Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wycieczka do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Dzięki uprzejmości Pana insp. dr hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uczniowie naszego II Liceum Ogólnokształcącego o profilu służb mundurowych oraz Technikum wraz z Dyrektorem szkoły Panem Jackiem Nowotniakiem i Wychowawcami mieli możliwość zwiedzania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Celem wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem jedynej tego typu uczelni w Polsce. W czasie pobytu w Szczytnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców WSPol oraz zwiedzili specjalistyczne pracownie, w których szkolą się policjanci. W programie wyjazdu znalazła się m. in. prezentacja działań Policji w zakresie pierwszej pomocy.
Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Policyjne Centrum Analityczno – Badawcze (pracownia antynarkotykowa, pracownia analizy strategicznej, pracownia analizy kryminalnej i pracownia ds. zwalczania cyberprzestępczości).
Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie: Elżbieta Żołędowska, Edyta Kozieł i Joanna Gołębiewska-Kokoszka.