Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Poniedziałek – kolejny dzień praktyk

Po weekendzie pełnym wrażeń i atrakcji, przyszedł czas na powrót do pracy. Dziś nasi uczniowie informatyki projektowali interaktywny formularz w HTML5/CSS3/JavaScript.
Samodzielne zaprojektowali i utworzyli szablon graficzny strony zawierającej formularz zamówienia dla klientów firmy w wybranej przez nich branży. Napisanie zaprojektowali i utworzyli odpowiedni kod JavaScript przetwarzający ten formularz – sprawdzenie poprawności uzupełnienia niektórych pól formularza i wyświetlenia wyniku w postaci
podsumowania zamówienia. Ekonomistki tego dnia kontynuowali temat rozpoczęty w ubiegłym tygodniu – bazy danych. Dziś przyszło im zmierzyć się z przygotowywaniem wydruku deklaracji VAT oraz danych do deklaracji ZUS na podstawie danych wprowadzonych w bazach danych na poprzednich zajęciach.