Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Spektakl „Ballady i Romanse”

Dnia 27-go października 2023 roku bardzo liczną grupą (uczniowie z klas II Lom, II ek, III Lom, III Lo i II ae) odwiedziliśmy siedleckie Centrum Kultury i Sztuki, by przenieść się w świat marzeń, guseł i ballad. Sztuka teatralna zaskoczyła wszystkich swoją innowacyjnością, łącząc wybrane utwory ze zbioru „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w zupełnie nową opowieść. Podążając za bohaterami wkroczyliśmy w świat niesamowity, ale i przerażający, przepełniony zbrodnią, i szaleństwem. Ten magiczny i niecodzienny świat ballad ostrzegał przed konsekwencjami błędnych czynów oraz akcentował sferę duchowości. Muzyka wykonywana na żywo dodatkowo podkreślała mroczny nastrój i tragedię prostych ludzi.
Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: II Lom – p. M. Ceglarska – Kowal, II ek – p. Anna Salach, III Lom – p. Edyta Kozieł oraz p. Agnieszka Dżbik, p. Małgorzata Kołodziejczuk, p. Joanna Skiba oraz p. Agnieszka Szczepańska.