Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Pierwszy dzień praktyk w Grecji

Za nami pierwszy pełny dzień praktyk zagranicznych w Grecji. Dziś nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista przyswajali wiedzę w zakresie dokumentów przedsiębiorstwa – prowadzenia, przechowywania, archiwizowania i ewidencjonowania. Następnie w drugiej części zajęć odbyli wprowadzenie do programów służących analizie danych. Aby nowo zdobytą wiedzę przełożyć w praktyczne zastosowania, wykonywali później proste analizy danych w programie MS Excell. Informatycy tego dnia zostali wprowadzeni w tajniki HTML 5 i CSS 3. Poznali zasady prawidłowego kodu HTML w wersji 5. Dowiedzieli się czym jest dziedziczenie i kaskadowość w CSS. Następnie w ramach zadań praktycznych projektowali i tworzyli proste strony WWW z zastosowaniem treści zgodnych ze standardem HTML 5. Tego dnia nauczyli się podstawowych, ale i zarazem niezbędnych rzeczy, potrzebnych do codziennej pracy zarówno ekonomisty, jak i informatyka. Ta wiedza zdecydowanie przyda im się w dalszych dniach praktyk zawodowych.