Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Udział ZSP w Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Węgrowie

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 2023 r. w Węgrowie odbyły się uroczystości, w których udział wzięły m.in. poczty sztandarowe Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego oraz Sztandar Armii Krajowej Obwodu „Smoła”, przekazany pod opiekę klasom mundurowym ZSP.
Uroczystości rozpoczęły się podniesieniem flagi Rzeczypospolitej Polskiej przez żołnierzy z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie na zamontowanym maszcie w Parku im. Armii Krajowej w Węgrowie.
Następnie w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, odprawiona przez księży z węgrowskich parafii, a po Mszy św. odbyła się uroczystość przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dziękujemy uczniom za udział w uroczystościach – Julii Boruc, Gabrieli Owsianka, Oskarowi Załęskiemu z klasy 3 Lom, Justynie Suchockiej, Kindze Malinowskiej z klasy 3 ek oraz Bartoszowi Sawickiemu z klasy 2ae.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Brygida Strąk i Joanna Gołębiewska-Kokoszka.