Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości

Uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie rozpoczęły się już w piątek, 10 listopada, z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w apelu, który stanowił swoistą lekcję historii, ukazującą trudną drogę, jaką pokonali Polacy od utraty wolności aż do momentu odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku.
Wystąpienie pana Andrzeja Brzezika, nauczyciela historii, przepleciono patriotycznymi wierszami i pieśniami, oddającymi atmosferę tamtych dni, czasem tragicznych, ale równocześnie pełnych radości, wiary i optymizmu.
Dziękujemy uczennicom, które brały udział w akademii: Oliwii Górskiej, Natalii Mieszało, Annie Wojtyńskiej, Weronice Gałeckiej, Julii Ładosz, Marcie Gawor, Kindze Malinowskiej i Justynie Suchockiej. Serdeczne podziękowania nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości: pani Elżbiecie Topolińskiej, panu Andrzejowi Brzezikowi, pani Magdalenie Ceglarskiej-Kowal, pani Edycie Kozieł, pani Monice Krasnodębskiej, pani Agnieszce Szczepańskiej.

Foto:
Aleksandra Górecka
Aleksandra Pawlak