Zespół Szkół Ponadpodstawowych

„Tytka Charytatywna”

Rozpoczyna się kolejna edycja akcji „Tytka Charytatywna”. Akcja jest idealną okazją, aby dostrzec tych, którzy są obok nas i potrzebują naszego wsparcia.
Wolontariusze z trzeciej klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie wraz z wicedyrektorem Anetą Rosochacką uczestniczyli w przygotowaniu dystrybucji do poszczególnych parafii „Tytek charytatywnych ” w Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
„Tytka” to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Jest to łatwy i bardzo skuteczny sposób, aby zachęcić całe rodziny do pomocy potrzebującym i budować wśród nas odpowiednie postawy prospołeczne.
Zgromadzona w ten sposób żywność stanowi jeden z filarów całorocznego wsparcia dzieł Caritas, w tym jadłodajni oraz pomocy indywidualnej świadczonej ubogim rodzinom.
Cieszymy się i dziękujemy, że nasza młodzież otwiera serca na drugiego człowieka.