Rekrutacja 2022/2023

Rekrutacja 2022/2023


Dzisiaj uczymy tego,

Co będzie ważne jutro…

Pomyśl o swojej przyszłości!

Mamy nadzieję, że Ty również dołączysz do nas!


Rekrutacja

Czekamy na Ciebie już od dziś!
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie
-Twoim wyborem nr 1!

Rekrutacja elektroniczna do szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie zaczyna się 16 maja 2022 r. (poniedziałek) o godz. 8.00.

Pokaz działania elektronicznej rejestracji dla Kandydatów oraz Rodziców w linku:

Zachęcamy do obejrzenia instrukcji postępowania na poszczególnych etapach rekrutacji.

Kandydaci rejestrują się przez stronę:

https://powiatwegrowski.edu.com.pl/kandydatNie znaleziono żadnych wpisów.

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (4 – letnie)

 1. KLASA O PROFILU:

TECHNIKUM (5-letnie)

 1. Technikum Mechaniczne o specjalności operator maszyn CNC
 2. Technikum Elektryczne o specjalności systemy energetyki odnawialnej
 3. Technikum Ekonomiczne o specjalności menedżerskiej
 4. Technikum Informatyczne o specjalności programowanie
 5. Technikum Agrobiznesu o specjalności systemy teleinformatyczne w rolnictwie
 6. Technikum Handlowe o specjalności organizacja sprzedaży internetowej

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA (3-letnia)

 1. Ślusarz
 2. Mechanik pojazdów samochodowych
 3. Elektryk
 4. Klasa wielobranżowa ( fryzjer, sprzedawca, kucharz, cukiernik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego i inne zawody z praktyczną nauką zawodu u pracodawcy)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA


NABÓR DO II LO W WĘGROWIE Z HISTORIĄ W TLE

Nabór do II LO w Węgrowie z historią w tle

,,Nike z Węgrowa” to tytuł książki Sławomira Kindziuka dokumentującej historię siatkówki kobiecej w Węgrowie.
Początki Nike wiążą się z rywalizacją dwóch trenerów z dwóch węgrowskich podstawówek Andrzeja Doktorskiego z SP 1 Węgrów i Zbigniewa Krzyżanowskiego (dzisiaj szef szkolenia SOS) z SP 2 Węgrów. Z rywalizacji zwycięsko wyszła SP 2, a trener został twórcą wielu sukcesów siatkarek wywodzących się z dwójki: 21 medali zdobytych na Mistrzostwach Polski juniorek, kadetek, młodziczek i Szkolnego Związku Sportowego ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Mistrzostwa Międzyszkolnych Klubów Sportowych).
W szkole tworzono kolejne klasy sportowe, sukcesów przybywało zaowocowało to awansem do II ligi seniorek w 1991 r., następnie w 1992 do I i w 1998 do ekstraklasy. W składzie drużyny, która wywalczyła awans znalazło się 8 zawodniczek, które pierwsze kroki stawiały w Szkole Podstawowej nr 2.
Dzisiaj młode pokolenie siatkarek z zapałem realizując program szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (szkoła funkcjonuje w programie od 4 lat) chce dorównać najwybitniejszej siatkarce z Węgrowa Marioli Zenik (11 medali MMP z Nike, 295 meczów w reprezentacji Polski seniorek, złoto i brąz Mistrzostw Europy), a trenerkami są byłe zawodniczki Nike:

 • Małgorzata Kozieł ( 7 medali MMP),
 • Barbara Murawska (reprezentantka Polski seniorek – 43 mecze, 4 medale w rozgrywkach seniorskich)
 • Robert Kupisz związany z Nike od 1991 roku (11 medali MMP).

Szkolenie w SP 2 rozpoczęło się na maleńkiej salce (wymiary 10×10), następnie po przenosinach do nowego budynku treningi odbywały się na korytarzu szkolnym.
Dzisiaj szkoła dysponuje bardzo dobrymi warunkami do treningu, pełnowymiarowa hala 45-30 m. (po remoncie 2019) z nawierzchnią teraflex, salki fitness, siłownia, stadion LA z boiskiem na sztucznej trawie.
Pierwsze mecze Nike rozgrywało w salce 20×10 w Zespole Szkół Zawodowych w Węgrowie. Dzisiaj to Zespół Szkół Ponadpodstawowych, w skład, którego wchodzi II LO Węgrów. 1 września 2012 roku w szkole powstał Siatkarski Ośrodek Szkolny.  W jednym miejscu dziewczęta z całego woj. mazowieckiego nie tylko uczą się, mieszkają (na miejscu internat ze stołówką) a także trenują. Szkoła posiada oprócz wymienionej salki również halę 50×30, stadion LA z boiskiem piłkarskim, korty tenisowe, salkę do fitness i siłownię. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektorów szkoły J. Bauma i J. Nowotniaka siatkarki mają doskonałe warunki do rozwijania swoich talentów. Odbywało się tu też wiele imprez SOS: regionalna konferencja szkoleniowa trenerów, mazowieckie i regionalne turnieje SOS, regionalne konsultacje kadr SOS.
Uczennice z II LO są podstawowymi zawodniczkami dzisiejszej Nike (8 w składzie sezon 2019/2020).
Treningi prowadzą kolejna wychowanka Nike Monika Skórka (4 medale MMP), Małgorzata Kozieł oraz Barbara Murawska.
Szkoła oferuje bezpłatne zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie i rozbudowany program stypendialny. Sportowo bardzo dobre warunki treningowe, możliwość gry w szeregach PMKS Nike Węgrów w grupach młodzieżowych, a dla wyróżniających się dziewcząt, grę w zespole seniorek, gdzie opiekę fizjoterapeutyczną sprawuje kolejna wychowanka Nike Małgorzata Kupisz (7 medali MMP z Nike).

Źródło: https://www.mlodziezowasiatkowka.pl