Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Dni otwarte

Wybór szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej… Nie jest łatwo!… Dlatego dorośli – nauczyciele, rodzice i chyba wszyscy znajomi dzielą się swoimi pomysłami, starając się wesprzeć młodzież w poszukiwaniu najlepszej ścieżki dalszej edukacji.
Aby przybliżyć ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie na rok szkolny 2019/2020 zorganizowano w naszej szkole Dni Otwarte w dniach 24-25 kwietnia br.
Spotkania adresowane były do tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjum oraz ich rodziców. W trakcie dwóch dni można było zapoznać się nie tylko z ofertą naszej szkoły, ale także instytucji i pracodawców, których przedstawiciele odpowiadali na pytania młodzieży i podpowiadali wybór kierunku.
Zebranych gości na spotkaniach powitał Dyrektor szkoły, pan Jacek Nowotniak, podkreślając, że to bardzo ważne dni dla uczniów stojących przed wyborem kierunku kształcenia, który może zaważyć o ich przyszłej karierze zawodowej. Zachęcił do uważnego przyjrzenia się wszystkim oferowanym przez szkołę propozycjom.
Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli prezentowali to, co najbardziej interesujące: od maszyn i urządzeń wykorzystywanych w kształceniu w technikum mechanicznym, elektrycznym, informatycznym, agrobiznesu, ekonomicznym, handlowym przez sprzęt i akcesoria komputerowe, kasy fiskalne, aż po wyposażenie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, ślusarz. Uczennice liceum o profilu sportowym zaprezentowały ofertę Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
W programie tego wydarzenia, oprócz oferty edukacyjnej (prezentacje i zajęcia praktyczne) była możliwość spotkania i rozmowy z przedstawicielami instytucji i przedsiębiorstw, które współpracują z naszą szkołą. Miło było nam gościć:

  • PGE Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny Wyszków, Posterunek Energetyczny Sokołów Podlaski
  • Urząd Skarbowy w Węgrowie
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie
  • Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach
  • Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP
  • Firma Addit Sp. z o.o.
  • Firma ML MEBLE
  • PHU Górmax

Spotkania umilały występy szkolnego zespołu tanecznego, skecz oraz pokaz musztry w wykonaniu pododdziału LO o profilu służb mundurowych.
Odwiedzający z dużym zaciekawieniem zapoznawali się z poszczególnymi stanowiskami informacyjno – promocyjnymi. 
Miło nam będzie spotkać się z Wami we wrześniu. 🙂

Fot. J. Baum, G. Sojat, M. Tkaczyk