Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Praktyki zagraniczne – 14.04.2024 niedziela Meteory

Dziś niedziela, będzie aktywnie. I pięknie! Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na kolejna w ramach programu kulturowego, wycieczkę fakultatywną zobaczyć słynne klasztory „zawieszone w powietrzu” – Meteory. Pierwszym etapem naszej wycieczki była wizyta w wytwórni ikon, gdzie dowiedzieliśmy się, że ikony się pisze, a nie maluje. Po ciekawej prezentacji, udaliśmy się na zwiedzanie Klasztoru św. Stefana (Szczepana), w którym nasza Pani Przewodnik opowiedziała nam o życiu mnichów, zarówno wtedy, kiedy monastycyzm dopiero rozwijał się w tym miejscu, jak i współcześnie. Na zakończenie zwiedzania, zatrzymaliśmy się jeszcze w kilku miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykle piękno Meteorów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.