Po podpisaniu umowy o współpracę pomiędzy Uniwersytetem w Siedlcach a ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału Agropikniku organizowanym przez Uczelnię. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z kolekcją zbóż różnych odmian, soi, rzepaku i kukurydzy. Wzięli tez udział w pokazie użycia drona rolniczego do oprysków z ewentualnym zastosowaniem do wysiewu nasion. Bardzo mila atmosfera sprzyjała nawiązywaniu bliższych kontaktów że studentami uczelni (w tym naszymi absolwentami) jak również z przyjaźnie nastawiona kadra naukowa, która udzielała wyczerpujących wyjaśnień. Całość została zakończona wspólnym bigosem i kiełbaska, które się cieszyły ogromnym powodzeniem. Uczeń naszej szkoły, Paweł Lipka-Kozanka, był bezkonkurencyjny w turnieju wiedzy o BHP w rolnictwie i wśród blisko 200 uczestników pikniku zajął pierwsze miejsce uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Jesteśmy z niego bardzo dumni.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Fot.: P. Joanna Cała

