Zespół Szkół Ponadpodstawowych

VII KONFERENCJA z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Dnia 10 października 2023 r. klasa 3 ek wraz z wychowawcą p. Katarzyną Grendą uczestniczyła w VII KONFERENCJI z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO, która odbyła się w Węgrowskim Ośrodku Kultury.
Uczniowie podczas spotkania obejrzeli dwa akty spektaklu „Boję się” oraz wysłuchali prelekcji na temat „Uczeń w kryzysie psychicznym” wygłoszonej przez p. Monikę Wrzosek z Fundacji BY THE WAY. Podzielili się także, anonimowo, swoimi lękami i obawami przed zagrożeniami jakie niesie ze sobą życie we współczesnym świecie.
Takie konferencje dla młodzieży szkolnej odbywają się w Węgrowie co roku od kilku lat. Prowadzone są w celu edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększenia świadomości oraz zmobilizowania wysiłków na rzecz jego wspierania. Są okazją do rozmowy, aby odpowiednia opieka nad zdrowiem psychicznym stała się dostępna dla ludzi na całym świecie.
Tekst i fot. Katarzyna Grenda