Zespół Szkół Ponadpodstawowych

„Piłsudski jakiego nie znamy”

14 listopada 2019 r. młodzież z klasy II LOS wzięła udział w cyklu wydarzeń związanych z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej i Biblioteka Miejska we współpracy ze Szkołą Podstawową im. J.Pawła II oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego zorganizowały piękną uroczystość, której częścią była sesja popularnonaukowa pt. „Piłsudski jakiego nie znamy”. Referaty wygłaszały uczennice naszego liceum: Angelika Basiak, Oliwia Jabłonowska, Ewelina i Ola Popowskie oraz Iza Potocka. Prezentację multimedialną stworzył i wyświetlił Mateusz Potera, a Karolina Kozioł, Martyna Maliszewska i Kamila Rudnicka upiekły cynamonowe sucharki – wielki przysmak marszałka Piłsudskiego. Pomagały również Małgorzata Pazio, Monika Karnicka oraz Ewelina Kosieradzka z kl. II LOM. Prelegenci z naszej szkoły usłyszeli wiele pochwał i słów uznania za ciekawe i solidne włączenie się do sesji. Nad przygotowaniem młodzieży do sesji popularnonaukowej czuwała pani Elżbieta Topolińska.