Zespół Szkół Ponadpodstawowych

ZŁOTE SZKOŁY NBP

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania. Spośród wszystkich szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” są wybierane i nagradzane te, które będą autorami najlepiej zrealizowanych zadań. Zamysłem NBP jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP, które będą liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie dołączył do programu… i działamy…
ZŁOTE SZKOŁY NBP – BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH
Konkurs z NBP „ Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?”
W ramach konkursu z NBP dnia 24 lutego 2022 r. uczniowie klasy 2 ek zorganizowali turniej wiedzy o bezpieczeństwie w finansach osobistych „Cyberiada”, którego celem było utrwalenie i poszerzenie wiadomości o ochronie danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Konkurs przygotowały i poprowadziły, pod opieką pań: Ewy Sawickiej i Agnieszki Dżbik, następujące uczennice:

  • Wiktoria Wronka,
  • Ilona Koseska,
  • Julia Karczewska,
  • Natalia Zbrzeźniak.

Rywalizacja toczyła się pomiędzy czterema drużynami. Gra przebiegała w dwóch etapach, o zwycięstwo konkurowały 4 zespoły. Każda rozgrywka zawierała zestaw 5-u pytań. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością tematu, ale także refleksem. Takie warsztaty były zarówno nauką, jak i świetną zabawą.
Kolejne etapy programu już przed nami… zapraszamy do obserwowania zmagań ekonomistów.