Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wycieczka Wrocław – Zielona Góra

W dniach 13 – 16 maja br. uczniowie klas 3 TEK, 2 TEK, 1 TEK, 2 TE, 2 TM, 2 TA, 1 LOM pod opieką pana Andrzeja Kulickiego, pani Małgorzaty Kołodziejczuk, pani Moniki Krasnodębskiej, pana Ryszarda Kocona i pana Eugeniusza Kudelskiego uczestniczyli w wycieczce bogatej w atrakcje turystyczne. Pierwszego i drugiego dnia młodzież podziwiała ciekawe miejsca Wrocławia (m.in. Ostrów Tumski, Ossolineum, Wyspę Piaskową, Barokowy Gmach Uniwersytetu, Stare Jatki, rynek), niezapomniane wrażenie pozostawiła po sobie Panorama Racławicka. Kolejny dzień przyniósł możliwość zapoznania się z Lubuskim Centrum Winiarstwa, wizytę w winnicy „Na Leśnej Polanie” oraz zabytki Zielonej Góry (palmiarnia, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Stary Rynek). Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie Świebodzina i Gniezna. Młodzież w miłej i przyjaznej atmosferze spędziła czas, mogła podziwiać historię i piękno polskich miast oraz pogłębić o nich wiedzę dzięki interesującym i barwnym opowieściom wycieczkowych przewodników.