Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Przedświąteczne spotkanie z królem Janem III Sobieskim i Marysieńką

Dnia 20 grudnia w środę uczniowie klas: 3 Lom, 3i, 3em, 4i, 2ek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszą z atrakcji była wizyta na lodowisku Stegny, gdzie młodzież miała okazję doskonalić jazdę na łyżwach po najdłuższym w Warszawie torze łyżwiarskim. Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty mincerskie oraz kaligraficzne w Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Niecodzienne rzemiosła prezentowane w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyły młodym ludziom realia pracy takich fachowców jak drukarz, kowal, mincerz, kaligraf i grafolog. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wybić monety oraz popróbować swoich sił w kaligrafii.
Wyjazd zakończył spacer po Królewskim Ogrodzie Światła, gdzie przy dźwiękach muzyki klasycznej uczniowie podziwiali iluminacje świetlne, w tym wystawę plenerową o tematyce mitologicznej.
Opiekunami były panie: Edyta Kozieł, Jolanta Gołoś, Małgorzata Kołodziejczuk.