Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja 2020/2021


Dzisiaj uczymy tego,

Co będzie ważne jutro…

Pomyśl o swojej przyszłości!

Mamy nadzieję, że Ty również dołączysz do nas!


Formularz rekrutacyjny https://powiatwegrowski.edu.com.pl/kandydat/

Pokaz działania elektronicznej rejestracji dla Kandydatów oraz Rodziców
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych VULCAN

Testy sprawności fizycznej


OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (4 – letnie)

 1. KLASA O PROFILU SPORTOWYM (S.O.S. dla dziewcząt), O PROFILU OGÓLNYM (dla dziewcząt i chłopców) ORAZ O PROFILU SŁUŻB MUNDUROWYCH (dla dziewcząt i chłopców)

TECHNIKUM (5-letnie)

 1. Technikum Mechaniczne o specjalności operator maszyn CNC
 2. Technikum Elektryczne o specjalności systemy energetyki odnawialnej
 3. Technikum Ekonomiczne o specjalności menedżerskiej
 4. Technikum Informatyczne o specjalności programowanie
 5. Technikum Agrobiznesu o specjalności systemy teleinformatyczne w rolnictwie
 6. Technikum Handlowe o specjalności organizacja sprzedaży internetowej

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA (3-letnia)

 1. Ślusarz
 2. Mechanik pojazdów samochodowych
 3. Klasa wielobranżowa ( fryzjer, sprzedawca, kucharz, cukiernik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego i inne zawody z praktyczną nauką zawodu u pracodawcy)


Music: www.bensound.com

NABÓR DO II LO W WĘGROWIE Z HISTORIĄ W TLE

Nabór do II LO w Węgrowie z historią w tle

,,Nike z Węgrowa” to tytuł książki Sławomira Kindziuka dokumentującej historię siatkówki kobiecej w Węgrowie.
Początki Nike wiążą się z rywalizacją dwóch trenerów z dwóch węgrowskich podstawówek Andrzeja Doktorskiego z SP 1 Węgrów i Zbigniewa Krzyżanowskiego (dzisiaj szef szkolenia SOS) z SP 2 Węgrów. Z rywalizacji zwycięsko wyszła SP 2, a trener został twórcą wielu sukcesów siatkarek wywodzących się z dwójki: 21 medali zdobytych na Mistrzostwach Polski juniorek, kadetek, młodziczek i Szkolnego Związku Sportowego ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Mistrzostwa Międzyszkolnych Klubów Sportowych).
W szkole tworzono kolejne klasy sportowe, sukcesów przybywało zaowocowało to awansem do II ligi seniorek w 1991 r., następnie w 1992 do I i w 1998 do ekstraklasy. W składzie drużyny, która wywalczyła awans znalazło się 8 zawodniczek, które pierwsze kroki stawiały w Szkole Podstawowej nr 2.
Dzisiaj młode pokolenie siatkarek z zapałem realizując program szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (szkoła funkcjonuje w programie od 4 lat) chce dorównać najwybitniejszej siatkarce z Węgrowa Marioli Zenik (11 medali MMP z Nike, 295 meczów w reprezentacji Polski seniorek, złoto i brąz Mistrzostw Europy), a trenerkami są byłe zawodniczki Nike:

 • Małgorzata Kozieł ( 7 medali MMP),
 • Barbara Murawska (reprezentantka Polski seniorek – 43 mecze, 4 medale w rozgrywkach seniorskich)
 • Robert Kupisz związany z Nike od 1991 roku (11 medali MMP).

Szkolenie w SP 2 rozpoczęło się na maleńkiej salce (wymiary 10×10), następnie po przenosinach do nowego budynku treningi odbywały się na korytarzu szkolnym.
Dzisiaj szkoła dysponuje bardzo dobrymi warunkami do treningu, pełnowymiarowa hala 45-30 m. (po remoncie 2019) z nawierzchnią teraflex, salki fitness, siłownia, stadion LA z boiskiem na sztucznej trawie.
Pierwsze mecze Nike rozgrywało w salce 20×10 w Zespole Szkół Zawodowych w Węgrowie. Dzisiaj to Zespół Szkół Ponadpodstawowych, w skład, którego wchodzi II LO Węgrów. 1 września 2012 roku w szkole powstał Siatkarski Ośrodek Szkolny.  W jednym miejscu dziewczęta z całego woj. mazowieckiego nie tylko uczą się, mieszkają (na miejscu internat ze stołówką) a także trenują. Szkoła posiada oprócz wymienionej salki również halę 50×30, stadion LA z boiskiem piłkarskim, korty tenisowe, salkę do fitness i siłownię. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektorów szkoły J. Bauma i J. Nowotniaka siatkarki mają doskonałe warunki do rozwijania swoich talentów. Odbywało się tu też wiele imprez SOS: regionalna konferencja szkoleniowa trenerów, mazowieckie i regionalne turnieje SOS, regionalne konsultacje kadr SOS.
Uczennice z II LO są podstawowymi zawodniczkami dzisiejszej Nike (8 w składzie sezon 2019/2020).
Treningi prowadzą kolejna wychowanka Nike Monika Skórka (4 medale MMP), M. Kozieł oraz Barbara Murawska, która od nowego roku szkolnego obejmie kolejną klasę pierwszą.
Dyrekcja szkoły zaprasza na testy sprawności fizycznej, które odbędą 23.05.2020 godz.12.00 oraz 15.06.2020 godz.17.00 w hali sportowej ZSP w Węgrowie przy ulicy Bohaterów Warszawy 10. Szkoła oferuje bezpłatne zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie i rozbudowany program stypendialny. Sportowo bardzo dobre warunki treningowe, możliwość gry w szeregach PMKS Nike Węgrów w grupach młodzieżowych, a dla wyróżniających się dziewcząt, grę w zespole seniorek, gdzie opiekę fizjoterapeutyczną sprawuje kolejna wychowanka Nike Małgorzata Kupisz (7 medali MMP z Nike).

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół nowe terminy testów zostaną ogłoszone po ustaleniu harmonogramu rekrutacji przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Źródło: https://www.mlodziezowasiatkowka.pl/wydarzenia-wokol-sos/nabor-do-ii-lo-w-wegrowie-z-historia-w-tle_91,6968.htmlZMIANA HARMONOGRAMU REKRUTACJI

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych, z wyjątkiem publicznych szkół policealnych, publicznych branżowych szkół II stopnia oraz publicznych szkół dla dorosłych, będzie przeprowadzane w nowych terminach określonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.