Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej – Drohiczyn 2024

W Drohiczynie 10 stycznia 2024 roku odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zmierzyli się z tematem „Zasady społecznie w nauczaniu Kościoła”. W ciągu 45 minut uczestnicy odpowiadali na otwarte i zamknięte pytania, wykazując się wiedzą zdobytą poprzez lekturę wybranych fragmentów Pisma Świętego, dokumentów Urzędu Nauczycielskiego Kościoła zaczerpniętych z Soboru Watykańskiego II oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego, nauczania papieży: Leona XIII, Piusa XI, Jana XXIII, Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka. Naszą szkołę reprezentował uczennica klasy 3 ah Karolina Kodym. Zajęła ona 3 miejsce rywalizując z szesnastoma uczniami z dziewięciu szkół z diecezji drohiczyńskiej. Zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2024 roku w Radomiu.
Podczas ogłoszenia wyników obecny był bp Piotr Sawczuk, który wszystkim uczestnikom wręczył dyplomy oraz upominki. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez diecezję drohiczyńską. Książkowe upominki, których fundatorem było wydawnictwo Jedność, trafiły również do rąk opiekunów.
Opiekę nad uczennicą sprawował Ksiądz Przemysław Łoza (etap diecezjalny) oraz pani Agnieszka Szczepańska (etap szkolny). Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.