Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Ślubowanie I klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego

12 czerwca 2024 roku to data wyjątkowa dla każdego ucznia klasy wojskowej II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. W hali sportowej ZSP odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem klas mundurowych oraz Sztandaru Szkoły na halę, odśpiewaniem hymnu narodowego. Obecnych powitała dyrektor Joanna Gołębiewska – Kokoszka.
Po uroczystym ślubowaniu głos zabrali: Sekretarz Powiatu Węgrowskiego Adrian Majewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim Małgorzata Baranowska.
Na zakończenie uroczystości zaprezentowano montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież ZSP w Węgrowie.
W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Sekretarz Powiatu Węgrowskiego Adrian Majewski, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Sylwia Rybak, Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie inspektor Jacek Chaciak, Przedstawiciel Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie mł. kapitan Paweł Krasnodębski, kapitan Radosław Kalicki reprezentujący 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej wraz z instruktorem st. kpr. Markiem Adamczykiem, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mińsku Mazowieckim reprezentowane przez kapitan Marzenę Rudnicką, major Marta Kuźma Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach, Damian Turniak reprezentujący Jednostkę Strzelecką 3263 w Węgrowie, Małgorzata Baranowska Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, Piotr Adamczuk wicedyrektor ZS nr 1 im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, Uczniowie klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego – OPW oraz ich Rodzice, a także Uczniowie z klas mundurowych II LO w Węgrowie i ZS nr1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.
Serdeczne podziękowania dla pani Magdaleny Ceglarskiej – Kowal, pani Edyty Kozieł, pani Moniki Krasnodębskiej oraz pani Anity Bardadyn za przygotowanie montażu słowno – muzycznego oraz dekoracji.
Dziękujemy panu Konradowi Kasperowiczowi za przygotowanie uczniów klas mundurowych do uroczystego ślubowania. Opiekunem pocztu sztandarowego była pani Katarzyna Grenda.
Podziękowania kierujemy do młodzieży za włożony trud i zaangażowanie w wykonanie części artystycznej naszej uroczystości.