Zespół Szkół Ponadpodstawowych

V Festyn Rodzin Zastępczych – cd.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczestniczyli w V Festynie Rodzin Zastępczych, który odbył się w niedzielę 2 czerwca. To impreza cykliczna organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Parafię Ojca Pio w Węgrowie. Tegoroczne spotkanie było połączone z dwoma innymi wydarzeniami – otwarciem kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Parafii Ojca Pio oraz wielkim finałem ogólnopolskiej akcji „Kilometry dobra”. Festyn rozpoczął się mszą świętą. Po mszy przy kościele został otwarty kompleks sportowo-rekreacyjny. W meczu otwarcia na nowej murawie zmierzyły się drużyny straży pożarnej i policji. 
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w organizację tego wydarzenia. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek, z których mogli skorzystać uczestnicy imprezy. Słoneczna pogoda 
i moc atrakcji wpłynęła na doskonałą zabawę. Konkursy i atrakcje zorganizowane przez naszych uczniów cieszyły się ogromnym powodzeniem. Szkolne Koło Caritas zaprosiło na kiermasz ciast, kawę i herbatę. Kupujący ciasto mieli okazję wesprzeć Doris Kananu podopieczną Akcji Adopcja na odległość. Zabawy i konkursy sportowe organizowane 
i prowadzone przez uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSP, salon fryzjerski dla najmłodszych w plenerze oraz malowanie twarzy zapewniły dużo wrażeń najmłodszym uczestnikom festynu, bardzo miłym akcentem imprezy był występ szkolnego zespołu wokalno – muzycznego. Uczestnicy festynu mogli podziwiać wystawę prac naszych uczennic oraz mieli możliwość zakupu grafiki i rękodzieła.
Na Festynie Rodzin Zastępczych obecny był Ks. bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus, który odwiedził również stoisko naszej szkoły.
Dziękujemy za zaproszenie Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie – Pani Jadwidze Snopkiewicz oraz Proboszczowi Parafii Św. Ojca Pio w Węgrowie – Księdzu Andrzejowi Falkowskiemu. 
Dyrekcja składa serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji stoiska, w tym w szczególności za przygotowanie ciast na kiermasz. Dziękujemy bardzo gorąco nauczycielom za obecność, wsparcie organizacyjne i opiekę nad uczniami, Pani Brygidzie Strąk, Irenie Stańczyk, Beacie Kubiak-Sieńko, Edycie Kozieł). Dziękujemy również kierownikowi Panu Zbigniewowi Kwice za jak zwykle ogromne zaangażowanie i wparcie logistyczne naszego przedsięwzięcia.

Fot. Janusz Baum.