska z klasy I  Liceum Ogólnokształcącego  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Suknie pochodziły z łochowskiego salonu sukien ślubnych, 9 kwietnia 2015 r.

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. - Henry Ford.

Pani Zofia Hryhorowicz Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu przekazała podziękowanie za pomoc przy organizacji standaryzacji zadań w Technikum w Węgrowie i okazaną życzliwość. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Współorganizatorem Projektu VII była Centralna Komisja Egzaminacyjna.

2 kwietnia 2015 r.


Uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego przystąpili do próbnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w dwóch salach informatycznych. Egzamin przygotowały Pani mgr Małgorzata Soszyńska  i Pani mgr Anna Salach, 1 kwietnia 2015 r.

Autobus "Solaris" mobilny punkt  poboru krwi  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w naszej szkole.

Ponad 80 uczniów  naszej szkoły zgłosiło się do honorowego oddania krwi, 31 marca 2015 r. >>>>>


Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki na węgrowskiej debacie dot. bezpieczeństwa,  31 marca 2015 r, >>>>

W sali konferencyjnej im. I. J. Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa z udziałem m.in.: Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka i  insp. Marka Świszcza Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji. W debacie wzięli udział uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego z Panią mgr Katarzyną Grendą, 31 marca 2015 r.

Trening szkoleniowy w ramach Akademii S.O.S. w Szkole Podstawowej w Miedznie z udziałem siatkarek z I klasy LO S.O.S. oraz mgr Barbary Murawskiej, 31 marca 2015 r.

Próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w Technikum Elektrycznym. 240-minutowy egzamin przygotował mgr inż. Adam Uliński,

31 marca 2015 r.

"Prezentacja możliwości wsparcia organizacyjnego i materialnego przyszłych absolwentów szkoły na drodze ich kariery zawodowej". Spotkanie uczniów klas kończących szkołę  z Panią Haliną Ulińską Wicestarostą Węgrowskim i Panią Anną Wieczorek Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, 30 marca 2015 r.

Zainteresowani uczniowie klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do badania diagnozującego z języka rosyjskiego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. Badanie prowadzi Pani Anna Badenko Berenda ekspert OKE w Warszawie, 30 marca 2015 r.


Sukces węgrowskiej Akademii S.O.S. w II rundzie rozgrywek Kinder+Sport w hali OSiR Reduta w Warszawie.

Nasze zawodniczki : Natalia Górska, Małgorzata Pazio, Magda Piasecka, Aleksandra Wikieł, Monika Grabarczyk i Aleksandra Frączek, które reprezentowały Akademię S.O.S spisały się rewelacyjnie. Występując w II lidze wygrały wszystkie spotkania w swojej grupie i awansowały do I ligi. Reprezentację Węgrowa przygotowała mgr Małgorzata Kozieł trener S.O.S. 28 marca 2015 r.

Węgrowski Ośrodek Kultury - Kiermarsz Wielkanocny

Wielkanocne stoisko naszego Szkolnego Koła Caritas. Opiekunem koła  Caritas jest Irena Stańczyk, 27 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Kamionnej, 27 marca 2015 r.

Gorącymi brawami uznania uczniowie III klasy Gimnazjum w Kamionnej przyjęli musztrę uczniów klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcacego w czasie Dni Otwartych. Wśród wielu ciekawych miejsc w naszej szkole zajęcia w strzelnicy sportowej "Feniks"  cieszyły się dużym zainteresowaniem dziewcząt i chłopców, 27 marca 2015 r.

 "Feniks" - strzelnica szkolna 50 m

Mgr Konrad Kasperowicz, wychowawca klasy mundurowej prezentuje w czasie "Dni Otwartych" specjalistyczne zajęcia strzelectwa sportowego, 27 marca 2015 r.  


Węgrowski Ośrodek Kultury

Laureaci Konkursu Wielkanocnego, edycja Wiosna 2015 r. w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Patrycja Chlebny I klasa mundurowa  LO, Ewelina Gontarz I klasa Technikum, Olga Posiewka I klasa Technikum, Damian Turniak I klasa mundurowa LO, 27 marca 2015 r.

Rok Szkoły Zawodowców - Tydzień Zawodowca

Trwa cykl spotkań specjalistycznych uczniów Technikum  w zakładach  produkcyjnych, 27 marca 2015 r.

Spotkanie z Hanną Zenik Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, 27 marca 2015 r. >>>>>>>

Trwają próbne egzaminy  zawodowe w Technikum Elektrycznym, 27 marca 2015 r.

Stowarzyszenie  Polskich Energetyków

Rok Szkoły Zawodowców

Komisja SPE przeprowadziła dla zainteresowanych uczestników kursów  zawodowych III stopnia egzamin z zakresu uprawnień do eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do 1 kV, 26 marca 2015 r.

Komisja Egzaminacyjna nadająca uprawnienia kwalifikacyjne Stowarzyszenia  Polskich Energetyków, 26 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Korytnicy, 26 marca 2015 r.

Dni Otwarte, zajęcia kosmetyczne, 26 marca 2015 r.

Dni Otwarte, zajęcia politechniczne, 26 marca 2015 r.

Trzeci dzień Rekolekcji - Zasadnicza Szkoła Zawodowa, 26 marca 2015 r.

Dorota Sokołowska Mazowiecki Kurator Oświaty, Joanna Kaniuk Dyrektor Delegatury w Siedlcach i Krystyna Więcławek Wicedyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie uczestnicy konferencji "Promocja Kształcenia Zawodowego " w ramach akcji "Tydzień Zawodowca", 25 marca 2015 r.

 "Rok Szkoły Zawodowców"

Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski prezentuje doświadczenie samorządu powiatowego w zakresie organizacji kształcenia zawodowego w Mazowieckim Samorządowym  Centrun Doskonalenia Nauczycieli, 25 marca 2015 r.


Promocję dorobku naszej szkoły miał zaszczyt przedstawić dyrektor szkoły podczas  regionalnej konferencji w Siedlcach. Było to wyjątkowe wyróżnienie węgrowskiej oświaty na tak szerokim forum, 25 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Grębkowie i Gimnazjum w Wierzbnie, 25 marca 2015 r.

Drugi dzień Rekolekcji - Technikum, 25 marca 2015 r.

 Mistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Podwójny sukces drużyn dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu. Mgr  Mirosław Kowalczyk i Artur Chalecki trenerzy mistrzowskich drużyn.

Angelice Toporek dziękujemy za ambitną sportową postawę i życzymy jak najszybszego  powrotu do zdrowia, 24 marca 2015 r.

III miejsce dla drugiej reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt,

24 marca 2015 r.  >>>>>

Wiosenne porządki przy zieleni szkolnej  pod opieką mgr Elżbiety Chorzelewskiej, 24 marca 2015 r.

Tegoroczne rekolekcje prowadzi Ks. Łukasz Gołębiewski.

Wprowadzenia do spotkań rekolekcyjnych dokonał Ks. Prałat Leszek Gardziński Proboszcz Węgrowskiej Parafii. 24 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum w Miedznie i Gimnazjum w Krypach, 24 marca 2015 r.


Wizyta uczniów klasy IV Technikum Elektrycznego  w Addit Sp. z o.o. w Węgrowie, 23 marca 2015 r

Wicepremier, Minister Obrony Narodowej  Tomasz Siemoniak

I Kongres Klas Mundurowych

Centrum Konferencyjne Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie, Warszawa 20 marca 2015 r. >>>>>

Mistrzowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie w  Piłce Nożnej

Drużyna III klasy sportowej Liceum Ogólnokształcącego 

Rafał Bałdyga, Adrian Zajkowski, Dominik Kapes, Igor Kocon, Arkadiusz Zawadzki, Mateusz Wielądek, Krzysztof Chmielewski

Organizatorzy Międzyklasowych Mistrzostw  ZSP w Węgrowie: mgr Wojciech Wysocki  i mgr Rafał Krzyżanowski, 20 marca 2015 r.


"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, druga grupa  20 marca 2015 r.

Pierwszy Dzień Wiosny IV klasy Technikum Elektrycznego z Wydziałem Nauk Ścisłych na UPH w Siedlcach.

Uczniowie mieli okazję do spotkania z nauką i fascynującymi doświadczeniami laboratoryjnymi na mini lekcjach akademickich, mogli również obserwować zaćmienie Słońca w specjalnie przygotowanym na tą okazję Planetarium.

Organizatorami interesującego wyjazdu były: mgr Małgorzata Kołodziejczuk i mgr Edyta Kozieł , 20 marca 2015 r.

Finaliści Regionalnej Licealiady 2015 r.

LO S.O.S.  Węgrów II

Mistrzowie Finałów Regionalnej Licealiady 2015 - mgr Monika Skórka trener S.O.S.

Fantastyczny dzień dla węgrowskiego siatkarstwa. Dwie drużyny Mazowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego  pokonały w finałach regionalnej Licealiady drużyny  I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza i ZSP Sobolew  i  w pięknej sportowej walce fair wyłoniły zasłużone najwyższe finałowe miejsca.

LO S.O.S.  Węgrów I

Wicemistrzowie Finałów Regionalnej Licealiady 2015 - mgr Małgorzata Kozieł  trener S.O.S.

19 marca 2015 r.

Konrad Grabowski uczeń IV klasy  i Marcin Berezowski  uczeń  II klasy Technikum Elektrycznego finalistami II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej dla okręgu siedlecko - ostrołeckiego.

Fantastyczny, podwójny sukces naszych elektryków przypieczętowany nagrodami Starosty Węgrowskiego, Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Collegium Mazovia w Siedlcach. Na fotografii obok finalistów: dr Bożena Piechowicz Rektor Collegium Mazovia, Krystyna Więcławek Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Węgrowie, dr Mirosław Symanowicz Prorektor Collegium Mazovia. Finaliści zostali zwolnieni z opłaty wpisowej oraz czesnego na studiach I stopnia na dowolnie wybranym kierunku w I semestrze.

19 marca 2015 r.

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, 19 marca 2015 r.

Historyczny dzień utworzenia przy Mazowieckim  II Liceum Ogólnokształcącym Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Węgrowie

AKADEMII S.O.S.

 pod  Patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 18 marca 2015 r.

Marcin Prus,

Ambasador Akademii S.O.S. w Węgrowie 18 marca 2015 r.

Sygnatariusze  Akademii S.O.S. 

Reprezentacyjna Sala Konferencyjna im. Ignacego Jana Paderewskiego Starostwa Powiatowego w Węgrowie, 18 marca 2015 r.

>>>>>>> Portal Mazowieckiej Akademii S.O.S.  <<<<<<<<

Uczniowie klas drugich LO i LOS zwiedzali Bibliotekę  Uniwersytetu Warszawskiego oraz obejrzeli spektakl "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Polskim w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Opiekunami wycieczki byli: Magdalena Ceglarska Kowal, Joanna Skiba i Mirosław Kowalczyk, 17 marca 2015 r. 

Panowie poszli śladem sukcesu Pań i zdobyli Puchar za I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w Koszykówce Chłopców,

Trenerem mistrzowskiej drużyny był mgr Jarosław Zawodniak, 17 marca 2015 r.

"Rok Szkoły Zawodowców" - spotkanie kadry kierowniczej szkoły w Fabryce Mebli Filipek Design w Węgrowie. W spotkaniu wzięła udział Pani Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, 17 marca 2015 r.

Pan Krzysztof Filipek osobiście przedstawił linię technologiczną zakładu produkcji mebli, 17 marca 2015 r.

II miejsce Tomasza Michałowskiego ucznia I klasy Technikum Elektrycznego

w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Węgrowski Ośrodek Kultury,  (Fot, Portal Starostwa Powiatowego w Węgrowie)17 marca 2015 r. >>>>>>>

"Dni Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie, 16 marca 2015 r.

"Dni Otwarte"  - Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie, 16 marca 2015 r. >>>>>>>>

Monika Dudek, Ewelina Pachnik i Mariola Bartnik wzięły udział  w I konkursie wiedzy o kulturze rosyjskiej organizowanym w  Siedlcach. Do konkursu przystąpili uczniowie z województw mazowieckiego i lubelskiego, 14 marca 2015 r.

I miejsce i Puchar w  Finałach Mistrzostw Powiatu Węgrowskiego  w Piłce Koszykowej Dziewcząt, 12 marca 2015 r.

Angelika Toporek, Natalia Bielińska, Natalia Błąd, Agata Rowicka, Marta Gello, Wiktoria Rokicka, Marta Staniszewska, Marlena Gajewska, Ewelina Cichocka.

Mgr Mirosław Kowalczyk trener mistrzowskiej drużyny.

>>>>>>>> Portal Powiatu Węgrowskiego <<<<<<<<

Uroczystego rozpoczęcia części finałowej Mistrzostw Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt  dokonała Pani Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski, 13 marca 2015 r.

Wymiana mazowieckich  trenerskich i organizacyjnych doświadczeń po trzech latach funkcjonowania Ogólnopolskiego Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w gościnnym Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, 11 marca 2015 r.


Spotkanie uczniów klas I i II Technikum z Panią Moniką Bielińską z Zespołu d/s Nieletnich i Patologii Powiatowej Komendy Policji w Węgrowie.

Tematem spotkania jest m.in. odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia i czyny karalne, 10 marca 2015 r.

Spotkanie kadry pedagogicznej szkoły z Panem Marianem Klimkiem Dyrektorem   Addit  Sp. z o.o. w Węgrowie.  W spotkaniu wzięła udział  Pani Halina Ulińska Wicestarosta Węgrowski oraz Pani Anna Wieczorek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Spotkanie było wyjątkową okazją do zapoznania z historią powstania, strukturą nowoczesnej produkcji i systemem zarządzania firmy Addit Sp. z o.o. w Węgrowie, 9 marca 2015 r. 

Pan Marian Klimek Dyrektor Addit Sp. z o.o. osobiście prezentuje  park maszynowy i system produkcyjny przedsiębiorstwa w Węgrowie, 9 marca 2015 r.

Spotkanie uczennic Szkoły Podstawowej w Kamionnej z Panią Barbarą Murawską w przededniu powstania

Akademii S.O.S. w Węgrowie, 7 marca 2015 r.

"Rok Szkoły Zawodowców"  ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Promocja kształcenia zawodowego wśród gimnazjalistów, współpraca z pracodawcami – to tylko niektóre zadania podejmowane przez szkołę na rzecz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb rynku pracy oraz działań służących upowszechnianiu dobrych praktyk w tym zakresie. 7 marca 2015 r.

Angelika Toporek uczennica klasy II LO S.O.S. ze swoją Zwoleńską Orkiestrą Dętą na występach we Francji. Angelika na pierwszym planie ...... 7 marca 2015 r.

>>>>>>>> Zwoleński Portal <<<<<<<


Licealiada 2015

LO SOS Węgrów II - ZSE Mińsk Mazowiecki  3 : 0

LO SOS Węgrów II- ZSP Sobolew  3 : 0

5 marca 2015 r.

Uroczyste przekazanie przez Leszka Redosza Wiceburmistrza Węgrowa  listu gratulacyjnego szkole za sukces wychowawczy w postawie uczniów klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego, która godnie, w skupieniu, w atmosferze refleksji uczciła pamięć żołnierzy  oraz wystawienie Pocztu Sztandarowego  w czasie Miejskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", 5 marca 2015 r.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap szkolny, 5 marca 2015 r.

VII Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, etap szkolny, 

Maciej Rowicki, uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu zwyciężył eliminacje i  został reprezentantem naszej szkoły w finale konkursu, 4 marca 2015 r. >>>>>

Wicemistrzowie Powiatu Węgrowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Mistrzowską drużynę prowadzi mgr Artur Chalecki, 3 marca 2015 r.

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorem finałów jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, 3 marca 2015 r.

Puchar za I miejsce w IV Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Burmistrza Żelechowa dla węgrowskiej drużyny z II klasy LO S.O.S. w składzie: Olga Jaroń, Natalia Bielińska, Aleksandra Lada oraz koleżanka z Żelechowa Angelika Pszczoła. Mistrzowską drużynę prowadziła mgr Monika Skórka trener S.O.S. W Turnieju wzięło udział 9 drużyn. 1 marca 2015 r.

Siatkarki klasy I LO S.O.S. wspólnie z mgr Małgorzatą Kozieł trenerem S.O.S. uczestniczyły w ostatnią sobotę w wyjazdowym turnieju w Siemiatyczach. Jednym z elementów turnieju w którym brały udział kluby UKS Kleszczele, Danex Siemiatycze i UKS Płocino  była promocja naszego mazowieckiego ośrodka. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza Kornelia Flis, 2 marca 2015 r.


Turniej  Siatkarski w Siemiatyczach

Mecz towarzyski uczennic Gimnazjum Gminy Liw i I klasy LO S.O.S. , 2 marca 2015 r.


Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Apel Pamięci

1 marca 2015 r.

Bazylika Mniejsza w Węgrowie

uczniowie klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego, 1 marca 2015 r.

1 marca 2015 r.

>>>>>>> Więcej <<<<<<<

Wizyta uczniów klasy IV Technikum Mechanicznego i  Technikum Handlowego w Addit Sp. z o.o. w Węgrowie, 27 lutego 2015 r. >>>>>>>>>

Sukces naszych tenisistów w Powiatowych Drużynowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym. Nasza szkoła zdobyła puchary za  I i II miejsce w kategorii chłopców i III miejsce w kategorii dziewcząt. Opiekunem naszych mistrzów jest mgr Michał Szcześnik, 27 lutego 2015 r.

Uczniowie klasy  IV  Technikum Mechanicznego przystąpili do części praktycznej próbnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, 27 lutego 2015 r.

Licealiada 2015

LO SOS Węgrów I - LO Węgrów im. Adama Mickiewicza 3 : 1

LO SOS Węgrów I - LO  Żelechów 3 : 0

26 lutego 2015 r.

Zajęcia szkoleniowe z Panem Jarosławem Gago przedstawicielem KRUS w ramach przygotowań uczniów do VII Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. W zajęciach brałi udział uczniowie II i III klasy Technikum Agrobiznesu  i IV  Technikum Rolniczego, 26 lutego 2015 r. 

Wyłoniono najlepszych matematyków w I etapie szkolnym konkursu "Matematyka z Kochanowskim", 24 lutego 2015 r. 

>>>>> Wyniki I etapu konkursu <<<<<

Siatkarki Mazowieckiego S.O.S. uczestniczą w treningach I - ligowego Nike Węgrów, 23 lutego 2015 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  >>>>>>>>

"Kto chce poetę zrozumieć, musi udać się do jego kraju" Johann Wolfgang Goethe, 20 lutego 2015 r.

 Konkursy promocyjne w ramach obchodów Międzynarodowego  Dnia Języka Ojczystego, 21 lutego 2015 r.


Uroczyste wręczenie Stypendium Starosty Węgrowskiego w I półroczu  roku szk. 2014/2015 

Monika Dudek i Ewelina Pachnik za wybitne wyniki w nauce 

oraz za bardzo dobre wyniki w nauce Marta Ołdak, Zuzanna Pazio, Mariola Bartnik, Milena Bartnik, Monika Jankowska, Martyna Piotrowska, Ewelina Kryczka, Aleksandra Lada, Karolina Siekierko, Ewa Wojewódzka, Patrycja Zalewska, Natalia Bielińska, Natalia Błąd,  Olga Jaroń, Agata Rowicka, Justyna Laska, Marlena Pazio, Joanna Rusek i Weronika Więcek , 19 lutego 2015 r.

Emocjonujący przebieg miały Finały Indywidualnych Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym, 19 lutego 2015 r.

W Węgrowskim Ośrodku Kultury  odbył się koncert ukraińskiego zespołu ludowego z Kijowa. Udział w nim wzięła klasa I TEI. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rzecz pomocy humanitarnej dla wschodniej Ukrainy, 19 lutego 2015 r. 

Projekt Unii Europejskiej  "Razem możemy wiele", priorytet III "Wysoka jakość systemu oświaty".

W roku szkolnym 2014/2015 realizowany jest program "Jak efektywnie wykorzystać wyposażenie i warunki lokalowe szkoły ?". Jeden z modułów spotkań dotyczy pozyskiwania środków unijnych dla oświaty. Spotkanie prowadzi Joanna Krasnodębska, 18 lutego 2015 r.

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z zasadami funkcjonowania opieki medycznej w naszej szkole >>>>>>>>> , 17 lutego 2015 r.

Licealiada 2015

LO SOS Węgrów I - ZSP Sobolew 3 : 0

LO SOS Wegrów I - LO  4 Siedlce 3 : 0

16 lutego 2015 r.

Licealiada, 16 lutego 2015 r.

W strzelnicy szkolnej spotkali się członkowie Klubu Strzelectwa Sportowego "Feniks"  na podsumowaniu realizacji ubiegłorocznych zadań statutowych. Wśród 80 członków klubu znajduje się: 2 trenerów  II klasy,  8 instruktorów i 12 sędziów  w tym sędzia strzelectwa sportowego klasy państwowej. Jednym z głównych celów statutowych Klubu KSS "Feniks" jest popularyzowanie i wspieranie strzelectwa sportowego wśród młodzieży szkolnej, 14 lutego 2015 r. 

Instytut Biologii Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach,

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum uczestniczyli w specjalistycznych zajęciach zorganizowanych przez pracowników naukowych Uniwersytetu, 12 lutego 2015 r.


Uczestnicy specjalistycznych zajęć w salach wykładowych i pracowniach Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach pod opieką mgr Katarzyny Grendy i mgr Małgorzaty Oleksińskiej, 12 lutego 2015 r.


Licealiada 2015

LO SOS Węgrów II - ZSP Żelechów 3 : 0

LO SOS Wegrów II - ZS Łosice 3 : 0

9 lutego 2015 r.

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta

Uczniowie klasy I i IV Technikum Elektrycznego uczestniczyli w spotkaniu  z Rzecznikiem Praw Konsumentów Hanną Zenik. Młodzież mogła dowiedzieć się o zagrożeniach na jakie narażona jest ze strony nieuczciwych przedsiębiorców oraz jak należy zadbać o ochronę swoich interesów, 9 lutego 2015 r.

Spotkania Rodziców z Wychowawcami, podsumowujące wyniki nauczania i wychowania uczniów  w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015,  poprzedziło spotkanie ogólne z kadrą kierownicza szkoły. Elżbieta Topolińska oraz Jacek Nowotniak  - wicedyrektorzy szkoły, omówili ogólne zasady organizacji egzaminów zewnętrznych: maturalnych i zawodowych, 8 lutego 2015 r.


Kurs wizażu realizowany w cyklu projektu "Otwarty Rynek Pracy" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia prowadzą warszawscy  instruktorzy Pro - Aktiv , 7 lutego 2015 r.

Kurs wizażu - "Otwarty Rynek Pracy", 7 lutego 2015 r.  >>>>>>>>

Zakończyła się zimowa sesja egzaminów  teoretycznych i praktycznych z kwalifikacji  zawodowych  E.7 i A.36 w zawodach technik elektryk, technik rachunkowości i elektryk od  8 do 16 stycznia 2015 r. oraz  M.20  i  E.13 w zawodach technik mechanik i technik informatyk od  2 do  6 lutego 2015 r.

E.7  Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych, A.36 Prowadzenie rachunkowości, M.20 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi, E.13 Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami

6 lutego 2015 r.

V Koncert Kolęd 

Patronat Honorowy Koncertu:  J.E. Ks. Biskup Antoni Dydycz

Bazylika Mniejsza w Węgrowie, 2 lutego 2015 r.

W Dobrym Tonie, 2 lutego 2015 r. >>>>>>

Uroczyste obchody 152 rocznicy Bitwy pod Węgrowem Powstania Styczniowego z udziałem grupy rekonstrukcyjnej naszej szkoły, 1 lutego 2015 r.


Bazylika Mniejsza w Węgrowie >>>>>>

1 lutego 2015 r.

*       *       *

Zostań mistrzem matematyki i weź udział w I Szkolnym Konkursie Matematycznym

„ MATEMATYKA Z KOCHANOWSKIM”

Nauczyciele matematyki przyjmują zgłoszenia do 13 lutego 2015 r. Szczegóły  w regulaminie >>>>>>

*         *         *


Wspólne spotkanie kadry trenerskiej,  zawodniczek Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego oraz  zawodników warszawskiego MOS Wola w węgrowskim ośrodku. Trwa pracowity siatkarski tydzień w czasie ferii zimowych, 30 stycznia 2015 r. 

Winter Camp 2015, 30 stycznia 2015 r.

Jedną z grup siatkarzy MOS Wola trenują Konrad Nassalski oraz Konrad Cop trener AZS Politechniki Warszawskiej, 27 stycznia 2015 r.

Starszą  grupę siatkarzy prowadzi Łukasz Janicki trener MOS Wola, 27 stycznia 2015 r.

Zimowy festiwal siatkówki rozpoczęli warszawscy siatkarze z MOS Wola. 

Po udanych eliminacjach wojewódzkich, w których sześć drużyn MOS Wola uzyskało awans do turniejów finałowych o Mistrzostwo Mazowsza, teraz przygotowują  najlepszą formę na finały. W czasie ferii zimowych młodzież przyjechała m.in. do Węgrowa. Kadra trenerska: Andrzej Kulik (kierownik obozu), Łukasz Motyka, Kamil Trzciński, Krzysztof Felczak, Łukasz Janicki, Konrad Nassalski, Bartłomiej Kruszewski

26 stycznia 2015 r.

Sala Konferencyjna im. I. Paderewskiego Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Konferencja dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu węgrowskiego w 2014 r. z udziałem przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej i Komendy Powiatowej Policji, samorządu powiatowego, miejskiego i gminnego oraz delegacji naszej szkoły,

26 stycznia 2015 r.

>>>>>>>>> Portal Klasy Mundurowej <<<<<<<<<


XXII  Drużynowe  Szachowe Mistrzostwa Polski w grze korespondencyjnej,  26 stycznia 2015 r>>>>>>>>>>

III Międzynarodowy Turniej Szachowy w Węgrowie, 20 stycznia 2015 r.

>>>>>>>  Portal Szachowy  <<<<<<<

Powiatowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Węgrowskiego z udziałem Haliny Ulińskiej Wicestarosty Węgrowskiego, Jarosława Głowackiego Wiceprezydenta Siedlec i Jana Tempczyka Przewodniczącego Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Gimnazja, 20 stycznia 2015 r.

>>>>>   Więcej  <<<<<

Studniówka 2015

 18 stycznia 2015

 >>>>> Studniówka 2015 <<<<<<

17 - 19 stycznia 2015 r.

>>>>>>   Więcej <<<<<<

W uroczystości otwarcia III Międzynarodowego Turnieju Szachowego z okazji 152 rocznicy Bitwy pod Węgrowem udział wzięli: Maria Koc - Senator RP, Halina Ulińska - Wicestarosta Węgrowski,  Krzysztof Wyszogrodzki - Burmistrz Węgrowa,  Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa i  przedstawiciele Gminy Liw oraz sponsorów Turnieju,

17 stycznia 2015 r.

Trening szkoleniowy Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Klubie Beta Pionki,

Kasia Żarłok, Gabriela Krawczyk i Małgorzata Kozieł trener S.O.S. wzięły udział w wyjazdowym spotkaniu siatkarskim w Pionkach, 16 stycznia 2015 r.

Zakończyła się I tura egzaminów  teoretycznych i praktycznych z kwalifikacji zawodowych E.7 i A.36 w zimowej sesji egzaminacyjnej w zawodach technik elektryk, technik rachunkowości i elektryk, 8 - 16 stycznia 2015 r.

Licealiada 2015

LO SOS Węgrów II - LO 4 Siedlce 3 : 0

LO SOS Wegrów II - LO Garwolin 3 : 0

15 stycznia 2015 r.

Wkrótce zasłużone ferie zimowe, 14 stycznia 2015 r.

III Liga 

UKS SOS Węgrów - UKS Olimp Tłuszcz 3 : 1

13 stycznia 2015 r.

Licealiada 2015

LO SOS Węgrów I - ZS 3 Łosice 3 : 0

LO SOS Wegrów I - ZS 1 Sokołów Podlaski  3 : 0

13 stycznia 2015 r.

Kolejna wygrana w III lidze seniorek!. UKS S.O.S Węgrów - SPS Konstancin-Jeziorna 3:0 Cały zespół zaprezentował się dziś bardzo dobrze. Dziękujemy bardzo kibicom, którzy przez cały mecz głośno dopingowali.  11 stycznia 2015 r.

Kolejny mecz seniorski już we wtorek.


Pięknym akcentem rozpoczęły nowy 2015 r. zawodniczki I, II i III klasy Liceum Ogólnokształcącego Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego towarzyskim spotkaniem z siatkarkami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej, 7 stycznia 2015 r.


Pani Agnieszka Dżbik, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, zdobyła  I klasę kategorii w Centralnym Rejestrze Szachowym Polskiego Związku Szachowego, 2 stycznia 2015 r.

>>>>> Portal szachowy <<<<<


 >>>>>>>> Więcej w Archiwum 2014 <<<<<<

Archiwum 2017/2018Archiwum 2016/2017Archiwum do 1 czerwca 2016Archiwum 2014Archiwum do 30 września 2016 r.Archiwum od 17 września 2015Rekrutacja 2017 Archiwum_2016Archiwum do 10 kwietnia 2017 r.LVI Ogólnopolski Rajd PTTK, 13 lipca 2015 r.Archiwum do 31 grudnia 2016 r.Archiwum do 1 września 2016Akcja honorowego oddawania krwi - 8. kwietnia 2013r. /poniedziałek/II Ogólnopolski Konkurs "Bezpieczny uczeń - bezpieczna szkoła" - ogłoszenie wyników szkolnego etapu konkursu.Cyprian Norwid - wieczór poetycki "Profile piękna" - 25. marca 2013r. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie - standaryzacja w zawodzie technik mechanik, 22. marca 2013r.V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie 2013r.XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - 22. marca 2013rRekolekcje wielkopostne w dniach 19, 20 i 21. marca 2013r."Nauczanie uderzenia tenisowego w piłce siatkowej" - IV temat szkoleniowy dla nauczycieli w ZSP w WęgrowieFinał Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców - 14. marca 2013r.Dzień Dawcy Szpiku w Węgrowie 10. marca 2013r.Rada pedagogiczna szkoleniowa 18. marca 2013r.Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie - organizator kursów specjalistycznych w Technikum.Puchar dla siatkarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Węgrowa w Mistrzostwach Powiatu - Łochów 2013r.XXXIX Olimpiada Wiedzy Technicznej - 1. marca 2013r.Inscenizacja Bitwy pod Węgrowem w TVP 1XXII posiedzenie Rady Powiatu Węgrowskiego w ZSP w Węgrowie - 26. lutego 2013r.Kursy III stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych od 11 lutego 2013r."Turniej wiedzy o Mikołaju Koperniku" - roztrzygnięcie konkursu. Inscenizacja Bitwy pod Wegrowem 2013r.Zbiórka ZSEE - zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego -21. marca 2013r.Biwak harcerski Komendy Hufca "Doliny Liwca" im. E. Zarzyckiego w Węgrowie -22 - 24. lutego 2013r. Ogłoszenie wyników szkolnego etapu konkursu ortograficznegoZgrupowanie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego - ferie zimowe 2013Powiatowy turniej drużyn piłkarskich chłopcówRada pedagogiczna szkoleniowa 28 lutego 2013r.IV Koncert KolędKonferencja podsumowująca Rok Janusza Korczaka "Nie ma dzieci - są ludzie" - 28 lutego 2013r.Stowarzyszenie Polskich Energetyków - egzamin kwalifikacyjny 25 lutego 2013r.XI Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej - 15. stycznia 2013r.Konkurs ortograficzny - 15 lutego 2013r."Byłem uczestnikiem bitwy pod Węgrowem" roztrzygnięcie konkursu literackiego - 14 lutego 2013r.Siatkarki z SOS w Węgrowie na Gali Sportu 2013r.Piłka siatkowa – szkolenie 14 lutego 2013r.I Międzynarodowy Turniej Szachowy
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Andrzej Dębiec
Wytworzył informację:Andrzej Dębiec
Data wytworzenia informacji:2013-02-23 16:15:10
Data utworzenia:2013-02-23 16:15:10
Data modyfikacji:2018-10-11 10:38:07
Liczba wyświetleń:13471

W ramach witryny stosujemy plili cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Zmiany ustawień można dokonać w dowolnej chwili. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies". Nasz e - mail: sekretariat@zsp.wegrow.pl