Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Kwesta na cmentarzu w Węgrowie

Uczniowie ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie już po raz kolejny wzięli udział w akcji ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu rzymskokatolickim w Węgrowie. Coroczna kwesta organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej zachęca naszą młodzież do współdziałania w tej kwestii.
Grupa Rekonstrukcyjna Kosynierów 1 listopada 2019 r. w liczbie 24 uczniów z klas: 3TE/TM, 1LOp i 2TE razem z opiekunami: p.p. Agatą Białczak, Małgorzatą Kołodziejczuk, Beatą Oprządek, Elżbietą Topolińską, Moniką Krasnodębską kwestowali przez kilka godzin. Efektem była rekordowa ilość zebranych pieniędzy, które pozwolą przeprowadzić renowację zabytkowych nagrobków na węgrowskim cmentarzu. Wielkie podziękowanie dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Fot. Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej /FB