Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Pamiętamy o bohaterach

Pamiętamy o bohaterach (29 października 2022 r.)


Uczniowie klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie pod opieką dyrektora Pana Jacka Nowotniaka, a także żołnierze 53 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Siedlcach oraz Jednostka Strzelecka Niezłomni Węgrów sprzątali dziś groby poległych za Ojczyznę.
Inicjatywa, którą dziś podjęli uczniowie Kamila Kupiec, Zuzanna Smolarska, Patrycja Zawiślak, Wiktoria Tyburczy, Rafał Ulicki i Mateusz Polkowski jest dla nas bardzo ważna. Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas, gdy odwiedzamy groby najbliższych. Nie możemy w tym czasie zapominać o grobach tych, którzy walczyli o naszą wolność i o wolność naszej Ojczyzny. Poprzez te działania uczymy się patriotyzmu, pokazujemy, że pamiętamy o tych, którzy walczyli za wolną Polskę.
Spotkanie było również doskonałą okazją do rozmów o współpracy i wymiany doświadczeń z żołnierzami WOT oraz Jednostki Strzeleckiej Niezłomni Węgrów. Warto dodać w tym miejscu, że nasi uczniowie mieli okazję poznać absolwentów naszej szkoły służących obecnie w wymienionych formacjach mundurowych.
Dziękujemy Panu por. Andrzejowi Wąsowskiemu i Panu Tomaszowi Salachowi za współną inicjatywę.