Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Szkolny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

W dniu 22 marca 2024 r. podsumowano Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie szkoły średniej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. W komisji konkursowej pracowały: pani Aneta Ślązak (szkolny organizator konkursu), pani Monika Krasnodębska, pani Joanna Skiba, pani Magdalena Ceglarska-Kowal oraz pani Emilia Marchela.
Wyróżnione zostały trzy uczennice:
I miejsce – Julia Wawrynow (IV LO om, nauczyciel prowadzący – pani Monika Krasnodębska)
II miejsce – Aleksandra Przywoźna (IV LO om, nauczyciel prowadzący – pani Monika Krasnodębska)
III miejsce – Martyna Łukasiak (IV ek, nauczyciel prowadzący – pani Monika Krasnodębska)
Zwycięzcy zakwalifikowali się do następnego etapu, który odbędzie się 25 marca 2024r. Współorganizatorem powiatowego etapu konkursu jest I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie pod patronatem Starosty Węgrowskiego oraz Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach. Laureaci etapu powiatowego wezmą udział XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”.
Pani dyrektor Joanna Gołębiewska-Kokoszka podsumowując konkurs wręczyła nagrody gratulując sukcesu wyróżnionym uczennicom. Podziękowania przekazała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a także nauczycielom przygotowującym etap szkolny konkursu i pracującym w komisji konkursowej.