Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Obchody 100 rocznicy urodzin mieszkanki naszego miasta

Uczniowie klas mundurowych (II i III) w dniu 28-go lutego 2024 roku uczestniczyli w obchodach 100 rocznicy urodzin mieszkanki naszego miasta Pani Zofii Wangrat. Życie Pani porucznik Zofii Wangrat pseudonim „Baśka” od najmłodszych lat przepełnione było umiłowaniem ojczyzny. Początkowo krzewiła patriotyzm jako harcerz, a po wybuchu II wojny światowej wstąpiła do Armii Krajowej, pełniąc funkcję łączniczki i sanitariuszki Wojskowej Służby Kobiet. Podczas okupacji walczyła o wolną Polskę, a w rodzinnym domu zasłużonej Jubilatki odbywały się tajne komplety, o których opowiedziała. Na uroczystości nie zabrakło również sztandaru Armii Krajowej Obwodu ” Smoła”, którym od ubiegłego roku opiekują się uczniowie klas mundurowych. W skład pocztu sztandarowego wchodzili uczniowie klasy III Lom: Liliana Laskowska, Gabriela Owsianka i Oskar Załęski. To wyjątkowe spotkanie było niezwykłą lekcją patriotyzmu. Pani Zofii Wangrat życzymy kolejnych 100 lat!!!
Młodzieżą opiekowały się panie: Magdalena Ceglarska-Kowal, Katarzyna Grenda i Edyta Kozieł.