Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Spektakl w Teatrze Polskim

Dnia 27-go kwietnia 2023roku uczniowie klas I Lom, I Lo i I ek wyjechali do Warszawy, aby obejrzeć znakomity spektakl autorstwa Antoniego Czechowa ” Wujaszek Wania” w reżyserii Iwana Wyrypajewa w Teatrze Polskim. Młodzież z zainteresowaniem śledziła przebieg przedstawienia, a na odbiór treści wpłynęła doskonała obsada aktorska np.: Karolina Gruszka jako Helena, Maciej Stuhr- Michaił Astrow, Andrzej Seweryn (dyrektor teatru) – Aleksander Serebriakow czy Anna Nehrebecka w roli niani. ” Wujaszek Wania” to przedstawienie dowcipne i lekkie. Tematyka sztuki jest ciągle aktualna, a do jej odbioru przyczyniła się gra gwiazd polskiego teatru. Reżyser uwspółcześnił treść, muzyka podkreśliła nastrój, a bogata scenografia udoskonaliła spektakl. Doniosła rolę odegrały też światła, tworząc zaskakujące efekty. Obcowanie ze sztuką nie tylko pogłębia wiedzę, ale uwrażliwia i wpływa na kulturę człowieka. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas I Lom p. Magdalena Ceglarska-Kowal, kl. I Lo p. Joanna Skiba i pani Edyta Kozieł.