Zespół Szkół Ponadpodstawowych

ZŁOTE SZKOŁY NBP

Konkurs z NBP ,, Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?”
W dniu 17 marca 2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się kolejny etap konkursu organizowanego z NBP. Zorganizowały i przygotowały go, pod opieką pani Ewy Sawickiej i pani Agnieszki Dżbik, następujące uczennice klas 2 ek i 3 TEK:

 • Wiktoria Wronka,
 • Julia Karczewska,
 • Ilona Koseska,
 • Natalia Zbrzeźniak,
 • Aleksandra Borowa,
 • Zuzanna Drabarek,
 • Anna Świętochowska,
 • Ewelina Wąsowska,
 • Katarzyna Skórka,
 • Natalia Jaczewska,
 • Zuzanna Szymańska.

Zajęcia miały formę rozprawy sądowej. Oskarżonej postawiono zarzut kradzieży pieniędzy i danych osobowych. Uczennice wcieliły się w role sędziego, prokuratora, adwokata, świadków, oskarżonej i poszkodowanej.
Rozprawa sądowa była interesującą formą lekcji. Nowa wiedza o ochronie danych i pieniędzy oraz o groźbach związanych z kradzieżą tożsamości i brakiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa w Internecie ma służyć nie tylko podczas wykonywania operacji bankowych, ale także podczas korzystania
z mediów społecznościowych i w innych obszarach życia.