Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Obchody 160 rocznicy powstania styczniowego – „Pamięci bohaterów Powstania Styczniowego”

W niedzielę 29 października, z inicjatywy władz gminy Wierzbno oraz radnego powiatowego pana Łukasza Komorowskiego we wsi Czerwonka w gminie Wierzbno odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterską walkę oddziału powstańców pod Świdnem. Uczennice klasy drugiej mundurowej II LO oraz grupa rekonstrukcyjna kosynierów z klasy 3 em oraz 2 m Technikum uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia Pomnika upamiętniającego Bitwę pod Świdnem 29.10.1863 r. w Powiecie Węgrowskim.
Od stycznia br. władze, mieszkańcy powiatu węgrowskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego uroczyście obchodzą 160 rocznicę Powstania Styczniowego.
Młodzieżą w czasie uroczystości opiekowały się panie: Brygida Strąk i Joanna Gołębiewska-Kokoszka.