Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Dzień przyjazdu

30.10. – 31.10.2023 (dzień przyjazdu + dzień 1+ dzień 2)
Kalimera!
Wracamy na greckie szlaki. Po raz kolejny Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego rozpoczął swoją przygodę. Grupa 7 uczniów specjalizująca się na kierunku technik informatyk wyjechało na straż zagraniczny realizowany w ramach projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055875. Po południu 29 października dojechaliśmy do hotelu Poseidon Palace położonego w miejscowości Leptokarya na Riwierze Olimpijskiej, gdzie przywitała nas piękna pogoda oraz Morze Egejskie. Po zakwaterowaniu oraz obiedzie, mieliśmy jeszcze chwilę na spacer po okolicy. Po krótkim odpoczynku uczniowie uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym, na którym poznali najważniejsze zasady praktyk oraz reguły panujące w hotelu. Następnie odbyli szkolenie BHP, podczas którego zapoznali się ze stanowiskami pracy i sprzętem oraz z zasadami bezpiecznej pracy. Zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poznali również procedury postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia podczas wykonywania obowiązków, zakres uprawnień, a także reguły współpracy w zespole. W kolejnych dniach technicy informatycy mieli wprowadzenie do HTML5 i CSS3. Tworzyli zasady prawidłowego kodu HTML5. Brali udział dziedziczeniu i kaskadowości w CSS. Tworzyli proste strony WWW i umieszczali na nie treści zgodne ze standardem HTML5. Tworzyli również nowoczesny, responsywny szkielet strony WWW dostosowujący się do urządzenia, na którym strona jest wyświetlana z wykorzystaniem HTML5 oraz odpowiednich dyrektyw CSS oraz tworzyli responsywne elementy strony, które następnie wykorzystywali przy animacji. Brali również udział w programowaniu robotów. To dopiero początek nauki oraz wrażeń jakie czekają naszych uczniów w kolejnych dwóch tygodniach.

Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055875, realizowany przez ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, finansowany ze środków Unii Europejskiej.