Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Kwesta na cmentarzu w Węgrowie

KWESTA NA CMENTARZU W WĘGROWIE

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego po raz czternasty kwestowali 1 listopada 2022 r. na cmentarzu rzymskokatolickim w Węgrowie. Udział wzięli mundurowi z klas 2LOm, 3LOm oraz grupa rekonstrukcyjna kosynierów z klas 1i, 4i, 2LOo. Coroczna kwesta organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej wspierana jest przez naszą szkołę.
Cel zbiórki to: renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym Węgrowa.
Dziękujemy zaangażowanym uczniom:

Klasa 2 LOm
Bałdyga Mateusz
Patoka Karolina
Pietrasik Daniel
Smolarska Zuzanna
Tyburczy Wiktoria
Ulicki Rafał
Wąsowska Wiktoria
Zawiślak Patrycja

Klasa 3 LOm
Matusik Nikola
Strzałkowska Gabriela
Wójcik Julia
Życińska Wiktoria

Klasa 1 i
Polkowska Wiktoria
Wierzbicka Wiktoria

Klasa 4 i
Dmowski Filip
Gryglas Mieszko
Kocon Mateusz
Zawadzki Jakub

Klasa 2 LOo
Karabin Karolina
Postek Julia

Dziękujemy również nauczycielom naszej szkoły, którzy sprawowali opiekę nad uczniami podczas kwestowania oraz przyczynili się do wzorowej organizacji akcji: p. Agacie Białczak, p. Joannie Skibie oraz p. wicedyrektor Anecie Rosochackiej.
W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na renowację nagrobków Bronisława Myślińskiego i Polikarpa Jastrzębskiego.
Ponadto uczniowie klas mundurowych wraz z Jednostką Strzelecką Niezłomni Węgrów pełnili warty honorowe przy grobach poległych za ojczyznę. Dla młodzieży jest to praktyczne sprawdzenie szkolnych zajęć z musztry. Dziękujemy naszym uczniom za godną postawę. W ten sposób kultywują oni pamięć i tożsamość narodową.