Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Konferencja podsumowująca projekt pn. Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim

12 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim. Projekt miał na celu promocję zdrowego trybu życia, zwiększenie wiedzy kobiet oraz pokazanie jak ważna w dzisiejszych czasach jest profilaktyka zdrowia.
W spotkaniu, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, uczestniczyły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie wraz z opiekunami – z p. Edytą Kozieł, p. Magdaleną Ceglarską – Kowal i p. Moniką Krasnodębską.
Dyrektor SPZOZ w Węgrowie z pracownikami przeprowadził wykłady połączone z zajęciami praktycznymi. Podczas spotkania specjaliści omówili zagadnienia dotyczące profilaktyki w życiu kobiety, depresji, uzależnień oraz prawidłowych nawyków żywieniowych.
Dziękujemy organizatorom i twórcom projektu za możliwość udziału uczennic naszej szkoły w wykładach dotyczących bardzo trudnych i ważnych tematów.
Dziękujemy uczennicom naszej szkoły za udział w tej konferencji, to dzięki takim inicjatywom można przyczyniać się do zdrowszej i bardziej świadomej społeczności. Mamy nadzieję, że informacje przekazane przez prelegentów będą drogowskazem w jaki sposób zadbać o zdrowie swoje i najbliższych.