Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Międzynarodowy Dzień Matematyki

12 marca 2024 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Jest to doskonała okazja, aby przybliżyć uczniom matematykę pokazując nieco inną stronę tej nauki oraz jej zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Tego dnia uczniowie na zajęciach rozwiązywali zadania logiczne, rebusy, krzyżówki matematyczne oraz przygotowali gazetkę ścienną. W ramach obchodów święta królowej nauk odbył się także konkurs pod nazwą Mistrz sudoku. Wzięło z nim udział 36 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać po trzy diagramy o różnym stopniu trudności. Zwyciężczynią została Gabriela Krajewska (kl. 5ek), drugie miejsce zajął Konrad Wędołowski (kl.5ek), a trzecie – Oliwia Gąsior (kl. 2d). Zwycięzcom gratulujemy!
Przygotowanie i realizacja: pani Małgorzata Kołodziejczuk oraz pani Marta Kasperska – Turek.