Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Zajęcia w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie

17 maja 2023r. uczniowie klasy drugiej Liceum o profilu służb mundurowych w Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczestniczyli w zajęciach promujących zawód policjanta w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie. Podczas wizyty młodzież mogła dowiedzieć się, na czym polega praca policjantów, zapoznać z wyposażeniem i bronią funkcjonariuszy, poznać techniki obezwładniania agresora oraz zobaczyć, jak wygląda wnętrze policyjnych radiowozów. Uczniowie mieli także okazję porozmawiać z policjantami oraz obejrzeć pokaz szkolenia psa policyjnego. Zainteresowani podjęciem pracy w Policji dowiedzieli się również, jakie są wymogi i kryteria rekrutacji do służby. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP w Węgrowie serdecznie dziękują Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie za umożliwienie uczestniczenia w bardzo ciekawych i świetnie zorganizowanych warsztatach.