Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Pisarz Tomasz Sobania ponownie w ZSP

W dniu 14 marca 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pisarzem Tomaszem Sobanią, w którym uczestniczyły klasy II h, III i i II ae. Tomasz Sobania jest młodym autorem powieści fantasy („Speculo” i „Nowy Świt”), ale także biegaczem ekstremalnym, podróżnikiem i człowiekiem lubiącym bardzo trudne wyzwania. Podczas spotkania opowiadał młodzieży o doświadczeniach i trudnościach związanych z realizacją swoich marzeń i celów. Pisarz w ostatnim roku przebiegł drogę z Częstochowy do Rzymu, a wcześniej z Zakopanego do Gdyni. Biegając zbiera pieniądze na cele charytatywne. Wcześniej skakał na spadochronie, jako laureat konkursu brał udział w rejsie zorganizowanym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na żaglowcu „Dar Młodzieży”.