Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Bliźniacze klasztory – Węgrów i Rawa Ruska – konferencja podsumowująca rok realizacji projektu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczestniczyli w bardzo ciekawej konferencji zorganizowanej w dniu 16 września br. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie. Konferencja pt. : „Bliźniacze klasztory – Węgrów i Rawa Ruska” miała na celu podsumować pierwszy rok realizacji projektu, w ramach którego rewitalizowane są dwa bliźniacze klasztory: w Węgrowie oraz w Rawie Ruskiej.
Projekt ma potrwać do lipca 2021 roku, a jego głównym zamierzeniem jest rewitalizacja dwóch klasztorów w Węgrowie i Rawie Ruskiej, które będą spełniać nowe funkcje, dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności. W Węgrowie planowane jest uruchomienie Centrum Dialogu Kultur.
W trakcie konferencji zaprezentowano efekty prac, a także związane z nimi wyniki badań archeologicznych. Wydarzenie poprowadził Pan dr Marek Sobisz, kustosz węgrowskiego klasztoru.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Samorząd Powiatu Węgrowskiego – Starosta Węgrowski – Pani Ewa Besztak wraz z Wicestarostą – Panem Markiem Renikiem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Węgrowskiego – Panem Leszkiem Redoszem.
Konferencja była dostępna także on-line za pośrednictwem transmisji na kanale Youtube, w związku z tym udział w ciekawym wydarzeniu mogła wziąć większa ilość młodzieży naszej szkoły.