Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021 pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”

9 lutego br. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w zeszłym roku, hasłem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) było „Działamy Razem”. Z inicjatywy Komisji Europejskiej obchody DBI początkowo odbywały się jedynie w Europie, jednak od kilku lat swoim zasięgiem docierają do państw z całego świata. Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w tegorocznej edycji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowanej pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”, uczestnicząc w lekcjach, których tematem było wykorzystanie internetu w sposób bezpieczny.