Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP

Dnia 27 października 2022 r na lekcji wychowawczej klasa 2 ek gościła funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.
Uczniowie poznali drogę kształcenia jaką należy przejść, aby podjąć pracę zarówno w państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej.
W czasie spotkania strażacy przekazali wiele cennych informacji dotyczących bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru czy wypadku. Przybliżyli uczniom tajniki swojej odpowiedzialnej i pożytecznej pracy zawodowej, zapoznali z zagrożeniami jakie czyhają na uczniów w życiu codziennym.
Lekcja była bardzo ciekawa i na długo pozostanie w pamięci.
W ramach dalszej współpracy uczniowie w listopadzie zwiedzą Strażnicę gdzie zapoznają się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz zobaczą strój i pełen ekwipunek strażaka biorącego udział w akcji ratunkowej.
Fot. Katarzyna Grenda