Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wycieczka do Sopotu, Gdańska i Malborka

W dniach 27-29 maja b.r. odbyła się wycieczka do Sopotu, Gdańska i Malborka. W wyjeździe uczestniczyło 48 uczniów naszej szkoły. Pierwszego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Westerplatte – symbol wybuchu II wojny światowej oraz pospacerowaliśmy po sopockim molo. Drugi dzień przeznaczyliśmy na oglądanie gdańskiej starówki: Długiego Targu, portu nad Motławą, Bazyliki Mariackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Muzum II Wojny Światowej, gdzie mogliśmy zobaczyć wystawy podkreślające brutalizację polityki przez nazizm, faszyzm, komunizm i imperializm japoński, grozę wojny oraz jej skutki. Natomiast trzeciego dnia odwiedziliśmy plażę w Sztutowie, a także Zamek Krzyżacki w Malborku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Jolanta Gołoś, Joanna Kołak, Małgorzata Kołodziejczuk oraz Edyta Kozieł.
Tekst i zdjęcia – pani Edyta Kozieł