Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Orszak Trzech Króli 2023

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego wzięli udział w miejskim Orszaku Trzech Króli.
W scenie „Dwór Heroda” zagrali: Wojciech Poławski z 3 m (Herod), Tomasz Parys z 4 TI (Arcykapłan), Jakub Polak z 3 h (Uczony), Patryk Niszcz z 2 em (Giermek króla), Bartłomiej Nojszewski z 4 TI (Dowódca straży). W kolejnej scenie w role wcielili się: Natalia Pikulska z 2 ek jako Maryja oraz Jakub Kijewski z 2 em jako Józef. Profesjonalnie odegrali swoje role i stanęli na wysokości zadania, godnie reprezentując nasza szkołę.
Naszych uczniów do występu przygotowali: Agnieszka Szczepańska, Emilia Marchela, Magdalena Ceglarska-Kowal, ks. Przemysław Łoza oraz ks. Mateusz Roguski.
Za stroje i rekwizyty podziękowania składamy: Krzysztofie Korczak, Emilii Kozioł, Parafii Bazylika Mniejsza, Zamkowi w Liwie, Węgrowskiemu Ośrodkowi Kultury, Centrum Dialogu Kultur oraz organizatorom.