Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wizyta w strażnicy Powiatowej Komendy PSP w Węgrowie

O zawodzie strażaka marzy wielu młodych chłopców i dziewcząt. Aby poznać go od podszewki klasa 2 ek wraz z wych. p. Katarzyną Grendą udała się dzisiaj, 24.11.2022 r. do strażnicy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.
Strażacy pokazali uczniom nowoczesny sprzęt wraz z pełnym wyposażeniem jaki wykorzystują podczas akcji ratunkowych. Udostępnili do zwiedzania nowy, ekologiczny obiekt przeznaczony dla Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej wraz z zapleczem magazynowo – technicznym oraz część administracyjno – biurową z siłownią. Na koniec uczniowie zwiedzili teren przyległy do strażnicy, na którym znajduje się boisko wielofunkcyjne z bieżnią i wspinalnią.
Bardzo dziękujemy strażakom z III zmiany za ciekawą pogadankę i zwiedzanie obiektu co bardzo przybliżyło nam ich codzienną, trudną i jakże odpowiedzialną pracę.
Fot. Katarzyna Grenda