Oferta biblioteki

Książki psychologiczne polecane przez bibliotekę

„Pewność Siebie”

Czujesz się onieśmielony w kontaktach z innymi ludźmi? Brak ci odwagi, by rozpocząć rozmowę z nowo poznanymi osobami? Wystąpienia publiczne wywołują u ciebie paniczny strach? Negocjacje biznesowe to dla ciebie koszmar? Jeśli brak pewności siebie utrudnia ci życie – sięgnij po tę książkę i zmień to!

Poradnik zawiera kompleksowy trzyetapowy trening, dzięki któremu zbudujesz i wzmocnisz swoją pewność siebie. Znajdziesz w nim sprawdzone narzędzia, z którymi pokonasz stres i odblokujesz drzemiące w tobie możliwości. Praktyczne wskazówki pomogą ci przełamać lęk i z łatwością nawiązywać nowe kontakty towarzyskie lub biznesowe. Przykładowe sytuacje wskażą ci, jak odnaleźć się w każdych, nawet bardzo stresujących okolicznościach. Przekonaj się, że praca nad sobą procentuje! Wykorzystaj w pełni swój potencjał – odnieś sukces osobisty i zawodowy!

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:

 • zawiera kompleksowy trzyetapowy trening, który pomoże ci zbudować pewność siebie
 • pomaga określić, czym dla ciebie jest pewność siebie i jak o nią walczyć,
 • wskazuje, jak odnaleźć motywację do pracy nad sobą
 • poprzez skuteczne techniki i praktyczne ćwiczenia pokazuje, jak pozbyć się poczucia niepewności i irracjonalnego lęku
 • demonstruje, jak dopasować zaprezentowane metody do bieżących, konkretnych sytuacji.

„Życie pod psem, który wabi się depresja”

Błyskotliwa, rozbrajająca książka na temat depresji – krótka, mądra i celna. Napisana w formie komentarzy do wiele mówiących ilustracji.

Opisanie piekła depresji innym, nawet tym, którzy naprawdę chcą pomóc, może wydawać się zadaniem tak przytłaczającym, że aż niemożliwym. Komiks Matthew Johnstone`a o tym, jak skonfrontować i oswoić własnego Czarnego Psa, skutecznie, prosto i wzruszająco rozprawia się z tabu.


„6 filarów poczucia własnej wartości”

Sześć filarów poczucie własnej wartości:

 • Praktyka świadomego życia
 • Praktyka samoakceptacji
 • Praktyka odpowiedzialności za siebie
 • Praktyka asertywności
 • Praktyka życia celowego
 • Praktyka integralności osobistej

Książka ta udziela odpowiedzi na te cztery ważkie pytania.

 • Czym jest samoocena?
 • Dlaczego jest ważna?
 • Co można zrobić, aby podnieść jej poziom?
 • Jaką rolę pełnią inni w jej kształtowaniu?

Kwestia samooceny nazywanej też poczuciem własnej wartości stała się w ostatnich latach tematem modnym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Smutna prawda o powszechnym braku zdrowej samooceny wydobywana jest na światło dzienne z ogromną siłą. Nathaniel Branden należy do ścisłego grona prekursorów wiedzy o samoocenie i uzdrawianiu, zaś „Sześć filarów poczucia własnej wartości” to swoista suma jego wcześniejszych doświadczeń i publikacji.


„Duchowość Ciała”

Współczesna medycyna pozostaje bezradna wobec pierwotnych przyczyn wielu schorzeń, bezskutecznie poszukując ich źródła. Tymczasem podstawowe funkcje organizmu, takie jak oddychanie, poruszanie się, odżywianie czy seksualność, związane są z naszą duchowością o wiele bardziej niż sądzimy. Niewidoczny duch i obserwowalna cielesna materia łączą się w pojęciu danej nam z góry łaski, którą można określić „boskim duchem” działającym w ciele człowieka. Tak więc istnienie ludzkie to stan pewnej świętości, kompletności, jedności ziemskiego życia z tym, co boskie. Świętość owa i kompletność, czyli po prostu – zdrowie – najwidoczniej i najpewniej przejawia się we wdzięku ruchów, w cielesnym „blasku” i w żywotności, „przygaszenie” zaś i toporność ruchów mogą oznaczać nawet śmiertelną chorobę.


„Mój ojciec mnie boli”

W książce Mój ojciec mnie boli! Uleczyć „ranę ojca” Joël Pralong
analizuje i opisuje kluczowe zagadnienie „braku ojca” – związane z nim urazy psychiczne, a także ich osobiste i społeczne konsekwencje: zaburzenia tożsamości, trudności z identyfikacją płciową oraz lęk przed rzeczywistością. Dzięki wskazówkom dotyczącym symptomu „rany ojca” łatwiej uporać się z wewnętrznym cierpieniem, spowodowanym przez negatywne wyobrażenie ojca, które wynieśliśmy z dzieciństwa, i odkryć radość bycia w pełni sobą.


Wszystkie książki dostępne są w bibliotece szkolnej