Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wtorek – księgowość w greckim wydaniu, warsztaty z PHP i wizyta w fabryce fety

Wtorek upłynął przyjemnie i pożytecznie. Dzisiejszego dnia ekonomistki miały okazję doświadczyć prawdziwej księgowości w greckim wydaniu. Na warsztatach u Sakisa – księgowego, dowiedziały się i poznały sposoby rozliczania podatku VAT, tak jak to wygląda w Grecji. Miały także okazję zapoznać się z podstawowymi środkami technicznymi i wykorzystać do pracy biurowo-księgowe programy komputerowe. Uczniowie informatyki poznawali dziś PHP. Podczas zajęć odbyło się wprowadzenie do PHP, podczas którego przedstawiono im zasady tworzenia prawidłowego kodu PHP oraz obiektowe podejście do tworzenia kodu w PHP. W drugiej części zajęć uczyli się jak wykonywać integrację PHP z pozostałymi elementami strony HTML5 i JavaScript, które poznali w poprzednich dniach. Kiedy opanowali technikę, samodzielnie tworzyli proste skrypty pobierając i zapisując dane do pliku tekstowego. Popołudniową porą cała grupa udała się na krótką wycieczkę do fabryki fety – tradycyjnego greckiego sera. Podczas wizytacji dowiedzieli się z czego ten grecki przysmak powstaje i jakie są procesy jego produkcji. Po części teoretycznej przyszła pora na degustację. Było smakowicie.